Resultat för Vårsimiaden Försök 2013 Tävlingsområde 2
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök Enköping | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 13:06 | |||
Arrangör | Simklubben ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 10, 100m Frisim P 11-13, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Michal Laszewski | 2002 | Lindesbergs Simsällskap | 37.96 | 1:17.53 | |||||
2 | Leo Jakobsson | 2002 | Bålsta Simklubb | 37.83 | 1:18.56 | |||||
3 | Felix Stocker | 2002 | Oxelösunds Simsällskap | 40.57 | 1:21.52 | |||||
4 | Simon Baastad | 2002 | Örebro Simallians | 40.32 | 1:25.12 | |||||
5 | Hampus Frykman | 2002 | Bålsta Simklubb | 41.98 | 1:28.69 | |||||
6 | Linus Björk | 2002 | Västerås Simsällskap | 41.71 | 1:29.88 | |||||
7 | Melvin Larsson | 2002 | Örebro Simallians | 43.88 | 1:34.36 | |||||
8 | Per Granlund | 2002 | Västerås Simsällskap | 46.07 | 1:43.87 | |||||
9 | Peter Khabarov | 2002 | Köpings Simsällskap | 50.20 | 1:45.46 | |||||
10 | William Wallin | 2002 | Oxelösunds Simsällskap | 51.10 | 1:48.54 | |||||
11 | Samuel Edebrink | 2002 | Strängnäs Simsällskap | 51.70 | 1:49.49 | |||||
- | Emil Kernen | 2002 | Katrineholms Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 10, 100m Frisim P 11-13, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johan Brewitz | 2001 | Västerås Simsällskap | 33.14 | 1:10.68 | |||||
2 | John Aldrin | 2001 | Katrineholms Simsällskap | 36.35 | 1:16.67 | |||||
3 | Arvid Heikinniemi | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 36.51 | 1:17.34 | |||||
4 | Olle Hansen | 2001 | Simklubben Ena | 37.28 | 1:18.49 | |||||
5 | Leonard Lindvall | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 40.66 | 1:25.00 | |||||
6 | Harry Chan | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 42.90 | 1:32.13 | |||||
7 | Filip Rautiainen | 2001 | Katrineholms Simsällskap | 46.13 | 1:38.16 | |||||
8 | Markus Engström | 2001 | Örebro Simallians | 49.99 | 1:45.90 | |||||
9 | Albin Demo | 2001 | Simklubben Nautilus | 48.60 | 1:52.27 | |||||
- | Anton Laxbäck | 2001 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 10, 100m Frisim P 11-13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Vilmer Jansson | 2000 | Simklubben Nautilus | 33.82 | 1:09.79 | |||||
2 | William Ejlegård | 2000 | Västerås Simsällskap | 33.77 | 1:10.41 | |||||
3 | Tim Baastad | 2000 | Örebro Simallians | 34.14 | 1:11.21 | |||||
4 | Eric Valjus | 2000 | Örebro Simallians | 35.39 | 1:13.57 | |||||
5 | Gijs Dijkhuizen | 2000 | Västerås Simsällskap | 35.22 | 1:14.09 | |||||
6 | Oscar Eriksson | 2000 | Västerås Simsällskap | 35.17 | 1:14.25 | |||||
7 | Carl Bidebo | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 37.50 | 1:17.32 | |||||
8 | Tommy Quach | 2000 | SK Strängnäs Frisimmare | 38.50 | 1:20.29 | |||||
9 | Victor Nilsson | 2000 | Västerås Simsällskap | 40.12 | 1:22.85 | |||||
10 | Axel Witt | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 40.85 | 1:24.12 | |||||
11 | Anton Wallin | 2000 | Örebro Simallians | 42.14 | 1:26.02 | |||||
12 | Nicklas Kronhelm | 2000 | Oxelösunds Simsällskap | 43.61 | 1:31.95 | |||||
13 | Araz Chabok | 2000 | Västerås Simsällskap | 43.36 | 1:32.90 | |||||
14 | Elias Paulson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 46.38 | 1:35.01 | |||||
15 | Willy Orréll | 2000 | Köpings Simsällskap | 49.56 | 1:37.22 | |||||
16 | Ricky Ton | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 50.08 | 1:49.15 | |||||
17 | David Hansson | 2000 | Simklubben Nautilus | 52.69 | 1:50.58 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 13:06 |