Results for Vest Langbane Mesterskaber
Below are all results from the competition shown by session.
Søndag kl. 17.00
Resultat Løb 39 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest langbane | Udskriftsdato | 03 marts 2013 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 18:43 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og S68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 marts 2013 |
Løb 39, 4X100m Medley Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: STO95 (1900) 4:12.15 2009-04-12 |
Dansk Rekord Junior: Aalborg Piger (1900) 4:19.28 2011-06-29 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Aalborg Damer 1 | 0 | 743 | 4:16.39 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Mie Ø. Nielsen | 1996 | 29.76 | 1:01.24 | 1:01.24 | ||||||
Louise B. Dalgaard | 1990 | 33.37 | 1:12.63 | 2:13.87 | ||||||
Kristina K Hedegaard | 1995 | 29.80 | 1:04.65 | 3:18.52 | ||||||
Julie Levisen | 1997 | 28.10 | 57.87 | 4:16.39 | ||||||
2 | Esbjerg Svømmeklub 1 | 0 | 642 | 4:29.21 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 33.90 | 1:08.94 | 1:08.94 | ||||||
Sidse Kehlet | 1996 | 36.45 | 1:17.75 | 2:26.69 | ||||||
Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 28.39 | 1:03.65 | 3:30.34 | ||||||
Pernille Juel | 1994 | 28.24 | 58.87 | 4:29.21 | ||||||
3 | Silkeborg Damer 1 | 1993 | 619 | 4:32.48 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Kalinka T. Mogensen | 1995 | 33.72 | 1:11.13 | 1:11.13 | ||||||
Line H. Vestergaard | 1996 | 35.78 | 1:17.09 | 2:28.22 | ||||||
Signe Tolstrup | 1995 | 29.64 | 1:03.84 | 3:32.06 | ||||||
Klaudia W. Mogensen | 2000 | 28.85 | 1:00.42 | 4:32.48 | ||||||
4 | Aalborg Damer 2 | 0 | 617 | 4:32.67 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Maja Jørgensen Bruun | 1995 | 34.36 | 1:09.79 | 1:09.79 | ||||||
Ghita Kobbelgaard | 1995 | 35.89 | 1:17.59 | 2:27.38 | ||||||
Asta Blanch | 1996 | 31.10 | 1:06.30 | 3:33.68 | ||||||
Line Jørgensen Bruun | 1995 | 28.68 | 58.99 | 4:32.67 | ||||||
5 | Stm 1 | 0 | 561 | 4:41.52 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Lea Moesgaard | 1998 | 34.63 | 1:11.80 | 1:11.80 | ||||||
Julie D. Hald | 1996 | 34.55 | 1:15.23 | 2:27.03 | ||||||
Trine Kjøngerskov | 2000 | 32.43 | 1:11.65 | 3:38.68 | ||||||
Stinne Sørensen | 1999 | 30.19 | 1:02.84 | 4:41.52 | ||||||
6 | Nikolajs Guldklumper | 0 | 557 | 4:42.28 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Helle Dohn | 1998 | 35.18 | 1:12.15 | 1:12.15 | ||||||
Emma D. Rasmussen | 1996 | 35.91 | 1:16.28 | 2:28.43 | ||||||
Cecilie Ravn Jensen | 1994 | 31.61 | 1:08.23 | 3:36.66 | ||||||
Camilla Madsen | 1997 | 31.20 | 1:05.62 | 4:42.28 | ||||||
7 | Sto Damer | 0 | 524 | 4:48.04 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Anna Lund Henriksen | 1998 | 36.46 | 1:15.21 | 1:15.21 | ||||||
Anna Wermuth | 1996 | 35.16 | 1:16.29 | 2:31.50 | ||||||
Andrea Broe | 1997 | 32.42 | 1:11.98 | 3:43.48 | ||||||
Ditte Elschner Kristensen | 1995 | 30.76 | 1:04.56 | 4:48.04 | ||||||
8 | Horsens Piger 1 | 1996 | 521 | 4:48.52 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Signe B. Thomasen | 1996 | 37.48 | 1:16.36 | 1:16.36 | ||||||
Emma Nørgaard | 1997 | 37.10 | 1:18.98 | 2:35.34 | ||||||
Amalie Østrup | 1997 | 32.58 | 1:09.51 | 3:44.85 | ||||||
Kirstine Feldinger | 1996 | 30.05 | 1:03.67 | 4:48.52 | ||||||
9 | Agf Damer 1 | 0 | 509 | 4:50.74 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Maria Nielsen | 1996 | 36.05 | 1:15.01 | 1:15.01 | ||||||
Astrid Fly Oredsson | 1998 | 38.11 | 1:22.88 | 2:37.89 | ||||||
Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 31.81 | 1:08.59 | 3:46.48 | ||||||
Stine Mary Vissing | 1997 | 30.09 | 1:04.26 | 4:50.74 | ||||||
10 | Nyborg Piger | 0 | 477 | 4:57.13 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Natascha Zender | 1997 | 37.28 | 1:16.00 | 1:16.00 | ||||||
Silke Meyer | 1998 | 37.25 | 1:20.99 | 2:36.99 | ||||||
Thea Lund Petersen | 1998 | 33.70 | 1:13.48 | 3:50.47 | ||||||
Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 31.77 | 1:06.66 | 4:57.13 | ||||||
11 | Aalborg Damer 3 | 0 | 454 | 5:02.15 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Caroline Hauritz Jensen | 1999 | 35.93 | 1:14.09 | 1:14.09 | ||||||
Anna Olesen | 1999 | 40.51 | 1:25.87 | 2:39.96 | ||||||
Amalie Bærentsen | 2000 | 34.09 | 1:13.18 | 3:53.14 | ||||||
Lisa Schøn | 1999 | 33.00 | 1:09.01 | 5:02.15 | ||||||
12 | Silkeborg Damer 2 | 1993 | 442 | 5:04.77 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Celia Erikstad | 1999 | 37.68 | 1:17.55 | 1:17.55 | ||||||
Julie Lundorff Larsen | 2000 | 40.82 | 1:26.44 | 2:43.99 | ||||||
Ditte V. Hansen | 1997 | 33.34 | 1:11.31 | 3:55.30 | ||||||
Nicoline Pontoppidan | 1998 | 32.96 | 1:09.47 | 5:04.77 | ||||||
13 | Stm 2 | 0 | 437 | 5:06.02 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Emma Sand Majlund | 1999 | 38.00 | 1:17.99 | 1:17.99 | ||||||
Johanne Kølbæk | 1996 | 38.22 | 1:22.03 | 2:40.02 | ||||||
Laura Cebula | 1997 | 34.99 | 1:17.13 | 3:57.15 | ||||||
Frederikke Asfeldt | 1999 | 33.07 | 1:08.87 | 5:06.02 | ||||||
14 | Aalborg Damer 4 | 0 | 401 | 5:14.93 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Camilla Strandqvist | 2000 | 36.47 | 1:16.98 | 1:16.98 | ||||||
Karoline Lehmann | 1999 | 41.49 | 1:29.21 | 2:46.19 | ||||||
Ella Christensen Blanch | 2000 | 36.35 | 1:19.62 | 4:05.81 | ||||||
Line Thomsen | 2000 | 32.59 | 1:09.12 | 5:14.93 | ||||||
15 | Ihf Junior | 1997 | 378 | 5:21.03 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
Clara Nautrup Pedersen | 1998 | 37.82 | 1:18.30 | 1:18.30 | ||||||
Ida Yu Ling Jensen | 1998 | 42.75 | 1:32.59 | 2:50.89 | ||||||
Una Møller | 1998 | 35.78 | 1:18.88 | 4:09.77 | ||||||
Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | 32.55 | 1:11.26 | 5:21.03 | ||||||
- | Esbjerg Svømmeklub 2 | 0 | DSQ | Ej brudt vand 15m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Haderslev Piger | 0 | DSQ | Ej brudt vand 15m | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 03 marts 2013 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 18:43 |