Resultater for Vest Ã…rgangs Mesterskaber Gruppe 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Vest Årgang Gruppe 2 |
|
Udskriftsdato |
25 maj 2013 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
11:26 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
24 maj 2013 |
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år |
|
Løb 8, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Yde |
2000 |
|
485 |
27.95 |
59.07 |
1:32.36 |
|
2:06.40 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Andreas Hansen |
2000 |
|
433 |
30.01 |
1:02.88 |
1:37.19 |
|
2:11.26 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Thorstein Godske Pedersen |
2000 |
|
405 |
30.05 |
1:03.77 |
1:39.46 |
|
2:14.24 |
|
|
Odense Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Markus Kjeldsen |
2000 |
|
401 |
31.29 |
1:06.06 |
1:41.18 |
|
2:14.65 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jakob Juul |
2000 |
|
400 |
31.83 |
1:06.40 |
1:41.21 |
|
2:14.85 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kasper Petersen |
2000 |
|
389 |
31.73 |
1:06.95 |
1:42.06 |
|
2:16.03 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jacob de Lisser |
2001 |
|
372 |
31.86 |
1:07.48 |
1:43.42 |
|
2:18.12 |
|
|
Odense Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Rasmus Udbye |
2000 |
|
368 |
30.97 |
1:05.72 |
1:42.25 |
|
2:18.56 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Matthias Mikkelsen |
2000 |
|
367 |
32.60 |
1:08.54 |
1:44.52 |
|
2:18.69 |
|
|
Kolding SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Rasmus Grønnegaard |
2000 |
|
363 |
31.24 |
1:06.93 |
1:43.87 |
|
2:19.24 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Johan Reimer |
2000 |
|
362 |
31.42 |
1:06.68 |
1:42.80 |
|
2:19.38 |
|
|
Skovbakken Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Christian Rasmussen |
2000 |
|
357 |
31.56 |
1:06.79 |
1:44.02 |
|
2:20.07 |
|
|
O.S.L.F. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Mads Sørensen |
2000 |
|
348 |
31.80 |
1:07.30 |
1:44.15 |
|
2:21.18 |
|
|
O.S.L.F. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Jens Sørensen |
2001 |
|
347 |
31.52 |
1:07.23 |
1:44.27 |
|
2:21.36 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Nicolaj Løth Andersen |
2001 |
|
347 |
33.31 |
1:09.09 |
1:45.68 |
|
2:21.39 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Andrej Jessen |
2000 |
|
344 |
33.21 |
1:08.08 |
1:45.36 |
|
2:21.74 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Mads Sørensen |
2001 |
|
339 |
33.89 |
1:11.35 |
1:48.07 |
|
2:22.51 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Simon Juul Henriksen |
2001 |
|
337 |
32.87 |
1:09.19 |
1:46.56 |
|
2:22.66 |
|
|
Odense Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Oliver Mølby |
2001 |
|
331 |
33.68 |
1:10.60 |
1:47.51 |
|
2:23.56 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Jakob Mose |
2000 |
|
327 |
33.73 |
1:10.56 |
1:47.99 |
|
2:24.14 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Thomas Frederiksen |
2000 |
|
322 |
32.81 |
1:10.02 |
1:47.76 |
|
2:24.88 |
|
|
Odder IGF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Karl-Emil Späth |
2000 |
|
315 |
34.22 |
1:10.90 |
1:48.63 |
|
2:25.92 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Mathias Sønderby |
2000 |
|
310 |
33.11 |
1:09.99 |
1:49.28 |
|
2:26.67 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Marius Nørgaard |
2001 |
|
310 |
|
1:10.45 |
1:49.62 |
|
2:26.82 |
|
|
Hobro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Martin H. Abel |
2001 |
|
307 |
33.69 |
1:11.67 |
1:50.52 |
|
2:27.27 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Rasmus Nørfjand |
2000 |
|
305 |
33.82 |
1:11.68 |
1:50.32 |
|
2:27.53 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Alexander Dahl |
2000 |
|
305 |
33.76 |
1:11.25 |
1:49.85 |
|
2:27.59 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Oskar Lindholm |
2001 |
|
302 |
33.99 |
1:12.85 |
1:51.83 |
|
2:27.96 |
|
|
Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Kasper Jørgensen |
2000 |
|
301 |
33.30 |
1:10.58 |
1:49.39 |
|
2:28.13 |
|
|
Kolding SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Rune Nørgaard |
2000 |
|
300 |
34.63 |
1:12.37 |
1:52.06 |
|
2:28.39 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Mike Boldsen |
2000 |
|
299 |
35.02 |
1:13.23 |
1:52.04 |
|
2:28.46 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Victor Bjerre |
2001 |
|
299 |
35.57 |
1:14.08 |
1:51.81 |
|
2:28.60 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Jens Riisgaard |
2000 |
|
295 |
34.52 |
1:12.40 |
1:51.03 |
|
2:29.14 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Mads L. Werther |
2000 |
|
295 |
34.48 |
1:13.02 |
1:52.58 |
|
2:29.17 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Artúr Jegesi |
2002 |
|
295 |
35.45 |
1:13.35 |
1:51.56 |
|
2:29.23 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Niklas T. Kristiansen |
2000 |
|
295 |
34.46 |
1:13.71 |
1:52.04 |
|
2:29.24 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Oliver Østergaard Hansen |
2000 |
|
286 |
34.30 |
1:13.35 |
1:52.81 |
|
2:30.80 |
|
|
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Janus Halbirk |
2000 |
|
282 |
35.27 |
1:14.07 |
1:53.35 |
|
2:31.41 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Mathias Bagger Nielsen |
2000 |
|
281 |
35.76 |
1:14.61 |
1:53.75 |
|
2:31.66 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Jakob Grene |
2001 |
|
277 |
35.07 |
1:14.56 |
1:54.05 |
|
2:32.29 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Anders Meldgaard |
2000 |
|
272 |
35.52 |
1:14.51 |
1:54.21 |
|
2:33.24 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Aksel Skrydstrup |
2001 |
|
271 |
35.40 |
1:15.49 |
1:54.41 |
|
2:33.53 |
|
|
Skovbakken Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Oliver Bech |
2000 |
|
265 |
35.28 |
1:15.25 |
1:55.75 |
|
2:34.68 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Andreas Grønkjær Frost |
2001 |
|
264 |
35.94 |
1:15.08 |
1:55.17 |
|
2:34.75 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Oliver Frøsig |
2000 |
|
261 |
36.62 |
1:17.30 |
1:57.01 |
|
2:35.46 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
Oliver Christensen |
2000 |
|
260 |
35.70 |
1:16.84 |
1:57.93 |
|
2:35.62 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
Thomas Schiby |
2001 |
|
253 |
35.54 |
1:15.57 |
1:56.95 |
|
2:37.01 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
Anders Bredal Storgaard |
2002 |
|
241 |
36.41 |
1:17.77 |
1:59.63 |
|
2:39.63 |
|
|
Svendborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
Steffen Jes Vestergaard |
2000 |
|
186 |
36.98 |
1:19.61 |
2:06.42 |
|
2:53.77 |
|
|
Brønderslev SK08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Alexander Stær |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Randers GF Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 |
Udskriftsdato |
25 maj 2013 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:26 |
|