Resultater for Danske Ã…rgangsmesterskaber Gruppe 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe1 | Udskriftsdato | 14 juni 2008 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 13:30 | |||
Arrangør | KVIK Kastrup og Dansk Svømmeunion |
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Morten Klarskov | 1992 | Albertslund IF VAT | 30.38 | 1:03.08 | 1:35.15 | 2:07.17 | |||
2 | Frederik Christensen | 1992 | Køge Svømmeklub | 30.77 | 1:04.16 | 1:38.73 | 2:13.24 | |||
3 | Emil Skovfoged | 1992 | Hobro Svømmeklub | 31.08 | 1:04.52 | 1:39.67 | 2:14.47 | |||
4 | Peter Lund Hansen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 31.40 | 1:05.38 | 1:40.20 | 2:15.01 | |||
5 | Patrik Leth Jørgensen | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.94 | 1:04.89 | 1:40.41 | 2:15.21 | |||
6 | Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | GI-40 Hermes | 31.66 | 1:05.77 | 1:40.63 | 2:15.38 | |||
7 | Christian Paaske | 1992 | Køge Svømmeklub | 33.73 | 1:07.32 | 1:41.90 | 2:15.57 | |||
8 | Martin Saugstrup | 1992 | West Swim Esbjerg | 31.93 | 1:05.85 | 1:41.53 | 2:16.81 | |||
9 | Søren Smidt Bonnesen | 1992 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.37 | 1:08.57 | 1:45.24 | 2:21.07 | |||
10 | Christoffer Ravn | 1992 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 33.75 | 1:09.80 | 1:45.78 | 2:21.28 | |||
11 | Peter Tramm | 1992 | IHF Svømning | 32.38 | 1:08.05 | 1:45.53 | 2:22.71 | |||
12 | Tonni Kristensen | 1992 | Skive Svømmeklub Poseidon | 33.36 | 1:09.02 | 1:47.05 | 2:23.20 | |||
13 | Ask T. Nordestgaard | 1992 | Gentofte Svømme Klub | 33.81 | 1:10.54 | 1:47.56 | 2:23.59 | |||
14 | Marcus Zobbe Noer | 1992 | Struer Svømmeklub | 34.15 | 1:09.35 | 1:46.87 | 2:24.20 | |||
15 | Hansotto Kristiansen | 1992 | Korsør Sv & Livr. Klub | 34.23 | 1:11.16 | 1:49.25 | 2:26.10 | |||
16 | Tore Hansen | 1992 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.93 | 1:10.42 | 1:48.21 | 2:26.76 | |||
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Andreas Schiellerup | 1993 | Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | 30.60 | 1:03.55 | 1:37.56 | 2:10.32 | |||
2 | Mathias Hansen | 1993 | Herning Svømmeklub | 30.93 | 1:04.52 | 1:38.50 | 2:11.52 | |||
3 | Emil K. Mortensen | 1993 | Tune I.F. Svømmeafdeling GTI | 31.68 | 1:04.79 | 1:38.72 | 2:11.88 | |||
4 | Mads Knoblauch | 1993 | Svendborg Svømme Klub | 30.35 | 1:04.15 | 1:38.27 | 2:12.83 | |||
5 | Lars Wermuth | 1993 | Frem Odense STO 95 | 31.21 | 1:05.55 | 1:40.79 | 2:15.29 | |||
6 | Martin Bastiansen | 1993 | Farum Svømmeklub | 32.53 | 1:07.14 | 1:43.14 | 2:19.14 | |||
7 | Niklas Ruprecht | 1993 | Holbæk Svømme Klub | 32.47 | 1:08.08 | 1:44.52 | 2:20.61 | |||
8 | Thomas Hansen | 1993 | Brønderslev Svømmeklub | 33.77 | 1:09.95 | 1:45.14 | 2:20.64 | |||
9 | Victor Graffmann | 1993 | Køge Svømmeklub | 33.08 | 1:08.14 | 1:44.53 | 2:20.66 | |||
10 | Kasper Holm Morsø | 1993 | Odense Svømme Klub STO 95 | 33.62 | 1:09.41 | 1:45.74 | 2:21.84 | |||
11 | Matias Engdal Christensen | 1993 | Lyseng IF | 33.01 | 1:09.02 | 1:45.92 | 2:22.21 | |||
12 | Søren Dahl | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 33.14 | 1:09.48 | 1:46.00 | 2:22.40 | |||
13 | Jakob H. Andersen | 1993 | Kalundborg SK | 33.22 | 1:09.27 | 1:46.17 | 2:22.51 | |||
14 | Søren Holm | 1993 | Vest-Brøndby | 32.86 | 1:08.86 | 1:45.82 | 2:22.55 | |||
15 | Nicklas Plum Toft | 1993 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.46 | 1:10.87 | 1:48.28 | 2:24.66 | |||
16 | Andreas B. Hiltmar | 1993 | Herning Svømmeklub | 33.96 | 1:10.90 | 1:48.17 | 2:25.84 | |||
17 | Kim Brun Larsen | 1993 | Svømmeklubben Syd | 35.32 | 1:12.22 | 1:49.72 | 2:26.82 | |||
18 | Sebastian Kristiansen | 1993 | Holbæk Svømme Klub | 33.49 | 1:10.98 | 1:49.96 | 2:27.72 | |||
19 | Simon Albrechtsen | 1993 | Gentofte Svømme Klub | 34.38 | 1:12.30 | 1:50.17 | 2:28.26 | |||
20 | Harald Welling | 1993 | Gentofte Svømme Klub | 35.21 | 1:13.58 | 1:51.66 | 2:28.30 | |||
21 | Alexander Skov Andersen | 1993 | Swim Team Tåstrup | 35.67 | 1:13.57 | 1:51.52 | 2:28.42 | |||
22 | Sebastian Grønning | 1993 | Helsingør Svømmeklub | 34.73 | 1:12.76 | 1:51.50 | 2:28.69 | |||
23 | Alexander Lollike | 1993 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 34.40 | 1:11.86 | 1:50.58 | 2:29.05 | |||
24 | Dennis Laumark | 1993 | Bov IF | 35.10 | 1:13.10 | 1:51.39 | 2:29.19 | |||
25 | Claus Fastrup | 1993 | Skive Svømmeklub Poseidon | 35.32 | 1:13.28 | 1:51.62 | 2:29.38 | |||
26 | Casper Fog Nissen | 1993 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.80 | 1:12.72 | 1:51.49 | 2:29.72 | |||
27 | Andreas Haugaard | 1993 | Slagelse Svømmeklub | 34.70 | 1:13.59 | 1:52.35 | 2:29.94 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup |