2019-08-24   06:38:16
Vślg stśvne:

Vślg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Limfjords Cup 2013

Her vises alle stśvnets resultater opdelt i stśvneafsnit.

LÝrdag

Resultat LÝb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat LÝb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stśvne navn  Limfjords Cup 2013    Udskriftsdato  26 januar 2013   
  Stśvne by  Struer    Udskriftstidspunkt  17:49   
  ArrangÝr  Struer SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  26 januar 2013         
 
 
LÝb 13, 100m FrisvÝmning, Finaler 12 Śr og yngre 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Emma Bugge Fynbo  2001  Holstebro SvÝmme Club    33.35        1:08.19   
Emilie Larsen  2001  GTI    33.23        1:09.23   
Vilde Schulze Matthisen  2001  GTI    34.37        1:09.65   
Amalie SÝby Mortensen  2001  Herning SvÝmmeklub    33.75        1:10.45   
Jannie Eickhardt  2001  Esbjerg SvÝmmeklub    34.93        1:12.53   
Cecilie Daluiso Salmonsen  2001  GTI    35.06        1:12.93   
Louise Hvarre  2001  SvÝmmeklubben Tempo    35.68        1:14.34   
Kirstine Frandsen  2001  Hobro SvÝmmeklub    36.48        1:15.01   
Maria Cleman Hatting  2001  Struer SvÝmmeklub    36.68        1:16.16   
10  Julie SÝgaard  2001  Viborg SvÝmme Klub    39.18        1:17.90   
11  Victoria Klintrup Jespers  2001  IHF SvÝmning    37.76        1:18.39   
12  Isabella Guldager Jensen  2001  Esbjerg SvÝmmeklub    37.64        1:18.68   
13  Julie Gadgaard  2001  Esbjerg SvÝmmeklub    37.55        1:19.13   
14  Camilla Andersen  2001  GTI    38.44        1:20.92   
15  Laura Mathilde Hansen  2001  Esbjerg SvÝmmeklub    38.92        1:21.19   
16  Thea SÝe Bach  2002  Thisted SvÝmmeklub    38.50        1:21.23   
17  Josefine Due Christensen  2001  SvÝmmeklubben Koral    39.42        1:22.37   
18  Olivia Poulsen  2001  Skive SvÝmmeklub Poseidon    39.39        1:23.03   
19  Regitze Bśhrenz  2001  SvÝmmeklubben Tempo    38.82        1:23.35   
20  Signe Juul SÝrensen  2001  Skovbakken SvÝmmeafdeling    40.05        1:24.35   
21  Signe Laugesen  2001  Vildbjerg SvÝmmeklub    40.17        1:24.69   
22  Trine Dam  2001  SvÝmmeklubben Koral    40.77        1:24.70   
23  Laura Gam  2001  Herning SvÝmmeklub    41.07        1:25.09   
24  Ida BÝgh Hald  2001  Skovbakken SvÝmmeafdeling    40.65        1:25.13   
25  Pernille Koch Sinding  2002  Herning SvÝmmeklub    40.11        1:26.43   
26  Sofia Levisen  2002  GTI    43.77        1:28.62   
27  Lise Fjord Hounisen  2002  Esbjerg SvÝmmeklub    43.21        1:28.78   
28  Anna Bliksted  2001  SvÝmmeklubben Tempo    42.40        1:29.52   
29  Ester MÝller  2001  Esbjerg SvÝmmeklub    41.72        1:29.58   
30  Emma JÝrgensen  2001  Esbjerg SvÝmmeklub    41.66        1:30.77   
31  Emma Stecher  2003  SvÝmmeklubben Rask    42.58        1:31.42   
32  Cathrine SÝrensen  2001  Aars SvÝmmeklub    43.74        1:31.52   
33  Kristine HŁlsen  2002  SvÝmmeklubben Tempo    44.97        1:31.67   
34  Julie Geertsen Lund  2001  Holstebro SvÝmme Club    44.06        1:31.77   
35  Karoline SÝrensen  2002  Thisted SvÝmmeklub    41.98        1:31.99   
36  Tenna Knigge  2001  Esbjerg SvÝmmeklub    42.43        1:32.08   
37  Julie Stig Olsen  2001  Esbjerg SvÝmmeklub    41.94        1:32.46   
38  Katharina Schmidt Madsen  2001  Esbjerg SvÝmmeklub    45.44        1:32.72   
39  Sofia Louise Dahl  2002  Skovbakken SvÝmmeafdeling    44.06        1:32.93   
40  Carli Mark  2002  Durup IF    43.04        1:33.61   
41  Merete Brixen Lomholt  2001  SvÝmmeklubben Koral    43.12        1:33.70   
42  Thilde Timmermand  2002  Esbjerg SvÝmmeklub    43.84        1:34.10   
43  Christina M. Glargaard  2004  Esbjerg SvÝmmeklub    43.11        1:34.27   
44  Caroline Lindquist  2001  Esbjerg SvÝmmeklub    45.64        1:34.98   
45  Louise Houe Andersen  2003  Viborg SvÝmme Klub    46.03        1:35.54   
46  Signe Rosenlund Ditlefsen  2002  Esbjerg SvÝmmeklub    44.70        1:35.71   
47  Cecilie Biltoft  2001  Esbjerg SvÝmmeklub    45.98        1:36.84   
48  Solvej Kofoed Lund  2003  Skovbakken SvÝmmeafdeling    44.92        1:38.02   
49  Freja Bidstrup SÝrensen  2002  Esbjerg SvÝmmeklub    45.15        1:38.20   
50  Aida Nezam  2003  Skovbakken SvÝmmeafdeling    46.89        1:38.59   
51  Helene Levring Andersen  2001  Viborg SvÝmme Klub    47.59        1:38.83   
52  Frida B. Nielsen  2001  SvÝmmeklubben Koral    45.64        1:38.97   
53  Elisabeth SÝlvkjśr  2002  Thisted SvÝmmeklub    47.68        1:42.04   
54  Maria Guldager Jensen  2004  Esbjerg SvÝmmeklub    48.52        1:42.86   
55  Lisa Rainer  2002  SvÝmmeklubben Tempo    47.58        1:43.83   
56  Anna Elmbśk Kristensen  2001  Esbjerg SvÝmmeklub    49.54        1:45.92   
57  Mathilde Sofie SÝrensen  2001  Esbjerg SvÝmmeklub    49.50        1:46.11   
58  Anna Krarup Lund  2003  Esbjerg SvÝmmeklub    50.76        1:48.36   
59  Mia Hvarre  2004  SvÝmmeklubben Tempo    51.27        1:51.61   
60  Andrea Stenger Bidstrup  2003  Skovbakken SvÝmmeafdeling    50.84        1:53.46   
61  Nina Lodberg Sparre  2001  SvÝmmeklubben Koral    52.01        1:53.57   
62  Astrid Crone Jespersen  2002  Skovbakken SvÝmmeafdeling    54.90        2:00.72   
                     
 
LÝb 13, 100m FrisvÝmning, Finaler 13 - 14 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Lśrke Harksen Nehmdahl  1999  Viborg SvÝmme Klub    31.09        1:05.08   
Nanna Kibsgaard Madsen  2000  Struer SvÝmmeklub    31.90        1:06.40   
Methea Wissing-Thornberg  1999  GTI    32.30        1:06.52   
Sarah Andersen  1999  Thisted SvÝmmeklub    33.08        1:07.81   
Cayanne Kjśr Knoth  1999  GTI    32.77        1:08.11   
Celina Langtoft  1999  Ringsted SvÝmme Klub    32.80        1:08.21   
Helena Splidt-Samuelsen  2000  GTI    33.37        1:08.30   
Mathilde Snitgaard  2000  Struer SvÝmmeklub    33.02        1:08.73   
Amalie Irgang-Dahlin  1999  GTI    34.39        1:09.79   
10  Sofie West  2000  Esbjerg SvÝmmeklub    33.70        1:09.80   
11  Katrine Bukh Villesen  2000  Durup IF    34.08        1:09.96   
12  Nadia NÝrskov Vogt  2000  Esbjerg SvÝmmeklub    34.24        1:12.02   
13  Sissel L. Madsen  1999  Esbjerg SvÝmmeklub    34.32        1:12.08   
14  Ane Wildenschild  2000  Esbjerg SvÝmmeklub    35.39        1:12.12   
15  Lisa Terp  1999  Struer SvÝmmeklub    33.77        1:12.31   
16  Line Nielsen  1999  Esbjerg SvÝmmeklub    34.64        1:12.63   
17  Maren Bielefeldt  1999  Holstebro SvÝmme Club    35.64        1:12.78   
18  Helene Olesen  2000  SvÝmmeklubben Tempo    35.69        1:13.36   
19  Anette Krog Poulsen  1999  Thisted SvÝmmeklub    34.89        1:13.75   
20  Nicoline Rosenkilde  1999  Horsens SvÝmmeklub    36.64        1:13.88   
21  Mette HÝgild Svane  2000  Herning SvÝmmeklub    36.15        1:13.92   
22  Jasmin Boe Rasmussen  2000  GTI    35.94        1:14.11   
23  Sofie Poulsen  1999  Thisted SvÝmmeklub    36.14        1:14.66   
24  Marie Frandsen  1999  Viborg SvÝmme Klub    36.23        1:14.80   
25  Nanette Nikolajsen  2000  Esbjerg SvÝmmeklub    36.57        1:15.85   
26  Line Larsen  2000  Esbjerg SvÝmmeklub    36.88        1:16.38   
27  Maya Nautrup Pedersen  1999  IHF SvÝmning    37.62        1:16.46   
28  Laura Davidsen Nielsen  2000  Viborg SvÝmme Klub    37.13        1:17.46   
29  Caroline Clausen  2000  Herning SvÝmmeklub    38.68        1:18.79   
30  Mai Heilmann  2000  SvÝmmeklubben Tempo    37.98        1:20.27   
31  Klara Therkildsen  1999  Aars SvÝmmeklub    39.10        1:20.41   
32  Julie Martinussen  2000  SvÝmmeklubben Koral    37.36        1:20.79   
33  Camilla Heide Nielsen  2000  Esbjerg SvÝmmeklub    38.90        1:21.05   
34  Mie Kirstine Nikolajsen  1999  Esbjerg SvÝmmeklub    39.37        1:21.50   
35  Freja Maack Lykke  2000  Esbjerg SvÝmmeklub    39.40        1:22.56   
36  Sofie Amalie J. Bisgaard  2000  SvÝmmeklubben Koral    39.31        1:22.60   
37  Rikke Thi Vestergaard  2000  Holstebro SvÝmme Club    40.10        1:22.76   
38  Josefine Dalsgaard  2000  Viborg SvÝmme Klub    39.98        1:22.82   
39  Julie Illeborg Jensen  2000  Esbjerg SvÝmmeklub    39.87        1:22.95   
40  Sofie Haahr  2000  Esbjerg SvÝmmeklub    40.72        1:23.81   
41  Maria SÝrensen  1999  Aars SvÝmmeklub    41.00        1:24.10   
42  Sidse MŚnsson  2000  Aars SvÝmmeklub    40.35        1:24.15   
43  Iben Damsgaard  2000  Durup IF    40.16        1:24.30   
44  Julie Lund  2000  SvÝmmeklubben Grindsted    40.52        1:25.84   
45  Louise Xia Klogborg  2000  Holstebro SvÝmme Club    40.31        1:26.46   
46  Natascha Holm Byskov  2000  Holstebro SvÝmme Club    41.91        1:26.81   
47  Maja Stecher  2000  SvÝmmeklubben Rask    40.98        1:27.29   
48  Marlene Dyekśr Egsgaard  2000  SvÝmmeklubben Koral    43.52        1:28.92   
49  Line Bśk Thulin  2000  Esbjerg SvÝmmeklub    42.66        1:29.48   
50  Andrea K. Pedersen  2000  Durup IF    43.53        1:32.67   
51  Caroline Thimm  1999  Herning SvÝmmeklub    44.52        1:33.45   
52  Emma Gleitze Holm  1999  Skive SvÝmmeklub Poseidon    45.91        1:34.50   
53  Lykke Muhlig  1999  SvÝmmeklubben Koral    47.97        1:39.69   
54  Anna Weihrauch  1999  Aars SvÝmmeklub    49.30        1:45.00   
55  Anna Slipsager  2000  SvÝmmeklubben Koral    51.99        2:01.90   
                     
 
LÝb 13, 100m FrisvÝmning, Finaler 15 - 16 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Amalie ōstrup  1997  Horsens SvÝmmeklub    28.75        58.94   
Emilie Beckmann  1997  GTI    28.79        59.05   
Emma NÝrgaard  1997  Horsens SvÝmmeklub    29.20        1:00.82   
Laura Glerup Jensen  1998  Durup IF    30.50        1:03.40   
Anne-Mette Pedersen  1998  Thisted SvÝmmeklub    30.91        1:03.70   
Sara Stecher  1997  SvÝmmeklubben Rask    31.20        1:04.09   
Kristine Barrett  1998  GTI    30.89        1:04.51   
Helle Dohn  1998  Holstebro SvÝmme Club    30.87        1:04.71   
Mikala Mai Halbirk  1998  Vejle SvÝmmeklub Triton    30.95        1:04.91   
10  Agnes Astrup Christiansen  1997  Vejle SvÝmmeklub Triton    31.79        1:05.68   
11  Mai Rossau Noer  1997  Struer SvÝmmeklub    32.49        1:06.57   
12  Maja Sandholm Pedersen  1998  Struer SvÝmmeklub    32.56        1:07.15   
13  Camilla Madsen  1997  Holstebro SvÝmme Club    31.97        1:07.39   
14  Josephine Frede Bundgaard  1997  Lyseng IF    32.91        1:08.45   
15  Clara Nautrup Pedersen  1998  IHF SvÝmning    33.09        1:09.04   
16  Anna J. V. Hededal  1998  Vejle SvÝmmeklub Triton    33.61        1:10.24   
17  Katrine MÝll Jensen  1998  Vejle SvÝmmeklub Triton    33.95        1:10.49   
18  Mathilde Clausen  1998  Herning SvÝmmeklub    34.86        1:10.77   
19  Ida Madsen  1998  Lyseng IF    34.42        1:11.43   
20  Christie PrÝhl  1998  Viborg SvÝmme Klub    36.17        1:12.03   
21  Ani FrÝslev Hansen  1998  Durup IF    34.22        1:12.83   
22  Amalie L. Nielsen  1997  Horsens SvÝmmeklub    34.97        1:13.51   
23  Vicki Jensen  1998  Struer SvÝmmeklub    36.81        1:16.41   
24  Henriette SÝrensen  1997  Holstebro SvÝmme Club    37.18        1:16.42   
25  Emilija Jonciauskaite  1998  Thisted SvÝmmeklub    37.44        1:19.92   
26  Sarah Hygum Jensen  1998  SvÝmmeklubben Koral    38.88        1:21.06   
27  Cecilia HÝjbjerg  1997  Skive SvÝmmeklub Poseidon    37.85        1:21.15   
28  Kathrine KrÝier SÝrensen  1998  Aars SvÝmmeklub    38.16        1:21.55   
29  Julie GrÝnbśk Pedersen  1998  IHF SvÝmning    39.39        1:22.31   
30  Cecilie Knudsen  1997  Esbjerg SvÝmmeklub    38.29        1:22.36   
31  Laura Dorthea Risvig  1998  IHF SvÝmning    40.08        1:22.42   
32  Astrid Lassen  1998  IHF SvÝmning    41.19        1:26.09   
33  Caroline Amstrup Pajbjerg  1997  Viborg SvÝmme Klub    41.95        1:27.87   
34  Karla-Johanne Bangsholt  1998  Durup IF    40.36        1:28.57   
                     
 
LÝb 13, 100m FrisvÝmning, Finaler 17 Śr og śldre 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Kathrine Barrett  1996  GTI    28.73        1:00.68   
Nina HÝjris JÝrgensen  1992  Lyseng IF    30.52        1:02.52   
Maria SÝe Beith  1996  Thisted SvÝmmeklub    30.50        1:02.69   
Karina SÝrensen  1995  Ringsted SvÝmme Klub    30.41        1:02.79   
Mia Kynde  1994  Lyseng IF    30.85        1:04.02   
Cecilie Ravn Jensen  1994  Holstebro SvÝmme Club    30.69        1:04.53   
Louise Holm  1994  Horsens SvÝmmeklub    31.21        1:04.58   
Signe B. Thomasen  1996  Horsens SvÝmmeklub    31.33        1:04.75   
Katja Lund Cliff  1996  Holstebro SvÝmme Club    31.93        1:05.05   
10  Charlotte Jensen  1994  Aars SvÝmmeklub    30.96        1:06.41   
11  Celine Drivsholm  1996  SvÝmmeklubben S 68    32.51        1:06.53   
12  Tine Christensen  1996  Aalborg SvÝmmeklub    32.65        1:08.39   
13  Pernille Krog Poulsen  1995  Thisted SvÝmmeklub    32.88        1:08.57   
14  Anne Nielsen  1996  Aars SvÝmmeklub    34.09        1:09.44   
15  Simone Larsen  1996  SvÝmmeklubben Tempo    33.91        1:11.96   
16  Amalie KrÝier SÝrensen  1996  Aars SvÝmmeklub    34.75        1:12.08   
17  Line Hatting  1996  Struer SvÝmmeklub    34.68        1:12.79   
18  Louise Sofie Jensen  1994  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen    34.32        1:13.77   
19  Marie Juhl Jensen  1996  Lyseng IF    34.75        1:14.10   
20  Emma D. Rasmussen  1996  Holstebro SvÝmme Club    37.00        1:17.43   
21  Alberte R. SÝrensen  1996  SvÝmmeklubben S 68    37.13        1:17.45   
22  Michelle G. Carlsen  1996  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen    37.85        1:19.32   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.20.00  Udskriftsdato  26 januar 2013 
Licens til Struer SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  17:49 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark