Resultat för Vårsimiaden Försök 2013 Tävlingsområde 2
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök Enköping | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 10:26 | |||
Arrangör | Simklubben ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 1, 200m Medley F 12-13, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hannah Brunzell | 2001 | Västerås Simsällskap | 34.84 | 1:14.60 | 1:57.77 | 2:36.27 | |||
2 | Victoria Åberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 34.25 | 1:17.23 | 2:08.13 | 2:47.53 | |||
3 | Emelie Ångström | 2001 | Västerås Simsällskap | 40.32 | 1:23.39 | 2:13.79 | 2:54.20 | |||
4 | Walda Jonsson | 2001 | Bålsta Simklubb | 43.31 | 1:36.13 | 2:28.02 | 3:12.20 | |||
5 | Paula Wiberg-Jansson | 2001 | Nyköpings Simsällskap | 42.07 | 1:32.60 | 2:29.52 | 3:13.32 | |||
6 | Hannele Ålander | 2001 | Simklubben Ena | 44.50 | 1:36.91 | 2:34.31 | 3:17.50 | |||
7 | Karolin Holmberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 41.69 | 1:33.46 | 2:30.80 | 3:17.96 | |||
8 | Elin Karlsson | 2001 | Simklubben Nautilus | 44.55 | 1:35.30 | 2:35.16 | 3:18.16 | |||
9 | Ida Claesson | 2001 | Västerås Simsällskap | 46.13 | 1:37.49 | 2:35.17 | 3:20.69 | |||
10 | Ebba Rydberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 45.98 | 1:37.44 | 2:35.19 | 3:22.31 | |||
11 | Frida Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 44.95 | 1:37.22 | 2:37.44 | 3:24.97 | |||
12 | Salma Gabot | 2001 | Örebro Simallians | 47.63 | 1:41.62 | 2:42.95 | 3:29.06 | |||
13 | Jennie Lundgren | 2001 | Simklubben Nautilus | 44.78 | 1:34.47 | 2:43.93 | 3:29.83 | |||
14 | Nora Johansson | 2001 | Västerås Simsällskap | 54.22 | 1:47.36 | 2:42.90 | 3:30.00 | |||
15 | Alda Wistrand | 2001 | Simklubben Nautilus | 49.90 | 1:45.55 | 2:45.18 | 3:33.06 | |||
16 | Maja Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 52.70 | 1:52.29 | 2:56.81 | 3:48.93 | |||
- | Matilda Ardanius | 2001 | Bålsta Simklubb | DSQ | ||||||
- | Wilma Wennerberg | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | DSQ | ||||||
Gren 1, 200m Medley F 12-13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emma Bergkvist | 2000 | SK Strängnäs Frisimmare | 33.57 | 1:12.68 | 2:00.13 | 2:37.73 | |||
2 | Josefin Zetterberg | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 38.81 | 1:24.98 | 2:13.82 | 2:51.09 | |||
3 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 38.50 | 1:20.77 | 2:15.06 | 2:51.82 | |||
4 | Ida Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 37.51 | 1:21.34 | 2:10.83 | 2:53.16 | |||
5 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 37.98 | 1:21.90 | 2:17.51 | 2:59.40 | |||
6 | Clara Momats | 2000 | Örebro Simallians | 38.93 | 1:24.85 | 2:19.53 | 3:00.51 | |||
7 | Nora Laine | 2000 | Köpings Simsällskap | 40.44 | 1:30.67 | 2:21.75 | 3:02.39 | |||
8 | Elin Lindgren | 2000 | Västerås Simsällskap | 40.79 | 1:26.97 | 2:20.06 | 3:04.31 | |||
9 | Minna Johansson | 2000 | Örebro Simallians | 40.69 | 1:30.59 | 2:29.46 | 3:12.40 | |||
10 | Amanda Hagsten | 2000 | Simklubben Nautilus | 41.40 | 1:33.41 | 2:29.45 | 3:15.81 | |||
11 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 46.99 | 1:36.02 | 2:33.15 | 3:17.85 | |||
- | Lina Nederman | 2000 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 10:26 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök Enköping | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 10:30 | |||
Arrangör | Simklubben ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 2, 200m Medley P 12-13, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Johan Brewitz | 2001 | Västerås Simsällskap | 40.77 | 1:22.87 | 2:18.67 | 2:59.06 | |||
2 | Olle Hansen | 2001 | Simklubben Ena | 46.56 | 1:34.90 | 2:33.85 | 3:15.11 | |||
Gren 2, 200m Medley P 12-13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tim Baastad | 2000 | Örebro Simallians | 38.03 | 1:25.09 | 2:18.46 | 2:55.19 | |||
2 | William Ejlegård | 2000 | Västerås Simsällskap | 39.75 | 1:26.32 | 2:18.71 | 2:55.62 | |||
3 | Vilmer Jansson | 2000 | Simklubben Nautilus | 43.05 | 1:34.43 | 2:28.31 | 3:05.76 | |||
4 | Oscar Eriksson | 2000 | Västerås Simsällskap | 41.63 | 1:29.05 | 2:25.25 | 3:07.76 | |||
5 | Eric Valjus | 2000 | Örebro Simallians | 43.82 | 1:31.96 | 2:28.03 | 3:10.27 | |||
6 | Victor Nilsson | 2000 | Västerås Simsällskap | 47.69 | 1:38.53 | 2:36.48 | 3:20.18 | |||
- | Anton Wallin | 2000 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 10:30 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök Enköping | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 10:45 | |||
Arrangör | Simklubben ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 3, 100m Medley F-11 oy, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alicia Momats | 2003 | Örebro Simallians | 44.92 | 1:35.18 | |||||
2 | Cornelia Johansson | 2003 | Örebro Simallians | 44.21 | 1:35.68 | |||||
3 | Elvira Mörtstrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 46.07 | 1:38.79 | |||||
4 | Elise Ask | 2003 | Västerås Simsällskap | 47.96 | 1:42.47 | |||||
5 | Sofi Holmberg | 2003 | Västerås Simsällskap | 51.35 | 1:50.11 | |||||
6 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Simklubben Nautilus | 52.39 | 1:52.13 | |||||
7 | Elsa Staaf | 2003 | Strängnäs Simsällskap | 58.41 | 1:56.92 | |||||
8 | Ebba Wolfbrandt | 2003 | Västerås Simsällskap | 54.40 | 2:02.97 | |||||
9 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 1:02.53 | 2:07.12 | |||||
- | Fiona Eriksson | 2003 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 3, 100m Medley F-11 oy, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Miriam Langarap | 2002 | Lindesbergs Simsällskap | 40.29 | 1:25.21 | |||||
2 | Edith Jernstedt | 2002 | Västerås Simsällskap | 39.24 | 1:25.56 | |||||
3 | Julia Holmberg | 2002 | Västerås Simsällskap | 40.27 | 1:27.65 | |||||
4 | Maja Eriksson | 2002 | SK Strängnäs Frisimmare | 40.07 | 1:28.03 | |||||
5 | Elsa Jansson | 2002 | Simklubben Nautilus | 40.80 | 1:28.36 | |||||
6 | Tova Magnusson | 2002 | Bålsta Simklubb | 43.49 | 1:32.86 | |||||
7 | Ida Fundberg | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 43.40 | 1:33.80 | |||||
8 | Filippa Sterling | 2002 | Västerås Simsällskap | 44.63 | 1:34.53 | |||||
9 | Sofia Båvenäs | 2002 | Västerås Simsällskap | 44.46 | 1:34.80 | |||||
10 | Wilma Kuivaniemi | 2002 | Västerås Simsällskap | 44.62 | 1:35.00 | |||||
11 | Jennifer Titus | 2002 | Lindesbergs Simsällskap | 45.82 | 1:35.41 | |||||
12 | Frida Hammar | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 44.96 | 1:36.87 | |||||
13 | Emma Sibelius | 2002 | Simklubben Nautilus | 46.46 | 1:37.90 | |||||
14 | Edith Engström | 2002 | Västerås Simsällskap | 47.97 | 1:40.98 | |||||
15 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 51.02 | 1:41.16 | |||||
16 | Lina Rehnman | 2002 | Västerås Simsällskap | 47.81 | 1:41.19 | |||||
17 | Saga Rönnqvist-Jerlström | 2002 | Örebro Simallians | 50.69 | 1:44.38 | |||||
18 | Isadora Rosén | 2002 | Örebro Simallians | 49.16 | 1:46.40 | |||||
19 | Josefine Stenman | 2002 | Simklubben Nautilus | 52.68 | 1:46.90 | |||||
20 | Nathalie Blomberg | 2002 | Lindesbergs Simsällskap | 55.13 | 1:47.70 | |||||
21 | Klara Gustafson | 2002 | Strängnäs Simsällskap | 51.50 | 1:48.94 | |||||
- | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
- | Linnea Ejlegård | 2002 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Moa Svärd | 2002 | Strängnäs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tuva Andersson | 2002 | Strängnäs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tyra König | 2002 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 10:45 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök Enköping | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 10:54 | |||
Arrangör | Simklubben ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 4, 100m Medley P-11 oy, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 49.89 | 1:42.85 | |||||
2 | Eric Malmquist | 2003 | SK Strängnäs Frisimmare | 48.95 | 1:45.85 | |||||
3 | Eskil Jonsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 54.76 | 1:46.68 | |||||
4 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 56.96 | 1:55.42 | |||||
- | Alexander Lindvall | 2003 | SK Strängnäs Frisimmare | DSQ | ||||||
- | Artur Romin | 2003 | Strängnäs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Gustaf Svensson | 2003 | Strängnäs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Oscar Svensson | 2003 | Strängnäs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tom Dijkhuizen | 2003 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 4, 100m Medley P-11 oy, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Michal Laszewski | 2002 | Lindesbergs Simsällskap | 42.03 | 1:29.60 | |||||
2 | Leo Jakobsson | 2002 | Bålsta Simklubb | 40.67 | 1:29.82 | |||||
3 | Simon Baastad | 2002 | Örebro Simallians | 43.31 | 1:33.09 | |||||
4 | Peter Khabarov | 2002 | Köpings Simsällskap | 53.80 | 1:50.34 | |||||
- | Emil Kernen | 2002 | Katrineholms Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Hugo Hosayn | 2002 | Simklubben Nautilus | DSQ | ||||||
- | Melvin Larsson | 2002 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
- | Samuel Edebrink | 2002 | Strängnäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 10:54 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök Enköping | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 11:27 | |||
Arrangör | Simklubben ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 5, 100m Bröstsim F 11-13, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Julia Holmberg | 2002 | Västerås Simsällskap | 47.47 | 1:38.29 | |||||
2 | Miriam Langarap | 2002 | Lindesbergs Simsällskap | 47.70 | 1:40.02 | |||||
3 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 48.38 | 1:41.01 | |||||
4 | Saga Rönnqvist-Jerlström | 2002 | Örebro Simallians | 48.02 | 1:42.53 | |||||
5 | Edith Jernstedt | 2002 | Västerås Simsällskap | 50.34 | 1:43.48 | |||||
6 | Maja Eriksson | 2002 | SK Strängnäs Frisimmare | 49.26 | 1:44.09 | |||||
7 | Josefine Stenman | 2002 | Simklubben Nautilus | 49.27 | 1:45.45 | |||||
8 | Sofia Båvenäs | 2002 | Västerås Simsällskap | 49.95 | 1:45.51 | |||||
9 | Emma Mirkohosravi | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 50.86 | 1:45.99 | |||||
10 | Frida Hammar | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 50.17 | 1:46.59 | |||||
11 | Jennifer Titus | 2002 | Lindesbergs Simsällskap | 49.44 | 1:46.70 | |||||
12 | Wilma Kuivaniemi | 2002 | Västerås Simsällskap | 51.74 | 1:47.50 | |||||
13 | Elsa Jansson | 2002 | Simklubben Nautilus | 51.38 | 1:48.20 | |||||
14 | Filippa Sterling | 2002 | Västerås Simsällskap | 51.43 | 1:48.57 | |||||
15 | Nathalie Blomberg | 2002 | Lindesbergs Simsällskap | 54.93 | 1:49.56 | |||||
16 | Edith Engström | 2002 | Västerås Simsällskap | 51.34 | 1:49.66 | |||||
17 | Ida Fundberg | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 52.86 | 1:50.47 | |||||
18 | Emma Sibelius | 2002 | Simklubben Nautilus | 52.42 | 1:50.48 | |||||
19 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 52.62 | 1:50.55 | |||||
20 | Frida Lundström | 2002 | Simklubben Nautilus | 57.14 | 2:02.54 | |||||
21 | Sophie Serngard | 2002 | Nyköpings Simsällskap | 55.46 | 2:03.82 | |||||
22 | Tuva Andersson | 2002 | Strängnäs Simsällskap | 58.43 | 2:07.95 | |||||
23 | Linnea Ejlegård | 2002 | Västerås Simsällskap | 1:09.15 | 2:28.99 | |||||
24 | Izabella Kullman | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 1:11.58 | 2:31.98 | |||||
- | Judith Olsson | 2002 | Katrineholms Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Moa Svärd | 2002 | Strängnäs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tyra König | 2002 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Gren 5, 100m Bröstsim F 11-13, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hannah Brunzell | 2001 | Västerås Simsällskap | 36.85 | 1:17.21 | |||||
2 | Emelie Ångström | 2001 | Västerås Simsällskap | 41.99 | 1:28.95 | |||||
3 | Victoria Åberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 42.97 | 1:31.61 | |||||
4 | Walda Jonsson | 2001 | Bålsta Simklubb | 47.10 | 1:37.81 | |||||
5 | Matilda Jungstedt | 2001 | Köpings Simsällskap | 48.56 | 1:43.04 | |||||
6 | Nora Johansson | 2001 | Västerås Simsällskap | 49.57 | 1:43.84 | |||||
7 | Tilda Wik | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 51.28 | 1:45.88 | |||||
8 | Ida Claesson | 2001 | Västerås Simsällskap | 52.37 | 1:46.70 | |||||
9 | Emma Claesson | 2001 | Västerås Simsällskap | 50.54 | 1:47.32 | |||||
10 | Tilda Granlund | 2001 | Strängnäs Simsällskap | 52.95 | 1:47.49 | |||||
11 | Ebba Rydberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 52.49 | 1:47.56 | |||||
12 | Hannele Ålander | 2001 | Simklubben Ena | 52.80 | 1:48.28 | |||||
13 | Paula Wiberg-Jansson | 2001 | Nyköpings Simsällskap | 52.08 | 1:48.69 | |||||
14 | Agnes Asplund | 2001 | Lindesbergs Simsällskap | 51.56 | 1:49.04 | |||||
15 | Anna Idesten | 2001 | Strängnäs Simsällskap | 51.63 | 1:49.94 | |||||
16 | Karolin Holmberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 51.10 | 1:50.12 | |||||
17 | Åsa Svensson | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 51.87 | 1:50.35 | |||||
18 | Salma Gabot | 2001 | Örebro Simallians | 51.15 | 1:50.95 | |||||
19 | Elin Karlsson | 2001 | Simklubben Nautilus | 51.90 | 1:51.00 | |||||
20 | Emelie Widhe | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 54.87 | 1:56.64 | |||||
21 | Minna Billström | 2001 | Strängnäs Simsällskap | 56.29 | 1:58.52 | |||||
22 | Sara Elmgart | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 1:01.30 | 2:09.51 | |||||
- | Alda Wistrand | 2001 | Simklubben Nautilus | DSQ | ||||||
- | Clara Lönnberg | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | DSQ | ||||||
Gren 5, 100m Bröstsim F 11-13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johanna Ly | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 40.26 | 1:25.43 | |||||
2 | Ida Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 43.06 | 1:28.75 | |||||
3 | Lina Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 42.08 | 1:29.14 | |||||
4 | Elin Lindgren | 2000 | Västerås Simsällskap | 42.90 | 1:31.12 | |||||
5 | Nora Laine | 2000 | Köpings Simsällskap | 43.58 | 1:31.17 | |||||
6 | Clara Momats | 2000 | Örebro Simallians | 45.36 | 1:34.96 | |||||
7 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 45.22 | 1:36.03 | |||||
8 | Josefin Zetterberg | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 46.17 | 1:36.20 | |||||
9 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 46.20 | 1:37.08 | |||||
10 | Ebba Vongheer | 2000 | Västerås Simsällskap | 46.40 | 1:38.41 | |||||
11 | Amanda Hagsten | 2000 | Simklubben Nautilus | 47.79 | 1:41.31 | |||||
12 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 47.12 | 1:41.65 | |||||
13 | Ylva Rehnholm | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 48.48 | 1:42.74 | |||||
14 | Julia Faleke-Novy | 2000 | Västerås Simsällskap | 47.39 | 1:43.39 | |||||
15 | Sandra Rääf | 2000 | Örebro Simallians | 49.00 | 1:44.88 | |||||
16 | Ronja Colldén | 2000 | Strängnäs Simsällskap | 49.59 | 1:45.39 | |||||
17 | Cindy Khuong | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 50.28 | 1:45.80 | |||||
18 | Josefine Fernqvist | 2000 | Oxelösunds Simsällskap | 50.69 | 1:45.99 | |||||
19 | Michelle Cen | 2000 | Örebro Simallians | 53.68 | 1:55.29 | |||||
20 | Weronika Mandrela | 2000 | Oxelösunds Simsällskap | 1:00.51 | 2:08.97 | |||||
21 | Ellen Nyhlin | 2000 | Simklubben Nautilus | 1:00.82 | 2:11.90 | |||||
- | Evelina Rydén | 2000 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 11:27 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök Enköping | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 11:43 | |||
Arrangör | Simklubben ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 6, 100m Bröstsim P 11-13, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Simon Baastad | 2002 | Örebro Simallians | 52.31 | 1:49.15 | |||||
2 | Felix Stocker | 2002 | Oxelösunds Simsällskap | 55.24 | 1:55.47 | |||||
3 | Michal Laszewski | 2002 | Lindesbergs Simsällskap | 56.63 | 1:58.20 | |||||
4 | Peter Khabarov | 2002 | Köpings Simsällskap | 57.27 | 2:00.40 | |||||
5 | Melvin Larsson | 2002 | Örebro Simallians | 59.17 | 2:03.25 | |||||
6 | William Wallin | 2002 | Oxelösunds Simsällskap | 1:03.08 | 2:12.46 | |||||
- | Gabriel Lostigen | 2002 | Simklubben Nautilus | DSQ | ||||||
- | Hugo Hosayn | 2002 | Simklubben Nautilus | DSQ | ||||||
- | Linus Björk | 2002 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Per Granlund | 2002 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 6, 100m Bröstsim P 11-13, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Arvid Heikinniemi | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 45.23 | 1:33.96 | |||||
2 | Johan Brewitz | 2001 | Västerås Simsällskap | 45.74 | 1:37.72 | |||||
3 | Harry Chan | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 50.63 | 1:45.31 | |||||
4 | Leonard Lindvall | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 51.82 | 1:54.30 | |||||
5 | Albin Demo | 2001 | Simklubben Nautilus | 59.92 | 2:04.87 | |||||
6 | Markus Engström | 2001 | Örebro Simallians | 1:04.66 | 2:15.47 | |||||
- | Olle Hansen | 2001 | Simklubben Ena | DSQ | ||||||
Gren 6, 100m Bröstsim P 11-13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gijs Dijkhuizen | 2000 | Västerås Simsällskap | 40.24 | 1:27.09 | |||||
2 | Vilmer Jansson | 2000 | Simklubben Nautilus | 46.23 | 1:36.62 | |||||
3 | Tim Baastad | 2000 | Örebro Simallians | 45.97 | 1:37.42 | |||||
4 | Axel Witt | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 46.58 | 1:38.95 | |||||
5 | William Ejlegård | 2000 | Västerås Simsällskap | 47.74 | 1:39.21 | |||||
6 | Elias Paulson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 49.84 | 1:42.34 | |||||
7 | Victor Nilsson | 2000 | Västerås Simsällskap | 48.78 | 1:42.47 | |||||
8 | Eric Valjus | 2000 | Örebro Simallians | 48.14 | 1:42.74 | |||||
9 | Oscar Eriksson | 2000 | Västerås Simsällskap | 50.40 | 1:44.98 | |||||
10 | Tommy Quach | 2000 | SK Strängnäs Frisimmare | 51.87 | 1:51.26 | |||||
11 | Ricky Ton | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 54.06 | 1:53.74 | |||||
12 | Nicklas Kronhelm | 2000 | Oxelösunds Simsällskap | 59.06 | 2:02.54 | |||||
13 | David Hansson | 2000 | Simklubben Nautilus | 1:09.56 | 2:24.73 | |||||
- | Anton Wallin | 2000 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
- | Araz Chabok | 2000 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Willy Orréll | 2000 | Köpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 11:43 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök Enköping | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 11:53 | |||
Arrangör | Simklubben ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 7, 50m Bröstsim F-10 oy, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elvira Mörtstrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 50.14 | ||||||
2 | Elise Ask | 2003 | Västerås Simsällskap | 51.90 | ||||||
3 | Alicia Momats | 2003 | Örebro Simallians | 52.25 | ||||||
4 | Amelie Muhr | 2003 | Västerås Simsällskap | 52.47 | ||||||
5 | Sofi Holmberg | 2003 | Västerås Simsällskap | 52.56 | ||||||
6 | Cornelia Johansson | 2003 | Örebro Simallians | 54.83 | ||||||
7 | Elsa Staaf | 2003 | Strängnäs Simsällskap | 55.39 | ||||||
8 | Sara Svensson | 2003 | SK Strängnäs Frisimmare | 56.17 | ||||||
9 | Louise Haglund | 2003 | Strängnäs Simsällskap | 57.75 | ||||||
9 | Lovisa Laine | 2005 | Köpings Simsällskap | 57.75 | ||||||
11 | Matilda Lindgren | 2004 | Västerås Simsällskap | 58.47 | ||||||
12 | Sara Eriksson | 2003 | Västerås Simsällskap | 59.01 | ||||||
13 | Ebba Wolfbrandt | 2003 | Västerås Simsällskap | 59.75 | ||||||
14 | Rebecka Jungstedt | 2003 | Köpings Simsällskap | 59.80 | ||||||
15 | Tuva Sikström | 2003 | Västerås Simsällskap | 1:00.73 | ||||||
16 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Simklubben Nautilus | 1:01.18 | ||||||
17 | Felicia Rogell | 2003 | Västerås Simsällskap | 1:01.24 | ||||||
18 | Ida Chevalier | 2003 | Strängnäs Simsällskap | 1:01.42 | ||||||
19 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 1:01.69 | ||||||
20 | Stella Verner | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 1:02.28 | ||||||
21 | Smilla Holgersson Eliasson | 2003 | Örebro Simallians | 1:02.90 | ||||||
22 | Fiona Eriksson | 2003 | Västerås Simsällskap | 1:03.92 | ||||||
23 | Malou Colldén | 2003 | Strängnäs Simsällskap | 1:04.09 | ||||||
24 | Andrea Hagsten | 2004 | Simklubben Nautilus | 1:05.66 | ||||||
- | Adna Supokovic | 2003 | Strängnäs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Elwira Rönnelin | 2003 | Katrineholms Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Erna Demo | 2003 | Simklubben Nautilus | DSQ | ||||||
- | Filippa Karlsson | 2004 | Katrineholms Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Livia Kelly | 2003 | Strängnäs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Matilda Olausson | 2004 | Simklubben Ena | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 11:53 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök Enköping | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 12:22 | |||
Arrangör | Simklubben ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 8, 50m Bröstsim P-10 oy, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Artur Romin | 2003 | Strängnäs Simsällskap | 48.81 | ||||||
2 | Vilgot Berglund | 2003 | Västerås Simsällskap | 52.00 | ||||||
3 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 52.02 | ||||||
4 | Eric Malmquist | 2003 | SK Strängnäs Frisimmare | 52.07 | ||||||
5 | Eskil Jonsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 52.60 | ||||||
6 | Alex Ly | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 54.12 | ||||||
7 | Erik Lööw | 2003 | Nyköpings Simsällskap | 54.29 | ||||||
8 | Henrik Tran | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 54.43 | ||||||
9 | Tom Dijkhuizen | 2003 | Västerås Simsällskap | 55.04 | ||||||
10 | Gustaf Svensson | 2003 | Strängnäs Simsällskap | 56.48 | ||||||
11 | Axel Thorsén | 2003 | Köpings Simsällskap | 57.05 | ||||||
12 | Carl Roos | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 57.08 | ||||||
13 | Olle Rydberg | 2003 | Västerås Simsällskap | 57.52 | ||||||
14 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 1:01.07 | ||||||
15 | Oscar Svensson | 2003 | Strängnäs Simsällskap | 1:04.05 | ||||||
- | Alexander Jansson | 2003 | Katrineholms Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Alexander Lindvall | 2003 | SK Strängnäs Frisimmare | DSQ | ||||||
- | Edvin Heikinniemi | 2003 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Kevin Grahn | 2003 | Katrineholms Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 12:22 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök Enköping | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 12:49 | |||
Arrangör | Simklubben ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 9, 100m Frisim F 11-13, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Miriam Langarap | 2002 | Lindesbergs Simsällskap | 34.67 | 1:12.41 | |||||
2 | Maja Eriksson | 2002 | SK Strängnäs Frisimmare | 35.42 | 1:15.13 | |||||
3 | Filippa Sterling | 2002 | Västerås Simsällskap | 38.09 | 1:18.15 | |||||
4 | Edith Jernstedt | 2002 | Västerås Simsällskap | 37.21 | 1:18.45 | |||||
5 | Elsa Jansson | 2002 | Simklubben Nautilus | 37.95 | 1:20.52 | |||||
6 | Tova Magnusson | 2002 | Bålsta Simklubb | 41.15 | 1:22.06 | |||||
7 | Sofia Båvenäs | 2002 | Västerås Simsällskap | 39.44 | 1:23.52 | |||||
8 | Julia Holmberg | 2002 | Västerås Simsällskap | 39.10 | 1:23.53 | |||||
9 | Jennifer Titus | 2002 | Lindesbergs Simsällskap | 41.32 | 1:23.95 | |||||
10 | Wilma Kuivaniemi | 2002 | Västerås Simsällskap | 41.21 | 1:25.07 | |||||
11 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 40.83 | 1:25.73 | |||||
12 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 41.55 | 1:25.93 | |||||
13 | Emma Sibelius | 2002 | Simklubben Nautilus | 41.82 | 1:27.94 | |||||
14 | Andrea Grabmüller | 2002 | Västerås Simsällskap | 41.04 | 1:29.99 | |||||
15 | Saga Rönnqvist-Jerlström | 2002 | Örebro Simallians | 44.22 | 1:30.90 | |||||
16 | Nathalie Blomberg | 2002 | Lindesbergs Simsällskap | 45.96 | 1:34.42 | |||||
17 | Lina Rehnman | 2002 | Västerås Simsällskap | 44.55 | 1:35.01 | |||||
18 | Isadora Rosén | 2002 | Örebro Simallians | 44.89 | 1:35.91 | |||||
19 | Moa Svärd | 2002 | Strängnäs Simsällskap | 43.69 | 1:36.95 | |||||
20 | Klara Gustafson | 2002 | Strängnäs Simsällskap | 45.37 | 1:38.76 | |||||
21 | Emma Mirkohosravi | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 47.43 | 1:40.98 | |||||
22 | Edith Engström | 2002 | Västerås Simsällskap | 49.65 | 1:41.80 | |||||
23 | Sophie Serngard | 2002 | Nyköpings Simsällskap | 46.42 | 1:41.92 | |||||
24 | Tuva Andersson | 2002 | Strängnäs Simsällskap | 48.75 | 1:42.94 | |||||
25 | Judith Olsson | 2002 | Katrineholms Simsällskap | 50.07 | 1:44.76 | |||||
26 | Wilma Nääf | 2002 | Västerås Simsällskap | 49.97 | 1:45.97 | |||||
27 | Josefine Stenman | 2002 | Simklubben Nautilus | 49.05 | 1:47.35 | |||||
28 | Tyra König | 2002 | Örebro Simallians | 51.78 | 1:52.40 | |||||
29 | Izabella Kullman | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 55.22 | 1:57.89 | |||||
30 | Linnea Ejlegård | 2002 | Västerås Simsällskap | 52.39 | 1:58.27 | |||||
Gren 9, 100m Frisim F 11-13, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hannah Brunzell | 2001 | Västerås Simsällskap | 32.94 | 1:06.62 | |||||
2 | Victoria Åberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 32.49 | 1:06.93 | |||||
3 | Wilma Wennerberg | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 33.22 | 1:09.00 | |||||
4 | Emelie Ångström | 2001 | Västerås Simsällskap | 34.50 | 1:11.27 | |||||
5 | Clara Lönnberg | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 34.20 | 1:12.06 | |||||
6 | Paula Wiberg-Jansson | 2001 | Nyköpings Simsällskap | 35.84 | 1:14.72 | |||||
7 | Elin Karlsson | 2001 | Simklubben Nautilus | 37.02 | 1:17.38 | |||||
8 | Matilda Ardanius | 2001 | Bålsta Simklubb | 37.56 | 1:19.78 | |||||
9 | Walda Jonsson | 2001 | Bålsta Simklubb | 39.71 | 1:19.82 | |||||
10 | Hannele Ålander | 2001 | Simklubben Ena | 39.58 | 1:21.03 | |||||
11 | Jennie Lundgren | 2001 | Simklubben Nautilus | 38.89 | 1:21.58 | |||||
12 | Karolin Holmberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 39.08 | 1:22.69 | |||||
13 | Frida Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 39.13 | 1:24.94 | |||||
14 | Alda Wistrand | 2001 | Simklubben Nautilus | 41.28 | 1:25.39 | |||||
15 | Salma Gabot | 2001 | Örebro Simallians | 38.85 | 1:26.18 | |||||
16 | Frida Kleringer | 2001 | Oxelösunds Simsällskap | 43.58 | 1:26.40 | |||||
17 | Agnes Asplund | 2001 | Lindesbergs Simsällskap | 41.07 | 1:26.94 | |||||
18 | Ebba Rydberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 42.15 | 1:27.25 | |||||
19 | Emma Claesson | 2001 | Västerås Simsällskap | 39.83 | 1:27.49 | |||||
20 | Tilda Wik | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 41.54 | 1:27.61 | |||||
21 | Emelie Widhe | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 41.76 | 1:28.42 | |||||
22 | Tilda Granlund | 2001 | Strängnäs Simsällskap | 44.27 | 1:28.86 | |||||
23 | Matilda Jungstedt | 2001 | Köpings Simsällskap | 43.05 | 1:30.97 | |||||
24 | Anna Idesten | 2001 | Strängnäs Simsällskap | 43.43 | 1:30.98 | |||||
25 | Maja Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 44.78 | 1:34.78 | |||||
26 | Åsa Svensson | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 44.14 | 1:37.65 | |||||
27 | Minna Billström | 2001 | Strängnäs Simsällskap | 46.23 | 1:38.45 | |||||
28 | Sara Elmgart | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 57.85 | 2:03.21 | |||||
Gren 9, 100m Frisim F 11-13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Bergkvist | 2000 | SK Strängnäs Frisimmare | 30.98 | 1:03.67 | |||||
2 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 32.64 | 1:07.53 | |||||
3 | Josefin Zetterberg | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 33.22 | 1:08.69 | |||||
4 | Lina Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 34.21 | 1:11.81 | |||||
5 | Johanna Ly | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 35.20 | 1:14.81 | |||||
6 | Clara Momats | 2000 | Örebro Simallians | 35.68 | 1:15.21 | |||||
7 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 36.51 | 1:15.46 | |||||
8 | Ebba Vongheer | 2000 | Västerås Simsällskap | 38.55 | 1:17.57 | |||||
9 | Nora Laine | 2000 | Köpings Simsällskap | 37.42 | 1:18.72 | |||||
10 | Minna Johansson | 2000 | Örebro Simallians | 37.74 | 1:18.77 | |||||
11 | Amanda Hagsten | 2000 | Simklubben Nautilus | 37.84 | 1:19.52 | |||||
12 | Elin Lindgren | 2000 | Västerås Simsällskap | 37.73 | 1:19.61 | |||||
13 | Josefine Fernqvist | 2000 | Oxelösunds Simsällskap | 38.61 | 1:21.08 | |||||
14 | Michelle Cen | 2000 | Örebro Simallians | 38.04 | 1:21.50 | |||||
15 | Julia Faleke-Novy | 2000 | Västerås Simsällskap | 39.00 | 1:23.51 | |||||
16 | Laura Chan | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 39.27 | 1:24.42 | |||||
17 | Sandra Rääf | 2000 | Örebro Simallians | 41.77 | 1:28.22 | |||||
18 | Ylva Rehnholm | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 42.33 | 1:28.60 | |||||
19 | Evelina Rydén | 2000 | Örebro Simallians | 43.37 | 1:30.00 | |||||
20 | Ellen Nyhlin | 2000 | Simklubben Nautilus | 46.98 | 1:44.43 | |||||
21 | Weronika Mandrela | 2000 | Oxelösunds Simsällskap | 49.34 | 1:46.24 | |||||
22 | Ronja Colldén | 2000 | Strängnäs Simsällskap | 50.92 | 1:48.24 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 12:49 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök Enköping | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 13:06 | |||
Arrangör | Simklubben ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 10, 100m Frisim P 11-13, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Michal Laszewski | 2002 | Lindesbergs Simsällskap | 37.96 | 1:17.53 | |||||
2 | Leo Jakobsson | 2002 | Bålsta Simklubb | 37.83 | 1:18.56 | |||||
3 | Felix Stocker | 2002 | Oxelösunds Simsällskap | 40.57 | 1:21.52 | |||||
4 | Simon Baastad | 2002 | Örebro Simallians | 40.32 | 1:25.12 | |||||
5 | Hampus Frykman | 2002 | Bålsta Simklubb | 41.98 | 1:28.69 | |||||
6 | Linus Björk | 2002 | Västerås Simsällskap | 41.71 | 1:29.88 | |||||
7 | Melvin Larsson | 2002 | Örebro Simallians | 43.88 | 1:34.36 | |||||
8 | Per Granlund | 2002 | Västerås Simsällskap | 46.07 | 1:43.87 | |||||
9 | Peter Khabarov | 2002 | Köpings Simsällskap | 50.20 | 1:45.46 | |||||
10 | William Wallin | 2002 | Oxelösunds Simsällskap | 51.10 | 1:48.54 | |||||
11 | Samuel Edebrink | 2002 | Strängnäs Simsällskap | 51.70 | 1:49.49 | |||||
- | Emil Kernen | 2002 | Katrineholms Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 10, 100m Frisim P 11-13, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johan Brewitz | 2001 | Västerås Simsällskap | 33.14 | 1:10.68 | |||||
2 | John Aldrin | 2001 | Katrineholms Simsällskap | 36.35 | 1:16.67 | |||||
3 | Arvid Heikinniemi | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 36.51 | 1:17.34 | |||||
4 | Olle Hansen | 2001 | Simklubben Ena | 37.28 | 1:18.49 | |||||
5 | Leonard Lindvall | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 40.66 | 1:25.00 | |||||
6 | Harry Chan | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 42.90 | 1:32.13 | |||||
7 | Filip Rautiainen | 2001 | Katrineholms Simsällskap | 46.13 | 1:38.16 | |||||
8 | Markus Engström | 2001 | Örebro Simallians | 49.99 | 1:45.90 | |||||
9 | Albin Demo | 2001 | Simklubben Nautilus | 48.60 | 1:52.27 | |||||
- | Anton Laxbäck | 2001 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 10, 100m Frisim P 11-13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Vilmer Jansson | 2000 | Simklubben Nautilus | 33.82 | 1:09.79 | |||||
2 | William Ejlegård | 2000 | Västerås Simsällskap | 33.77 | 1:10.41 | |||||
3 | Tim Baastad | 2000 | Örebro Simallians | 34.14 | 1:11.21 | |||||
4 | Eric Valjus | 2000 | Örebro Simallians | 35.39 | 1:13.57 | |||||
5 | Gijs Dijkhuizen | 2000 | Västerås Simsällskap | 35.22 | 1:14.09 | |||||
6 | Oscar Eriksson | 2000 | Västerås Simsällskap | 35.17 | 1:14.25 | |||||
7 | Carl Bidebo | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 37.50 | 1:17.32 | |||||
8 | Tommy Quach | 2000 | SK Strängnäs Frisimmare | 38.50 | 1:20.29 | |||||
9 | Victor Nilsson | 2000 | Västerås Simsällskap | 40.12 | 1:22.85 | |||||
10 | Axel Witt | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 40.85 | 1:24.12 | |||||
11 | Anton Wallin | 2000 | Örebro Simallians | 42.14 | 1:26.02 | |||||
12 | Nicklas Kronhelm | 2000 | Oxelösunds Simsällskap | 43.61 | 1:31.95 | |||||
13 | Araz Chabok | 2000 | Västerås Simsällskap | 43.36 | 1:32.90 | |||||
14 | Elias Paulson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 46.38 | 1:35.01 | |||||
15 | Willy Orréll | 2000 | Köpings Simsällskap | 49.56 | 1:37.22 | |||||
16 | Ricky Ton | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 50.08 | 1:49.15 | |||||
17 | David Hansson | 2000 | Simklubben Nautilus | 52.69 | 1:50.58 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 13:06 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök Enköping | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 13:14 | |||
Arrangör | Simklubben ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 11, 50m Frisim F-10 oy, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elvira Mörtstrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 37.06 | ||||||
2 | Cornelia Johansson | 2003 | Örebro Simallians | 38.59 | ||||||
3 | Alicia Momats | 2003 | Örebro Simallians | 39.75 | ||||||
4 | Elise Ask | 2003 | Västerås Simsällskap | 41.51 | ||||||
5 | Sara Svensson | 2003 | SK Strängnäs Frisimmare | 43.39 | ||||||
6 | Elsa Staaf | 2003 | Strängnäs Simsällskap | 43.89 | ||||||
7 | Sofi Holmberg | 2003 | Västerås Simsällskap | 44.04 | ||||||
8 | Johanna Pettersson | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 45.75 | ||||||
9 | Adna Supokovic | 2003 | Strängnäs Simsällskap | 46.47 | ||||||
10 | Felicia Rogell | 2003 | Västerås Simsällskap | 46.56 | ||||||
11 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Simklubben Nautilus | 47.43 | ||||||
12 | Josefin Fundberg | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 48.14 | ||||||
13 | Stella Verner | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 48.39 | ||||||
14 | Matilda Olausson | 2004 | Simklubben Ena | 50.54 | ||||||
15 | Livia Kelly | 2003 | Strängnäs Simsällskap | 50.77 | ||||||
16 | Matilda Lindgren | 2004 | Västerås Simsällskap | 53.19 | ||||||
17 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 53.81 | ||||||
18 | Tuva Sikström | 2003 | Västerås Simsällskap | 54.08 | ||||||
19 | Louise Haglund | 2003 | Strängnäs Simsällskap | 54.48 | ||||||
20 | Smilla Holgersson Eliasson | 2003 | Örebro Simallians | 55.53 | ||||||
21 | Ida Chevalier | 2003 | Strängnäs Simsällskap | 56.82 | ||||||
22 | Ebba Wolfbrandt | 2003 | Västerås Simsällskap | 57.05 | ||||||
23 | Erna Demo | 2003 | Simklubben Nautilus | 58.10 | ||||||
24 | Rebecka Jungstedt | 2003 | Köpings Simsällskap | 1:00.47 | ||||||
25 | Lovisa Laine | 2005 | Köpings Simsällskap | 1:01.59 | ||||||
26 | Elwira Rönnelin | 2003 | Katrineholms Simsällskap | 1:06.24 | ||||||
- | Emilia Dyrbo | 2003 | Strängnäs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Filippa Karlsson | 2004 | Katrineholms Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 13:14 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök Enköping | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 15:41 | |||
Arrangör | Simklubben ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 12, 50m Frisim P-10 oy, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Eric Malmquist | 2003 | SK Strängnäs Frisimmare | 38.82 | ||||||
2 | Erik Lööw | 2003 | Nyköpings Simsällskap | 39.08 | ||||||
3 | Artur Romin | 2003 | Strängnäs Simsällskap | 42.15 | ||||||
4 | Eskil Jonsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 43.04 | ||||||
5 | Vilgot Berglund | 2003 | Västerås Simsällskap | 43.09 | ||||||
6 | Axel Thorsén | 2003 | Köpings Simsällskap | 43.14 | ||||||
7 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 43.93 | ||||||
8 | Alexander Lindvall | 2003 | SK Strängnäs Frisimmare | 44.09 | ||||||
9 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 44.13 | ||||||
10 | Tom Dijkhuizen | 2003 | Västerås Simsällskap | 44.43 | ||||||
11 | Carl Roos | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 45.53 | ||||||
12 | Henrik Tran | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 45.80 | ||||||
13 | Alex Ly | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 46.16 | ||||||
14 | Kevin Grahn | 2003 | Katrineholms Simsällskap | 47.30 | ||||||
15 | Gustaf Svensson | 2003 | Strängnäs Simsällskap | 51.56 | ||||||
16 | Erik Anckarling | 2004 | Strängnäs Simsällskap | 52.13 | ||||||
17 | Edvin Heikinniemi | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 52.23 | ||||||
18 | Olle Rydberg | 2003 | Västerås Simsällskap | 52.26 | ||||||
19 | Oscar Svensson | 2003 | Strängnäs Simsällskap | 52.58 | ||||||
20 | Anton Rautiainen | 2003 | Katrineholms Simsällskap | 54.64 | ||||||
21 | Pierre Andersson | 2004 | Strängnäs Simsällskap | 58.70 | ||||||
- | Alexander Jansson | 2003 | Katrineholms Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Erik Aldrin | 2003 | Katrineholms Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 15:41 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök Enköping | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 13:48 | |||
Arrangör | Simklubben ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 13, 4X50m Medley F 12-13, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nautilus Flickor [2001] | 2000 | Simklubben Nautilus | 2:52.36 | ||||||
Jennie Lundgren | 2001 | 42.87 | 42.87 | |||||||
Amanda Hagsten | 2000 | 47.52 | 1:30.39 | |||||||
Elin Karlsson | 2001 | 44.03 | 2:14.42 | |||||||
Alda Wistrand | 2001 | 37.94 | 2:52.36 | |||||||
2 | Eskilstuna SK Fl Lag 1 | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 2:52.75 | ||||||
Cindy Khuong | 2000 | 44.13 | 44.13 | |||||||
Tilda Wik | 2001 | 48.27 | 1:32.40 | |||||||
Katarina Lindoff | 2000 | 42.51 | 2:14.91 | |||||||
Ylva Rehnholm | 2000 | 37.84 | 2:52.75 | |||||||
3 | Strängnäs Damer [2000] | 2000 | Strängnäs Simsällskap | 3:08.68 | ||||||
Anna Idesten | 2001 | 46.46 | 46.46 | |||||||
Ronja Colldén | 2000 | 47.61 | 1:34.07 | |||||||
Tilda Granlund | 2001 | 50.88 | 2:24.95 | |||||||
Minna Billström | 2001 | 43.73 | 3:08.68 | |||||||
- | Västerås SS F-01 Oä Lag 1 | 2001 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Västerås SS F-01 Oä Lag 2 | 2001 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Ebba Rydberg | 2001 | 43.81 | 43.81 | |||||||
Nora Johansson | 2001 | 49.73 | 1:33.54 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 13:48 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök Enköping | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 13:48 | |||
Arrangör | Simklubben ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 14, 4X100m Medley F 12-13, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Västerås SS F-01 Oä Lag 1 | 2001 | Västerås Simsällskap | 5:10.29 | ||||||
Emelie Ångström | 2001 | 39.65 | 1:22.19 | 1:22.19 | ||||||
Hannah Brunzell | 2001 | 36.17 | 1:18.10 | 2:40.29 | ||||||
Victoria Åberg | 2001 | 33.65 | 1:14.79 | 3:55.08 | ||||||
Elin Lindgren | 2000 | 34.88 | 1:15.21 | 5:10.29 | ||||||
2 | SK Strängn Damer [2001] | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 5:31.37 | ||||||
Emma Bergkvist | 2000 | 35.28 | 1:13.24 | 1:13.24 | ||||||
Clara Lönnberg | 2001 | 44.37 | 1:35.55 | 2:48.79 | ||||||
Wilma Wennerberg | 2001 | 38.56 | 1:26.51 | 4:15.30 | ||||||
Maja Eriksson | 2002 | 35.18 | 1:16.07 | 5:31.37 | ||||||
3 | Eskilstuna SK Fl Lag 1 | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 5:42.94 | ||||||
Amanda Kullman | 2000 | 40.22 | 1:23.38 | 1:23.38 | ||||||
Johanna Ly | 2000 | 43.03 | 1:29.99 | 2:53.37 | ||||||
Frida Gustafsson | 2001 | 43.79 | 1:41.09 | 4:34.46 | ||||||
Josefin Zetterberg | 2000 | 32.48 | 1:08.48 | 5:42.94 | ||||||
- | Ösa Damer Lag 1 | 2000 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Lina Nederman | 2000 | 41.06 | 1:24.93 | 1:24.93 | ||||||
Ida Nederman | 2000 | 2:54.14 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 13:48 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök Enköping | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 13:54 | |||
Arrangör | Simklubben ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 15, 4X50m Medley P 12-13, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ösa Pojkar Lag 1 | 2000 | Örebro Simallians | 2:52.85 | ||||||
Markus Engström | 2001 | 51.03 | 51.03 | |||||||
Eric Valjus | 2000 | 46.70 | 1:37.73 | |||||||
Tim Baastad | 2000 | 38.07 | 2:15.80 | |||||||
Anton Wallin | 2000 | 37.05 | 2:52.85 | |||||||
2 | SK Strängn Herrar [2001] | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 3:12.00 | ||||||
Tommy Quach | 2000 | 45.42 | 45.42 | |||||||
Leonard Lindvall | 2001 | 52.88 | 1:38.30 | |||||||
Eric Malmquist | 2003 | 49.54 | 2:27.84 | |||||||
Leonard Lindvall | 2001 | 44.16 | 3:12.00 | |||||||
3 | Nautilus Herrar [2000] | 2000 | Simklubben Nautilus | 3:38.57 | ||||||
Albin Demo | 2001 | 56.33 | 56.33 | |||||||
Hugo Hosayn | 2002 | 1:11.43 | 2:07.76 | |||||||
Vilmer Jansson | 2000 | 41.86 | 2:49.62 | |||||||
David Hansson | 2000 | 48.95 | 3:38.57 | |||||||
- | Eskilstuna SK Po Lag 1 | 2000 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 13:54 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök Enköping | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 17:11 | |||
Arrangör | Simklubben ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 16, 4X100m Medley P 12-13, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
- | Västerås SS P-01 Oä | 2001 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Johan Brewitz | 2001 | 39.41 | 1:21.69 | 1:21.69 | ||||||
Gijs Dijkhuizen | 2000 | 2:57.28 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 17:11 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök Enköping | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 14:11 | |||
Arrangör | Simklubben ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 17, 4X50m Medley F-11 oy, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Västerås SS F-02 Oy Lag 1 | 2002 | Västerås Simsällskap | 2:45.21 | ||||||
Edith Jernstedt | 2002 | 39.46 | 39.46 | |||||||
Julia Holmberg | 2002 | 46.17 | 1:25.63 | |||||||
Sofia Båvenäs | 2002 | 43.58 | 2:09.21 | |||||||
Filippa Sterling | 2002 | 36.00 | 2:45.21 | |||||||
2 | Nautilus Damer [2002] | 2002 | Simklubben Nautilus | 3:04.97 | ||||||
Emma Sibelius | 2002 | 48.38 | 48.38 | |||||||
Josefine Stenman | 2002 | 49.58 | 1:37.96 | |||||||
Elsa Jansson | 2002 | 40.13 | 2:18.09 | |||||||
Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | 46.88 | 3:04.97 | |||||||
3 | Västerås SS F-02 Oy Lag 2 | 2002 | Västerås Simsällskap | 3:09.21 | ||||||
Elvira Mörtstrand | 2003 | 46.62 | 46.62 | |||||||
Elise Ask | 2003 | 52.04 | 1:38.66 | |||||||
Wilma Kuivaniemi | 2002 | 46.87 | 2:25.53 | |||||||
Edith Engström | 2002 | 43.68 | 3:09.21 | |||||||
4 | Västerås SS F-02 Oy Lag 3 | 2002 | Västerås Simsällskap | 3:18.13 | ||||||
Sara Eriksson | 2003 | 53.67 | 53.67 | |||||||
Amelie Muhr | 2003 | 54.43 | 1:48.10 | |||||||
Sofi Holmberg | 2003 | 50.97 | 2:39.07 | |||||||
Andrea Grabmüller | 2002 | 39.06 | 3:18.13 | |||||||
5 | Eskilstuna 1 Damer [2002] | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 3:19.32 | ||||||
Johanna Pettersson | 2003 | 54.92 | 54.92 | |||||||
Emma Mirkohosravi | 2002 | 48.73 | 1:43.65 | |||||||
Frida Hammar | 2002 | 46.75 | 2:30.40 | |||||||
Stella Verner | 2003 | 48.92 | 3:19.32 | |||||||
6 | Strängnäs Damer [2002] | 2002 | Strängnäs Simsällskap | 3:23.75 | ||||||
Tuva Andersson | 2002 | 53.56 | 53.56 | |||||||
Klara Gustafson | 2002 | 52.74 | 1:46.30 | |||||||
Moa Svärd | 2002 | 54.92 | 2:41.22 | |||||||
Elsa Staaf | 2003 | 42.53 | 3:23.75 | |||||||
- | Västerås SS F-02 Oy Lag 4 | 2002 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ösa Flickor Lag 1[2002] | 2002 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 14:11 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök Enköping | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 14:18 | |||
Arrangör | Simklubben ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 18, 4X50m Medley P-11 oy, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
- | Eskilstuna Herrar [2002] | 2002 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Strängnäs Herrar [2002] | 2002 | Strängnäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gustaf Svensson | 2003 | 1:13.84 | 1:13.84 | |||||||
Artur Romin | 2003 | 52.32 | 2:06.16 | |||||||
- | Västerås SS P-02 | 2002 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Vilgot Berglund | 2003 | 47.03 | 47.03 | |||||||
Per Granlund | 2002 | 56.95 | 1:43.98 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 14:18 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök Enköping | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 16:17 | |||
Arrangör | Simklubben ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 19, 400m Frisim F-13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Emma Bergkvist | 2000 | SK Strängnäs Frisimmare | 1:10.42 | 2:27.44 | 3:45.79 | 5:01.86 | |||
2 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 1:13.65 | 2:35.83 | 3:57.12 | 5:14.49 | |||
3 | Ida Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 1:18.61 | 2:44.51 | 4:10.54 | 5:36.01 | |||
4 | Clara Momats | 2000 | Örebro Simallians | 1:21.87 | 2:52.15 | 4:23.64 | 5:50.24 | |||
5 | Minna Johansson | 2000 | Örebro Simallians | 1:22.19 | 2:53.89 | 4:28.81 | 5:59.18 | |||
6 | Amanda Hagsten | 2000 | Simklubben Nautilus | 1:23.77 | 2:56.62 | 4:29.91 | 6:01.39 | |||
7 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 1:27.81 | 3:03.68 | 4:41.63 | 6:09.36 | |||
8 | Josefine Fernqvist | 2000 | Oxelösunds Simsällskap | 1:32.96 | 3:14.91 | 4:56.20 | 6:30.89 | |||
9 | Ellen Nyhlin | 2000 | Simklubben Nautilus | 1:48.59 | 3:47.19 | 5:47.26 | 7:39.24 | |||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 16:17 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök Enköping | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 16:31 | |||
Arrangör | Simklubben ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 20, 400m Frisim P-13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Tim Baastad | 2000 | Örebro Simallians | 1:17.75 | 2:38.82 | 3:59.23 | 5:15.49 | |||
2 | William Ejlegård | 2000 | Västerås Simsällskap | 1:18.30 | 2:40.45 | 4:02.66 | 5:22.08 | |||
3 | Vilmer Jansson | 2000 | Simklubben Nautilus | 1:18.85 | 2:43.73 | 4:08.67 | 5:33.50 | |||
4 | Eric Valjus | 2000 | Örebro Simallians | 1:20.17 | 2:47.31 | 4:15.61 | 5:39.95 | |||
5 | Oscar Eriksson | 2000 | Västerås Simsällskap | 1:22.80 | 2:55.95 | 4:28.89 | 6:04.48 | |||
6 | Gijs Dijkhuizen | 2000 | Västerås Simsällskap | 1:22.39 | 2:55.28 | 4:31.10 | 6:06.24 | |||
7 | Tommy Quach | 2000 | SK Strängnäs Frisimmare | 1:29.15 | 3:08.31 | 4:48.83 | 6:24.61 | |||
8 | Anton Wallin | 2000 | Örebro Simallians | 1:33.30 | 3:14.80 | 4:57.49 | 6:36.94 | |||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 16:31 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök Enköping | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 16:42 | |||
Arrangör | Simklubben ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 21, 200m Frisim F-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hannah Brunzell | 2001 | Västerås Simsällskap | 34.81 | 1:11.77 | 1:49.11 | 2:25.73 | |||
2 | Victoria Åberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 34.87 | 1:12.68 | 1:50.97 | 2:28.56 | |||
3 | Wilma Wennerberg | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 34.87 | 1:13.48 | 1:53.20 | 2:31.86 | |||
4 | Emelie Ångström | 2001 | Västerås Simsällskap | 36.29 | 1:16.06 | 1:56.99 | 2:36.80 | |||
5 | Clara Lönnberg | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 36.95 | 1:17.81 | 2:00.75 | 2:42.82 | |||
6 | Elin Karlsson | 2001 | Simklubben Nautilus | 37.29 | 1:19.03 | 2:01.92 | 2:43.82 | |||
7 | Hannele Ålander | 2001 | Simklubben Ena | 39.73 | 1:24.23 | 2:09.67 | 2:53.27 | |||
8 | Jennie Lundgren | 2001 | Simklubben Nautilus | 39.41 | 1:24.97 | 2:12.68 | 2:56.04 | |||
9 | Walda Jonsson | 2001 | Bålsta Simklubb | 42.74 | 1:28.14 | 2:13.43 | 2:56.87 | |||
10 | Alda Wistrand | 2001 | Simklubben Nautilus | 42.81 | 1:31.89 | 2:21.80 | 3:08.37 | |||
11 | Nora Johansson | 2001 | Västerås Simsällskap | 45.75 | 1:35.12 | 2:24.52 | 3:08.55 | |||
12 | Frida Kleringer | 2001 | Oxelösunds Simsällskap | 45.59 | 1:35.77 | 2:26.87 | 3:12.14 | |||
13 | Salma Gabot | 2001 | Örebro Simallians | 40.78 | 1:32.03 | 2:23.18 | 3:13.04 | |||
14 | Matilda Jungstedt | 2001 | Köpings Simsällskap | 44.06 | 1:33.83 | 2:25.35 | 3:13.67 | |||
15 | Tilda Granlund | 2001 | Strängnäs Simsällskap | 46.44 | 1:36.80 | 2:27.93 | 3:14.98 | |||
16 | Anna Idesten | 2001 | Strängnäs Simsällskap | 45.47 | 1:35.88 | 2:28.20 | 3:16.18 | |||
17 | Minna Billström | 2001 | Strängnäs Simsällskap | 48.66 | 1:46.85 | 2:44.09 | 3:41.95 | |||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 16:42 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök Enköping | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 16:46 | |||
Arrangör | Simklubben ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 22, 200m Frisim P-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Johan Brewitz | 2001 | Västerås Simsällskap | 35.49 | 1:17.09 | 1:58.91 | 2:39.92 | |||
2 | Olle Hansen | 2001 | Simklubben Ena | 40.20 | 1:25.86 | 2:10.37 | 2:49.85 | |||
3 | John Aldrin | 2001 | Katrineholms Simsällskap | 39.01 | 1:24.90 | 2:10.70 | 2:49.99 | |||
4 | Harry Chan | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 45.96 | 1:38.06 | 2:32.26 | 3:23.09 | |||
5 | Markus Engström | 2001 | Örebro Simallians | 49.65 | 1:50.24 | 2:49.20 | 3:44.05 | |||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 16:46 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök Enköping | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 17:10 | |||
Arrangör | Simklubben ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 23, 100m Fjärilsim F 12-13, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Victoria Åberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 1:13.60 | 1:13.60 | |||||
2 | Hannah Brunzell | 2001 | Västerås Simsällskap | 1:18.67 | 1:18.67 | |||||
3 | Wilma Wennerberg | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 1:26.31 | 1:26.31 | |||||
4 | Emelie Ångström | 2001 | Västerås Simsällskap | 43.96 | 1:32.58 | |||||
5 | Frida Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 46.41 | 1:42.61 | |||||
6 | Elin Karlsson | 2001 | Simklubben Nautilus | 47.09 | 1:43.76 | |||||
7 | Maja Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 53.65 | 1:56.87 | |||||
Gren 23, 100m Fjärilsim F 12-13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Bergkvist | 2000 | SK Strängnäs Frisimmare | 1:13.58 | 1:13.58 | |||||
2 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 1:25.78 | 1:25.78 | |||||
3 | Johanna Ly | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 39.73 | 1:27.34 | |||||
4 | Nora Laine | 2000 | Köpings Simsällskap | 41.09 | 1:27.77 | |||||
5 | Elin Lindgren | 2000 | Västerås Simsällskap | 44.95 | 1:36.21 | |||||
6 | Minna Johansson | 2000 | Örebro Simallians | 42.18 | 1:36.41 | |||||
7 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 50.07 | 1:48.80 | |||||
- | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Lina Nederman | 2000 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 17:10 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök Enköping | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 17:12 | |||
Arrangör | Simklubben ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 24, 100m Fjärilsim P 12-13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tim Baastad | 2000 | Örebro Simallians | 42.08 | 1:26.96 | |||||
2 | William Ejlegård | 2000 | Västerås Simsällskap | 41.48 | 1:31.93 | |||||
3 | Oscar Eriksson | 2000 | Västerås Simsällskap | 45.10 | 1:38.71 | |||||
4 | Willy Orréll | 2000 | Köpings Simsällskap | 53.63 | 2:01.14 | |||||
- | Gijs Dijkhuizen | 2000 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Victor Nilsson | 2000 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 17:12 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök Enköping | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 17:06 | |||
Arrangör | Simklubben ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 25, 50m Fjärilsim F 11-12, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Edith Jernstedt | 2002 | Västerås Simsällskap | 39.38 | ||||||
2 | Elsa Jansson | 2002 | Simklubben Nautilus | 39.83 | ||||||
3 | Miriam Langarap | 2002 | Lindesbergs Simsällskap | 40.81 | ||||||
4 | Julia Holmberg | 2002 | Västerås Simsällskap | 41.43 | ||||||
5 | Maja Eriksson | 2002 | SK Strängnäs Frisimmare | 41.61 | ||||||
6 | Jennifer Titus | 2002 | Lindesbergs Simsällskap | 43.66 | ||||||
7 | Ida Fundberg | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 44.75 | ||||||
8 | Lina Rehnman | 2002 | Västerås Simsällskap | 45.34 | ||||||
9 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 45.89 | ||||||
10 | Sofia Båvenäs | 2002 | Västerås Simsällskap | 45.96 | ||||||
11 | Filippa Sterling | 2002 | Västerås Simsällskap | 48.37 | ||||||
12 | Frida Hammar | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 48.74 | ||||||
13 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 50.30 | ||||||
14 | Emma Sibelius | 2002 | Simklubben Nautilus | 50.41 | ||||||
15 | Josefine Stenman | 2002 | Simklubben Nautilus | 53.40 | ||||||
16 | Moa Svärd | 2002 | Strängnäs Simsällskap | 55.63 | ||||||
- | Edith Engström | 2002 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Isadora Rosén | 2002 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
- | Linnea Ejlegård | 2002 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tyra König | 2002 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Gren 25, 50m Fjärilsim F 11-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Clara Lönnberg | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 39.15 | ||||||
2 | Paula Wiberg-Jansson | 2001 | Nyköpings Simsällskap | 40.51 | ||||||
3 | Ida Claesson | 2001 | Västerås Simsällskap | 42.25 | ||||||
4 | Jennie Lundgren | 2001 | Simklubben Nautilus | 43.57 | ||||||
5 | Ebba Rydberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 44.45 | ||||||
6 | Emma Claesson | 2001 | Västerås Simsällskap | 45.86 | ||||||
7 | Matilda Ardanius | 2001 | Bålsta Simklubb | 46.68 | ||||||
8 | Hannele Ålander | 2001 | Simklubben Ena | 46.79 | ||||||
9 | Emelie Widhe | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 49.40 | ||||||
10 | Alda Wistrand | 2001 | Simklubben Nautilus | 51.63 | ||||||
11 | Nora Johansson | 2001 | Västerås Simsällskap | 53.27 | ||||||
12 | Åsa Svensson | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 53.99 | ||||||
13 | Tilda Granlund | 2001 | Strängnäs Simsällskap | 55.18 | ||||||
14 | Minna Billström | 2001 | Strängnäs Simsällskap | 56.41 | ||||||
- | Anna Idesten | 2001 | Strängnäs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Salma Gabot | 2001 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 17:06 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök Enköping | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 17:09 | |||
Arrangör | Simklubben ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 26, 50m Fjärilsim P 11-12, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Michal Laszewski | 2002 | Lindesbergs Simsällskap | 43.92 | ||||||
2 | Simon Baastad | 2002 | Örebro Simallians | 47.28 | ||||||
3 | Emil Kernen | 2002 | Katrineholms Simsällskap | 48.14 | ||||||
- | Samuel Edebrink | 2002 | Strängnäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 26, 50m Fjärilsim P 11-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johan Brewitz | 2001 | Västerås Simsällskap | 39.41 | ||||||
2 | Anton Laxbäck | 2001 | Västerås Simsällskap | 41.21 | ||||||
3 | John Aldrin | 2001 | Katrineholms Simsällskap | 47.55 | ||||||
4 | Olle Hansen | 2001 | Simklubben Ena | 51.82 | ||||||
- | Albin Demo | 2001 | Simklubben Nautilus | DSQ | ||||||
- | Harry Chan | 2001 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 17:09 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök Enköping | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 17:28 | |||
Arrangör | Simklubben ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 27, 25m Fjärilsim F-10 oy, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alicia Momats | 2003 | Örebro Simallians | 19.19 | ||||||
2 | Elise Ask | 2003 | Västerås Simsällskap | 19.87 | ||||||
3 | Cornelia Johansson | 2003 | Örebro Simallians | 19.92 | ||||||
4 | Elvira Mörtstrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 20.19 | ||||||
5 | Sofi Holmberg | 2003 | Västerås Simsällskap | 21.88 | ||||||
6 | Fiona Eriksson | 2003 | Västerås Simsällskap | 22.87 | ||||||
7 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Simklubben Nautilus | 23.02 | ||||||
8 | Sara Svensson | 2003 | SK Strängnäs Frisimmare | 23.82 | ||||||
9 | Adna Supokovic | 2003 | Strängnäs Simsällskap | 25.34 | ||||||
10 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 31.64 | ||||||
- | Ebba Wolfbrandt | 2003 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emilia Dyrbo | 2003 | Strängnäs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Louise Haglund | 2003 | Strängnäs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sara Eriksson | 2003 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Smilla Holgersson Eliasson | 2003 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 17:28 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök Enköping | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 17:31 | |||
Arrangör | Simklubben ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 28, 25m Fjärilsim P-10 oy, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Eric Malmquist | 2003 | SK Strängnäs Frisimmare | 19.99 | ||||||
2 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 21.21 | ||||||
3 | Vilgot Berglund | 2003 | Västerås Simsällskap | 22.68 | ||||||
4 | Alexander Lindvall | 2003 | SK Strängnäs Frisimmare | 23.62 | ||||||
5 | Eskil Jonsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 24.95 | ||||||
6 | Alex Ly | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 26.01 | ||||||
7 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 26.68 | ||||||
8 | Kevin Grahn | 2003 | Katrineholms Simsällskap | 29.03 | ||||||
- | Axel Thorsén | 2003 | Köpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Erik Anckarling | 2004 | Strängnäs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Olle Rydberg | 2003 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tom Dijkhuizen | 2003 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 17:31 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök Enköping | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 18:02 | |||
Arrangör | Simklubben ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 29, 100m Ryggsim F 11-13, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Edith Jernstedt | 2002 | Västerås Simsällskap | 1:25.50 | 1:25.50 | |||||
2 | Elsa Jansson | 2002 | Simklubben Nautilus | 42.09 | 1:26.94 | |||||
3 | Maja Eriksson | 2002 | SK Strängnäs Frisimmare | 42.65 | 1:28.57 | |||||
4 | Julia Holmberg | 2002 | Västerås Simsällskap | 46.41 | 1:33.60 | |||||
5 | Tova Magnusson | 2002 | Bålsta Simklubb | 47.14 | 1:33.73 | |||||
6 | Filippa Sterling | 2002 | Västerås Simsällskap | 46.86 | 1:34.39 | |||||
7 | Jennifer Titus | 2002 | Lindesbergs Simsällskap | 47.63 | 1:35.99 | |||||
8 | Sofia Båvenäs | 2002 | Västerås Simsällskap | 47.37 | 1:36.91 | |||||
9 | Ida Fundberg | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 48.10 | 1:37.21 | |||||
10 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 47.47 | 1:38.10 | |||||
11 | Frida Hammar | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 48.48 | 1:39.96 | |||||
12 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 49.69 | 1:42.39 | |||||
13 | Lina Rehnman | 2002 | Västerås Simsällskap | 50.20 | 1:44.18 | |||||
14 | Emma Sibelius | 2002 | Simklubben Nautilus | 51.25 | 1:45.86 | |||||
15 | Emma Mirkohosravi | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 52.40 | 1:50.99 | |||||
16 | Nathalie Blomberg | 2002 | Lindesbergs Simsällskap | 57.16 | 1:52.20 | |||||
17 | Tuva Andersson | 2002 | Strängnäs Simsällskap | 55.39 | 1:52.26 | |||||
18 | Moa Svärd | 2002 | Strängnäs Simsällskap | 55.16 | 1:52.45 | |||||
19 | Agnes Söderberg | 2002 | Simklubben Nautilus | 53.69 | 1:52.81 | |||||
20 | Tyra König | 2002 | Örebro Simallians | 58.16 | 1:59.18 | |||||
21 | Linnea Ejlegård | 2002 | Västerås Simsällskap | 1:01.15 | 2:07.37 | |||||
22 | Frida Lundström | 2002 | Simklubben Nautilus | 1:02.69 | 2:15.68 | |||||
- | Edith Engström | 2002 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Isadora Rosén | 2002 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
- | Izabella Kullman | 2002 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Josefine Stenman | 2002 | Simklubben Nautilus | DSQ | ||||||
- | Miriam Langarap | 2002 | Lindesbergs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Saga Rönnqvist-Jerlström | 2002 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Gren 29, 100m Ryggsim F 11-13, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hannah Brunzell | 2001 | Västerås Simsällskap | 1:12.80 | 1:12.80 | |||||
2 | Victoria Åberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 1:15.98 | 1:15.98 | |||||
3 | Emelie Ångström | 2001 | Västerås Simsällskap | 1:22.25 | 1:22.25 | |||||
4 | Wilma Wennerberg | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 1:24.85 | 1:24.85 | |||||
5 | Paula Wiberg-Jansson | 2001 | Nyköpings Simsällskap | 43.37 | 1:26.91 | |||||
6 | Clara Lönnberg | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 43.97 | 1:29.74 | |||||
7 | Jennie Lundgren | 2001 | Simklubben Nautilus | 44.57 | 1:32.44 | |||||
8 | Elin Karlsson | 2001 | Simklubben Nautilus | 46.98 | 1:33.00 | |||||
9 | Salma Gabot | 2001 | Örebro Simallians | 46.02 | 1:34.97 | |||||
10 | Tilda Wik | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 47.48 | 1:37.36 | |||||
11 | Ebba Rydberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 48.29 | 1:37.85 | |||||
12 | Nora Johansson | 2001 | Västerås Simsällskap | 49.27 | 1:37.95 | |||||
13 | Walda Jonsson | 2001 | Bålsta Simklubb | 50.50 | 1:38.55 | |||||
14 | Agnes Asplund | 2001 | Lindesbergs Simsällskap | 48.27 | 1:40.55 | |||||
15 | Ida Claesson | 2001 | Västerås Simsällskap | 49.60 | 1:41.03 | |||||
16 | Matilda Jungstedt | 2001 | Köpings Simsällskap | 49.87 | 1:41.57 | |||||
17 | Emelie Widhe | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 50.15 | 1:42.68 | |||||
18 | Hannele Ålander | 2001 | Simklubben Ena | 50.31 | 1:43.18 | |||||
19 | Alda Wistrand | 2001 | Simklubben Nautilus | 51.37 | 1:44.13 | |||||
20 | Åsa Svensson | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 53.68 | 1:55.12 | |||||
- | Emma Claesson | 2001 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Frida Kleringer | 2001 | Oxelösunds Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sara Elmgart | 2001 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 29, 100m Ryggsim F 11-13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Bergkvist | 2000 | SK Strängnäs Frisimmare | 1:12.57 | 1:12.57 | |||||
2 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 1:19.07 | 1:19.07 | |||||
3 | Lina Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 1:21.75 | 1:21.75 | |||||
4 | Ida Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 40.79 | 1:22.49 | |||||
5 | Johanna Ly | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 1:22.57 | 1:22.57 | |||||
6 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 1:23.08 | 1:23.08 | |||||
7 | Clara Momats | 2000 | Örebro Simallians | 1:23.63 | 1:23.63 | |||||
8 | Elin Lindgren | 2000 | Västerås Simsällskap | 42.84 | 1:27.72 | |||||
9 | Nora Laine | 2000 | Köpings Simsällskap | 45.57 | 1:31.31 | |||||
10 | Cindy Khuong | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 45.47 | 1:32.86 | |||||
11 | Amanda Hagsten | 2000 | Simklubben Nautilus | 44.21 | 1:33.68 | |||||
12 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 47.01 | 1:36.22 | |||||
13 | Minna Johansson | 2000 | Örebro Simallians | 46.93 | 1:36.68 | |||||
14 | Evelina Rydén | 2000 | Örebro Simallians | 48.22 | 1:37.54 | |||||
15 | Sandra Rääf | 2000 | Örebro Simallians | 49.15 | 1:40.75 | |||||
16 | Ylva Rehnholm | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 49.52 | 1:41.59 | |||||
17 | Josefine Fernqvist | 2000 | Oxelösunds Simsällskap | 56.28 | 1:53.27 | |||||
- | Julia Faleke-Novy | 2000 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Michelle Cen | 2000 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
- | Ronja Colldén | 2000 | Strängnäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 18:02 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök Enköping | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 18:15 | |||
Arrangör | Simklubben ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 30, 100m Ryggsim P 11-13, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emil Kernen | 2002 | Katrineholms Simsällskap | 43.19 | 1:27.87 | |||||
2 | Michal Laszewski | 2002 | Lindesbergs Simsällskap | 46.78 | 1:35.37 | |||||
3 | Simon Baastad | 2002 | Örebro Simallians | 46.63 | 1:35.64 | |||||
4 | Linus Björk | 2002 | Västerås Simsällskap | 49.28 | 1:42.55 | |||||
5 | Hampus Frykman | 2002 | Bålsta Simklubb | 52.78 | 1:44.75 | |||||
6 | Melvin Larsson | 2002 | Örebro Simallians | 54.31 | 1:52.47 | |||||
- | Felix Stocker | 2002 | Oxelösunds Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Per Granlund | 2002 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Samuel Edebrink | 2002 | Strängnäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 30, 100m Ryggsim P 11-13, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johan Brewitz | 2001 | Västerås Simsällskap | 38.12 | 1:19.59 | |||||
2 | Anton Laxbäck | 2001 | Västerås Simsällskap | 43.08 | 1:26.93 | |||||
3 | John Aldrin | 2001 | Katrineholms Simsällskap | 47.51 | 1:37.32 | |||||
4 | Leonard Lindvall | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 52.08 | 1:50.88 | |||||
5 | Harry Chan | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 52.32 | 1:51.44 | |||||
- | Markus Engström | 2001 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Gren 30, 100m Ryggsim P 11-13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | William Ejlegård | 2000 | Västerås Simsällskap | 42.87 | 1:27.27 | |||||
2 | Eric Valjus | 2000 | Örebro Simallians | 43.60 | 1:29.78 | |||||
3 | Gijs Dijkhuizen | 2000 | Västerås Simsällskap | 43.01 | 1:30.54 | |||||
4 | Vilmer Jansson | 2000 | Simklubben Nautilus | 45.68 | 1:33.54 | |||||
5 | Carl Bidebo | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 46.56 | 1:34.25 | |||||
6 | Tommy Quach | 2000 | SK Strängnäs Frisimmare | 48.23 | 1:38.24 | |||||
7 | Victor Nilsson | 2000 | Västerås Simsällskap | 49.30 | 1:39.47 | |||||
8 | Willy Orréll | 2000 | Köpings Simsällskap | 50.58 | 1:44.90 | |||||
9 | Ricky Ton | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 55.95 | 1:58.42 | |||||
- | Araz Chabok | 2000 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
- | David Hansson | 2000 | Simklubben Nautilus | DSQ | ||||||
- | Oscar Eriksson | 2000 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tim Baastad | 2000 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 18:15 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök Enköping | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 18:22 | |||
Arrangör | Simklubben ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 31, 50m Ryggsim F-10 oy, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elvira Mörtstrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 43.67 | ||||||
2 | Cornelia Johansson | 2003 | Örebro Simallians | 44.58 | ||||||
3 | Alicia Momats | 2003 | Örebro Simallians | 44.76 | ||||||
4 | Elise Ask | 2003 | Västerås Simsällskap | 45.29 | ||||||
5 | Johanna Pettersson | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 50.11 | ||||||
6 | Stella Verner | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 53.31 | ||||||
7 | Josefin Fundberg | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 53.46 | ||||||
8 | Fiona Eriksson | 2003 | Västerås Simsällskap | 54.75 | ||||||
9 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Simklubben Nautilus | 55.73 | ||||||
10 | Sara Svensson | 2003 | SK Strängnäs Frisimmare | 56.43 | ||||||
11 | Sofi Holmberg | 2003 | Västerås Simsällskap | 58.25 | ||||||
12 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 1:00.22 | ||||||
13 | Adna Supokovic | 2003 | Strängnäs Simsällskap | 1:05.05 | ||||||
14 | Malou Colldén | 2003 | Strängnäs Simsällskap | 1:07.69 | ||||||
15 | Erna Demo | 2003 | Simklubben Nautilus | 1:09.22 | ||||||
16 | Lovisa Laine | 2005 | Köpings Simsällskap | 1:14.94 | ||||||
- | Ebba Wolfbrandt | 2003 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Elsa Staaf | 2003 | Strängnäs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Rebecka Jungstedt | 2003 | Köpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Smilla Holgersson Eliasson | 2003 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 18:22 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök Enköping | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 18:29 | |||
Arrangör | Simklubben ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 32, 50m Ryggsim P-10 oy, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Vilgot Berglund | 2003 | Västerås Simsällskap | 46.88 | ||||||
2 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 49.30 | ||||||
3 | Eric Malmquist | 2003 | SK Strängnäs Frisimmare | 50.81 | ||||||
4 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 51.72 | ||||||
5 | Axel Thorsén | 2003 | Köpings Simsällskap | 51.98 | ||||||
6 | Alex Ly | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 52.39 | ||||||
7 | Alexander Lindvall | 2003 | SK Strängnäs Frisimmare | 53.23 | ||||||
8 | Eskil Jonsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 53.55 | ||||||
9 | Carl Roos | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 55.11 | ||||||
10 | Erik Anckarling | 2004 | Strängnäs Simsällskap | 58.35 | ||||||
11 | Artur Romin | 2003 | Strängnäs Simsällskap | 1:00.09 | ||||||
12 | Henrik Tran | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 1:00.51 | ||||||
13 | Erik Aldrin | 2003 | Katrineholms Simsällskap | 1:00.65 | ||||||
14 | Edvin Heikinniemi | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 1:01.35 | ||||||
15 | Pierre Andersson | 2004 | Strängnäs Simsällskap | 1:13.16 | ||||||
- | Kevin Grahn | 2003 | Katrineholms Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Olle Rydberg | 2003 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tom Dijkhuizen | 2003 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
- | William Johansson | 2003 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 18:29 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök Enköping | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 18:44 | |||
Arrangör | Simklubben ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 33, 4X50m Frisim F 12-13, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nautilus Flickor [2001] | 2000 | Simklubben Nautilus | 2:29.40 | ||||||
Jennie Lundgren | 2001 | 36.76 | 36.76 | |||||||
Amanda Hagsten | 2000 | 35.96 | 1:12.72 | |||||||
Elin Karlsson | 2001 | 37.78 | 1:50.50 | |||||||
Alda Wistrand | 2001 | 38.90 | 2:29.40 | |||||||
2 | Västerås SS F-01 Oä Lag 1 | 2001 | Västerås Simsällskap | 2:38.77 | ||||||
Nora Johansson | 2001 | 41.38 | 41.38 | |||||||
Ebba Rydberg | 2001 | 38.21 | 1:19.59 | |||||||
Emma Claesson | 2001 | 38.82 | 1:58.41 | |||||||
Ida Claesson | 2001 | 40.36 | 2:38.77 | |||||||
3 | Strängnäs Damer [2000] | 2000 | Strängnäs Simsällskap | 3:00.82 | ||||||
Anna Idesten | 2001 | 41.08 | 41.08 | |||||||
Ronja Colldén | 2000 | 47.97 | 1:29.05 | |||||||
Tilda Granlund | 2001 | 46.36 | 2:15.41 | |||||||
Minna Billström | 2001 | 45.41 | 3:00.82 | |||||||
4 | Eskilstuna SK Fl Lag 1 | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 3:02.31 | ||||||
Sara Elmgart | 2001 | 52.05 | 52.05 | |||||||
Josefin Fundberg | 2004 | 50.78 | 1:42.83 | |||||||
Maja Gustafsson | 2001 | 43.93 | 2:26.76 | |||||||
Laura Chan | 2000 | 35.55 | 3:02.31 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 18:44 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök Enköping | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 18:51 | |||
Arrangör | Simklubben ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 34, 4X100m Frisim F 12-13, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | SK Strängn Damer [2001] | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 4:41.85 | ||||||
Maja Eriksson | 2002 | 35.40 | 1:15.74 | 1:15.74 | ||||||
Wilma Wennerberg | 2001 | 32.84 | 1:10.12 | 2:25.86 | ||||||
Clara Lönnberg | 2001 | 34.07 | 1:11.50 | 3:37.36 | ||||||
Emma Bergkvist | 2000 | 30.95 | 1:04.49 | 4:41.85 | ||||||
2 | Västerås SS F-01 Oä Lag 1 | 2001 | Västerås Simsällskap | 4:43.03 | ||||||
Hannah Brunzell | 2001 | 32.65 | 1:08.41 | 1:08.41 | ||||||
Emelie Ångström | 2001 | 34.67 | 1:12.06 | 2:20.47 | ||||||
Elin Lindgren | 2000 | 36.75 | 1:16.75 | 3:37.22 | ||||||
Victoria Åberg | 2001 | 31.59 | 1:05.81 | 4:43.03 | ||||||
3 | Ösa Damer Lag 1 | 2000 | Örebro Simallians | 5:11.48 | ||||||
Ida Nederman | 2000 | 36.16 | 1:15.83 | 1:15.83 | ||||||
Lina Nederman | 2000 | 35.36 | 1:16.52 | 2:32.35 | ||||||
Clara Momats | 2000 | 36.21 | 1:16.66 | 3:49.01 | ||||||
Minna Johansson | 2000 | 38.51 | 1:22.47 | 5:11.48 | ||||||
4 | Eskilstuna SK Fl Lag 1 | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 5:22.86 | ||||||
Amanda Kullman | 2000 | 36.16 | 1:16.74 | 1:16.74 | ||||||
Katarina Lindoff | 2000 | 36.75 | 1:20.37 | 2:37.11 | ||||||
Frida Gustafsson | 2001 | 39.50 | 1:27.01 | 4:04.12 | ||||||
Johanna Ly | 2000 | 35.64 | 1:18.74 | 5:22.86 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 18:51 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök Enköping | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 18:56 | |||
Arrangör | Simklubben ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 35, 4X50m Frisim P 12-13, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ösa Pojkar Lag 1 | 2000 | Örebro Simallians | 2:31.95 | ||||||
Tim Baastad | 2000 | 33.25 | 33.25 | |||||||
Eric Valjus | 2000 | 34.41 | 1:07.66 | |||||||
Anton Wallin | 2000 | 38.14 | 1:45.80 | |||||||
Markus Engström | 2001 | 46.15 | 2:31.95 | |||||||
2 | SK Strängn Herrar [2001] | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 2:39.94 | ||||||
Tommy Quach | 2000 | 37.21 | 37.21 | |||||||
Alexander Lindvall | 2003 | 44.89 | 1:22.10 | |||||||
Leonard Lindvall | 2001 | 38.12 | 2:00.22 | |||||||
Eric Malmquist | 2003 | 39.72 | 2:39.94 | |||||||
3 | Nautilus Herrar [2000] | 2000 | Simklubben Nautilus | 3:01.10 | ||||||
Albin Demo | 2001 | 47.16 | 47.16 | |||||||
Vilmer Jansson | 2000 | 31.91 | 1:19.07 | |||||||
David Hansson | 2000 | 51.45 | 2:10.52 | |||||||
Hugo Hosayn | 2002 | 50.58 | 3:01.10 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 18:56 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök Enköping | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 19:01 | |||
Arrangör | Simklubben ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 36, 4X100m Frisim P 12-13, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Västerås SS P-01 Oä | 2001 | Västerås Simsällskap | 5:04.77 | ||||||
William Ejlegård | 2000 | 34.45 | 1:12.20 | 1:12.20 | ||||||
Gijs Dijkhuizen | 2000 | 37.82 | 1:20.18 | 2:32.38 | ||||||
Oscar Eriksson | 2000 | 37.03 | 1:17.07 | 3:49.45 | ||||||
Johan Brewitz | 2001 | 34.69 | 1:15.32 | 5:04.77 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 19:01 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök Enköping | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 19:09 | |||
Arrangör | Simklubben ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 37, 4X50m Frisim F-11 oy, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Västerås SS F-02 Oy Lag 1 | 2002 | Västerås Simsällskap | 2:27.97 | ||||||
Edith Jernstedt | 2002 | 36.41 | 36.41 | |||||||
Julia Holmberg | 2002 | 36.77 | 1:13.18 | |||||||
Sofia Båvenäs | 2002 | 38.63 | 1:51.81 | |||||||
Filippa Sterling | 2002 | 36.16 | 2:27.97 | |||||||
2 | Ösa Flickor Lag 1[2002] | 2002 | Örebro Simallians | 2:37.92 | ||||||
Cornelia Johansson | 2003 | 40.40 | 40.40 | |||||||
Emma Cullberg | 2002 | 37.35 | 1:17.75 | |||||||
Alicia Momats | 2003 | 38.95 | 1:56.70 | |||||||
Isadora Rosén | 2002 | 41.22 | 2:37.92 | |||||||
3 | Västerås SS F-02 Oy Lag 2 | 2002 | Västerås Simsällskap | 2:47.13 | ||||||
Elvira Mörtstrand | 2003 | 37.86 | 37.86 | |||||||
Elise Ask | 2003 | 42.34 | 1:20.20 | |||||||
Edith Engström | 2002 | 43.53 | 2:03.73 | |||||||
Sofi Holmberg | 2003 | 43.40 | 2:47.13 | |||||||
4 | Eskilstuna 1 Damer [2002] | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 2:52.69 | ||||||
Ida Fundberg | 2002 | 38.96 | 38.96 | |||||||
Emma Mirkohosravi | 2002 | 41.58 | 1:20.54 | |||||||
Johanna Pettersson | 2003 | 50.60 | 2:11.14 | |||||||
Frida Hammar | 2002 | 41.55 | 2:52.69 | |||||||
5 | Nautilus Damer [2002] | 2002 | Simklubben Nautilus | 2:53.21 | ||||||
Emma Sibelius | 2002 | 41.84 | 41.84 | |||||||
Josefine Stenman | 2002 | 47.30 | 1:29.14 | |||||||
Elsa Jansson | 2002 | 35.35 | 2:04.49 | |||||||
Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | 48.72 | 2:53.21 | |||||||
6 | Västerås SS F-02 Oy Lag 3 | 2002 | Västerås Simsällskap | 3:05.79 | ||||||
Fiona Eriksson | 2003 | 51.41 | 51.41 | |||||||
Sara Eriksson | 2003 | 44.99 | 1:36.40 | |||||||
Lina Rehnman | 2002 | 42.45 | 2:18.85 | |||||||
Linnea Ejlegård | 2002 | 46.94 | 3:05.79 | |||||||
- | Strängnäs Damer [2002] | 2002 | Strängnäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Moa Svärd | 2002 | 41.71 | 41.71 | |||||||
Tuva Andersson | 2002 | 45.22 | 1:26.93 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 19:09 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök Enköping | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 19:14 | |||
Arrangör | Simklubben ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 38, 4X50m Frisim P-11 oy, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Västerås SS P-02 | 2002 | Västerås Simsällskap | 2:53.93 | ||||||
Linus Björk | 2002 | 41.94 | 41.94 | |||||||
Tom Dijkhuizen | 2003 | 44.93 | 1:26.87 | |||||||
Lucas Sterling | 2004 | 42.38 | 2:09.25 | |||||||
Per Granlund | 2002 | 44.68 | 2:53.93 | |||||||
2 | Eskilstuna Herrar [2002] | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 3:08.67 | ||||||
Edvin Heikinniemi | 2003 | 50.58 | 50.58 | |||||||
Carl Roos | 2004 | 45.50 | 1:36.08 | |||||||
Henrik Tran | 2004 | 46.66 | 2:22.74 | |||||||
Alex Ly | 2003 | 45.93 | 3:08.67 | |||||||
3 | Strängnäs Herrar [2002] | 2002 | Strängnäs Simsällskap | 3:17.22 | ||||||
Gustaf Svensson | 2003 | 52.26 | 52.26 | |||||||
Samuel Edebrink | 2002 | 52.39 | 1:44.65 | |||||||
Oscar Svensson | 2003 | 49.34 | 2:33.99 | |||||||
Artur Romin | 2003 | 43.23 | 3:17.22 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 19:14 |