Resultater for Limfjords Cup 2013
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjords Cup 2013 | Udskriftsdato | 26 januar 2013 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 14:03 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2013 |
Løb 8, 100m Rygsvømning, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Martin H. Abel | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 40.36 | 1:19.99 | |||||
2 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | GTI | 39.65 | 1:20.99 | |||||
3 | Aksel Skrydstrup | 2001 | Skovbakken Svømmeafdeling | 41.60 | 1:24.01 | |||||
4 | Mathias Rasmussen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 41.75 | 1:25.13 | |||||
5 | Magnus Mikkelsen | 2001 | Skovbakken Svømmeafdeling | 41.91 | 1:26.89 | |||||
6 | Benjamin Rohde | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 42.71 | 1:29.21 | |||||
7 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | Svømmeklubben Grindsted | 43.95 | 1:29.93 | |||||
8 | Victor Bjerre | 2001 | Herning Svømmeklub | 45.06 | 1:32.28 | |||||
9 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | Skovbakken Svømmeafdeling | 45.19 | 1:33.19 | |||||
10 | Casper Brinch | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 46.00 | 1:35.20 | |||||
11 | Malthe Elkjær | 2003 | Svømmeklubben Tempo | 47.08 | 1:36.79 | |||||
12 | Mads Baltzer | 2002 | GTI | 50.70 | 1:39.76 | |||||
13 | Oliver H. Veile | 2001 | Durup IF | 48.70 | 1:40.02 | |||||
14 | Alexander Poulsen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 48.74 | 1:42.37 | |||||
15 | Tobias Enghave | 2002 | GTI | 53.10 | 1:43.19 | |||||
16 | Lukas Risbjerg Andersen | 2002 | Vildbjerg Svømmeklub | 53.24 | 1:45.87 | |||||
17 | Erik Nørgård Boysen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 52.96 | 1:48.10 | |||||
18 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 53.05 | 1:48.95 | |||||
19 | Halfdan Muhlig Nielsen | 2002 | Skovbakken Svømmeafdeling | 54.50 | 1:50.30 | |||||
20 | Mikkel Gummer | 2002 | GTI | 55.96 | 1:53.12 | |||||
21 | Alexander Olesen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 56.61 | 1:56.31 | |||||
22 | Parsa Hosini | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 58.29 | 2:07.91 | |||||
- | Daniel Gallacher | 2002 | Skovbakken Svømmeafdeling | DSQ | Ej fortsat bev/50m | |||||
- | Luis Veldsquez | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | Ej fortsat bev/50m | |||||
Løb 8, 100m Rygsvømning, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svømmeklub | 31.69 | 1:04.80 | |||||
2 | Magnus B. Høgild | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 32.15 | 1:06.46 | |||||
3 | Sebastian Lodahl | 1999 | Herning Svømmeklub | 35.61 | 1:11.84 | |||||
4 | David Hjort | 2000 | Skovbakken Svømmeafdeling | 35.70 | 1:12.54 | |||||
5 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | GTI | 35.76 | 1:13.65 | |||||
6 | Casper Christiansen | 2000 | Holstebro Svømme Club | 37.76 | 1:16.58 | |||||
7 | Søren B. Jeppesen | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 37.30 | 1:17.89 | |||||
8 | Mathias Dalsgaard | 2000 | Svømmeklubben Koral | 39.55 | 1:21.95 | |||||
9 | Rasmus Nørfjand | 2000 | Holstebro Svømme Club | 40.22 | 1:22.13 | |||||
10 | Simon Ajeet Kristensen | 1999 | Skovbakken Svømmeafdeling | 40.10 | 1:22.33 | |||||
11 | Nicolai Tingleff | 1999 | Skovbakken Svømmeafdeling | 40.08 | 1:22.35 | |||||
12 | Oliver Christensen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 41.04 | 1:22.79 | |||||
13 | William Kaaber | 1999 | Struer Svømmeklub | 41.05 | 1:22.82 | |||||
14 | Marcus Pedersen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 41.35 | 1:24.02 | |||||
15 | Jakob Mose | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 42.26 | 1:26.36 | |||||
16 | Tobias Lyngvig | 2000 | Holstebro Svømme Club | 43.89 | 1:30.69 | |||||
17 | Mads Lundh Kristiansen | 2000 | Skovbakken Svømmeafdeling | 45.82 | 1:31.57 | |||||
18 | Mads F. Nielsen | 1999 | Durup IF | 45.94 | 1:35.45 | |||||
19 | Oliver Frederik Jensen | 1999 | Svømmeklubben Koral | 49.93 | 1:40.97 | |||||
20 | Alexander Fenger | 1999 | Svømmeklubben Koral | 50.65 | 1:41.74 | |||||
21 | Morten Kilhof | 2000 | GTI | 52.13 | 1:47.08 | |||||
22 | Johannes Nymann Madsen | 1999 | IHF Svømning | 1:01.61 | 2:04.20 | |||||
23 | Jonas Andersen | 1999 | Struer Svømmeklub | 39.38 | 10:21.85 | |||||
- | Emil B. Nielsen | 1999 | Svømmeklubben Koral | DSQ | Ej berøring vend/75m | |||||
- | Jacob Schultz | 1999 | Holstebro Svømme Club | DSQ | Ej forsat bev/75m | |||||
Løb 8, 100m Rygsvømning, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | Thisted Svømmeklub | 33.47 | 1:07.50 | |||||
2 | Mikkel Boisen | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 33.02 | 1:07.57 | |||||
3 | Holger Boe Krogh | 1998 | Lyseng IF | 32.89 | 1:07.67 | |||||
4 | Anders Juul Rasmussen | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 33.36 | 1:07.97 | |||||
5 | Kasper Jensen | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 33.86 | 1:09.09 | |||||
6 | Frederik Linck | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 34.36 | 1:11.41 | |||||
7 | Mikkel Sandberg Andersen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 36.30 | 1:13.58 | |||||
8 | Nicklas Kjærgaard | 1997 | Holstebro Svømme Club | 36.37 | 1:13.75 | |||||
9 | Jakob Vingborg | 1998 | Viborg Svømme Klub | 36.73 | 1:15.34 | |||||
10 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 38.36 | 1:17.41 | |||||
11 | Simon Maahn Christensen | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | 38.28 | 1:19.10 | |||||
12 | Nicolai Bruun Thomsen | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | 39.48 | 1:21.43 | |||||
13 | Jakob Magnusson | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 38.79 | 1:21.76 | |||||
14 | Alexander Roe | 1997 | Svømmeklubben Koral | 42.09 | 1:25.19 | |||||
15 | Kristian Moltsen | 1998 | Struer Svømmeklub | 42.96 | 1:27.23 | |||||
16 | Jonas Poulsen | 1998 | Svømmeklubben Grindsted | 42.65 | 1:27.63 | |||||
Løb 8, 100m Rygsvømning, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 29.85 | 1:00.06 | |||||
2 | Thomas Knudsen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 30.01 | 1:01.46 | |||||
3 | Mathias Bech | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.80 | 1:06.14 | |||||
4 | Andreas Thomas Nielsen | 1994 | Ringsted Svømme Klub | 32.39 | 1:06.51 | |||||
5 | Emil Møhl | 1994 | GTI | 32.55 | 1:07.61 | |||||
6 | Tobias M. Kristensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 33.34 | 1:07.81 | |||||
7 | Mads Kildholt | 1994 | GTI | 32.81 | 1:08.79 | |||||
8 | Claus Hansen | 1995 | Ringsted Svømme Klub | 34.28 | 1:11.01 | |||||
9 | Lasse Christensen | 1994 | Horsens Svømmeklub | 35.03 | 1:11.75 | |||||
10 | Dennis Skov Gravsen | 1991 | Holstebro Svømme Club | 36.20 | 1:13.02 | |||||
11 | Rune Kay | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 35.86 | 1:14.04 | |||||
12 | Jonas B. Sørensen | 1993 | Ringsted Svømme Klub | 36.64 | 1:15.33 | |||||
13 | Jeppe S. Marquardt | 1996 | Durup IF | 39.10 | 1:18.79 | |||||
14 | Jess Olesen | 1995 | Svømmeklubben Koral | 39.07 | 1:20.81 | |||||
15 | Mads Hald | 1996 | Aars Svømmeklub | 43.65 | 1:28.04 | |||||
16 | Carl Emil Thomassen | 1996 | IHF Svømning | 53.67 | 1:50.84 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 26 januar 2013 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:03 |