Resultater for Färsingadoppet
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 75 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 16 juni 2013 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 16:15 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 14 juni 2013 |
Gren 75, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:23.79 | ||||||
2 | Mia Ishøj Nielsen | 2000 | Farum Svømmeklub | 1:25.56 | ||||||
3 | Johanna Berthelsen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 1:25.63 | ||||||
4 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:29.06 | ||||||
5 | Olga Schubert | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 1:32.17 | ||||||
6 | Josephine Olsen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 1:34.09 | ||||||
7 | Sara Jendbro | 2000 | Simklubben Poseidon | 1:35.74 | ||||||
8 | Louise Bengtsson | 2000 | Landskrona Simsällskap | 1:36.61 | ||||||
9 | Laura Rosenørn Sandell | 2000 | Farum Svømmeklub | 1:38.24 | ||||||
10 | Madeleine Olsson | 2000 | Simklubben Ran | 1:38.58 | ||||||
11 | Frida Nordefell | 2000 | Simklubben Sydsim | 1:38.59 | ||||||
12 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | Farum Svømmeklub | 1:39.16 | ||||||
13 | Vickie Berg | 2000 | Simklubben Ran | 1:42.52 | ||||||
14 | Wilma Carlsson | 2000 | Föreningen Sim Team Engelholm | 1:45.10 | ||||||
15 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägens Simförening | 1:45.97 | ||||||
16 | Tove Sjunnesson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 1:46.28 | ||||||
17 | Matilda Johansdotter | 2000 | Simklubben Lödde | 1:46.51 | ||||||
18 | Selma Bruun Pedersen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 1:47.65 | ||||||
19 | Melinda Andersson | 2000 | Landskrona Simsällskap | 1:48.82 | ||||||
20 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägens Simförening | 1:48.85 | ||||||
21 | Hanna Karlsson | 2000 | Simklubben Poseidon | 1:49.06 | ||||||
22 | Astrid Hemmingsson | 2000 | Simklubben Poseidon | 1:51.88 | ||||||
23 | Heidi Gingsjö | 2000 | Ystads Simsällskap | 1:52.26 | ||||||
24 | Jun Klöckner | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 1:52.40 | ||||||
25 | Agnes Bonnevier | 2000 | Simklubben Poseidon | 1:52.56 | ||||||
26 | Julia Arthursson | 2000 | Höganäs Simsällskap | 1:54.78 | ||||||
26 | Line Brandes | 2000 | Rønne Svømme Klub | 1:54.78 | ||||||
28 | Emma Palmquist | 2000 | Föreningen Sim Team Engelholm | 1:58.16 | ||||||
29 | Linnea Carlsén | 2000 | Simklubben Poseidon | 1:58.99 | ||||||
30 | Noelle Johansson | 2000 | Höganäs Simsällskap | 2:00.78 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 16 juni 2013 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 16:15 |