Resultat för 29:e Mora Cup
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lördag 17.00
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | 29:e Mora Cup | Utskriftsdatum | 06 april 2013 | |||
Tävlingsort | Mora | Utskriftstid | 22:04 | |||
Arrangör | Simsällskapet Mora | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 april 2013 |
Gren 1, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: PEAB |
Klass A - Petra Allestad 1:07.03 - 2007 - Wisby SS |
Klass B - Cathrin Carlzon 1:07.63 - 1998 - Södertörn SS |
Klass C - Eva Forsberg 1:11.36 - 1997 - Borlänge SS |
Klass D - Paulina Björkbacka 1:15.66 - 2007 - Harnäs Skutskär SS |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Amanda Persson | 1996 | 476 | 33.56 | 1:10.73 | |||||
Filipstads Simklubb | ||||||||||
2 | Elin Lindberg | 1996 | 261 | 42.09 | 1:26.40 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
3 | Teres Steen | 1993 | 241 | 43.69 | 1:28.66 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
Gren 1, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: PEAB |
Klass A - Petra Allestad 1:07.03 - 2007 - Wisby SS |
Klass B - Cathrin Carlzon 1:07.63 - 1998 - Södertörn SS |
Klass C - Eva Forsberg 1:11.36 - 1997 - Borlänge SS |
Klass D - Paulina Björkbacka 1:15.66 - 2007 - Harnäs Skutskär SS |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Solveig Jørgensen Mohr | 1998 | 459 | 36.30 | 1:11.57 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
2 | Ingelin Elisabeth Lima | 1997 | 450 | 35.25 | 1:12.05 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
3 | Ella Östling | 1997 | 347 | 37.02 | 1:18.55 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
4 | Solveig Tellevik | 1997 | 341 | 38.40 | 1:18.98 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
5 | Hanna Mattsson | 1998 | 322 | 38.87 | 1:20.57 | |||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
6 | Julia Åhlen | 1997 | 317 | 38.55 | 1:20.98 | |||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
7 | Anette Eriksen | 1998 | 252 | 41.98 | 1:27.40 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
8 | Erica Boman | 1997 | 247 | 41.89 | 1:27.91 | |||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
9 | Emma Mattsson | 1998 | 237 | 43.09 | 1:29.23 | |||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
10 | Marie Haga | 1998 | 226 | 44.20 | 1:30.65 | |||||
Mysen Svømmeklubb | ||||||||||
11 | Lina Sand Østraat | 1998 | 221 | 45.25 | 1:31.34 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
12 | Synne Thürmer | 1998 | 213 | 44.92 | 1:32.39 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
Gren 1, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: PEAB |
Klass A - Petra Allestad 1:07.03 - 2007 - Wisby SS |
Klass B - Cathrin Carlzon 1:07.63 - 1998 - Södertörn SS |
Klass C - Eva Forsberg 1:11.36 - 1997 - Borlänge SS |
Klass D - Paulina Björkbacka 1:15.66 - 2007 - Harnäs Skutskär SS |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Sara Junevik | 2000 | 377 | 36.10 | 1:16.42 | |||||
Leksands Simförening | ||||||||||
2 | Kristine Bjellvåg Braathe | 2000 | 357 | 38.71 | 1:17.85 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
3 | Agnes Humling | 2000 | 330 | 38.91 | 1:19.88 | |||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | ||||||||||
4 | Synne Emilie Engh | 2000 | 321 | 39.46 | 1:20.61 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
5 | Cecilia Czarnecki | 1999 | 318 | 39.09 | 1:20.86 | |||||
Avesta Simsällskap | ||||||||||
6 | Ajla Omic | 1999 | 315 | 39.72 | 1:21.16 | |||||
Filipstads Simklubb | ||||||||||
7 | Tova Adrelius | 2000 | 301 | 39.80 | 1:22.33 | |||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
8 | Ebba Wiklund | 2000 | 284 | 40.53 | 1:23.97 | |||||
Deje Simsällskap | ||||||||||
9 | Maja Söderkvist | 2000 | 261 | 41.55 | 1:26.37 | |||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
10 | Linnea Lindahl | 1999 | 252 | 41.73 | 1:27.41 | |||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
11 | Alva Klang | 2000 | 245 | 42.54 | 1:28.19 | |||||
Bollnäs Simsällskap | ||||||||||
12 | Karolin Karlsson | 1999 | 244 | 44.18 | 1:28.31 | |||||
Leksands Simförening | ||||||||||
13 | Alva Nyqvist | 1999 | 243 | 44.24 | 1:28.43 | |||||
Deje Simsällskap | ||||||||||
14 | Sara Amundsson | 2000 | 240 | 43.14 | 1:28.86 | |||||
Bollnäs Simsällskap | ||||||||||
15 | Ella Gunnarsson | 2000 | 237 | 41.69 | 1:29.23 | |||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
16 | Marit van Zonneveld | 1999 | 221 | 44.87 | 1:31.33 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
17 | Karina Rønning | 2000 | 218 | 45.86 | 1:31.65 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
18 | Mie Timea Molnar | 2000 | 217 | 44.88 | 1:31.81 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
19 | Hanna Karlsson | 2000 | 211 | 44.27 | 1:32.72 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
20 | Nelli Åkerman | 2000 | 206 | 45.70 | 1:33.41 | |||||
Bollnäs Simsällskap | ||||||||||
21 | Julia Johnsson | 2000 | 202 | 45.19 | 1:34.04 | |||||
Härjedalens Simklubb | ||||||||||
22 | Karoline Brovold | 1999 | 199 | 45.45 | 1:34.57 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
23 | Cecilina Nilsson | 2000 | 192 | 46.36 | 1:35.61 | |||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
24 | Linnea Linde | 1999 | 185 | 47.11 | 1:36.83 | |||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
25 | Sara Elise Isachsen Mohol | 1999 | 185 | 46.98 | 1:36.85 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
26 | Klara Öhlin | 1999 | 176 | 45.56 | 1:38.51 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
- | Emma Lu Eikemo | 2000 | DSQ | |||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
- | Linnea Hedvall | 1999 | DSQ | |||||||
Leksands Simförening | ||||||||||
- | Siri Leistad | 1999 | DSQ | |||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
Gren 1, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: PEAB |
Klass A - Petra Allestad 1:07.03 - 2007 - Wisby SS |
Klass B - Cathrin Carlzon 1:07.63 - 1998 - Södertörn SS |
Klass C - Eva Forsberg 1:11.36 - 1997 - Borlänge SS |
Klass D - Paulina Björkbacka 1:15.66 - 2007 - Harnäs Skutskär SS |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Emmy Östling | 2001 | 334 | 39.16 | 1:19.58 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
2 | Jessika Borbos | 2001 | 283 | 40.35 | 1:24.03 | |||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
3 | Felicia Lindahl | 2001 | 229 | 43.58 | 1:30.27 | |||||
Simklubben Solsta | ||||||||||
4 | Maja Schneider | 2001 | 214 | 45.04 | 1:32.29 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
5 | Lisen Hill | 2002 | 191 | 47.24 | 1:35.85 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
6 | Hanna Skårstedt | 2001 | 179 | 48.14 | 1:37.94 | |||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
7 | Isabelle Asp | 2001 | 169 | 49.68 | 1:39.85 | |||||
Deje Simsällskap | ||||||||||
8 | Cecilia Rudqvist | 2001 | 164 | 47.30 | 1:40.81 | |||||
Deje Simsällskap | ||||||||||
9 | Viktoria Flyman | 2003 | 159 | 49.77 | 1:41.76 | |||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
10 | Nora Lindqvist | 2001 | 157 | 50.52 | 1:42.23 | |||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
11 | Matilda Jungstedt | 2001 | 157 | 49.51 | 1:42.33 | |||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
12 | Lovis Jernberg | 2002 | 154 | 49.94 | 1:42.90 | |||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
13 | Melina Sundström | 2002 | 145 | 51.42 | 1:44.95 | |||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
14 | Karin Leijström | 2001 | 144 | 49.52 | 1:45.31 | |||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
15 | Emma Kral | 2001 | 144 | 49.83 | 1:45.37 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
16 | Isabelle Sahlin | 2001 | 141 | 52.13 | 1:45.90 | |||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
17 | Thyra Wallner | 2002 | 135 | 49.66 | 1:47.62 | |||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
18 | Frida Ljudén | 2001 | 134 | 51.94 | 1:47.70 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
19 | Femke van Zonneveld | 2002 | 119 | 58.07 | 1:52.24 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
- | Maja Gropgården | 2001 | DSQ | |||||||
Rättviks simförening | ||||||||||
- | Nelly Antlöv | 2002 | DSQ | |||||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
- | Thea Krugerud Skjeggestad | 2001 | DSQ | |||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 06 april 2013 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 22:04 |