Resultat för UGP1 - Eriksdal
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lördag pass 1
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 1 - 2013 | Utskriftsdatum | 26 januari 2013 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:47 | |||
Arrangör | SKK & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 januari 2013 |
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Rebecca Mattsson | 1995 | Simklubben Neptun | 28.06 | 59.41 | |||||
2 | Charlotte Myers | 1997 | Simklubben Neptun | 29.24 | 1:00.94 | |||||
3 | Julia Peterson | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.20 | 1:01.35 | |||||
4 | Lovisa Malmberg | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.65 | 1:01.67 | |||||
5 | Ellinor Hedgren-Rylander | 1997 | Simklubben Neptun | 30.61 | 1:03.04 | |||||
6 | Hanna Sangfelt | 1997 | Täby Sim | 29.95 | 1:03.80 | |||||
7 | Erica Christensen | 1997 | Södertälje Simsällskap | 30.57 | 1:04.19 | |||||
8 | Mathilda Dahlin | 1995 | Södertälje Simsällskap | 30.73 | 1:04.24 | |||||
9 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.45 | 1:04.25 | |||||
10 | Hannah Berndtson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.66 | 1:04.47 | |||||
11 | Josefine Gidlöf | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 30.60 | 1:04.48 | |||||
12 | Linnea Fridman | 1995 | Södertälje Simsällskap | 30.34 | 1:04.55 | |||||
13 | Moa Fredin | 1996 | Södertälje Simsällskap | 30.86 | 1:04.93 | |||||
14 | Emmeli Hansson | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.04 | 1:04.95 | |||||
15 | Danielle Lönnberg | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.98 | 1:05.40 | |||||
16 | Emina Bjelak | 1997 | Simklubben Neptun | 31.84 | 1:06.51 | |||||
17 | Elin Timbäck | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 31.57 | 1:07.08 | |||||
18 | Marianne Dellwik | 1997 | Täby Sim | 31.73 | 1:07.24 | |||||
19 | Nathalie Grigorenko | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.80 | 1:08.44 | |||||
20 | Hanna Hansson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.52 | 1:12.03 | |||||
21 | Martha Engström Boij | 1997 | Simklubben Neptun | 35.06 | 1:13.88 | |||||
22 | Sara Södersten | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.90 | 1:14.43 | |||||
23 | Agnes Blomquist | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 35.25 | 1:17.72 | |||||
24 | Elina Helleberg | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.47 | 1:24.39 | |||||
- | Amanda Hedlund | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | DNS | ||||||
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Frida Berglund | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 29.81 | 1:02.29 | |||||
2 | Alexandra Engsoo | 1998 | Södertälje Simsällskap | 29.86 | 1:02.80 | |||||
3 | Beatrice Vezzoli | 1998 | Turebergs Simklubb | 30.32 | 1:03.34 | |||||
4 | Ida Österman | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 30.38 | 1:03.76 | |||||
5 | Maria Östervall | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 30.52 | 1:03.86 | |||||
6 | Emelie Eriksson | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.40 | 1:04.30 | |||||
7 | Linda Brännlund | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 30.59 | 1:05.00 | |||||
8 | Anna Ekholm | 1998 | Simklubben Neptun | 30.67 | 1:05.23 | |||||
9 | Sophia Norén | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.51 | 1:05.70 | |||||
10 | Alexandra Nilsson | 1998 | Simklubben Neptun | 30.97 | 1:06.00 | |||||
11 | Louise Hagström | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.30 | 1:06.97 | |||||
12 | Julia Blomquist | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.95 | 1:07.50 | |||||
13 | Julia Derwinger | 1998 | Tyresö Simsällskap | 32.33 | 1:07.63 | |||||
14 | Therese Thor | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.04 | 1:08.86 | |||||
15 | Zhanna Kuhry | 1998 | Täby Sim | 32.68 | 1:08.91 | |||||
16 | Carolina Andersson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.00 | 1:09.80 | |||||
17 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.73 | 1:10.70 | |||||
18 | Hanna Marohn | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 34.22 | 1:10.90 | |||||
19 | Lina Sundman | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 33.56 | 1:11.03 | |||||
20 | Linnea Cooke | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 34.47 | 1:12.44 | |||||
21 | Julia Augustsson | 1998 | Täby Sim | 34.21 | 1:13.93 | |||||
22 | Ebba Nylander | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.95 | 1:14.25 | |||||
23 | Sabina Cross | 1998 | Hellas Simklubb | 36.97 | 1:19.06 | |||||
24 | Josefin Enström | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 37.04 | 1:19.48 | |||||
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ida Pettersson | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 29.28 | 1:01.37 | |||||
2 | Isabelle Wrejde | 1999 | Simklubben Neptun | 29.79 | 1:02.58 | |||||
3 | Alma Karlsson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.61 | 1:02.76 | |||||
4 | Hanna Hargsten | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.66 | 1:04.65 | |||||
5 | Josefin Ossmyr | 1999 | Tyresö Simsällskap | 31.23 | 1:05.36 | |||||
6 | Clara Wadsten | 1999 | Södertälje Simsällskap | 30.81 | 1:05.40 | |||||
7 | Siri Selander | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.58 | 1:05.70 | |||||
8 | Michaela Mattsson | 1999 | Simklubben Neptun | 31.47 | 1:06.03 | |||||
9 | Sofia Näslund | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.92 | 1:06.50 | |||||
10 | Moa Lindahl | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.79 | 1:07.48 | |||||
11 | Caroline Malmberg | 1999 | Simklubben Neptun | 32.68 | 1:08.36 | |||||
12 | Alma Holmberg | 1999 | Turebergs Simklubb | 33.27 | 1:09.20 | |||||
13 | Frida Björkman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 33.33 | 1:09.50 | |||||
14 | Emelie Blomberg | 1999 | Södertälje Simsällskap | 32.77 | 1:09.75 | |||||
15 | Frida Nano | 1999 | Södertälje Simsällskap | 32.86 | 1:09.94 | |||||
16 | Nora Jomaa | 1999 | Simklubben Neptun | 33.29 | 1:10.03 | |||||
17 | Pernilla Hultberg | 1999 | Tyresö Simsällskap | 33.35 | 1:10.32 | |||||
18 | Lenina Mariani-Lopez | 1999 | Södertälje Simsällskap | 33.12 | 1:11.01 | |||||
19 | Fanny Kruthammar | 1999 | Täby Sim | 34.48 | 1:11.81 | |||||
20 | Karin Thorén | 1999 | Täby Sim | 33.75 | 1:12.51 | |||||
21 | Sofia Lennerthson | 1999 | Täby Sim | 33.96 | 1:13.22 | |||||
22 | Moa Fougner | 1999 | Tyresö Simsällskap | 34.98 | 1:13.60 | |||||
23 | Alva Mickelsson | 1999 | Turebergs Simklubb | 35.23 | 1:14.02 | |||||
24 | Mikaela Bergh | 1999 | Täby Sim | 35.09 | 1:14.19 | |||||
25 | Emma Wallin | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 35.50 | 1:15.21 | |||||
26 | Anna Bäckdahl | 1999 | Södertälje Simsällskap | 35.84 | 1:16.21 | |||||
27 | Fanny Lundgren | 1999 | Simklubben Neptun | 38.08 | 1:17.56 | |||||
28 | Lovisa Spångberg | 1999 | Hellas Simklubb | 37.15 | 1:20.29 | |||||
29 | Stella Bentrari | 1999 | Västerås Simsällskap | 39.17 | 1:23.41 | |||||
30 | Victoria Steigård | 1999 | Simklubben Neptun | 38.51 | 1:23.83 | |||||
31 | Emelie Högström | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 40.10 | 1:24.19 | |||||
32 | Chris Wejke | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 40.01 | 1:26.66 | |||||
33 | Josefina Agrest | 1999 | Älvsjö AIK Fritid | 46.63 | 1:41.38 | |||||
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hilma Ramdén | 2000 | Södertälje Simsällskap | 29.47 | 1:03.12 | |||||
2 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 31.96 | 1:05.97 | |||||
3 | Caroline Wallenborg | 2000 | Simklubben Neptun | 32.03 | 1:06.26 | |||||
4 | Victoria Åberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 31.69 | 1:06.47 | |||||
5 | Ebba Martin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.99 | 1:06.91 | |||||
6 | Tina Huslid | 2000 | Södertälje Simsällskap | 31.35 | 1:07.35 | |||||
7 | Olivia Stille | 2000 | Turebergs Simklubb | 32.80 | 1:08.13 | |||||
8 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 33.26 | 1:08.46 | |||||
9 | Sara Andersson | 2000 | Simklubben Neptun | 32.87 | 1:08.83 | |||||
10 | Liv Falk | 2000 | Täby Sim | 32.54 | 1:09.29 | |||||
11 | Hermella Alem | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.71 | 1:11.46 | |||||
12 | Emelie Ångström | 2001 | Västerås Simsällskap | 34.04 | 1:11.56 | |||||
13 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 34.43 | 1:11.61 | |||||
14 | Elsa Nordström | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.18 | 1:11.86 | |||||
15 | Saga Skarin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.32 | 1:12.51 | |||||
16 | Elin Ahnfelt | 2000 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 34.66 | 1:13.08 | |||||
17 | Tilda Rekola-Weckström | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 34.77 | 1:13.13 | |||||
18 | Jenny Jonsson | 2000 | Täby Sim | 34.19 | 1:13.46 | |||||
19 | Ylwali Häggblad | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 35.14 | 1:14.03 | |||||
20 | Amanda Eriksson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.68 | 1:14.41 | |||||
21 | Sofia Walsh | 2002 | Älvsjö AIK Fritid | 34.65 | 1:14.67 | |||||
22 | Sara Tillenius | 2000 | Södertälje Simsällskap | 35.27 | 1:14.71 | |||||
23 | Amanda Malmsten | 2000 | Norrtälje Simklubb | 36.31 | 1:15.35 | |||||
24 | Mikaela Samuelsson | 2000 | Norrtälje Simklubb | 36.34 | 1:16.38 | |||||
25 | Smilla Lönnberg | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.44 | 1:16.72 | |||||
26 | Tyra Wijk | 2001 | Turebergs Simklubb | 36.72 | 1:16.80 | |||||
27 | Malin Andreé | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.10 | 1:17.56 | |||||
28 | Sophie Dellmark | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 37.11 | 1:17.58 | |||||
29 | Agnes Thomée | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.59 | 1:18.79 | |||||
30 | Klara Sjödell | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.28 | 1:19.09 | |||||
31 | Manjiri Bhat | 2000 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 37.48 | 1:19.32 | |||||
32 | Evelina Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 38.09 | 1:19.41 | |||||
33 | Emilia Österberg | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 36.59 | 1:19.65 | |||||
34 | Fanny Gardell | 2000 | Norrtälje Simklubb | 37.26 | 1:20.88 | |||||
35 | Klara Eklöf | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.85 | 1:22.57 | |||||
36 | Filippa Sterling | 2002 | Västerås Simsällskap | 39.29 | 1:23.03 | |||||
37 | Julia Holmberg | 2002 | Västerås Simsällskap | 37.65 | 1:23.37 | |||||
38 | Vera Bodén | 2000 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 39.43 | 1:23.57 | |||||
39 | Wilma Öberg | 2001 | Tyresö Simsällskap | 39.15 | 1:23.89 | |||||
40 | Sandra Öberg | 2001 | Tyresö Simsällskap | 40.63 | 1:25.10 | |||||
41 | Alice Casserfelt | 2000 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 40.63 | 1:25.48 | |||||
42 | Alva Lindby | 2001 | Södertälje Simsällskap | 41.34 | 1:28.44 | |||||
43 | Malin Sandberg | 2001 | Hellas Simklubb | 43.40 | 1:30.12 | |||||
44 | Saron Zemikal | 2000 | Älvsjö AIK Fritid | 42.89 | 1:31.91 | |||||
45 | Evelina Christensen | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 43.99 | 1:34.83 | |||||
46 | Sofia Arpvall | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 46.08 | 1:38.60 | |||||
47 | Moa Ljung | 2001 | Södertälje Simsällskap | 47.20 | 1:40.69 | |||||
48 | Rebecka Rosengart | 2001 | Hellas Simklubb | 48.59 | 1:43.90 | |||||
49 | Eleonor Rosengart | 2000 | Hellas Simklubb | 50.32 | 1:47.83 | |||||
50 | Selma Bystedt | 2002 | Hellas Simklubb | 53.92 | 1:49.66 | |||||
- | Signe Nordegren | 2000 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Mathilda Eriksson | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 26 januari 2013 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 10:47 |