2020-01-29   12:00:30
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Limfjords Cup 2013

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Limfjords Cup 2013    Udskriftsdato  27 januar 2013   
  Stævne by  Struer    Udskriftstidspunkt  08:48   
  Arrangør  Struer Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 januar 2013         
 
 
Løb 12, 50m Brystsvømning, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jakob Grene  2001  Esbjerg Svømmeklub            41.97   
Christian Hovmark  2001  Thisted Svømmeklub            45.39   
William Bach Larsen  2001  Struer Svømmeklub            47.24   
Esben F. Buchwaldt  2002  Svømmeklubben Grindsted            47.66   
Anders Eenberg  2001  Esbjerg Svømmeklub            50.47   
Benjamin Rohde  2001  Svømmeklubben Tempo            50.51   
Laurits Mark Jensen  2001  Svømmeklubben Rask            53.21   
Jens Jacob Ludvigsen  2001  Struer Svømmeklub            55.43   
Tobias Enghave  2002  GTI            55.97   
10  Parsa Hosini  2001  Esbjerg Svømmeklub            58.58   
11  Christian Heide Nielsen  2002  Esbjerg Svømmeklub            1:00.48   
12  Sebastian H. Veile  2003  Durup IF            1:05.46   
13  Eskild Wollesen  2002  Svømmeklubben Tempo            1:10.08   
Jakob Strøm Kobberø  2001  Durup IF            DSQ  1 hånd i afslutnning 
                     
 
Løb 12, 50m Brystsvømning, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mikkel Gadgaard  1999  Esbjerg Svømmeklub            33.74   
Michael Terp Olesen  1999  Struer Svømmeklub            34.66   
Marcus Boesen  1999  Thisted Svømmeklub            35.80   
Magnus Carstensen  1999  Ringsted Svømme Klub            36.50   
Jonas Andersen  1999  Struer Svømmeklub            37.11   
Laurits Kaaber  1999  Struer Svømmeklub            39.31   
Søren B. Jeppesen  1999  Vildbjerg Svømmeklub            39.31   
Anders N Pedersen  1999  Struer Svømmeklub            39.97   
Frederik Nørgaard  1999  Skive Svømmeklub Poseidon            40.46   
William Kaaber  1999  Struer Svømmeklub            40.46   
11  Jonas Thomsen  1999  Struer Svømmeklub            40.77   
12  Mathias Kær  1999  Struer Svømmeklub            42.19   
13  Søren Wolf  2000  IHF Svømning            42.36   
14  Jens Grarup  1999  Herning Svømmeklub            43.10   
15  Andrej Jessen  2000  Thisted Svømmeklub            43.18   
16  Felix Glerup  1999  Struer Svømmeklub            43.79   
17  Jacob Schultz  1999  Holstebro Svømme Club            44.23   
18  Lucas Christoffersen  2000  Herning Svømmeklub            44.67   
19  Kristian Avnskov Pedersen  1999  Durup IF            45.12   
20  Oliver Frøsig  2000  Esbjerg Svømmeklub            45.21   
21  Mathias Dalsgaard  2000  Svømmeklubben Koral            46.29   
22  Kristoffer Østergaard  1999  Durup IF            46.44   
23  Oliver Christensen  2000  Esbjerg Svømmeklub            49.10   
24  Mads F. Nielsen  1999  Durup IF            49.64   
25  Jacob Nyvang Jensen  1999  Thisted Svømmeklub            53.65   
                     
 
Løb 12, 50m Brystsvømning, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frederik Knudsen  1997  Svømmeklubben Grindsted            33.55   
Victor Hardenberg Jensen  1997  GTI            36.27   
Morten Chr. Dam  1998  Svømmeklubben Koral            37.14   
Anes Jahic  1998  Esbjerg Svømmeklub            39.66   
Kasper Levring Andersen  1998  Viborg Svømme Klub            41.22   
Alexander Roe  1997  Svømmeklubben Koral            42.18   
Anders H Sørensen  1998  Struer Svømmeklub            42.18   
Kristian Moltsen  1998  Struer Svømmeklub            42.54   
Dinand Aalbers  1998  Skive Svømmeklub Poseidon            44.37   
Malthe Dalsgaard  1998  Vinderup Svømmeklub            DSQ  Asynkron arme/start 
                     
 
Løb 12, 50m Brystsvømning, Finaler 17 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kristoffer Moos  1996  Thisted Svømmeklub            31.02   
Kasper Schultz  1995  Holstebro Svømme Club            31.72   
Michael Kjær  1995  Thisted Svømmeklub            31.89   
Christian Rasmussen  1993  Svømmeklubben Grindsted            31.96   
Claus Hansen  1995  Ringsted Svømme Klub            32.21   
Emil Møhl  1994  GTI            32.59   
Thomas Knudsen  1996  Holstebro Svømme Club            32.74   
Teddi Rasmussen  1996  Svømmeklubben Grindsted            34.50   
Martin Frederiksen  1996  Svømmeklubben Koral            35.01   
10  Jonas B. Sørensen  1993  Ringsted Svømme Klub            35.26   
11  Dennis Skov Gravsen  1991  Holstebro Svømme Club            36.03   
12  Anders Bjørn Fries  1996  Esbjerg Svømmeklub            36.44   
13  René Rebsdorf  1990  Støvring Svømmeklub Pingvinen            37.02   
14  Tobias M. Kristensen  1996  Struer Svømmeklub            38.10   
15  Nicolaj Nielsen  1995  Svømmeklubben Rask            38.28   
16  Kristian Skjødt  1994  Støvring Svømmeklub Pingvinen            38.38   
17  Patrick Timmermann-Hansen  1987  Støvring Svømmeklub Pingvinen            38.50   
18  Casper Trier Jensen  1996  Struer Svømmeklub            38.86   
19  Patrick Højgaard  1996  Videbæk Svømme Club            39.30   
20  Jess Olesen  1995  Svømmeklubben Koral            39.62   
21  Simon Kran  1996  Videbæk Svømme Club            43.38   
22  Martin Lønstrup  1993  Struer Svømmeklub            44.15   
Jeppe S. Marquardt  1996  Durup IF            DSQ  Crawl arme/start 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.20.00  Udskriftsdato  27 januar 2013 
Licens til Struer Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:48 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark