Tulokset Vantaa Junior Meet 2013
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
La aamu klo 10.00
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Vantaa Junior Meet 2.-4.3.2013 | Tulostuspäivämäärä | 02 maaliskuu 2013 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 14:35 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 02 maaliskuu 2013 |
Laji 6, 100m RU P-12,14,16,18, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Väinö Koponen | 2001 | 335 | 40.03 | 1:24.13 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
2 | Harry Zimmermann | 2001 | 227 | 46.42 | 1:35.81 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
3 | Ignat Podobed | 2002 | 226 | 45.52 | 1:35.95 | |||||
Ekran | ||||||||||
4 | Atte Pennanen | 2001 | 210 | 45.74 | 1:38.28 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
5 | Eevert Leppänen | 2001 | 209 | 47.27 | 1:38.47 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
6 | Harald Åström | 2001 | 205 | 48.33 | 1:39.01 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
7 | Hermes Heikkilä | 2001 | 198 | 47.42 | 1:40.19 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
8 | Herman Widbom | 2001 | 198 | 47.16 | 1:40.24 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
9 | Timi Torkkel | 2001 | 193 | 47.37 | 1:41.04 | |||||
Swimming Team Riksu | ||||||||||
10 | Topi Rahikkala | 2001 | 190 | 48.70 | 1:41.56 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
11 | Niklas Linnanen | 2001 | 184 | 48.82 | 1:42.67 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
12 | Eemeli Raninen | 2001 | 163 | 50.60 | 1:46.91 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
13 | Uku Pärismaa | 2001 | 159 | 52.66 | 1:47.70 | |||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
14 | Elmar Kaska | 2002 | 157 | 51.43 | 1:48.18 | |||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
15 | Jetro Isotalo | 2001 | 155 | 52.34 | 1:48.64 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
16 | Matias Vikman | 2001 | 152 | 50.79 | 1:49.42 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
17 | Aaro Hämäläinen | 2002 | 147 | 52.49 | 1:50.76 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
18 | Teemu Ihanamäki | 2001 | 142 | 53.51 | 1:51.85 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
19 | Sami Uusikumpu | 2003 | 139 | 53.21 | 1:52.76 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
20 | Leevi Kervinen | 2003 | 134 | 53.31 | 1:54.13 | |||||
Kotkan Uimaseura | ||||||||||
21 | Oskari Arvo | 2002 | 132 | 55.67 | 1:54.80 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
22 | Juho Ruuskanen | 2001 | 123 | 56.71 | 1:57.41 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
23 | Marcus Forsel | 2003 | 111 | 56.38 | 2:01.35 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
24 | Eetu Häkkinen | 2001 | 97 | 59.71 | 2:06.82 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
25 | Pauli Korhonen | 2001 | 86 | 1:01.70 | 2:12.40 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
26 | Valtteri Vuori | 2001 | 82 | 1:00.15 | 2:14.04 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
- | Aleksei Kharitonov | 2002 | DSQ | |||||||
Ekran | ||||||||||
SW 7.1 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa | ||||||||||
Laji 6, 100m RU P-12,14,16,18, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Eetu Alitalo | 1999 | 415 | 36.60 | 1:18.36 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
2 | Henri Kyyrä | 1999 | 367 | 38.95 | 1:21.58 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
3 | Eetu Ahjosaari | 1999 | 329 | 39.54 | 1:24.65 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Joonas Hilaja | 1999 | 317 | 41.06 | 1:25.67 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
5 | Denis Tolmachev | 2000 | 315 | 40.13 | 1:25.88 | |||||
Ekran | ||||||||||
6 | Pavlov | 2000 | 308 | 41.08 | 1:26.50 | |||||
Ekran | ||||||||||
7 | Elias Tiihonen | 1999 | 307 | 41.35 | 1:26.57 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
8 | Valtteri Väisänen | 1999 | 304 | 39.52 | 1:26.90 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
9 | Kirill Egorov | 2000 | 299 | 41.01 | 1:27.42 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
10 | Semen Limant | 2000 | 289 | 41.18 | 1:28.40 | |||||
Ekran | ||||||||||
11 | Rami Rissanen | 1999 | 280 | 41.59 | 1:29.31 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
12 | Tuomas Herlevi | 1999 | 279 | 42.48 | 1:29.40 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
13 | Denis Chalov | 2000 | 277 | 43.79 | 1:29.67 | |||||
Ekran | ||||||||||
14 | Teemu Järkkä | 1999 | 275 | 43.65 | 1:29.89 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
15 | Kasimir Kirjonen | 2000 | 268 | 41.88 | 1:30.63 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
16 | Anton Nuottajärvi | 2000 | 265 | 43.31 | 1:30.93 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
17 | Otto Kallama | 1999 | 262 | 42.30 | 1:31.33 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
18 | Ville Rautio | 1999 | 261 | 43.33 | 1:31.39 | |||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
19 | Rene Ron Vest | 2000 | 259 | 43.69 | 1:31.68 | |||||
Spa Viimsi Tervis | ||||||||||
20 | Santeri Hulkko | 2000 | 254 | 43.36 | 1:32.26 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
21 | Ian Adrian Jõeorg | 1999 | 252 | 44.58 | 1:32.50 | |||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
22 | Christofer Talvitie | 1999 | 242 | 43.60 | 1:33.79 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
23 | Saku Romo | 2000 | 241 | 43.37 | 1:33.82 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
24 | Alexander Pevgonen | 2000 | 238 | 42.53 | 1:34.26 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
25 | Rasmus Backman | 2000 | 222 | 45.86 | 1:36.49 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
26 | Eetu Isosuo | 2000 | 214 | 46.50 | 1:37.68 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
27 | Janek Erik Päike | 2000 | 202 | 46.05 | 1:39.48 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
28 | Nikita Gryasnov | 2000 | 197 | 48.33 | 1:40.37 | |||||
Ekran | ||||||||||
29 | Alexandros Gallos | 1999 | 186 | 44.47 | 1:42.27 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
30 | Joona Ruuskanen | 2000 | 181 | 48.97 | 1:43.32 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
31 | Ensio Rislakki | 2000 | 174 | 49.10 | 1:44.56 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
32 | Kaapo Väistö | 2000 | 152 | 50.61 | 1:49.41 | |||||
Poseidon | ||||||||||
33 | Jussi Helvola | 2000 | 150 | 51.91 | 1:50.01 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
34 | Henrik Martola | 2000 | 148 | 52.44 | 1:50.38 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
35 | Antti Levänen | 2000 | 145 | 53.02 | 1:51.07 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
36 | Matias Blomfelt | 2000 | 137 | 55.55 | 1:53.13 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
- | Teemu Konttinen | 1999 | DSQ | |||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku | ||||||||||
Laji 6, 100m RU P-12,14,16,18, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Atso Lindström | 1997 | 425 | 37.17 | 1:17.70 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
2 | Alexei Upornikov | 1998 | 422 | 36.84 | 1:17.88 | |||||
Poseidon | ||||||||||
3 | Vilho Mäenpää | 1998 | 405 | 37.27 | 1:18.97 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Anton Vaherno | 1998 | 388 | 37.14 | 1:20.09 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
5 | Tristan Forslund | 1998 | 380 | 38.10 | 1:20.68 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
6 | Valtteri Somero | 1998 | 367 | 37.16 | 1:21.61 | |||||
Poseidon | ||||||||||
7 | Ville Haapala | 1997 | 356 | 39.36 | 1:22.46 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
8 | Sampo Heiliö | 1997 | 353 | 38.35 | 1:22.70 | |||||
Kotkan Vesi-Veikot | ||||||||||
9 | Samuel Heinonen | 1998 | 347 | 38.55 | 1:23.17 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
10 | Marko Lassila | 1998 | 329 | 39.60 | 1:24.65 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
11 | Elias Hjelm | 1998 | 318 | 39.97 | 1:25.64 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
12 | Aleksi Salminen | 1998 | 314 | 40.87 | 1:25.93 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
13 | Santeri Pitkänen | 1997 | 305 | 42.00 | 1:26.83 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
14 | Sami Westman | 1998 | 303 | 41.02 | 1:27.03 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
15 | Miko Koljonen | 1998 | 290 | 40.91 | 1:28.23 | |||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
16 | Valtteri Yli-Kleemola | 1997 | 276 | 41.84 | 1:29.75 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
17 | Mikko Seilonen | 1998 | 246 | 44.24 | 1:33.27 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
18 | Äländ Farak | 1998 | 235 | 44.47 | 1:34.68 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
19 | Eetu Toivonen | 1998 | 218 | 45.79 | 1:37.10 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
- | Olli Soramies | 1998 | DSQ | |||||||
Voikkaan Viesti | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 6, 100m RU P-12,14,16,18, Loppukilpailut 17 - 18 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Elias Länsisalo | 1996 | 438 | 36.02 | 1:16.93 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.21.00 | Tulostuspäivämäärä | 02 maaliskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 14:35 |