Resultater for Øst Langbane Mesterskaber
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 35 (Finaler) Junior - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Langbane 2013 | Udskriftsdato | 03 marts 2013 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 13:00 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Svømmeklubben Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 marts 2013 |
Løb 35, 100m Butterfly Damer, Finaler, Junior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 57.25 2012-07-28 |
Dansk Rekord Junior: Christina Munkholm (1996) 1:00.24 2012-07-07 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emilie Beckmann | 1997 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 29.23 | 1:04.06 | |||||
2 | Caroline Erichsen | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 30.72 | 1:05.00 | Deltager ikke i finalen | ||||
3 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | Sigma Swim Allerød | 31.06 | 1:05.36 | Deltager ikke i finalen | ||||
4 | Cecilie F. Jensen | 1998 | Herlev Svømning | 31.23 | 1:05.96 | |||||
5 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 32.05 | 1:08.16 | |||||
6 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.01 | 1:08.28 | |||||
7 | Emma la Cour | 1999 | Søllerød Svømmeklub | 31.74 | 1:08.36 | |||||
8 | Eva Olsen | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 32.30 | 1:08.37 | |||||
9 | Lisa Steen Duus | 1997 | Sigma Swim Birkerød | 32.70 | 1:09.62 | |||||
10 | Kristine Barrett | 1998 | Greve Svømmeklub | 33.55 | 1:10.06 | |||||
11 | Cecilie Christensen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 33.11 | 1:11.10 | |||||
11 | Signe Nielsen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 32.74 | 1:11.10 | |||||
13 | Laura Weinreich | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 32.35 | 1:11.13 | |||||
14 | Nikoline Svensson | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 31.91 | 1:11.20 | |||||
15 | Sara Tang-Holbek | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 33.34 | 1:12.06 | |||||
16 | Methea Wissing-Thornberg | 1999 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 33.46 | 1:12.32 | |||||
17 | Nicoline Christensen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 33.89 | 1:12.62 | |||||
18 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 33.72 | 1:12.74 | |||||
19 | Cecilie Christensen | 1997 | Herlev Svømning | 33.69 | 1:13.71 | |||||
20 | Julie Kepp Jensen | 2000 | JGI Svømning | 34.18 | 1:14.60 | Deltager ikke i finalen | ||||
21 | Louise Sørensen Gosvig | 1997 | Sigma Swim Allerød | 34.60 | 1:15.87 | Deltager ikke i finalen | ||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 03 marts 2013 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 13:00 |