Results for Limfjords Cup 2013
Below are all results from the competition shown by session.
Lørdag
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjords Cup 2013 | Udskriftsdato | 26 januar 2013 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 17:49 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2013 |
Løb 13, 100m Frisvømning, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 33.35 | 1:08.19 | |||||
2 | Emilie Larsen | 2001 | GTI | 33.23 | 1:09.23 | |||||
3 | Vilde Schulze Matthisen | 2001 | GTI | 34.37 | 1:09.65 | |||||
4 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 33.75 | 1:10.45 | |||||
5 | Jannie Eickhardt | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 34.93 | 1:12.53 | |||||
6 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | GTI | 35.06 | 1:12.93 | |||||
7 | Louise Hvarre | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 35.68 | 1:14.34 | |||||
8 | Kirstine Frandsen | 2001 | Hobro Svømmeklub | 36.48 | 1:15.01 | |||||
9 | Maria Cleman Hatting | 2001 | Struer Svømmeklub | 36.68 | 1:16.16 | |||||
10 | Julie Søgaard | 2001 | Viborg Svømme Klub | 39.18 | 1:17.90 | |||||
11 | Victoria Klintrup Jespers | 2001 | IHF Svømning | 37.76 | 1:18.39 | |||||
12 | Isabella Guldager Jensen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 37.64 | 1:18.68 | |||||
13 | Julie Gadgaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 37.55 | 1:19.13 | |||||
14 | Camilla Andersen | 2001 | GTI | 38.44 | 1:20.92 | |||||
15 | Laura Mathilde Hansen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 38.92 | 1:21.19 | |||||
16 | Thea Søe Bach | 2002 | Thisted Svømmeklub | 38.50 | 1:21.23 | |||||
17 | Josefine Due Christensen | 2001 | Svømmeklubben Koral | 39.42 | 1:22.37 | |||||
18 | Olivia Poulsen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 39.39 | 1:23.03 | |||||
19 | Regitze Bæhrenz | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 38.82 | 1:23.35 | |||||
20 | Signe Juul Sørensen | 2001 | Skovbakken Svømmeafdeling | 40.05 | 1:24.35 | |||||
21 | Signe Laugesen | 2001 | Vildbjerg Svømmeklub | 40.17 | 1:24.69 | |||||
22 | Trine Dam | 2001 | Svømmeklubben Koral | 40.77 | 1:24.70 | |||||
23 | Laura Gam | 2001 | Herning Svømmeklub | 41.07 | 1:25.09 | |||||
24 | Ida Bøgh Hald | 2001 | Skovbakken Svømmeafdeling | 40.65 | 1:25.13 | |||||
25 | Pernille Koch Sinding | 2002 | Herning Svømmeklub | 40.11 | 1:26.43 | |||||
26 | Sofia Levisen | 2002 | GTI | 43.77 | 1:28.62 | |||||
27 | Lise Fjord Hounisen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 43.21 | 1:28.78 | |||||
28 | Anna Bliksted | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 42.40 | 1:29.52 | |||||
29 | Ester Møller | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 41.72 | 1:29.58 | |||||
30 | Emma Jørgensen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 41.66 | 1:30.77 | |||||
31 | Emma Stecher | 2003 | Svømmeklubben Rask | 42.58 | 1:31.42 | |||||
32 | Cathrine Sørensen | 2001 | Aars Svømmeklub | 43.74 | 1:31.52 | |||||
33 | Kristine Hülsen | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 44.97 | 1:31.67 | |||||
34 | Julie Geertsen Lund | 2001 | Holstebro Svømme Club | 44.06 | 1:31.77 | |||||
35 | Karoline Sørensen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 41.98 | 1:31.99 | |||||
36 | Tenna Knigge | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 42.43 | 1:32.08 | |||||
37 | Julie Stig Olsen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 41.94 | 1:32.46 | |||||
38 | Katharina Schmidt Madsen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 45.44 | 1:32.72 | |||||
39 | Sofia Louise Dahl | 2002 | Skovbakken Svømmeafdeling | 44.06 | 1:32.93 | |||||
40 | Carli Mark | 2002 | Durup IF | 43.04 | 1:33.61 | |||||
41 | Merete Brixen Lomholt | 2001 | Svømmeklubben Koral | 43.12 | 1:33.70 | |||||
42 | Thilde Timmermand | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 43.84 | 1:34.10 | |||||
43 | Christina M. Glargaard | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 43.11 | 1:34.27 | |||||
44 | Caroline Lindquist | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 45.64 | 1:34.98 | |||||
45 | Louise Houe Andersen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 46.03 | 1:35.54 | |||||
46 | Signe Rosenlund Ditlefsen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 44.70 | 1:35.71 | |||||
47 | Cecilie Biltoft | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 45.98 | 1:36.84 | |||||
48 | Solvej Kofoed Lund | 2003 | Skovbakken Svømmeafdeling | 44.92 | 1:38.02 | |||||
49 | Freja Bidstrup Sørensen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 45.15 | 1:38.20 | |||||
50 | Aida Nezam | 2003 | Skovbakken Svømmeafdeling | 46.89 | 1:38.59 | |||||
51 | Helene Levring Andersen | 2001 | Viborg Svømme Klub | 47.59 | 1:38.83 | |||||
52 | Frida B. Nielsen | 2001 | Svømmeklubben Koral | 45.64 | 1:38.97 | |||||
53 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | Thisted Svømmeklub | 47.68 | 1:42.04 | |||||
54 | Maria Guldager Jensen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 48.52 | 1:42.86 | |||||
55 | Lisa Rainer | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 47.58 | 1:43.83 | |||||
56 | Anna Elmbæk Kristensen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 49.54 | 1:45.92 | |||||
57 | Mathilde Sofie Sørensen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 49.50 | 1:46.11 | |||||
58 | Anna Krarup Lund | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 50.76 | 1:48.36 | |||||
59 | Mia Hvarre | 2004 | Svømmeklubben Tempo | 51.27 | 1:51.61 | |||||
60 | Andrea Stenger Bidstrup | 2003 | Skovbakken Svømmeafdeling | 50.84 | 1:53.46 | |||||
61 | Nina Lodberg Sparre | 2001 | Svømmeklubben Koral | 52.01 | 1:53.57 | |||||
62 | Astrid Crone Jespersen | 2002 | Skovbakken Svømmeafdeling | 54.90 | 2:00.72 | |||||
Løb 13, 100m Frisvømning, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | Viborg Svømme Klub | 31.09 | 1:05.08 | |||||
2 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 31.90 | 1:06.40 | |||||
3 | Methea Wissing-Thornberg | 1999 | GTI | 32.30 | 1:06.52 | |||||
4 | Sarah Andersen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 33.08 | 1:07.81 | |||||
5 | Cayanne Kjær Knoth | 1999 | GTI | 32.77 | 1:08.11 | |||||
6 | Celina Langtoft | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 32.80 | 1:08.21 | |||||
7 | Helena Splidt-Samuelsen | 2000 | GTI | 33.37 | 1:08.30 | |||||
8 | Mathilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 33.02 | 1:08.73 | |||||
9 | Amalie Irgang-Dahlin | 1999 | GTI | 34.39 | 1:09.79 | |||||
10 | Sofie West | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 33.70 | 1:09.80 | |||||
11 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | Durup IF | 34.08 | 1:09.96 | |||||
12 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 34.24 | 1:12.02 | |||||
13 | Sissel L. Madsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 34.32 | 1:12.08 | |||||
14 | Ane Wildenschild | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 35.39 | 1:12.12 | |||||
15 | Lisa Terp | 1999 | Struer Svømmeklub | 33.77 | 1:12.31 | |||||
16 | Line Nielsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 34.64 | 1:12.63 | |||||
17 | Maren Bielefeldt | 1999 | Holstebro Svømme Club | 35.64 | 1:12.78 | |||||
18 | Helene Olesen | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 35.69 | 1:13.36 | |||||
19 | Anette Krog Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 34.89 | 1:13.75 | |||||
20 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 36.64 | 1:13.88 | |||||
21 | Mette Høgild Svane | 2000 | Herning Svømmeklub | 36.15 | 1:13.92 | |||||
22 | Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | GTI | 35.94 | 1:14.11 | |||||
23 | Sofie Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 36.14 | 1:14.66 | |||||
24 | Marie Frandsen | 1999 | Viborg Svømme Klub | 36.23 | 1:14.80 | |||||
25 | Nanette Nikolajsen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 36.57 | 1:15.85 | |||||
26 | Line Larsen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 36.88 | 1:16.38 | |||||
27 | Maya Nautrup Pedersen | 1999 | IHF Svømning | 37.62 | 1:16.46 | |||||
28 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 37.13 | 1:17.46 | |||||
29 | Caroline Clausen | 2000 | Herning Svømmeklub | 38.68 | 1:18.79 | |||||
30 | Mai Heilmann | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 37.98 | 1:20.27 | |||||
31 | Klara Therkildsen | 1999 | Aars Svømmeklub | 39.10 | 1:20.41 | |||||
32 | Julie Martinussen | 2000 | Svømmeklubben Koral | 37.36 | 1:20.79 | |||||
33 | Camilla Heide Nielsen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 38.90 | 1:21.05 | |||||
34 | Mie Kirstine Nikolajsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 39.37 | 1:21.50 | |||||
35 | Freja Maack Lykke | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 39.40 | 1:22.56 | |||||
36 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | Svømmeklubben Koral | 39.31 | 1:22.60 | |||||
37 | Rikke Thi Vestergaard | 2000 | Holstebro Svømme Club | 40.10 | 1:22.76 | |||||
38 | Josefine Dalsgaard | 2000 | Viborg Svømme Klub | 39.98 | 1:22.82 | |||||
39 | Julie Illeborg Jensen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 39.87 | 1:22.95 | |||||
40 | Sofie Haahr | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 40.72 | 1:23.81 | |||||
41 | Maria Sørensen | 1999 | Aars Svømmeklub | 41.00 | 1:24.10 | |||||
42 | Sidse Månsson | 2000 | Aars Svømmeklub | 40.35 | 1:24.15 | |||||
43 | Iben Damsgaard | 2000 | Durup IF | 40.16 | 1:24.30 | |||||
44 | Julie Lund | 2000 | Svømmeklubben Grindsted | 40.52 | 1:25.84 | |||||
45 | Louise Xia Klogborg | 2000 | Holstebro Svømme Club | 40.31 | 1:26.46 | |||||
46 | Natascha Holm Byskov | 2000 | Holstebro Svømme Club | 41.91 | 1:26.81 | |||||
47 | Maja Stecher | 2000 | Svømmeklubben Rask | 40.98 | 1:27.29 | |||||
48 | Marlene Dyekær Egsgaard | 2000 | Svømmeklubben Koral | 43.52 | 1:28.92 | |||||
49 | Line Bæk Thulin | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 42.66 | 1:29.48 | |||||
50 | Andrea K. Pedersen | 2000 | Durup IF | 43.53 | 1:32.67 | |||||
51 | Caroline Thimm | 1999 | Herning Svømmeklub | 44.52 | 1:33.45 | |||||
52 | Emma Gleitze Holm | 1999 | Skive Svømmeklub Poseidon | 45.91 | 1:34.50 | |||||
53 | Lykke Muhlig | 1999 | Svømmeklubben Koral | 47.97 | 1:39.69 | |||||
54 | Anna Weihrauch | 1999 | Aars Svømmeklub | 49.30 | 1:45.00 | |||||
55 | Anna Slipsager | 2000 | Svømmeklubben Koral | 51.99 | 2:01.90 | |||||
Løb 13, 100m Frisvømning, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Amalie Østrup | 1997 | Horsens Svømmeklub | 28.75 | 58.94 | |||||
2 | Emilie Beckmann | 1997 | GTI | 28.79 | 59.05 | |||||
3 | Emma Nørgaard | 1997 | Horsens Svømmeklub | 29.20 | 1:00.82 | |||||
4 | Laura Glerup Jensen | 1998 | Durup IF | 30.50 | 1:03.40 | |||||
5 | Anne-Mette Pedersen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 30.91 | 1:03.70 | |||||
6 | Sara Stecher | 1997 | Svømmeklubben Rask | 31.20 | 1:04.09 | |||||
7 | Kristine Barrett | 1998 | GTI | 30.89 | 1:04.51 | |||||
8 | Helle Dohn | 1998 | Holstebro Svømme Club | 30.87 | 1:04.71 | |||||
9 | Mikala Mai Halbirk | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.95 | 1:04.91 | |||||
10 | Agnes Astrup Christiansen | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.79 | 1:05.68 | |||||
11 | Mai Rossau Noer | 1997 | Struer Svømmeklub | 32.49 | 1:06.57 | |||||
12 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Struer Svømmeklub | 32.56 | 1:07.15 | |||||
13 | Camilla Madsen | 1997 | Holstebro Svømme Club | 31.97 | 1:07.39 | |||||
14 | Josephine Frede Bundgaard | 1997 | Lyseng IF | 32.91 | 1:08.45 | |||||
15 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | IHF Svømning | 33.09 | 1:09.04 | |||||
16 | Anna J. V. Hededal | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.61 | 1:10.24 | |||||
17 | Katrine Møll Jensen | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.95 | 1:10.49 | |||||
18 | Mathilde Clausen | 1998 | Herning Svømmeklub | 34.86 | 1:10.77 | |||||
19 | Ida Madsen | 1998 | Lyseng IF | 34.42 | 1:11.43 | |||||
20 | Christie Prøhl | 1998 | Viborg Svømme Klub | 36.17 | 1:12.03 | |||||
21 | Ani Frøslev Hansen | 1998 | Durup IF | 34.22 | 1:12.83 | |||||
22 | Amalie L. Nielsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 34.97 | 1:13.51 | |||||
23 | Vicki Jensen | 1998 | Struer Svømmeklub | 36.81 | 1:16.41 | |||||
24 | Henriette Sørensen | 1997 | Holstebro Svømme Club | 37.18 | 1:16.42 | |||||
25 | Emilija Jonciauskaite | 1998 | Thisted Svømmeklub | 37.44 | 1:19.92 | |||||
26 | Sarah Hygum Jensen | 1998 | Svømmeklubben Koral | 38.88 | 1:21.06 | |||||
27 | Cecilia Højbjerg | 1997 | Skive Svømmeklub Poseidon | 37.85 | 1:21.15 | |||||
28 | Kathrine Krøier Sørensen | 1998 | Aars Svømmeklub | 38.16 | 1:21.55 | |||||
29 | Julie Grønbæk Pedersen | 1998 | IHF Svømning | 39.39 | 1:22.31 | |||||
30 | Cecilie Knudsen | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | 38.29 | 1:22.36 | |||||
31 | Laura Dorthea Risvig | 1998 | IHF Svømning | 40.08 | 1:22.42 | |||||
32 | Astrid Lassen | 1998 | IHF Svømning | 41.19 | 1:26.09 | |||||
33 | Caroline Amstrup Pajbjerg | 1997 | Viborg Svømme Klub | 41.95 | 1:27.87 | |||||
34 | Karla-Johanne Bangsholt | 1998 | Durup IF | 40.36 | 1:28.57 | |||||
Løb 13, 100m Frisvømning, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kathrine Barrett | 1996 | GTI | 28.73 | 1:00.68 | |||||
2 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | Lyseng IF | 30.52 | 1:02.52 | |||||
3 | Maria Søe Beith | 1996 | Thisted Svømmeklub | 30.50 | 1:02.69 | |||||
4 | Karina Sørensen | 1995 | Ringsted Svømme Klub | 30.41 | 1:02.79 | |||||
5 | Mia Kynde | 1994 | Lyseng IF | 30.85 | 1:04.02 | |||||
6 | Cecilie Ravn Jensen | 1994 | Holstebro Svømme Club | 30.69 | 1:04.53 | |||||
7 | Louise Holm | 1994 | Horsens Svømmeklub | 31.21 | 1:04.58 | |||||
8 | Signe B. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 31.33 | 1:04.75 | |||||
9 | Katja Lund Cliff | 1996 | Holstebro Svømme Club | 31.93 | 1:05.05 | |||||
10 | Charlotte Jensen | 1994 | Aars Svømmeklub | 30.96 | 1:06.41 | |||||
11 | Celine Drivsholm | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 32.51 | 1:06.53 | |||||
12 | Tine Christensen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 32.65 | 1:08.39 | |||||
13 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 32.88 | 1:08.57 | |||||
14 | Anne Nielsen | 1996 | Aars Svømmeklub | 34.09 | 1:09.44 | |||||
15 | Simone Larsen | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 33.91 | 1:11.96 | |||||
16 | Amalie Krøier Sørensen | 1996 | Aars Svømmeklub | 34.75 | 1:12.08 | |||||
17 | Line Hatting | 1996 | Struer Svømmeklub | 34.68 | 1:12.79 | |||||
18 | Louise Sofie Jensen | 1994 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 34.32 | 1:13.77 | |||||
19 | Marie Juhl Jensen | 1996 | Lyseng IF | 34.75 | 1:14.10 | |||||
20 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 37.00 | 1:17.43 | |||||
21 | Alberte R. Sørensen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 37.13 | 1:17.45 | |||||
22 | Michelle G. Carlsen | 1996 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 37.85 | 1:19.32 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 26 januar 2013 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:49 |