Tulokset KVIK Sydbank Ã…rgangs Cup 2013
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 24 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Sydbank Årgangs Cup | Udskriftsdato | 21 april 2013 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 11:55 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 april 2013 |
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustav Schlichtkrull | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.13 | 1:20.35 | |||||
2 | Mathias Luplau | 2001 | Køge Svømmeklub | 41.14 | 1:24.73 | |||||
3 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 41.31 | 1:25.29 | |||||
4 | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 42.15 | 1:25.68 | |||||
5 | William Christoffersen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.45 | 1:25.85 | |||||
6 | Johan Krohn Olsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 43.30 | 1:30.20 | |||||
7 | Jonathan Eskildsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 45.45 | 1:32.91 | |||||
8 | Emil Krohn Olsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 46.28 | 1:34.18 | |||||
9 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | Køge Svømmeklub | 47.33 | 1:35.24 | |||||
10 | Lukas Malvig Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.84 | 1:39.13 | |||||
11 | Valentin Wahl | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.92 | 1:40.29 | |||||
12 | Victor Bornæs | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:40.83 | ||||||
13 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.92 | 1:42.37 | |||||
14 | Andreas Zastrow Nygaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.07 | 1:42.41 | |||||
15 | Fillip Schlichtkrull | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.72 | 1:43.31 | |||||
16 | Marius Larsen | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 53.48 | 1:48.50 | |||||
17 | Oscar Thinghøjen | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 54.32 | 1:49.10 | |||||
18 | Rahul Singh Sekhon | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 51.94 | 1:49.71 | |||||
19 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 53.82 | 1:50.58 | |||||
20 | Lucas Sirek Larsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 52.79 | 1:50.75 | |||||
21 | Gustav Chappel | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 54.06 | 1:52.87 | |||||
22 | Oscar Bjerregaard | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 55.13 | 1:54.66 | |||||
23 | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 56.76 | 1:54.85 | |||||
24 | Kristian A. Kristoffersen | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 54.20 | 1:58.75 | |||||
25 | Carl Rosenquist | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.96 | 2:07.22 | |||||
- | Oliver Hvilsom Bøttiger | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | afslut på mav | |||||
- | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | ud på mav/50 | |||||
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.69 | 1:09.90 | |||||
2 | Emil Hedegaard | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.73 | 1:11.53 | Deltager ikke i finalen | ||||
3 | Frederik Liljedahl | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.27 | 1:13.43 | Deltager ikke i finalen | ||||
4 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.50 | 1:13.94 | Deltager ikke i finalen | ||||
5 | Thyge Ludvigsen | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.88 | 1:14.39 | |||||
6 | William Lehn-Schiøler | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.61 | 1:15.49 | |||||
7 | Lars Thor Sørensen | 1999 | Vest-Brøndby | 36.58 | 1:15.85 | |||||
8 | Thor Hvid Ulrich | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.03 | 1:16.55 | Deltager ikke i finalen | ||||
9 | Frederik Presskorn | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.69 | 1:16.75 | |||||
10 | Jacob Holm | 2000 | Køge Svømmeklub | 38.13 | 1:17.16 | |||||
11 | Markus B. Hajdu | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 39.77 | 1:18.92 | |||||
12 | Lasse Maigaard | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.42 | 1:20.74 | |||||
13 | Andreas Norup | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 40.46 | 1:23.07 | |||||
14 | Joost van der Sprong | 2000 | Køge Svømmeklub | 41.39 | 1:23.71 | |||||
15 | Halfdan H. Mørch | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 43.50 | 1:26.97 | |||||
16 | Daniel Brylov | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 43.81 | 1:27.69 | |||||
17 | Gustav Hausgaard Larsen | 2000 | Køge Svømmeklub | 43.83 | 1:28.39 | |||||
18 | Martin Holst | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.73 | 1:31.54 | |||||
19 | Kristian Heinz Buskov | 2000 | Køge Svømmeklub | 46.21 | 1:34.15 | |||||
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Oliver Marcus Meng | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.96 | 59.49 | |||||
2 | Gustav Bækgaard | 1997 | Køge Svømmeklub | 31.72 | 1:05.11 | |||||
3 | Jacob Samuel | 1998 | Køge Svømmeklub | 32.29 | 1:05.19 | |||||
4 | Gustav Palm-Henriksen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.30 | 1:05.89 | |||||
5 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.86 | 1:06.14 | |||||
6 | Oscar Thris Hansen | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.28 | 1:08.28 | |||||
7 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.13 | 1:08.61 | |||||
8 | Mikkel Holm Jensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 34.04 | 1:09.01 | |||||
9 | Mads Andersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.34 | 1:09.53 | |||||
10 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 34.72 | 1:10.09 | |||||
11 | Thor Friis Skifte | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.59 | 1:15.69 | |||||
12 | Mads Midtbøll | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.84 | 1:17.28 | |||||
13 | Ali El-Atbi | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 42.62 | 1:28.63 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 21 april 2013 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 11:55 |