Tulokset Vest Ã…rgangs Mesterskaber Gruppe 2
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 26 maj 2013 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:49 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2013 |
Løb 27, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Casper Eickhardt | 1999 | 490 | 30.20 | 1:02.04 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Michael Terp Olesen | 1999 | 432 | 32.42 | 1:04.71 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jakob Knoblauch | 1999 | 414 | 32.34 | 1:05.64 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Alexander Jensen | 1999 | 405 | 32.11 | 1:06.11 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Lars Lyhne | 1999 | 393 | 32.76 | 1:06.78 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | 388 | 33.25 | 1:07.05 | |||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
7 | Magnus Stender Berg | 1999 | 358 | 33.59 | 1:08.86 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
8 | Troels D. Essendrop | 1999 | 354 | 33.60 | 1:09.15 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Andreas K Larsen | 1999 | 346 | 33.93 | 1:09.67 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Frederik Oxenvad | 1999 | 346 | 34.60 | 1:09.71 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
11 | Sebastian Lodahl | 1999 | 344 | 34.61 | 1:09.81 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 334 | 34.75 | 1:10.50 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 328 | 34.51 | 1:10.90 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | August Korsgaard | 1999 | 300 | 35.82 | 1:13.10 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
15 | Frederik Krigbaum Madsen | 1999 | 297 | 35.68 | 1:13.31 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
16 | Lasse Lundstrøm | 1999 | 287 | 36.06 | 1:14.11 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
17 | Frederik Marcussen | 1999 | 242 | 37.86 | 1:18.49 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Gustav Yde | 2000 | 409 | 32.20 | 1:05.93 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Rasmus Udbye | 2000 | 364 | 33.17 | 1:08.52 | |||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
3 | Andreas Hansen | 2000 | 354 | 34.04 | 1:09.12 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | David Hjort | 2000 | 328 | 34.34 | 1:10.95 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Simeon Franow | 2000 | 317 | 34.80 | 1:11.73 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Thomas Frederiksen | 2000 | 305 | 35.43 | 1:12.69 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
7 | Markus Kjeldsen | 2000 | 304 | 35.90 | 1:12.78 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 303 | 35.51 | 1:12.80 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
9 | Andreas Jørgensen | 2000 | 297 | 35.72 | 1:13.30 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
10 | Casper Christiansen | 2000 | 285 | 36.65 | 1:14.34 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Christian Rasmussen | 2000 | 283 | 35.74 | 1:14.51 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
12 | Matthias Mikkelsen | 2000 | 280 | 36.91 | 1:14.76 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
13 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 278 | 37.15 | 1:14.94 | |||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
14 | Jens W. S. Andersen | 2000 | 278 | 36.42 | 1:14.95 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
15 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 272 | 36.75 | 1:15.47 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
16 | Magnus Boldrup Birn | 2000 | 270 | 36.77 | 1:15.68 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 269 | 37.41 | 1:15.73 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
18 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 269 | 37.89 | 1:15.79 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
19 | Kasper Petersen | 2000 | 259 | 37.27 | 1:16.69 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
20 | Oliver Christensen | 2000 | 257 | 37.09 | 1:16.90 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Anders Rasmussen | 2001 | 252 | 37.01 | 1:17.41 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
22 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | 250 | 37.50 | 1:17.64 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
23 | Kasper Jørgensen | 2000 | 243 | 38.28 | 1:18.41 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
24 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 239 | 38.43 | 1:18.76 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
25 | Benjamin Mads Andresen | 2000 | 236 | 38.51 | 1:19.10 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
26 | Jonas Terpager Hansen | 2000 | 236 | 38.53 | 1:19.13 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
27 | Artúr Jegesi | 2002 | 228 | 39.22 | 1:20.01 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
28 | Karl-Emil Späth | 2000 | 228 | 39.53 | 1:20.09 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
29 | Oliver Frøsig | 2000 | 219 | 39.46 | 1:21.18 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 216 | 39.73 | 1:21.56 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
31 | Søren P. Rasmussen | 2001 | 212 | 40.21 | 1:21.98 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 193 | 41.66 | 1:24.61 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
33 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | 186 | 42.15 | 1:25.61 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
34 | Victor Bjerre | 2001 | 178 | 42.57 | 1:26.92 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Mike Boldsen | 2000 | DSQ | Ej forts. bev. 75m | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 26 maj 2013 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:49 |