2018-12-19   00:21:36
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sollentuna simfestival 2013

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 23/3 Insim 08.00 Start 09.00

Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sollentuna Simfestival 2013    Utskriftsdatum  23 mars 2013   
  Tävlingsort  Sollentuna    Utskriftstid  12:16   
  Arrangör  Turebergs Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 mars 2013         
 
 
Gren 9, 100m Frisim Damer ABCD, Finaler 18 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linda Eriksson  1991  Solna Sundbyberg SS 04    28.58        59.00   
Anna Jonsson  1994  Örebro Simallians    28.38        59.62   
Josefin Hallman  1995  Södertörns Simsällskap    29.46        1:00.21   
Mathilda Johansson  1991  Täby Sim    28.29        1:00.22   
Nathali Konrad  1993  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    28.73        1:00.58   
Sara Hägglund-Björklund  1995  Södertörns Simsällskap    29.16        1:00.86   
Carin Klasson  1995  Södertörns Simsällskap    29.40        1:00.92   
Julia Peterson  1995  Stockholms Kappsimningsklubb    29.24        1:02.19   
Sara Finati  1992  Stockholms Kappsimningsklubb    29.81        1:02.77   
10  Johanna Wetterborg  1992  Stockholms Kappsimningsklubb    30.71        1:03.20   
11  Katharina Müller-Dott  1993  Wfr Fechenheim    30.62        1:03.51   
12  Lovisa Malmberg  1995  Stockholms Kappsimningsklubb    30.22        1:03.54   
13  Louise Åberg  1995  Täby Sim    31.75        1:03.95   
14  Petra Güneri  1989  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    30.76        1:04.37   
15  Petronella Läckgren  1995  Stockholms Kappsimningsklubb    33.47        1:10.48   
                     
 
Gren 9, 100m Frisim Damer ABCD, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Greta Nykvist  1996  Södertörns Simsällskap    30.24        1:02.43   
Rebecca Rüdén  1997  Norrtälje Simklubb    31.14        1:04.08   
Hanna Sangfelt  1997  Täby Sim    30.95        1:04.17   
Sofia von Sydow  1997  Skuru Idrottsklubb    30.67        1:04.62   
Enya Mcpheat  1997  Skuru Idrottsklubb    31.29        1:04.85   
Filippa Berndtson  1997  Solna Sundbyberg SS 04    31.63        1:06.05   
Mikaela Eriksson  1997  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    32.25        1:06.14   
Marianne Dellwik  1997  Täby Sim    32.73        1:06.83   
Elin Timbäck  1997  Åkersberga Simsällskap    32.39        1:08.17   
10  Josefin Öster  1997  Södertörns Simsällskap    32.76        1:09.89   
11  Anna Olsson  1997  Turebergs Simklubb    33.86        1:10.27   
12  Malin Klingre  1997  Tyresö Simsällskap    35.80        1:13.89   
13  Miranda Jansson  1997  Norrtälje Simklubb    35.84        1:15.76   
Julia Widmark  1997  Södertörns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Frisim Damer ABCD, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Louise Halldén  1998  Danderyds Sim Club For Swimmin    29.99        1:01.56   
Frida Berglund  1998  Danderyds Sim Club For Swimmin    30.21        1:01.84   
Alice Sundberg  1999  Danderyds Sim Club For Swimmin    30.59        1:03.27   
Cassandra Engback  1999  Södertörns Simsällskap    30.70        1:03.49   
Emelie Eriksson  1998  Solna Sundbyberg SS 04    30.31        1:03.72   
Ida Österman  1998  Danderyds Sim Club For Swimmin    31.21        1:03.86   
Alma Karlson  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    31.00        1:04.52   
Anna Hassler  1998  Skuru Idrottsklubb    30.84        1:04.59   
Jenny Ek  1999  IF Åland    31.54        1:05.22   
10  Emelie Rudert  1999  Norrtälje Simklubb    31.52        1:05.58   
11  Josefin Ossmyr  1999  Tyresö Simsällskap    31.72        1:06.14   
12  Hanna Hargsten  1999  Solna Sundbyberg SS 04    31.34        1:06.27   
13  Moa Lindahl  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    32.09        1:06.39   
14  Sofia Näslund  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    32.95        1:06.54   
15  Fanny Alstermark  1998  Norrtälje Simklubb    31.75        1:06.57   
16  Siri Selander  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    32.00        1:06.66   
17  Julia Blomquist  1998  Stockholms Kappsimningsklubb    32.33        1:07.31   
18  Zhanna Kuhry  1998  Täby Sim    32.61        1:07.77   
19  Olivia Sundermeyer  1998  Skuru Idrottsklubb    32.62        1:07.79   
20  Sophia Norén  1998  Solna Sundbyberg SS 04    32.91        1:08.69   
21  Lena Westerlund  1998  Södertörns Simsällskap    33.47        1:09.01   
22  Fanny Ek  1999  IF Åland    32.59        1:09.21   
23  Frida Kimander  1999  Skuru Idrottsklubb    33.42        1:09.59   
24  My Rundberg  1999  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    33.88        1:09.64   
25  Louise Hagström  1998  Stockholms Kappsimningsklubb    33.25        1:09.72   
26  Alva Mickelsson  1999  Turebergs Simklubb    34.47        1:10.96   
27  Karin Thorén  1999  Täby Sim    34.22        1:11.03   
28  Alma Holmberg  1999  Turebergs Simklubb    34.16        1:11.21   
29  Sofia Lennerthson  1999  Täby Sim    33.75        1:11.81   
30  Lina Sundman  1998  Danderyds Sim Club For Swimmin    34.32        1:11.83   
31  Diana Jansson  1998  Gustavsbergs Simsällskap    33.77        1:11.85   
32  Henny Reuterskiöld  1999  Danderyds Sim Club For Swimmin    34.29        1:12.17   
33  Sarah Reichhuber  1998  Skuru Idrottsklubb    34.16        1:12.21   
34  Anna Reinholdz  1999  Södertörns Simsällskap    34.32        1:12.32   
35  Anna Pantulin  1998  Tyresö Simsällskap    33.99        1:12.51   
36  Nathalie Dahlberg  1998  Gustavsbergs Simsällskap    35.58        1:12.60   
37  Amanda Ewald  1999  Tyresö Simsällskap    35.34        1:12.99   
38  Josephine Andreasson  1999  Turebergs Simklubb    35.61        1:13.09   
39  Sofie Back  1999  Tyresö Simsällskap    35.95        1:13.56   
40  Julia Axelsson  1999  Ösmo Simsällskap    36.32        1:14.23   
41  Linnea Cooke  1998  Åkersberga Simsällskap    35.44        1:14.38   
42  Sandra Persson  1998  Gustavsbergs Simsällskap    35.16        1:14.88   
43  Johanna Norin  1998  Skuru Idrottsklubb    35.93        1:16.72   
44  Emma Wallin  1999  Åkersberga Simsällskap    36.52        1:17.32   
45  Felicia Holst  1998  Solna Sundbyberg SS 04    38.31        1:18.74   
46  Stella Wärn  1999  Hellas Simklubb    37.66        1:20.29   
Elin Törnqvist  1998  Tyresö Simsällskap            DNS   
Sabina Cross  1998  Hellas Simklubb            DNS   
Sandra Lindberg  1998  Gustavsbergs Simsällskap            DNS   
Emelie Högström  1999  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
Emily Lundgren  1999  Täby Sim            DSQ   
Lovisa Spångberg  1999  Hellas Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Frisim Damer ABCD, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexandra Gordon  2000  Solna Sundbyberg SS 04    31.34        1:04.49   
Cornelia Jerresand  2000  Täby Sim    30.88        1:04.52   
Caroline Wallenborg  2000  Simklubben Neptun    32.37        1:06.74   
Alba Croneborg  2000  Skuru Idrottsklubb    31.97        1:06.89   
Amanda Carlbom  2000  Södertörns Simsällskap    32.02        1:07.31   
Ebba Martin  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    32.59        1:07.82   
Astrid Hammar  2000  Saltsjöbadens Idrottsförening    33.76        1:08.66   
Felicia Axelsson Eklund  2000  Södertörns Simsällskap    33.48        1:08.67   
Nelly Åkerblom  2000  Skuru Idrottsklubb    33.58        1:09.55   
10  Felicia Adamsson  2000  Södertörns Simsällskap    33.69        1:10.55   
11  Wilma Roloff  2000  Södertörns Simsällskap    34.33        1:10.81   
12  Tilda Eklund  2000  Skuru Idrottsklubb    34.07        1:11.37   
13  Signe Nordegren  2000  Skuru Idrottsklubb    33.74        1:11.96   
14  Elin Ahnfelt  2000  Danderyds Sim Club For Swimmin    34.83        1:12.17   
15  Tilda Rekola-Weckström  2000  Åkersberga Simsällskap    34.78        1:13.52   
16  Mathilda Eriksson  2001  Solna Sundbyberg SS 04    35.42        1:13.74   
17  Tyra Wijk  2001  Turebergs Simklubb    36.39        1:15.50   
18  Hedvig Bygdeson  2001  Danderyds Sim Club For Swimmin    35.81        1:15.63   
19  Hannah Zaalouk  2001  Solna Sundbyberg SS 04    36.26        1:15.66   
20  Elsa Kjellin  2001  Solna Sundbyberg SS 04    36.57        1:16.51   
21  Eva Sigurdsson  2001  Ösmo Simsällskap    37.50        1:16.69   
22  Sofia Kolokythas  2000  Turebergs Simklubb    37.89        1:17.18   
23  Josefin Alm  2001  Tyresö Simsällskap    37.78        1:17.32   
24  Manjiri Bhat  2000  Danderyds Sim Club For Swimmin    37.49        1:18.51   
25  Paulina Back  2000  Tyresö Simsällskap    37.60        1:18.83   
26  Matilda Högberg-Klang  2000  Gustavsbergs Simsällskap    36.95        1:19.87   
27  Linn Modée  2000  Saltsjöbadens Idrottsförening    37.65        1:20.12   
28  Emilia Österberg  2000  Åkersberga Simsällskap    37.89        1:21.35   
29  Ylwali Häggblad  2000  Åkersberga Simsällskap    36.10        1:21.82   
30  Ella Langell Högblom  2001  Gustavsbergs Simsällskap    39.13        1:23.56   
31  Sandra Öberg  2001  Tyresö Simsällskap    39.67        1:24.15   
32  Liza Eriksson  2000  Gustavsbergs Simsällskap    41.73        1:25.56   
33  Emma Öberg  2002  Åkersberga Simsällskap    41.14        1:26.08   
34  Alice Casserfelt  2000  Danderyds Sim Club For Swimmin    41.12        1:26.71   
35  Sharon Kellokoski  2001  Turebergs Simklubb    42.26        1:27.44   
36  Petronella Wenell  2001  Tyresö Simsällskap    41.61        1:28.41   
37  Emilia Azam  2000  Turebergs Simklubb    42.26        1:28.62   
38  Linnea Nilsson  2001  Turebergs Simklubb    42.48        1:32.06   
39  Julia Wernros Olofsson  2002  Turebergs Simklubb    45.89        1:38.53   
40  Hedda Jägerskog  2003  Turebergs Simklubb    48.97        1:43.77   
Elin Swerlander  2001  Turebergs Simklubb            DNS   
Agnes Jägerskog  2002  Turebergs Simklubb            DSQ   
Eva Pakhomova  2000  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Liv Falk  2000  Täby Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  23 mars 2013 
Licensierad till: IC Control SE  Utskriftstid  12:16 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner