Resultater for Øst Langbane Mesterskaber
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag kl. 17.00
Resultat Løb 3 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Langbane 2013 | Udskriftsdato | 01 marts 2013 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 18:33 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Svømmeklubben Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 marts 2013 |
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.61 2011-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 25.67 2012-07-13 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maja Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.13 | ||||||
2 | Emilie Beckmann | 1997 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 27.24 | ||||||
3 | Anna Maria Svanbergsson | 1993 | Herlev Svømning | 27.62 | ||||||
4 | Line Kjær | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.88 | ||||||
5 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 27.91 | ||||||
6 | Megan Forslund Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.92 | ||||||
7 | Anna Fixdahl | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.00 | ||||||
8 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.05 | ||||||
9 | Amanda Højberg | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 28.09 | ||||||
10 | Thea Hovmand Larsen | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.16 | ||||||
11 | Annelouise Dolleris | 1995 | Farum Svømmeklub | 28.23 | ||||||
12 | Cæcilie Schade Cantby | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 28.24 | ||||||
13 | Arta Lea Bakraqi | 1996 | Herlev Svømning | 28.30 | ||||||
14 | Karina Sørensen Gosvig | 1996 | Sigma Swim Allerød | 28.32 | ||||||
15 | Yasmin Saud Abdulkadir | 1994 | Herlev Svømning | 28.62 | ||||||
16 | Freja Gram | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.68 | ||||||
17 | Sofia Altoft | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 28.83 | ||||||
18 | Caroline Grønlund | 1993 | Helsingør Svømmeklub | 28.93 | ||||||
19 | Ida Petersen | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.03 | ||||||
20 | Julie F. V. Christensen | 1995 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.22 | ||||||
21 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 29.27 | ||||||
22 | Cecilie Christensen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 29.28 | ||||||
23 | Tenna Holm | 1995 | Nakskov Svømme Klub | 29.46 | ||||||
24 | Christina F. Eriksen | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 29.51 | ||||||
24 | Frederikke Dons | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 29.51 | ||||||
26 | Clara Schade Cantby | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 29.56 | ||||||
27 | Cecilie F. Jensen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.62 | ||||||
28 | Emily Gantriis | 1999 | Farum Svømmeklub | 29.66 | ||||||
29 | Nikoline Marker-Pedersen | 1996 | Vest-Brøndby | 29.67 | ||||||
30 | Nicoline Reinstrup | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 29.68 | ||||||
31 | Sara Mikkelsen | 1997 | Vest-Brøndby | 29.92 | ||||||
32 | Karoline Bødker | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 30.01 | ||||||
33 | Sara Tang-Holbek | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 30.22 | ||||||
34 | Signe Bjerre | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 30.27 | ||||||
35 | Marie Skov Andersen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 30.44 | ||||||
36 | Frederikke Holm Iversen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 30.68 | ||||||
37 | Katrine V. Sørensen | 1996 | Vest-Brøndby | 32.00 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 01 marts 2013 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 18:33 |