2018-09-21   00:27:58
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Avoimet lyhen radan Mastersmestaruuskilpailut 2013

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Perjantai

Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Lyhyen radan Mastersmestaruus    Utskriftsdatum  26 mars 2013   
  Tävlingsort  Mariehamn    Utskriftstid  14:59   
  Arrangör  IF Åland         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 mars 2013         
 
 
Gren 2, 400m Sekauinti Miehet, Finaler 70 - 74 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Mauri Ekholm  1943    384          8:12.55   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
 
Gren 2, 400m Sekauinti Miehet, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Vladimir Brodski  1946    609          6:37.64  PE 
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
Juhani Sillanpää  1947    463          7:15.77   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Harri Mattila  1946    271          8:40.97   
  Uintiklubi Nereus                   
                     
 
Gren 2, 400m Sekauinti Miehet, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Timo Teponoja  1955    367          6:47.62   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
 
Gren 2, 400m Sekauinti Miehet, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Ahti Uusivuori  1960    527  1:21.80  2:53.61  4:39.37    5:56.47  SE 
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Peter Fjellström  1963    428  1:20.07  3:03.36  4:49.61    6:21.95   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Mark Esko Schmitz  1962    326          6:58.43   
  Sc Aqua Köln                   
                     
Jouko Ketonen  1962    317          7:01.98   
  Uintiklubi Nereus                   
                     
 
Gren 2, 400m Sekauinti Miehet, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Jan Johansson  1966  581  1:11.69  2:40.01  4:11.54    5:25.20   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Janne Soininen  1966  575  1:16.67  2:39.44  4:12.50    5:26.30   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Kjell Hansen  1966    549  1:14.68  2:38.47  4:15.66    5:31.21   
  IF Åland                   
                     
Veijo Tolonen  1967    514  1:15.94  2:43.05  4:22.72    5:38.69   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Tero Kinnunen  1965    514  1:16.27  2:42.71  4:22.40    5:38.73   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Kare-Petri Kaukomaa  1965    313  1:29.91  3:14.28  5:08.08    6:39.42   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
 
Gren 2, 400m Sekauinti Miehet, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Mika Ruusunen  1970    493  1:14.90  2:43.48  4:22.32    5:44.19   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Lasse Lahtinen  1971    391  1:24.83  3:01.68  4:50.66    6:11.80   
  Poseidon                   
                     
 
Gren 2, 400m Sekauinti Miehet, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Ville Lindfors  1976  522  1:12.56  2:42.09  4:14.94    5:28.23   
  Vantaan Uimarit                   
                     
Jussi Rauhala  1977    446          5:45.99   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
 
Gren 2, 400m Sekauinti Miehet, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Lari Rönkä  1979  509  1:16.21  2:39.25  4:10.53    5:25.14   
  Kotkan Uimaseura                   
                     
 
Gren 2, 400m Sekauinti Miehet, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Risto Arvola  1986  568  1:09.21  2:30.70  3:57.09    5:07.15   
  Keravan Uimarit                   
                     
Juho Hienonen  1986  564  1:14.45  2:38.50  3:59.69    5:07.99   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Lari Köymäri  1988  483  1:14.66  2:41.22  4:05.77    5:24.32   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Emil Svartström  1985  479  1:09.21  2:32.18  4:01.94    5:25.07   
  Helsingin Uimarit                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  26 mars 2013 
Licensierad till: IF Åland  Utskriftstid  14:59 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner