Tulokset Vest Ã…rgangs Mesterskaber Gruppe 2
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 30 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 26 maj 2013 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 15:38 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2013 |
Løb 30, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Piger 1 Triton | 0 | Vejle Svømmeklub Triton | 4:36.92 | ||||||
Signe Ilskov Pedersen | 2001 | 35.36 | 1:13.15 | 1:13.15 | ||||||
Michelle Jatta | 2001 | 31.74 | 1:05.71 | 2:18.86 | ||||||
Louise Hvarre | 2001 | 33.79 | 1:11.62 | 3:30.48 | ||||||
Line J. V. Hededal | 2001 | 30.56 | 1:06.44 | 4:36.92 | ||||||
2 | As 3 Piger 1 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 4:42.76 | ||||||
Helena M. S. Sørensen | 2001 | 33.93 | 1:11.88 | 1:11.88 | ||||||
Stefanie Brun Koch | 2001 | 32.92 | 1:10.75 | 2:22.63 | ||||||
Johanne Marie Poulsen | 2001 | 33.22 | 1:11.21 | 3:33.84 | ||||||
Lisa Rijkhoff | 2001 | 33.64 | 1:08.92 | 4:42.76 | ||||||
3 | Sto Super Pigerne 1 | 2001 | Swim Team Odense | 4:44.60 | ||||||
Mette Bruun-Petersen | 2001 | 32.08 | 1:06.31 | 1:06.31 | ||||||
Silja Ösp Logadottir | 2001 | 33.64 | 1:11.53 | 2:17.84 | ||||||
Sigrid Lei Lamberg | 2002 | 35.17 | 1:13.93 | 3:31.77 | ||||||
Helena Avlaja Eriksen | 2001 | 33.79 | 1:12.83 | 4:44.60 | ||||||
4 | Piger Esbjerg | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 4:49.49 | ||||||
Maria Møller Glargaard | 2001 | 33.84 | 1:11.96 | 1:11.96 | ||||||
Jannie Eickhardt | 2001 | 33.34 | 1:09.73 | 2:21.69 | ||||||
Isabella Guldager Jensen | 2001 | 34.48 | 1:14.45 | 3:36.14 | ||||||
Julie Gadgaard | 2001 | 33.62 | 1:13.35 | 4:49.49 | ||||||
5 | Kolding Piger Kolding | 0 | Kolding SK | 4:56.01 | ||||||
Lærke Toftgaard | 2001 | 34.35 | 1:11.60 | 1:11.60 | ||||||
Madison Guldborg | 2001 | 34.70 | 1:13.94 | 2:25.54 | ||||||
Caroline Bo Nielsen | 2001 | 34.93 | 1:12.22 | 3:37.76 | ||||||
Charlotte Gravgaard | 2001 | 37.09 | 1:18.25 | 4:56.01 | ||||||
6 | Horsens Piger 1 | 2001 | Horsens Svømmeklub | 4:58.89 | ||||||
Cecilie B. Andersen | 2001 | 34.14 | 1:11.23 | 1:11.23 | ||||||
Cecilie Grøndal | 2002 | 38.22 | 1:20.28 | 2:31.51 | ||||||
Mie Buch Nielsen | 2001 | 36.96 | 1:18.25 | 3:49.76 | ||||||
Michelle Franow | 2001 | 33.00 | 1:09.13 | 4:58.89 | ||||||
7 | Odder Piger | 2001 | Odder IGF | 5:16.22 | ||||||
Signe Søby Jensen | 2001 | 35.59 | 1:13.81 | 1:13.81 | ||||||
Emma Rasmussen | 2002 | 42.00 | 1:28.36 | 2:42.17 | ||||||
Liv Hingeberg | 2001 | 37.04 | 1:17.67 | 3:59.84 | ||||||
Sidsel Nielsen | 2002 | 36.09 | 1:16.38 | 5:16.22 | ||||||
8 | As 4 Piger | 0 | Aalborg Svømmeklub | 5:17.44 | ||||||
Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 39.97 | 1:23.83 | 1:23.83 | ||||||
Ida S Olesen | 2003 | 37.21 | 1:18.98 | 2:42.81 | ||||||
Mitzi D. Jensen | 2002 | 39.27 | 1:23.39 | 4:06.20 | ||||||
Caroline Schøn | 2001 | 34.24 | 1:11.24 | 5:17.44 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 26 maj 2013 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:38 |