Resultater for KVIK Ã…rgangs Cup 2008
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 24 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 18 maj 2008 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 13:23 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup |
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Thomas Schultz Nielsen | 1996 | Swim Team Esbjerg | 37.21 | 1:15.41 | |||||
2 | Leif Helbig | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 37.88 | 1:18.94 | |||||
3 | Sebastian Broksø Mirkovic | 1996 | Vest-Brøndby | 38.52 | 1:19.49 | |||||
4 | Tobias Vester | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.68 | 1:19.81 | |||||
5 | Kasper Sveistrup Holck | 1996 | Allerød Svømmeklub SIGMA NS | 38.97 | 1:20.19 | |||||
6 | Chris Johansen | 1996 | Herlev Svømning | 39.85 | 1:20.91 | |||||
7 | Nicholas Lloyd Krasuski | 1996 | Herlev Svømning | 41.02 | 1:23.36 | |||||
8 | Mads Christian Sandager | 1998 | Vest-Brøndby | 41.34 | 1:24.71 | |||||
9 | Kristian Seehuusen Juhl | 1997 | Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | 42.57 | 1:25.51 | |||||
10 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 43.11 | 1:28.63 | |||||
11 | Rasmus Satterup Hansen | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.70 | 1:28.95 | |||||
12 | Robin Thorsen | 1996 | Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | 44.45 | 1:29.42 | |||||
13 | Frederik Høst | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 44.85 | 1:30.27 | |||||
14 | Viktor Holm | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.00 | 1:30.72 | |||||
15 | Mads Frølund-Grangaard | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 45.72 | 1:31.50 | |||||
16 | Tobias Lynggaard Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.85 | 1:32.32 | |||||
17 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.72 | 1:32.75 | |||||
18 | Miklas Ladegaard | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.02 | 1:36.26 | |||||
19 | Carl Juel Madsen | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 52.10 | 1:45.48 | |||||
20 | Frederik Galving | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 57.64 | 2:00.17 | |||||
- | Nicolai Hasmark | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Rasmus Hasemann | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Svøm på maven v 50m | |||||
- | Martin Døi | 1998 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | Svøm på maven v 25m | |||||
- | Oliver Huban | 1996 | Vest-Brøndby | DSQ | svøm på mave 25m | |||||
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marcus Olesen | 1995 | Herlev Svømning | 32.43 | 1:06.68 | |||||
2 | Kevin Witt Christensen | 1995 | Herlev Svømning | 33.61 | 1:07.94 | |||||
3 | Mathias Holm Sørensen | 1995 | Swim Team Esbjerg | 34.40 | 1:10.37 | |||||
4 | Tobias Grønbæk Melander | 1994 | Vest-Brøndby | 34.49 | 1:10.72 | |||||
5 | Sofus Beck Hansen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 34.43 | 1:11.00 | |||||
6 | Anton Ørskov Ipsen | 1994 | Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | 35.43 | 1:11.73 | |||||
7 | Daniel Skov Andersen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 34.79 | 1:11.91 | |||||
8 | Karim Møller | 1994 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.76 | 1:12.91 | |||||
9 | Felix Zähringer | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 35.73 | 1:13.56 | |||||
10 | Mads K. Hansen | 1994 | Swim Team Esbjerg | 36.94 | 1:14.13 | |||||
11 | Frederik K. Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.90 | 1:15.82 | |||||
12 | Rasmus Härstedt | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.11 | 1:16.10 | |||||
13 | Rasmus Høgh Andersen | 1994 | Allerød Svømmeklub SIGMA NS | 36.73 | 1:16.35 | |||||
14 | Jonas Jerlang | 1995 | Hillerød Svømmeklub | 37.17 | 1:17.17 | |||||
15 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 38.68 | 1:17.77 | |||||
16 | Kasper Zysek | 1994 | Swim Team Esbjerg | 38.54 | 1:18.11 | |||||
17 | Frederik Andersen | 1994 | Allerød Svømmeklub SIGMA NS | 38.45 | 1:18.33 | |||||
18 | Rasmus Munk Jensen | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.50 | 1:18.63 | |||||
19 | Markus Emil Jacobsen | 1995 | Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | 38.84 | 1:19.31 | |||||
20 | Anders Lund Hansen | 1994 | Swim Team Esbjerg | 39.55 | 1:20.68 | |||||
21 | Kasper Warberg | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.30 | 1:22.52 | |||||
22 | Simon Didriksen | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 40.38 | 1:24.82 | |||||
23 | Jess Jørgensen | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.14 | 1:29.65 | |||||
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Christensen | 1992 | Køge Svømmeklub | 31.05 | 1:03.94 | |||||
2 | Patrik Leth Jørgensen | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.67 | 1:03.98 | |||||
3 | Peter Lund Hansen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 31.53 | 1:05.57 | |||||
4 | Sebastian Kristiansen | 1993 | Holbæk Svømme Klub | 33.30 | 1:08.97 | |||||
5 | Christian Nørregaard | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.19 | 1:10.05 | |||||
6 | Mikkel Labuhn | 1993 | Vest-Brøndby | 35.69 | 1:13.44 | |||||
7 | Gustav Prehn | 1993 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.93 | 1:14.34 | |||||
8 | Simon Frydedal Riemann | 1993 | Vest-Brøndby | 37.89 | 1:17.56 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup |