2018-10-22   09:58:36
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Limfjords Cup 2013

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Limfjords Cup 2013    Udskriftsdato  27 januar 2013   
  Stævne by  Struer    Udskriftstidspunkt  10:51   
  Arrangør  Struer Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 januar 2013         
 
 
Løb 9, 200m Medley, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Emma Bugge Fynbo  2001  Holstebro Svømme Club    36.58  1:18.28  2:07.27    2:45.38   
Line Johannsen  2001  Skovbakken Svømmeafdeling    39.15  1:24.58  2:14.60    2:55.62   
Vilde Schulze Matthisen  2001  GTI    41.58  1:27.99  2:19.33    2:57.19   
Cecilie Daluiso Salmonsen  2001  GTI    42.88  1:27.20  2:19.74    2:58.78   
Jannie Eickhardt  2001  Esbjerg Svømmeklub    44.58  1:31.00  2:20.43    2:58.92   
Amalie Søby Mortensen  2001  Herning Svømmeklub    40.16  1:27.70  2:21.86    2:59.76   
Karoline Barrett  2002  GTI    38.18  1:25.10  2:18.77    3:01.83   
Julie Søgaard  2001  Viborg Svømme Klub    40.54  1:26.42  2:18.70    3:02.13   
Maria Cleman Hatting  2001  Struer Svømmeklub    42.27  1:28.82  2:26.23    3:05.96   
10  Kirstine Frandsen  2001  Hobro Svømmeklub    43.54  1:30.96  2:29.47    3:12.17   
11  Lærke Knak  2002  GTI    42.95  1:33.20  2:29.18    3:15.35   
12  Nicoline Fejer  2001  GTI    50.58  1:37.39  2:36.40    3:19.98   
13  Signe Juul Sørensen  2001  Skovbakken Svømmeafdeling    53.61  1:45.69  2:40.11    3:25.35   
14  Amalie Vilstrup  2002  Herning Svømmeklub    52.35  2:43.76      3:28.72   
15  Ida Bøgh Hald  2001  Skovbakken Svømmeafdeling    49.11  1:41.83  2:42.52    3:29.46   
16  Isabella Bach  2002  Holstebro Svømme Club    49.66  1:40.29  2:43.84    3:31.72   
17  Laura Gam  2001  Herning Svømmeklub    54.37  1:48.89  2:47.92    3:36.00   
18  Kristine Hülsen  2002  Svømmeklubben Tempo    53.76  1:48.64  2:52.12    3:40.01   
19  Katharina Schmidt Madsen  2001  Esbjerg Svømmeklub    50.59  1:48.82  2:51.07    3:42.74   
20  Signe Laugesen  2001  Vildbjerg Svømmeklub    50.98  1:45.89  2:51.42    3:42.93   
21  Elisabeth Sølvkjær  2002  Thisted Svømmeklub    58.12  1:56.19  2:54.73    3:47.63   
22  Christina M. Glargaard  2004  Esbjerg Svømmeklub    53.75  1:52.57  3:03.50    3:53.40   
Aida Nezam  2003  Skovbakken Svømmeafdeling            DSQ  ej forts bevæg/ryg 
Anna Bliksted  2001  Svømmeklubben Tempo            DSQ  svøm på maven/75m 
Pernille Koch Sinding  2002  Herning Svømmeklub            DSQ  en hånd i vend/bryst 
Sofia Louise Dahl  2002  Skovbakken Svømmeafdeling            DSQ  ej forts bevæg/75m 
                     
 
Løb 9, 200m Medley, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mathilde Snitgaard  2000  Struer Svømmeklub    36.55  1:20.34  2:06.98    2:42.75   
Methea Wissing-Thornberg  1999  GTI    33.50  1:15.14  2:06.86    2:42.86   
Sarah Andersen  1999  Thisted Svømmeklub    37.11  1:19.14  2:08.82    2:46.69   
Louise Sørensen  2000  Thisted Svømmeklub    38.23  1:18.94  2:08.54    2:47.48   
Anette Krog Poulsen  1999  Thisted Svømmeklub    39.87  1:24.10  2:11.41    2:50.54   
Amalie Irgang-Dahlin  1999  GTI    40.75  1:25.23  2:16.04    2:53.02   
Helena Splidt-Samuelsen  2000  GTI    41.08  1:23.78  2:17.83    2:54.52   
Sofie Poulsen  1999  Thisted Svømmeklub    41.84  1:28.98  2:15.63    2:55.83   
Maren Bielefeldt  1999  Holstebro Svømme Club    42.73  1:27.77  2:20.46    2:59.36   
10  Emma Kjær  1999  Aars Svømmeklub    43.08  1:27.00  2:18.81    3:00.56   
11  Maya Nautrup Pedersen  1999  IHF Svømning    43.72  1:28.91  2:24.25    3:02.43   
12  Laura Davidsen Nielsen  2000  Viborg Svømme Klub    40.83  1:27.51  2:22.40    3:04.80   
13  Freya R. Andersen  2000  Vildbjerg Svømmeklub    44.98  1:29.38  2:21.33    3:04.87   
14  Nicoline Rosenkilde  1999  Horsens Svømmeklub    45.17  1:29.66  2:26.39    3:05.83   
15  Rikke Thi Vestergaard  2000  Holstebro Svømme Club    44.07  1:36.89  2:35.80    3:20.86   
16  Sidse Månsson  2000  Aars Svømmeklub    48.48  1:37.29  2:37.87    3:25.50   
17  Linda Strunge  2000  Herning Svømmeklub    50.27  1:43.92  2:44.10    3:28.43   
Sofie Haahr  2000  Esbjerg Svømmeklub            DSQ  1 hånd i vend/25m 
                     
 
Løb 9, 200m Medley, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Amalie Østrup  1997  Horsens Svømmeklub    32.87  1:07.86  1:52.98    2:24.35   
Emma Nørgaard  1997  Horsens Svømmeklub    32.94  1:11.29  1:53.09    2:25.86   
Emilie Beckmann  1997  GTI    31.96  1:12.18  1:54.61    2:26.78   
Helle Dohn  1998  Holstebro Svømme Club    34.24  1:12.36  1:57.74    2:31.81   
Signe Nielsen  1998  Ringsted Svømme Klub    32.79  1:13.02  1:56.21    2:32.85   
Kristine Barrett  1998  GTI    33.23  1:14.50  1:59.58    2:36.62   
Laura Glerup Jensen  1998  Durup IF    36.13  1:13.41  2:03.33    2:39.78   
Maja Sandholm Pedersen  1998  Struer Svømmeklub    37.48  1:17.95  2:05.65    2:42.36   
Camilla Madsen  1997  Holstebro Svømme Club    37.90  1:18.62  2:05.59    2:42.92   
10  Mathilde Hansen  1998  Svømmeklubben Tempo    35.36  1:19.84  2:05.43    2:43.96   
11  Emilie Steffensen  1997  Ringsted Svømme Klub    35.70  1:17.28  2:06.09    2:44.22   
12  Sara Sofia Benzarti  1997  Horsens Svømmeklub    37.85  1:19.92  2:08.71    2:45.58   
13  Josephine Frede Bundgaard  1997  Lyseng IF    38.61  1:24.01  2:10.35    2:50.48   
14  Camilla Puk Jensen  1998  Herning Svømmeklub    38.73  1:24.31  2:16.77    2:55.07   
15  Amalie L. Nielsen  1997  Horsens Svømmeklub    42.67  1:26.50  2:14.90    2:55.23   
16  Camilla M Kristensen  1998  Struer Svømmeklub    40.58  1:25.61  2:15.96    2:57.78   
17  Stine T. Søndergaard  1998  Holstebro Svømme Club    39.00  1:23.96  2:15.43    2:58.65   
18  Louise Warming  1997  Aars Svømmeklub    41.99  1:26.84  2:22.81    3:06.79   
19  Kathrine R. Jensen  1998  Aars Svømmeklub    46.39  1:43.45  2:41.52    3:28.19   
                     
 
Løb 9, 200m Medley, Finaler 17 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Maria Søe Beith  1996  Thisted Svømmeklub    36.05  1:14.63  1:56.74    2:30.46   
Nina Højris Jørgensen  1992  Lyseng IF    34.44  1:14.42  1:56.76    2:31.11   
Katja Lund Cliff  1996  Holstebro Svømme Club    33.88  1:14.23  1:57.43    2:33.45   
Cecilie Ravn Jensen  1994  Holstebro Svømme Club    34.43  1:14.17  1:59.76    2:35.71   
Kirstine Feldinger  1996  Horsens Svømmeklub    34.99  1:14.76  2:01.21    2:37.44   
Tine Christensen  1996  Aalborg Svømmeklub    36.33  1:20.41  2:03.30    2:40.16   
Signe B. Thomasen  1996  Horsens Svømmeklub    38.60  1:17.83  2:03.14    2:40.27   
Helle Kjær  1994  Thisted Svømmeklub    35.73  1:19.19  2:04.31    2:42.14   
Louise Holm  1994  Horsens Svømmeklub    36.08  1:20.39  2:06.18    2:42.99   
10  Anne Nielsen  1996  Aars Svømmeklub    40.37  1:25.02  2:17.10    2:56.89   
11  Anette Damsgaard  1996  Bjerre Herreds Svømmeklub    40.15  1:26.00  2:17.67    2:57.89   
12  Karina Sørensen  1995  Ringsted Svømme Klub    40.14  1:30.56  2:17.33    2:59.82   
13  Line Hatting  1996  Struer Svømmeklub    40.86  1:27.58  2:20.83    3:01.58   
Emma D. Rasmussen  1996  Holstebro Svømme Club            DSQ  ryg afslut. på maven 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.20.00  Udskriftsdato  27 januar 2013 
Licens til Struer Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:51 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark