Resultat för Aquarena Race 2013
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lördag 5/4 Klockan 13.30
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Aquarena Race 2013 | Utskriftsdatum | 27 april 2013 | |||
Tävlingsort | Söderhamn | Utskriftstid | 14:44 | |||
Arrangör | Söderhamns Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 april 2013 |
Gren 14, 50m Frisim Flickor A-E, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Jennie Sveronius | 1994 | 453 | 30.26 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | ||||||||||
2 | Anna-Carin Nordin | 1970 | 326 | 33.77 | ||||||
IFK Lidingö Simklubb | ||||||||||
3 | Ida Cronebratt | 1995 | 301 | 34.69 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | ||||||||||
Gren 14, 50m Frisim Flickor A-E, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Frida Forsberg | 1998 | 452 | 30.29 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | ||||||||||
2 | Julia Wallbäcks | 1997 | 376 | 32.19 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | ||||||||||
3 | Anna Sjöholm | 1998 | 288 | 35.19 | ||||||
Gävle Simsällskap | ||||||||||
4 | Caroline Dagarsson | 1997 | 210 | 39.09 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | ||||||||||
Gren 14, 50m Frisim Flickor A-E, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Emma Widen | 1999 | 368 | 32.44 | ||||||
Österby Simsällskap | ||||||||||
2 | Sarah Wallin | 2000 | 366 | 32.48 | ||||||
Gävle Simsällskap | ||||||||||
3 | Agnes Humling | 2000 | 347 | 33.07 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | ||||||||||
4 | Tova Barresäter | 2000 | 345 | 33.12 | ||||||
Gävle Simsällskap | ||||||||||
5 | Sara Amundsson | 2000 | 331 | 33.58 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | ||||||||||
6 | Anna Häll | 1999 | 298 | 34.79 | ||||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
7 | Nelli Åkerman | 2000 | 285 | 35.30 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | ||||||||||
8 | Smilla Wigg | 2000 | 283 | 35.40 | ||||||
Gävle Simsällskap | ||||||||||
9 | Wilma Norin | 2000 | 282 | 35.45 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | ||||||||||
10 | Hannah Björkbacka | 2000 | 277 | 35.65 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | ||||||||||
11 | Siri Örnblom | 1999 | 269 | 35.99 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | ||||||||||
12 | Emily Nilsson | 2000 | 257 | 36.53 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | ||||||||||
13 | Cecilina Nilsson | 2000 | 254 | 36.71 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
14 | Sara Andersson | 2000 | 203 | 39.56 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | ||||||||||
15 | Andréa Holmberg | 2000 | 192 | 40.24 | ||||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
Gren 14, 50m Frisim Flickor A-E, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Elsa Berg | 2002 | 358 | 32.74 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
2 | Alice Eriksson | 2001 | 342 | 33.22 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | ||||||||||
3 | Elina Carlsson | 2001 | 291 | 35.07 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | ||||||||||
4 | Emma Jansson-Söderman | 2001 | 225 | 38.18 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
5 | Wilma Hedberg | 2002 | 207 | 39.28 | ||||||
Gävle Simsällskap | ||||||||||
6 | Josephine Olsson | 2001 | 199 | 39.80 | ||||||
Gimo Simsällskap | ||||||||||
7 | Nora Hägglund | 2001 | 182 | 40.99 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | ||||||||||
8 | Magdalena Dahl | 2001 | 178 | 41.28 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | ||||||||||
9 | Ruth Melin | 2002 | 164 | 42.45 | ||||||
Gävle Simsällskap | ||||||||||
10 | Anna Falk | 2001 | 160 | 42.76 | ||||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
11 | Lovisa Öberg | 2002 | 156 | 43.14 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | ||||||||||
12 | Lovis Jernberg | 2002 | 146 | 44.06 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
13 | Emma Larsson | 2002 | 144 | 44.26 | ||||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
14 | Maja Wikström | 2002 | 123 | 46.64 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | ||||||||||
15 | Elsa Klyftell | 2002 | 100 | 50.06 | ||||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
16 | Moa Glämsta | 2002 | 68 | 56.78 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
Gren 14, 50m Frisim Flickor A-E, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Clara Berg | 2004 | 193 | 40.18 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
2 | Viktoria Flyman | 2003 | 182 | 41.00 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
3 | Felicia Hong | 2003 | 163 | 42.50 | ||||||
Gimo Simsällskap | ||||||||||
4 | Anna Philipsson | 2003 | 117 | 47.43 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | ||||||||||
5 | Frida Florén | 2004 | 109 | 48.55 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | ||||||||||
6 | Sara Nilsson | 2004 | 94 | 50.99 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | ||||||||||
7 | Wilma Burman | 2003 | 63 | 58.24 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 27 april 2013 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 14:44 |