Results for Åkersberga Öppna (UGP-2, pass 4)
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ÅSS Öppna klasser | Utskriftsdatum | 10 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 15:35 | |||
Arrangör | Åkersberga Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 mars 2013 |
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Thomas Östervall | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 33.71 | ||||||
2 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsällskap | 34.51 | ||||||
3 | Elliot Nyström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 38.76 | ||||||
4 | Cosmos Sharman | 2000 | Wisby Simsällskap | 39.00 | ||||||
5 | Kevin Fahlström | 2000 | Norrtälje Simklubb | 39.19 | ||||||
6 | Martin Blom | 2000 | Älvsjö AIK Fritid | 39.50 | ||||||
7 | Kevin Xia | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 43.19 | ||||||
8 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 43.90 | ||||||
9 | Viktor Kingsepp | 2000 | Älvsjö AIK Fritid | 44.34 | ||||||
10 | Simon Sandberg | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 45.14 | ||||||
11 | Timothy Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 47.11 | ||||||
12 | Alfons Frid | 2001 | Wisby Simsällskap | 55.36 | ||||||
- | Jesper Granath | 2002 | Wisby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Simon Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
- | William Yttergren | 2000 | Wisby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Gustav Ljungholm | 2000 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Frederick Holmer Fann | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.39 | ||||||
2 | Zack Abelsson | 1998 | Södertörns Simsällskap | 30.64 | ||||||
3 | Kristoffer Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 30.77 | ||||||
4 | Rasmus Bjuresten | 1999 | Wisby Simsällskap | 36.16 | ||||||
5 | Oskar Thuresson | 1999 | Wisby Simsällskap | 36.43 | ||||||
6 | Oskar Strömbeck | 1999 | Wisby Simsällskap | 37.02 | ||||||
7 | Douglas Holmedahl | 1997 | Wisby Simsällskap | 37.27 | ||||||
8 | Filip Raguz | 1999 | Södertörns Simsällskap | 37.43 | ||||||
9 | Nicklas Xia | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 38.79 | ||||||
10 | Martin Andersson | 1998 | Wisby Simsällskap | 53.09 | ||||||
- | Gustav Thuresson | 1997 | Wisby Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Joakim Q Hammarlind | 1993 | Stockholmspolisens Sim IF | 26.61 | ||||||
2 | Wictor Häggblad | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 28.00 | ||||||
3 | Tobias Westholm | 1996 | Norrtälje Simklubb | 28.05 | ||||||
4 | Ossian Lönn | 1996 | Stockholms Kappsimningsklubb | 28.33 | ||||||
5 | Victor Wågström | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 28.96 | ||||||
6 | Gustav Pettersson | 1994 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.07 | ||||||
7 | Marcus Stolt | 1995 | Södertörns Simsällskap | 29.29 | ||||||
8 | Anton Ekhult | 1991 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 29.47 | ||||||
9 | Henrik Bolle | 1996 | Turebergs Simklubb | 29.91 | ||||||
10 | Felix Gudehn | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.08 | ||||||
11 | Marcus Pirkizri | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 30.78 | ||||||
12 | Daniel Nyström | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 30.85 | ||||||
13 | Steve Xia | 1996 | Åkersberga Simsällskap | 37.30 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 10 mars 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 15:35 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ÅSS Öppna klasser | Utskriftsdatum | 10 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 15:56 | |||
Arrangör | Åkersberga Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 mars 2013 |
Gren 2, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tone Sandsjö | 2003 | Wisby Simsällskap | 45.27 | ||||||
Gren 2, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mathilda Eriksson | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.33 | ||||||
2 | Linnea Gyllberg | 2000 | IFK Lidingö Simklubb | 35.09 | ||||||
3 | Olivia Stille | 2000 | Turebergs Simklubb | 35.33 | ||||||
4 | Tilda Rekola-Weckström | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 35.91 | ||||||
5 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 35.96 | ||||||
6 | Felicia Axelsson Eklund | 2000 | Södertörns Simsällskap | 36.34 | ||||||
7 | Alba Ekepil | 2001 | Wisby Simsällskap | 37.43 | ||||||
8 | Tyra Wijk | 2001 | Turebergs Simklubb | 39.83 | ||||||
9 | Amanda Malmsten | 2000 | Norrtälje Simklubb | 40.10 | ||||||
10 | Sophie Dellmark | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 40.79 | ||||||
11 | Malin Sangfelt | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 41.07 | ||||||
12 | Ella Westholm | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 41.40 | ||||||
13 | Emilia Österberg | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 41.72 | ||||||
14 | Sofia Walsh | 2002 | Älvsjö AIK Fritid | 42.00 | ||||||
15 | Felicia Adamsson | 2000 | Södertörns Simsällskap | 43.20 | ||||||
16 | Nelly Gustafsson | 2000 | Wisby Simsällskap | 43.23 | ||||||
17 | Fanny Gardell | 2000 | Norrtälje Simklubb | 44.86 | ||||||
18 | Sara Sehlström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 45.20 | ||||||
19 | Lovisa Liljeblad | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 45.97 | ||||||
20 | Hedda Sköld | 2002 | Wisby Simsällskap | 46.08 | ||||||
21 | Josefine Godman | 2002 | Wisby Simsällskap | 47.59 | ||||||
22 | Tina Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 48.39 | ||||||
23 | Erika Strömbeck | 2002 | Wisby Simsällskap | 49.58 | ||||||
- | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
- | Tindra Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
- | Julia Ignell | 2002 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 2, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Klara Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 31.07 | ||||||
2 | Emelie Eriksson | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.40 | ||||||
3 | Matilda Thurfjell | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.28 | ||||||
4 | Elin Timbäck | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 33.40 | ||||||
5 | Rebecca Rüdén | 1997 | Norrtälje Simklubb | 34.10 | ||||||
6 | Alva Mickelsson | 1999 | Turebergs Simklubb | 34.27 | ||||||
7 | Julia Widmark | 1997 | Södertörns Simsällskap | 34.53 | ||||||
8 | Julia Derwinger | 1998 | Tyresö Simsällskap | 35.18 | ||||||
9 | Saga Kjellin | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.65 | ||||||
10 | Alma Holmberg | 1999 | Turebergs Simklubb | 35.81 | ||||||
11 | Hanna Marohn | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 35.88 | ||||||
12 | Jasmine Aghazamani | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.44 | ||||||
13 | Josefin Dufva | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.67 | ||||||
14 | Rebecka Öberg | 1999 | Täby Sim | 38.34 | ||||||
15 | Felicia Holst | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.39 | ||||||
16 | Alexandra Berggren | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.77 | ||||||
17 | Caroline Öster | 1997 | Täby Sim | 39.28 | ||||||
18 | Agnes Blomquist | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 39.87 | ||||||
19 | Miranda Jansson | 1997 | Norrtälje Simklubb | 39.92 | ||||||
20 | Emelie Högström | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 45.79 | ||||||
- | Vendla Niklasson | 1997 | Wisby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Annastasia Wrembicki | 1999 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 2, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anna Sandäng | 1996 | Täby Sim | 30.47 | ||||||
2 | Freja Ingelstam | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.17 | ||||||
3 | Love Rogersdotter | 1995 | Wisby Simsällskap | 36.07 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 10 mars 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 15:56 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ÅSS Öppna klasser | Utskriftsdatum | 10 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 15:57 | |||
Arrangör | Åkersberga Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 mars 2013 |
Gren 3, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | David Kjellberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 53.17 | ||||||
2 | Alexander Fundin | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 1:19.78 | ||||||
- | Emil Jagt | 2003 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 3, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Fredrik Annergren | 2001 | Turebergs Simklubb | 35.49 | ||||||
2 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsällskap | 36.80 | ||||||
3 | Cosmos Sharman | 2000 | Wisby Simsällskap | 37.30 | ||||||
4 | Kevin Fahlström | 2000 | Norrtälje Simklubb | 37.71 | ||||||
5 | Martin Blom | 2000 | Älvsjö AIK Fritid | 40.60 | ||||||
6 | Alfons Frid | 2001 | Wisby Simsällskap | 45.38 | ||||||
7 | Oliver Beijming | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 46.06 | ||||||
8 | Isak Jederström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 54.10 | ||||||
- | Hampus Wikner | 2002 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
- | William Yttergren | 2000 | Wisby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Anwar Badaoui | 2000 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Linus Berggren | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | DSQ | ||||||
Gren 3, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oskar Thuresson | 1999 | Wisby Simsällskap | 35.16 | ||||||
2 | Rasmus Bjuresten | 1999 | Wisby Simsällskap | 36.36 | ||||||
3 | Gustav Boman | 1999 | Täby Sim | 37.58 | ||||||
4 | Douglas Holmedahl | 1997 | Wisby Simsällskap | 37.79 | ||||||
5 | Axel Rosén | 1999 | IFK Lidingö Simklubb | 39.39 | ||||||
6 | Oskar Strömbeck | 1999 | Wisby Simsällskap | 41.02 | ||||||
7 | Nicklas Xia | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 44.22 | ||||||
8 | Konrad Lindström | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 46.33 | ||||||
9 | Adam Hoas | 1999 | Wisby Simsällskap | 53.97 | ||||||
- | Gustav Thuresson | 1997 | Wisby Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 3, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ossian Lönn | 1996 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.45 | ||||||
2 | Felix Gudehn | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.61 | ||||||
3 | Nils Larsson | 1996 | Täby Sim | 34.26 | ||||||
4 | Steve Xia | 1996 | Åkersberga Simsällskap | 45.59 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 10 mars 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 15:57 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ÅSS Öppna klasser | Utskriftsdatum | 10 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 16:11 | |||
Arrangör | Åkersberga Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 mars 2013 |
Gren 4, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isabella Galway | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 51.40 | ||||||
2 | Andrea Näslund | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 1:25.48 | ||||||
- | Melina Pirkizri | 2003 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 4, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linnea Gyllberg | 2000 | IFK Lidingö Simklubb | 35.88 | ||||||
2 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 36.10 | ||||||
3 | Tilda Rekola-Weckström | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 37.91 | ||||||
4 | Sofia Kolokythas | 2000 | Turebergs Simklubb | 39.37 | ||||||
5 | Rebecca Zerne | 2001 | Södertörns Simsällskap | 39.40 | ||||||
6 | Sofia Walsh | 2002 | Älvsjö AIK Fritid | 39.49 | ||||||
7 | Amanda Malmsten | 2000 | Norrtälje Simklubb | 40.10 | ||||||
8 | Alba Ekepil | 2001 | Wisby Simsällskap | 40.45 | ||||||
9 | Fanny Gardell | 2000 | Norrtälje Simklubb | 40.46 | ||||||
10 | Tyra Wijk | 2001 | Turebergs Simklubb | 40.53 | ||||||
11 | Mikaela Samuelsson | 2000 | Norrtälje Simklubb | 40.66 | ||||||
12 | Felicia Adamsson | 2000 | Södertörns Simsällskap | 41.81 | ||||||
13 | Ylwali Häggblad | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 42.24 | ||||||
14 | Sara Sehlström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 42.78 | ||||||
15 | Nelly Gustafsson | 2000 | Wisby Simsällskap | 43.13 | ||||||
16 | Hedda Sköld | 2002 | Wisby Simsällskap | 45.09 | ||||||
17 | Emma Walther | 2000 | Älvsjö AIK Fritid | 46.08 | ||||||
18 | Mathilda Larsson | 2000 | Wisby Simsällskap | 46.54 | ||||||
19 | Sofia Arpvall | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 50.30 | ||||||
20 | Evelina Christensen | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 52.59 | ||||||
21 | Melissa Pirkizri | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 52.79 | ||||||
22 | Livia Bjuresten | 2001 | Wisby Simsällskap | 53.55 | ||||||
- | Erika Strömbeck | 2002 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Salem Lemma | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | DSQ | ||||||
Gren 4, 50m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emelie Eriksson | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.17 | ||||||
2 | Klara Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 35.06 | ||||||
3 | Hanna Hargsten | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.67 | ||||||
4 | Alma Holmberg | 1999 | Turebergs Simklubb | 35.68 | ||||||
5 | Rebecca Rüdén | 1997 | Norrtälje Simklubb | 36.18 | ||||||
6 | Isabelle Ehrngren | 1999 | Täby Sim | 36.69 | ||||||
7 | Alva Mickelsson | 1999 | Turebergs Simklubb | 37.16 | ||||||
8 | Linnea Cooke | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 37.27 | ||||||
9 | Lina Sigurdh | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.86 | ||||||
10 | Miranda Jansson | 1997 | Norrtälje Simklubb | 39.48 | ||||||
11 | Astrid Olsson | 1997 | Täby Sim | 39.51 | ||||||
12 | Jasmine Aghazamani | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.26 | ||||||
13 | Felicia Holst | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.34 | ||||||
14 | Emma Udd | 1999 | Täby Sim | 41.54 | ||||||
15 | Annastasia Wrembicki | 1999 | Simklubben Neptun | 41.65 | ||||||
16 | Alexandra Berggren | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.88 | ||||||
17 | Josefina Agrest | 1999 | Älvsjö AIK Fritid | 51.83 | ||||||
Gren 4, 50m Ryggsim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Micaela Ödling | 1990 | Täby Sim | 32.87 | ||||||
2 | Katharina Müller-Dott | 1993 | Wfr Fechenheim | 34.54 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 10 mars 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 16:11 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ÅSS Öppna klasser | Utskriftsdatum | 10 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 16:33 | |||
Arrangör | Åkersberga Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 mars 2013 |
Gren 5, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | David Kjellberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 58.17 | ||||||
- | Emil Jagt | 2003 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 5, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Fredrik Annergren | 2001 | Turebergs Simklubb | 40.47 | ||||||
2 | Cosmos Sharman | 2000 | Wisby Simsällskap | 44.39 | ||||||
3 | Martin Blom | 2000 | Älvsjö AIK Fritid | 44.59 | ||||||
4 | Emilio Jonsson | 2000 | IFK Lidingö Simklubb | 46.45 | ||||||
5 | Alfons Frid | 2001 | Wisby Simsällskap | 58.90 | ||||||
6 | Isak Jederström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 1:01.09 | ||||||
- | Hampus Wikner | 2002 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
- | Jesper Granath | 2002 | Wisby Simsällskap | DNS | ||||||
- | William Yttergren | 2000 | Wisby Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 5, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Douglas Holmedahl | 1997 | Wisby Simsällskap | 38.81 | ||||||
2 | Oskar Thuresson | 1999 | Wisby Simsällskap | 39.76 | ||||||
3 | Rasmus Bjuresten | 1999 | Wisby Simsällskap | 39.79 | ||||||
4 | Kristoffer Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 43.43 | ||||||
5 | Oskar Strömbeck | 1999 | Wisby Simsällskap | 43.90 | ||||||
6 | Nicklas Xia | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 48.66 | ||||||
7 | Adam Hoas | 1999 | Wisby Simsällskap | 50.75 | ||||||
8 | Martin Andersson | 1998 | Wisby Simsällskap | 1:00.98 | ||||||
- | Gustav Thuresson | 1997 | Wisby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Frederick Holmer Fann | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Gren 5, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Henrik Bolle | 1996 | Turebergs Simklubb | 33.32 | ||||||
2 | Victor Wågström | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 33.64 | ||||||
3 | Marcus Pirkizri | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 33.82 | ||||||
4 | Calle Westberg | 1995 | Täby Sim | 34.14 | ||||||
5 | Ossian Lönn | 1996 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.86 | ||||||
6 | Felix Gudehn | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.12 | ||||||
7 | Daniel Nyström | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 38.85 | ||||||
8 | Steve Xia | 1996 | Åkersberga Simsällskap | 46.35 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 10 mars 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 16:33 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ÅSS Öppna klasser | Utskriftsdatum | 10 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 16:43 | |||
Arrangör | Åkersberga Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 mars 2013 |
Gren 6, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tone Sandsjö | 2003 | Wisby Simsällskap | 44.96 | ||||||
2 | Isabella Galway | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 49.96 | ||||||
3 | Melina Pirkizri | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 1:00.35 | ||||||
Gren 6, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linnea Gyllberg | 2000 | IFK Lidingö Simklubb | 40.41 | ||||||
2 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 40.52 | ||||||
3 | Mathilda Eriksson | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.38 | ||||||
4 | Mikaela Samuelsson | 2000 | Norrtälje Simklubb | 44.24 | ||||||
5 | Sofia Walsh | 2002 | Älvsjö AIK Fritid | 45.23 | ||||||
6 | Amanda Malmsten | 2000 | Norrtälje Simklubb | 45.44 | ||||||
7 | Alba Ekepil | 2001 | Wisby Simsällskap | 45.87 | ||||||
8 | Tyra Wijk | 2001 | Turebergs Simklubb | 47.59 | ||||||
9 | Nelly Gustafsson | 2000 | Wisby Simsällskap | 48.33 | ||||||
10 | Sara Sehlström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 48.34 | ||||||
11 | Hedda Sköld | 2002 | Wisby Simsällskap | 48.51 | ||||||
12 | Josefine Godman | 2002 | Wisby Simsällskap | 48.73 | ||||||
13 | Sophie Dellmark | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 49.02 | ||||||
14 | Fanny Gardell | 2000 | Norrtälje Simklubb | 49.30 | ||||||
15 | Livia Bjuresten | 2001 | Wisby Simsällskap | 50.16 | ||||||
16 | Evelina Christensen | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 51.65 | ||||||
17 | Erika Strömbeck | 2002 | Wisby Simsällskap | 53.80 | ||||||
18 | Emma Walther | 2000 | Älvsjö AIK Fritid | 54.10 | ||||||
19 | Melissa Pirkizri | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 57.18 | ||||||
20 | Mathilda Larsson | 2000 | Wisby Simsällskap | 58.68 | ||||||
21 | Sofia Arpvall | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 1:01.55 | ||||||
- | Salem Lemma | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | DSQ | ||||||
Gren 6, 50m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Maria Östervall | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 38.25 | ||||||
2 | Klara Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 39.55 | ||||||
3 | Josephine Andreasson | 1999 | Turebergs Simklubb | 40.11 | ||||||
4 | Sofia Karlsson | 1997 | Norrtälje Simklubb | 40.55 | ||||||
5 | Rebecca Rüdén | 1997 | Norrtälje Simklubb | 40.81 | ||||||
6 | Matilda Eriksson | 1999 | Täby Sim | 41.03 | ||||||
7 | Jasmine Aghazamani | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.27 | ||||||
8 | Josefin Dufva | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.62 | ||||||
9 | Julia Widmark | 1997 | Södertörns Simsällskap | 42.34 | ||||||
10 | Lina Sigurdh | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.39 | ||||||
11 | Felicia Holst | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.68 | ||||||
12 | Rebecca Östlund | 1999 | Täby Sim | 43.01 | ||||||
13 | Annastasia Wrembicki | 1999 | Simklubben Neptun | 44.81 | ||||||
14 | Alexandra Berggren | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.00 | ||||||
15 | Miranda Jansson | 1997 | Norrtälje Simklubb | 48.36 | ||||||
16 | Emelie Högström | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 50.38 | ||||||
17 | Josefina Agrest | 1999 | Älvsjö AIK Fritid | 51.44 | ||||||
- | Vendla Niklasson | 1997 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 6, 50m Bröstsim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Micaela Ödling | 1990 | Täby Sim | 38.38 | ||||||
2 | Katharina Müller-Dott | 1993 | Wfr Fechenheim | 40.68 | ||||||
3 | Love Rogersdotter | 1995 | Wisby Simsällskap | 46.99 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 10 mars 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 16:43 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ÅSS Öppna klasser | Utskriftsdatum | 10 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 16:52 | |||
Arrangör | Åkersberga Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 mars 2013 |
Gren 7, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | David Kjellberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 46.83 | ||||||
2 | Alexander Fundin | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 1:20.39 | ||||||
Gren 7, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Thomas Östervall | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 30.63 | ||||||
2 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsällskap | 31.03 | ||||||
3 | Kevin Fahlström | 2000 | Norrtälje Simklubb | 31.61 | ||||||
4 | Cosmos Sharman | 2000 | Wisby Simsällskap | 32.17 | ||||||
5 | Elliot Nyström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 32.61 | ||||||
6 | Martin Blom | 2000 | Älvsjö AIK Fritid | 33.61 | ||||||
7 | Gustav Ljungholm | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 34.17 | ||||||
8 | Viktor Kingsepp | 2000 | Älvsjö AIK Fritid | 38.06 | ||||||
9 | Alfons Frid | 2001 | Wisby Simsällskap | 40.64 | ||||||
10 | Oliver Beijming | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 40.83 | ||||||
11 | Linus Berggren | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 45.33 | ||||||
12 | Isak Jederström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 52.28 | ||||||
- | Hampus Wikner | 2002 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
- | Jesper Granath | 2002 | Wisby Simsällskap | DNS | ||||||
- | William Yttergren | 2000 | Wisby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Anwar Badaoui | 2000 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emilio Jonsson | 2000 | IFK Lidingö Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 7, 50m Frisim Herrar, Finaler 14 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Kristoffer Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 28.66 | ||||||
2 | Douglas Holmedahl | 1997 | Wisby Simsällskap | 28.78 | ||||||
3 | Oskar Thuresson | 1999 | Wisby Simsällskap | 30.62 | ||||||
4 | Rasmus Bjuresten | 1999 | Wisby Simsällskap | 30.69 | ||||||
5 | Oskar Strömbeck | 1999 | Wisby Simsällskap | 32.41 | ||||||
6 | Gustav Boman | 1999 | Täby Sim | 32.65 | ||||||
7 | Filip Raguz | 1999 | Södertörns Simsällskap | 33.29 | ||||||
8 | Axel Rosén | 1999 | IFK Lidingö Simklubb | 33.37 | ||||||
9 | Nicklas Xia | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 33.60 | ||||||
10 | Martin Andersson | 1998 | Wisby Simsällskap | 42.22 | ||||||
11 | Adam Hoas | 1999 | Wisby Simsällskap | 42.43 | ||||||
- | Gustav Thuresson | 1997 | Wisby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Martin Andersson | 1998 | Wisby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Konrad Lindström | 1998 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 7, 50m Frisim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ossian Lönn | 1996 | Stockholms Kappsimningsklubb | 25.99 | ||||||
2 | Henrik Bolle | 1996 | Turebergs Simklubb | 26.01 | ||||||
3 | Felix Gudehn | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 26.60 | ||||||
4 | Anton Ekhult | 1991 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 26.77 | ||||||
5 | Gustav Pettersson | 1994 | Stockholms Kappsimningsklubb | 27.20 | ||||||
6 | Daniel Nyström | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 28.75 | ||||||
7 | Nils Larsson | 1996 | Täby Sim | 31.35 | ||||||
8 | Steve Xia | 1996 | Åkersberga Simsällskap | 34.35 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 10 mars 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 16:52 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ÅSS Öppna klasser | Utskriftsdatum | 10 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 17:06 | |||
Arrangör | Åkersberga Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 mars 2013 |
Gren 8, 50m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tone Sandsjö | 2003 | Wisby Simsällskap | 35.76 | ||||||
2 | Isabella Galway | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 46.37 | ||||||
3 | Melina Pirkizri | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 50.22 | ||||||
- | Andrea Näslund | 2003 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 8, 50m Frisim Damer, Finaler 11 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Olivia Stille | 2000 | Turebergs Simklubb | 31.23 | ||||||
2 | Mathilda Eriksson | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.39 | ||||||
3 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 31.55 | ||||||
4 | Linnea Gyllberg | 2000 | IFK Lidingö Simklubb | 31.64 | ||||||
5 | Liv Falk | 2000 | Täby Sim | 31.98 | ||||||
6 | Felicia Adamsson | 2000 | Södertörns Simsällskap | 32.28 | ||||||
7 | Rebecca Zerne | 2001 | Södertörns Simsällskap | 32.85 | ||||||
8 | Felicia Axelsson Eklund | 2000 | Södertörns Simsällskap | 32.92 | ||||||
9 | Amanda Malmsten | 2000 | Norrtälje Simklubb | 33.66 | ||||||
10 | Alba Ekepil | 2001 | Wisby Simsällskap | 34.42 | ||||||
11 | Nelly Gustafsson | 2000 | Wisby Simsällskap | 34.60 | ||||||
12 | Tyra Wijk | 2001 | Turebergs Simklubb | 34.86 | ||||||
13 | Sofia Walsh | 2002 | Älvsjö AIK Fritid | 34.88 | ||||||
14 | Sophie Dellmark | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 34.89 | ||||||
15 | Tilda Rekola-Weckström | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 35.01 | ||||||
16 | Sofia Kolokythas | 2000 | Turebergs Simklubb | 35.17 | ||||||
17 | Mikaela Samuelsson | 2000 | Norrtälje Simklubb | 35.34 | ||||||
18 | Josefine Godman | 2002 | Wisby Simsällskap | 36.12 | ||||||
19 | Fanny Gardell | 2000 | Norrtälje Simklubb | 36.85 | ||||||
20 | Mathilda Larsson | 2000 | Wisby Simsällskap | 40.33 | ||||||
21 | Livia Bjuresten | 2001 | Wisby Simsällskap | 41.32 | ||||||
22 | Hedda Sköld | 2002 | Wisby Simsällskap | 41.94 | ||||||
23 | Erika Strömbeck | 2002 | Wisby Simsällskap | 42.55 | ||||||
24 | Evelina Christensen | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 42.77 | ||||||
25 | Emma Walther | 2000 | Älvsjö AIK Fritid | 43.17 | ||||||
26 | Sofia Arpvall | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 44.54 | ||||||
27 | Salem Lemma | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 45.96 | ||||||
28 | Melissa Pirkizri | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 49.08 | ||||||
Gren 8, 50m Frisim Damer, Finaler 14 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emelie Eriksson | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.12 | ||||||
2 | Klara Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 29.76 | ||||||
3 | Hanna Hargsten | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.94 | ||||||
4 | Rebecca Rüdén | 1997 | Norrtälje Simklubb | 30.04 | ||||||
5 | Sofia Nyberg Starck | 1997 | Tyresö Simsällskap | 30.26 | ||||||
6 | Matilda Thurfjell | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.35 | ||||||
7 | Elin Timbäck | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 31.40 | ||||||
8 | Sofia Karlsson | 1997 | Norrtälje Simklubb | 31.85 | ||||||
9 | Julia Widmark | 1997 | Södertörns Simsällskap | 32.32 | ||||||
10 | Astrid Olsson | 1997 | Täby Sim | 32.53 | ||||||
11 | Saga Kjellin | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.57 | ||||||
12 | Alva Mickelsson | 1999 | Turebergs Simklubb | 32.76 | ||||||
13 | Alma Holmberg | 1999 | Turebergs Simklubb | 32.78 | ||||||
14 | Alexandra Berggren | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.81 | ||||||
15 | Lina Sigurdh | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.16 | ||||||
16 | Hanna Marohn | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 33.20 | ||||||
17 | Josephine Andreasson | 1999 | Turebergs Simklubb | 33.41 | ||||||
18 | Miranda Jansson | 1997 | Norrtälje Simklubb | 33.53 | ||||||
19 | Linnea Cooke | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 33.74 | ||||||
20 | Agnes Blomquist | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 34.29 | ||||||
21 | Jasmine Aghazamani | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.39 | ||||||
22 | Josefin Dufva | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.15 | ||||||
23 | Felicia Holst | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.20 | ||||||
24 | Emma Udd | 1999 | Täby Sim | 35.35 | ||||||
25 | Caroline Öster | 1997 | Täby Sim | 35.40 | ||||||
26 | Rebecca Östlund | 1999 | Täby Sim | 35.63 | ||||||
27 | Josefina Agrest | 1999 | Älvsjö AIK Fritid | 43.29 | ||||||
- | Vendla Niklasson | 1997 | Wisby Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 8, 50m Frisim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anna Sandäng | 1996 | Täby Sim | 28.22 | ||||||
2 | Freja Ingelstam | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | 28.48 | ||||||
3 | Katharina Müller-Dott | 1993 | Wfr Fechenheim | 29.79 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 10 mars 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 17:06 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ÅSS Öppna klasser | Utskriftsdatum | 10 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 17:29 | |||
Arrangör | Åkersberga Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 mars 2013 |
Gren 9, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 35.20 | 1:16.44 | |||||
2 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsällskap | 36.10 | 1:17.39 | |||||
- | William Yttergren | 2000 | Wisby Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 9, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Edward Eliasson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.10 | 1:08.04 | |||||
2 | Zack Abelsson | 1998 | Södertörns Simsällskap | 32.13 | 1:10.14 | |||||
3 | Oskar Thuresson | 1999 | Wisby Simsällskap | 39.20 | 1:22.41 | |||||
4 | Oskar Strömbeck | 1999 | Wisby Simsällskap | 39.25 | 1:31.82 | |||||
- | Gustav Thuresson | 1997 | Wisby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Martin Andersson | 1998 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Rasmus Bjuresten | 1999 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 9, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Joakim Q Hammarlind | 1993 | Stockholmspolisens Sim IF | 27.77 | 59.89 | |||||
2 | Wictor Häggblad | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 28.34 | 1:02.54 | |||||
3 | Tobias Westholm | 1996 | Norrtälje Simklubb | 30.08 | 1:04.31 | |||||
4 | Marcus Stolt | 1995 | Södertörns Simsällskap | 30.90 | 1:07.22 | |||||
5 | Gustav Pettersson | 1994 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.87 | 1:07.54 | |||||
6 | Daniel Nyström | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 32.03 | 1:09.31 | |||||
- | Ossian Ankarberg | 1996 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 10 mars 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 17:29 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ÅSS Öppna klasser | Utskriftsdatum | 10 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 17:31 | |||
Arrangör | Åkersberga Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 mars 2013 |
Gren 10, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Mathilda Eriksson | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.82 | 1:22.73 | 2:11.75 | 3:01.20 | |||
2 | Felicia Axelsson Eklund | 2000 | Södertörns Simsällskap | 40.04 | 1:31.80 | 2:25.84 | 3:15.98 | |||
3 | Ylwali Häggblad | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 43.75 | 1:35.96 | 2:30.87 | 3:25.18 | |||
- | Alba Ekepil | 2001 | Wisby Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 10, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
- | Vendla Niklasson | 1997 | Wisby Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 10, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emma Bring | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.05 | 1:11.94 | 1:51.55 | 2:31.86 | |||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 10 mars 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 17:31 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ÅSS Öppna klasser | Utskriftsdatum | 10 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 17:49 | |||
Arrangör | Åkersberga Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 mars 2013 |
Gren 12, 100m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
- | Tone Sandsjö | 2003 | Wisby Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 12, 100m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexandra Gordon | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.42 | 1:12.23 | |||||
2 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 36.26 | 1:12.67 | |||||
3 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 39.41 | 1:20.31 | |||||
4 | Malin Sangfelt | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 38.28 | 1:20.48 | |||||
5 | Olivia Stille | 2000 | Turebergs Simklubb | 39.68 | 1:20.87 | |||||
6 | Sofia Kolokythas | 2000 | Turebergs Simklubb | 41.43 | 1:23.46 | |||||
7 | Rebecca Zerne | 2001 | Södertörns Simsällskap | 41.71 | 1:24.97 | |||||
8 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 43.26 | 1:27.06 | |||||
9 | Tyra Wijk | 2001 | Turebergs Simklubb | 42.72 | 1:28.35 | |||||
10 | Felicia Adamsson | 2000 | Södertörns Simsällskap | 44.40 | 1:33.00 | |||||
11 | Lovisa Liljeblad | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 44.85 | 1:34.91 | |||||
12 | Ella Westholm | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 46.60 | 1:36.77 | |||||
13 | Emma Öberg | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 47.38 | 1:40.06 | |||||
14 | Tina Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 50.07 | 1:42.50 | |||||
15 | Julia Ignell | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 51.01 | 1:44.48 | |||||
- | Alba Ekepil | 2001 | Wisby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Emilia Österberg | 2000 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
- | Erika Strömbeck | 2002 | Wisby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Hedda Sköld | 2002 | Wisby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Josefine Godman | 2002 | Wisby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Livia Bjuresten | 2001 | Wisby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Mathilda Larsson | 2000 | Wisby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Mikaela Samuelsson | 2000 | Norrtälje Simklubb | DNS | ||||||
- | Nelly Gustafsson | 2000 | Wisby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Tilda Rekola-Weckström | 2000 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
- | Tindra Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 12, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alma Holmberg | 1999 | Turebergs Simklubb | 37.14 | 1:15.78 | |||||
2 | Alva Mickelsson | 1999 | Turebergs Simklubb | 38.22 | 1:17.10 | |||||
3 | Elin Timbäck | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 36.66 | 1:17.31 | |||||
4 | Rebecca Rüdén | 1997 | Norrtälje Simklubb | 38.55 | 1:17.39 | |||||
5 | Isabelle Ehrngren | 1999 | Täby Sim | 39.91 | 1:22.04 | |||||
6 | Lina Sigurdh | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.78 | 1:23.27 | |||||
7 | Miranda Jansson | 1997 | Norrtälje Simklubb | 41.51 | 1:24.50 | |||||
8 | Linnea Cooke | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 41.65 | 1:24.54 | |||||
9 | Caroline Öster | 1997 | Täby Sim | 41.47 | 1:28.68 | |||||
10 | Matilda Eriksson | 1999 | Täby Sim | 43.34 | 1:30.23 | |||||
11 | Agnes Blomquist | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 43.27 | 1:30.48 | |||||
12 | Jasmine Aghazamani | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.53 | 1:31.06 | |||||
- | Vendla Niklasson | 1997 | Wisby Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 12, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Katharina Müller-Dott | 1993 | Wfr Fechenheim | 36.66 | 1:15.48 | |||||
- | Love Rogersdotter | 1995 | Wisby Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 10 mars 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 17:49 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ÅSS Öppna klasser | Utskriftsdatum | 10 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 18:02 | |||
Arrangör | Åkersberga Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 mars 2013 |
Gren 13, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Fredrik Annergren | 2001 | Turebergs Simklubb | 41.85 | 1:28.58 | |||||
2 | Niklas Steinholtz | 2000 | Tyresö Simsällskap | 42.39 | 1:29.55 | |||||
3 | Kevin Fahlström | 2000 | Norrtälje Simklubb | 44.80 | 1:33.97 | |||||
4 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 49.93 | 1:46.97 | |||||
5 | Timothy Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 52.51 | 1:47.42 | |||||
6 | Gustav Ljungholm | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 52.15 | 1:48.46 | |||||
7 | Kevin Xia | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 52.37 | 1:50.34 | |||||
- | Oliver Beijming | 2001 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 13, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Victor Wågström | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 36.09 | 1:15.43 | |||||
2 | Wictor Häggblad | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 36.76 | 1:17.23 | |||||
3 | Marcus Pirkizri | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 39.99 | 1:26.07 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 10 mars 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 18:02 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ÅSS Öppna klasser | Utskriftsdatum | 10 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 18:10 | |||
Arrangör | Åkersberga Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 mars 2013 |
Gren 14, 200m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 44.12 | 1:33.58 | 2:25.19 | 3:14.98 | |||
- | Mikaela Samuelsson | 2000 | Norrtälje Simklubb | DNS | ||||||
- | Lovisa Liljeblad | 2002 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 14, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Josephine Andreasson | 1999 | Turebergs Simklubb | 41.93 | 1:28.64 | 2:16.30 | 3:01.97 | |||
2 | Josefin Dufva | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.73 | 1:33.89 | 2:25.55 | 3:16.79 | |||
3 | Hanna Marohn | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 46.26 | 1:37.06 | 2:32.18 | 3:28.61 | |||
- | Annastasia Wrembicki | 1999 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 10 mars 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 18:10 |