2018-12-17   11:55:51
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Limfjords Cup 2013

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Limfjords Cup 2013    Udskriftsdato  26 januar 2013   
  Stævne by  Struer    Udskriftstidspunkt  12:16   
  Arrangør  Struer Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 januar 2013         
 
 
Løb 4, 100m Brystsvømning, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Aksel Skrydstrup  2001  Skovbakken Svømmeafdeling    41.03        1:26.69   
Jakob Grene  2001  Esbjerg Svømmeklub    42.83        1:31.68   
Anders Thingstrup Mehlsen  2001  Herning Svømmeklub    47.04        1:38.33   
Mathias Lund Hansen  2002  Skovbakken Svømmeafdeling    48.32        1:38.74   
Christian Hovmark  2001  Thisted Svømmeklub    48.90        1:41.62   
William Bach Larsen  2001  Struer Svømmeklub    49.18        1:43.51   
Oliver Kjærgaard  2001  Esbjerg Svømmeklub    52.96        1:51.55   
Anders Eenberg  2001  Esbjerg Svømmeklub    53.65        1:52.71   
Niels Christian Hansen  2001  Svømmeklubben Koral    53.28        1:53.09   
10  Vilhelm Damm Thorsell  2002  Skovbakken Svømmeafdeling    55.03        1:54.43   
11  Malthe Elkjær  2003  Svømmeklubben Tempo    54.40        1:55.12   
12  Jens Jacob Ludvigsen  2001  Struer Svømmeklub    56.23        2:00.02   
13  Alexander Olesen  2002  Esbjerg Svømmeklub    56.62        2:01.32   
14  Luis Veldsquez  2001  Esbjerg Svømmeklub    1:03.67        2:11.33   
15  Christian Heide Nielsen  2002  Esbjerg Svømmeklub    1:02.83        2:12.19   
Jakob Strøm Kobberø  2001  Durup IF            DSQ  Asynkrone brystben 
Jonas Krammer Knudsen  2003  Esbjerg Svømmeklub            DSQ  Crawltag 
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Magnus B. Høgild  1999  Vildbjerg Svømmeklub    35.64        1:13.23   
Toke Michaelsen  1999  Herning Svømmeklub    35.19        1:14.22   
Mikkel Gadgaard  1999  Esbjerg Svømmeklub    34.86        1:15.14   
Magnus Carstensen  1999  Ringsted Svømme Klub    36.46        1:17.23   
Marcus Boesen  1999  Thisted Svømmeklub    37.20        1:17.99   
Jonas Andersen  1999  Struer Svømmeklub    39.42        1:20.87   
Mathias Yu Fagerberg  2000  GTI    39.94        1:23.67   
Jonas Thomsen  1999  Struer Svømmeklub    41.01        1:26.64   
Mikkel Thagaard Jakobsen  2000  Struer Svømmeklub    43.11        1:27.77   
10  Nicolai Tingleff  1999  Skovbakken Svømmeafdeling    41.45        1:28.58   
11  William Kaaber  1999  Struer Svømmeklub    42.86        1:28.92   
12  Anders N Pedersen  1999  Struer Svømmeklub    42.04        1:29.67   
13  Jens Grarup  1999  Herning Svømmeklub    44.37        1:29.74   
14  Frederik Nørgaard  1999  Skive Svømmeklub Poseidon    43.51        1:29.84   
15  Magnus Boldrup Birn  2000  Skovbakken Svømmeafdeling    43.49        1:30.56   
16  Casper Christiansen  2000  Holstebro Svømme Club    45.46        1:32.38   
17  Jonas Kongerslev  1999  Holstebro Svømme Club    44.86        1:34.39   
18  Lucas Christoffersen  2000  Herning Svømmeklub    44.75        1:35.22   
19  Jacob Schultz  1999  Holstebro Svømme Club    46.06        1:37.61   
20  Søren Wolf  2000  IHF Svømning    45.91        1:38.22   
21  Oliver Frøsig  2000  Esbjerg Svømmeklub    45.56        1:38.35   
22  Kristian Avnskov Pedersen  1999  Durup IF    47.16        1:39.19   
23  Mads Lundh Kristiansen  2000  Skovbakken Svømmeafdeling    50.22        1:42.35   
24  Mads F. Nielsen  1999  Durup IF    51.52        1:47.11   
25  Alexander Fenger  1999  Svømmeklubben Koral    53.05        1:48.65   
26  Oliver Frederik Jensen  1999  Svømmeklubben Koral    50.81        1:49.61   
Mathias Kær  1999  Struer Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Peter Mandrup Madsen  1997  Horsens Svømmeklub    34.93        1:12.25   
Frederik Knudsen  1997  Svømmeklubben Grindsted    33.94        1:12.53   
Kasper Jensen  1997  Ringsted Svømme Klub    34.07        1:14.12   
Victor Hardenberg Jensen  1997  GTI    38.72        1:22.03   
Emil Myrup  1997  Støvring Svømmeklub Pingvinen    39.09        1:24.05   
Morten Chr. Dam  1998  Svømmeklubben Koral    39.47        1:25.75   
Alexander Roe  1997  Svømmeklubben Koral    40.87        1:26.76   
Anders H Sørensen  1998  Struer Svømmeklub    43.06        1:30.57   
Kristian Moltsen  1998  Struer Svømmeklub    43.80        1:32.05   
10  Dinand Aalbers  1998  Skive Svømmeklub Poseidon    46.66        1:37.40   
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning, Finaler 17 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kristoffer Moos  1996  Thisted Svømmeklub    31.51        1:05.71   
Michael Kjær  1995  Thisted Svømmeklub    31.83        1:07.81   
Kasper Schultz  1995  Holstebro Svømme Club    32.53        1:07.97   
Christian Rasmussen  1993  Svømmeklubben Grindsted    33.07        1:09.85   
Thomas Knudsen  1996  Holstebro Svømme Club    33.56        1:10.42   
Benjamin Beirholm Larsen  1995  Aars Svømmeklub    33.69        1:11.91   
Emil Møhl  1994  GTI    34.63        1:13.21   
Peter Birk  1996  Thisted Svømmeklub    34.69        1:14.50   
Claus Hansen  1995  Ringsted Svømme Klub    33.55        1:15.19   
10  Teddi Rasmussen  1996  Svømmeklubben Grindsted    35.09        1:15.29   
11  Alexander Jensen  1995  Aars Svømmeklub    36.28        1:17.13   
12  Anders Bjørn Fries  1996  Esbjerg Svømmeklub    37.46        1:17.31   
13  Dennis Skov Gravsen  1991  Holstebro Svømme Club    36.65        1:17.68   
14  Nikolaj Rasmussen  1993  Aars Svømmeklub    36.98        1:18.38   
15  Jonas B. Sørensen  1993  Ringsted Svømme Klub    35.77        1:18.59   
16  Tobias M. Kristensen  1996  Struer Svømmeklub    40.43        1:21.09   
17  René Rebsdorf  1990  Støvring Svømmeklub Pingvinen    39.42        1:22.18   
18  Patrick Højgaard  1996  Videbæk Svømme Club    39.59        1:30.67   
19  Martin Lønstrup  1993  Struer Svømmeklub    45.76        1:38.92   
20  Mads Hald  1996  Aars Svømmeklub    46.90        1:40.65   
21  Jeppe S. Marquardt  1996  Durup IF    48.21        1:44.26   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.20.00  Udskriftsdato  26 januar 2013 
Licens til Struer Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:16 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark