2018-10-20   02:11:35
Vślg stśvne:

Vślg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Limfjords Cup 2013

Her vises alle stśvnets resultater opdelt i stśvneafsnit.

LÝrdag

Resultat LÝb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat LÝb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stśvne navn  Limfjords Cup 2013    Udskriftsdato  26 januar 2013   
  Stśvne by  Struer    Udskriftstidspunkt  18:28   
  ArrangÝr  Struer SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  26 januar 2013         
 
 
LÝb 14, 100m FrisvÝmning, Finaler 12 Śr og yngre 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Hans MÝlbak Petersen  2001  GTI    32.90        1:08.81   
Jens SÝrensen  2001  Herning SvÝmmeklub    33.36        1:09.81   
Jakob Grene  2001  Esbjerg SvÝmmeklub    33.97        1:11.61   
Martin H. Abel  2001  Esbjerg SvÝmmeklub    34.72        1:13.63   
Mads Enghave  2002  GTI    35.47        1:15.11   
Mads Kloster  2002  Thisted SvÝmmeklub    35.69        1:15.32   
Mathias Pedersen  2002  Viborg SvÝmme Klub    35.76        1:15.48   
Benjamin NÝrgaard Eriksen  2002  GTI    35.63        1:15.62   
Anders Thingstrup Mehlsen  2001  Herning SvÝmmeklub    36.09        1:15.97   
10  Laurits Mark Jensen  2001  SvÝmmeklubben Rask    36.69        1:16.36   
11  Esben F. Buchwaldt  2002  SvÝmmeklubben Grindsted    38.09        1:17.49   
12  William Bach Larsen  2001  Struer SvÝmmeklub    37.95        1:19.73   
13  Oliver Kjśrgaard  2001  Esbjerg SvÝmmeklub    39.13        1:19.88   
14  Jens Jacob Ludvigsen  2001  Struer SvÝmmeklub    39.47        1:24.89   
15  Jonas Kjśr  2003  Esbjerg SvÝmmeklub    41.07        1:25.94   
16  Vilhelm Damm Thorsell  2002  Skovbakken SvÝmmeafdeling    40.79        1:26.53   
17  Casper Brinch  2002  SvÝmmeklubben Tempo    42.34        1:27.89   
18  Niels Christian Hansen  2001  SvÝmmeklubben Koral    40.78        1:28.67   
19  Alexander Olesen  2002  Esbjerg SvÝmmeklub    41.85        1:29.31   
20  Alexander Poulsen  2002  Esbjerg SvÝmmeklub    42.46        1:30.19   
21  Mads Baltzer  2002  GTI    43.33        1:30.89   
22  Daniel Gallacher  2002  Skovbakken SvÝmmeafdeling    42.66        1:31.32   
23  Jakob StrÝm KobberÝ  2001  Durup IF    42.35        1:32.03   
24  Malthe Elkjśr  2003  SvÝmmeklubben Tempo    43.45        1:32.29   
25  Oliver H. Veile  2001  Durup IF    42.88        1:32.90   
26  Anders Eenberg  2001  Esbjerg SvÝmmeklub    44.01        1:34.66   
27  Erik NÝrgŚrd Boysen  2001  Esbjerg SvÝmmeklub    45.24        1:35.02   
28  Lukas Risbjerg Andersen  2002  Vildbjerg SvÝmmeklub    44.03        1:35.49   
29  Jonas Krammer Knudsen  2003  Esbjerg SvÝmmeklub    45.75        1:35.73   
30  Halfdan Muhlig Nielsen  2002  Skovbakken SvÝmmeafdeling    45.79        1:36.60   
31  Sebastian H. Veile  2003  Durup IF    45.78        1:36.66   
32  Luis Veldsquez  2001  Esbjerg SvÝmmeklub    48.79        1:37.97   
33  Christian Heide Nielsen  2002  Esbjerg SvÝmmeklub    51.80        1:50.83   
34  Mikkel Gummer  2002  GTI    55.79        1:52.61   
                     
 
LÝb 14, 100m FrisvÝmning, Finaler 13 - 14 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Michael Terp Olesen  1999  Struer SvÝmmeklub    27.37        56.61   
Magnus B. HÝgild  1999  Vildbjerg SvÝmmeklub    28.55        58.88   
Thomas Thingstrup Mehlsen  1999  Herning SvÝmmeklub    28.81        59.87   
Mikkel Gadgaard  1999  Esbjerg SvÝmmeklub    29.59        1:01.37   
Mathias Yu Fagerberg  2000  GTI    30.07        1:02.82   
Sebastian Lodahl  1999  Herning SvÝmmeklub    31.02        1:03.33   
Marcus Boesen  1999  Thisted SvÝmmeklub    30.83        1:04.38   
Arnas Jefimanka  1999  Herning SvÝmmeklub    31.15        1:04.53   
Mikkel Gade  1999  SvÝmmeklubben Grindsted    31.12        1:04.58   
10  SÝren B. Jeppesen  1999  Vildbjerg SvÝmmeklub    30.53        1:04.85   
11  Mathias Kśr  1999  Struer SvÝmmeklub    32.09        1:05.42   
12  Jacob Funch JÝrgensen  1999  GTI    32.08        1:05.57   
13  Laurits Kaaber  1999  Struer SvÝmmeklub    31.81        1:05.85   
14  Johan Reimer  2000  Skovbakken SvÝmmeafdeling    31.39        1:06.17   
15  William Kaaber  1999  Struer SvÝmmeklub    32.37        1:06.51   
16  Casper Christiansen  2000  Holstebro SvÝmme Club    33.82        1:09.43   
17  Jonas Kongerslev  1999  Holstebro SvÝmme Club    33.88        1:10.20   
18  Jakob Mose  2000  Esbjerg SvÝmmeklub    33.95        1:10.55   
19  Andrej Jessen  2000  Thisted SvÝmmeklub    35.22        1:11.16   
20  Kristoffer ōstergaard  1999  Durup IF    35.36        1:11.42   
21  Anders N Pedersen  1999  Struer SvÝmmeklub    35.14        1:13.20   
22  SÝren Wolf  2000  IHF SvÝmning    34.38        1:14.84   
23  Jonathan Forsberg MÝller  2000  GTI    35.98        1:15.52   
24  Oliver FrÝsig  2000  Esbjerg SvÝmmeklub    36.57        1:16.87   
25  Dan Izhar-Larsen  1999  IHF SvÝmning    36.74        1:17.58   
26  Oliver Christensen  2000  Esbjerg SvÝmmeklub    38.09        1:18.89   
27  Tobias Lyngvig  2000  Holstebro SvÝmme Club    37.66        1:20.31   
28  Mads Lundh Kristiansen  2000  Skovbakken SvÝmmeafdeling    39.56        1:20.87   
29  Oliver Frederik Jensen  1999  SvÝmmeklubben Koral    39.07        1:22.67   
30  Jeppe Stensfeldt  2000  Herning SvÝmmeklub    38.81        1:23.70   
31  Mads F. Nielsen  1999  Durup IF    39.88        1:25.99   
32  Alexander Fenger  1999  SvÝmmeklubben Koral    42.32        1:27.91   
33  Kristian Avnskov Pedersen  1999  Durup IF    42.77        1:28.59   
34  Emil B. Nielsen  1999  SvÝmmeklubben Koral    42.91        1:31.15   
35  Morten Kilhof  2000  GTI    43.80        1:35.83   
36  Johannes Nymann Madsen  1999  IHF SvÝmning    47.86        1:37.14   
                     
 
LÝb 14, 100m FrisvÝmning, Finaler 15 - 16 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Peter Mandrup Madsen  1997  Horsens SvÝmmeklub    27.74        56.73   
Frederik Knudsen  1997  SvÝmmeklubben Grindsted    27.99        57.59   
Victor Hardenberg Jensen  1997  GTI    27.57        57.61   
Mikkel Boisen  1997  SvÝmmeklubben Grindsted    28.82        59.65   
Anders Juul Rasmussen  1997  Ringsted SvÝmme Klub    30.10        1:02.59   
Peter Enevold SÝrensen  1998  Thisted SvÝmmeklub    30.04        1:03.18   
Peter Frisgaard Pedersen  1997  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen    30.71        1:03.41   
Jeppe Krog Poulsen  1997  Thisted SvÝmmeklub    29.69        1:03.43   
Holger Boe Krogh  1998  Lyseng IF    30.20        1:03.58   
10  Frederik Linck  1997  SvÝmmeklubben Grindsted    30.65        1:04.04   
11  Mikkel Sandberg Andersen  1998  Esbjerg SvÝmmeklub    31.44        1:04.87   
12  Anes Jahic  1998  Esbjerg SvÝmmeklub    31.71        1:05.65   
13  Jakob Magnusson  1998  Ringsted SvÝmme Klub    31.32        1:05.73   
14  Emil Myrup  1997  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen    31.69        1:06.09   
14  Simon Maahn Christensen  1997  Esbjerg SvÝmmeklub    32.07        1:06.09   
16  Nicklas Kjśrgaard  1997  Holstebro SvÝmme Club    32.23        1:06.36   
17  Rolf Wollesen  1998  SvÝmmeklubben Tempo    32.11        1:07.61   
18  Nicklas Christian Jensen  1997  SvÝmmeklubben Koral    33.56        1:09.95   
19  Nicolai Bruun Thomsen  1997  Esbjerg SvÝmmeklub    34.11        1:10.17   
20  Jesper Langbo Christensen  1997  Videbśk SvÝmme Club    33.03        1:11.05   
21  Christian Koch  1998  SvÝmmeklubben Koral    35.73        1:12.11   
22  Kristian Moltsen  1998  Struer SvÝmmeklub    35.50        1:14.04   
23  Jonas Utoft  1998  Skive SvÝmmeklub Poseidon    36.36        1:16.72   
24  Jonas Poulsen  1998  SvÝmmeklubben Grindsted    36.69        1:16.81   
25  Dinand Aalbers  1998  Skive SvÝmmeklub Poseidon    38.57        1:19.22   
                     
 
LÝb 14, 100m FrisvÝmning, Finaler 17 Śr og śldre 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Daniel Steen Andersen  1995  Horsens SvÝmmeklub    26.24        51.97   
Kasper Schultz  1995  Holstebro SvÝmme Club    27.50        55.82   
Jakob Brinkmann  1996  SvÝmmeklubben Grindsted    27.44        56.02   
Thomas Knudsen  1996  Holstebro SvÝmme Club    27.62        56.50   
Martin Frederiksen  1996  SvÝmmeklubben Koral    27.81        57.45   
Benjamin Beirholm Larsen  1995  Aars SvÝmmeklub    28.02        58.09   
Andreas Sehested  1996  Vejle SvÝmmeklub Triton    28.06        58.18   
Emil MÝhl  1994  GTI    28.46        58.42   
Nikolaj Rasmussen  1993  Aars SvÝmmeklub    28.42        58.48   
10  Michael Kjśr  1995  Thisted SvÝmmeklub    27.97        58.53   
11  Mathias Bech  1996  Vejle SvÝmmeklub Triton    28.51        58.58   
12  Martin Holten Hansen  1993  Aars SvÝmmeklub    28.43        58.72   
13  Lasse Christensen  1994  Horsens SvÝmmeklub    28.09        58.77   
14  Martin Kollerup  1995  SvÝmmeklubben Nord    27.95        59.04   
15  Mads Kildholt  1994  GTI    28.62        59.62   
16  Peter Birk  1996  Thisted SvÝmmeklub    28.27        59.63   
17  Teddi Rasmussen  1996  SvÝmmeklubben Grindsted    28.88        59.84   
18  Kristian SkjÝdt  1994  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen    28.96        1:00.04   
19  Casper Trier Jensen  1996  Struer SvÝmmeklub    28.98        1:00.20   
20  Alexander Jensen  1995  Aars SvÝmmeklub    28.68        1:00.27   
21  Tobias M. Kristensen  1996  Struer SvÝmmeklub    29.44        1:00.56   
22  Dennis Skov Gravsen  1991  Holstebro SvÝmme Club    29.29        1:01.79   
23  Ian Cumming  1995  Esbjerg SvÝmmeklub    30.17        1:02.66   
24  Andreas Thomas Nielsen  1994  Ringsted SvÝmme Klub    30.70        1:02.75   
25  Jonas B. SÝrensen  1993  Ringsted SvÝmme Klub    30.07        1:03.39   
26  Anders Frimor Kirk  1996  Thisted SvÝmmeklub    30.78        1:03.83   
27  Lasse Nielsen  1995  SvÝmmeklubben Rask    30.48        1:04.62   
28  Rune Kay  1996  SvÝmmeklubben Tempo    31.50        1:04.89   
29  Nicolaj Nielsen  1995  SvÝmmeklubben Rask    31.63        1:05.80   
30  Anders BjÝrn Fries  1996  Esbjerg SvÝmmeklub    32.46        1:06.31   
31  Renť Rebsdorf  1990  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen    32.17        1:07.50   
32  Anders Ellehauge Ganderup  1992  SvÝmmeklubben Koral    33.42        1:08.14   
33  Robert Poulsen  1996  Esbjerg SvÝmmeklub    33.78        1:09.51   
34  Jeppe S. Marquardt  1996  Durup IF    32.32        1:10.58   
35  Martin LÝnstrup  1993  Struer SvÝmmeklub    33.54        1:12.11   
36  Simon Kran  1996  Videbśk SvÝmme Club    38.69        1:21.28   
37  Carl Emil Thomassen  1996  IHF SvÝmning    44.47        1:36.66   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.20.00  Udskriftsdato  26 januar 2013 
Licens til Struer SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  18:28 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark