2020-01-18   01:17:47
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Limfjords Cup 2013

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Limfjords Cup 2013    Udskriftsdato  27 januar 2013   
  Stævne by  Struer    Udskriftstidspunkt  11:40   
  Arrangør  Struer Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 januar 2013         
 
 
Løb 21, 200m Brystsvømning, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Jannie Eickhardt  2001  Esbjerg Svømmeklub    43.74  1:31.47  2:20.36    3:09.29   
Line Johannsen  2001  Skovbakken Svømmeafdeling    45.26  1:34.37  2:25.04    3:15.90   
Julie Søgaard  2001  Viborg Svømme Klub    45.84  1:34.98  2:26.55    3:18.15   
Vilde Schulze Matthisen  2001  GTI    46.75  1:37.49  2:29.12    3:18.53   
Cecilie Daluiso Salmonsen  2001  GTI    49.46  1:43.22  2:37.96    3:33.36   
Nicoline Fejer  2001  GTI    50.00  1:42.33  2:39.55    3:36.34   
Lærke Knak  2002  GTI    52.26  1:49.21  2:47.28    3:43.06   
Anna Bliksted  2001  Svømmeklubben Tempo    52.37  1:52.10  2:51.43    3:49.11   
Julie S. S. Mortensen  2002  GTI    53.52  1:52.63  2:54.58    3:54.54   
10  Elisabeth Sølvkjær  2002  Thisted Svømmeklub    53.28  1:55.42  2:56.62    3:54.57   
11  Ida Bøgh Hald  2001  Skovbakken Svømmeafdeling    55.38  1:55.14  2:56.24    3:56.08   
12  Karoline Sørensen  2002  Thisted Svømmeklub    54.46  1:57.83  3:05.07    4:08.61   
13  Noomi Nymann Madsen  2001  IHF Svømning    58.21  2:01.85  3:06.48    4:10.69   
14  Anna Elmbæk Kristensen  2001  Esbjerg Svømmeklub    57.25  2:00.28  3:04.53    4:10.70   
15  Solvej Kofoed Lund  2003  Skovbakken Svømmeafdeling    1:00.30  2:08.94  3:18.36    4:20.43   
16  Aida Nezam  2003  Skovbakken Svømmeafdeling    59.19  2:06.13  3:14.96    4:20.52   
Olivia Poulsen  2001  Skive Svømmeklub Poseidon            DSQ  asynkrone arme/start 
                     
 
Løb 21, 200m Brystsvømning, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Lærke Harksen Nehmdahl  1999  Viborg Svømme Klub    38.98  1:23.49  2:09.63    2:55.00   
Sofie Poulsen  1999  Thisted Svømmeklub    41.00  1:26.10  2:12.11    2:58.84   
Mathilde Snitgaard  2000  Struer Svømmeklub    41.02  1:26.84  2:14.53    2:59.99   
Nadia Nørskov Vogt  2000  Esbjerg Svømmeklub    42.22  1:28.83  2:16.79    3:02.73   
Helene Olesen  2000  Svømmeklubben Tempo    42.19  1:30.74  2:19.33    3:09.96   
Katrine Bukh Villesen  2000  Durup IF    42.80  1:31.59  2:21.81    3:11.48   
Anette Krog Poulsen  1999  Thisted Svømmeklub    43.31  1:31.35  2:21.65    3:12.77   
Maren Bielefeldt  1999  Holstebro Svømme Club    45.29  1:35.12  2:24.78    3:13.75   
Kathrine Fog  2000  Viborg Svømme Klub    46.19  1:37.37  2:29.81    3:17.29   
10  Emma Kjær  1999  Aars Svømmeklub    44.87  1:35.91  2:28.10    3:18.17   
11  Cayanne Kjær Knoth  1999  GTI    46.28  1:36.26  2:28.31    3:18.81   
12  Methea Wissing-Thornberg  1999  GTI    47.42  1:39.18  2:31.38    3:21.55   
13  Line Nielsen  1999  Esbjerg Svømmeklub    46.54  1:37.63  2:30.47    3:22.46   
14  Natascha Holm Byskov  2000  Holstebro Svømme Club    48.95  1:41.70  2:35.23    3:27.32   
15  Marie Frandsen  1999  Viborg Svømme Klub    49.55  1:42.90  2:37.20    3:27.81   
16  Camilla Heide Nielsen  2000  Esbjerg Svømmeklub    48.45  1:42.91  2:38.60    3:34.71   
17  Julie Lund  2000  Svømmeklubben Grindsted    47.97  1:43.19  2:40.36    3:35.39   
18  Nicoline Rosenkilde  1999  Horsens Svømmeklub    51.54  1:46.09  2:43.46    3:35.78   
19  Klara Therkildsen  1999  Aars Svømmeklub    48.01  1:43.12  2:40.61    3:38.04   
20  Sofie Amalie J. Bisgaard  2000  Svømmeklubben Koral    50.11  1:46.81  2:45.27    3:41.98   
21  Julie Illeborg Jensen  2000  Esbjerg Svømmeklub    51.37  1:50.79  2:49.84    3:47.65   
22  Andrea K. Pedersen  2000  Durup IF    53.08  1:51.77  2:57.14    3:58.23   
Iben Damsgaard  2000  Durup IF            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 21, 200m Brystsvømning, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Emma Nørgaard  1997  Horsens Svømmeklub    39.48  1:21.67  2:02.97    2:44.27   
Mathilde Hansen  1998  Svømmeklubben Tempo    39.59  1:23.15  2:07.83    2:52.67   
Maja Sandholm Pedersen  1998  Struer Svømmeklub    39.87  1:23.68  2:08.61    2:53.54   
Josephine Frede Bundgaard  1997  Lyseng IF    39.94  1:24.47  2:09.32    2:54.53   
Amalie Østrup  1997  Horsens Svømmeklub    42.84  1:27.53  2:12.12    2:55.70   
Amalie L. Nielsen  1997  Horsens Svømmeklub    42.76  1:29.54  2:16.22    3:04.56   
Sara Sofia Benzarti  1997  Horsens Svømmeklub    43.06  1:31.63  2:19.32    3:06.09   
Mai Rossau Noer  1997  Struer Svømmeklub    44.03  1:31.59  2:22.21    3:11.96   
Emilie Steffensen  1997  Ringsted Svømme Klub    43.75  1:32.18  2:22.52    3:12.14   
10  Stine T. Søndergaard  1998  Holstebro Svømme Club    44.73  1:33.44  2:23.81    3:13.25   
11  Cecilie Knudsen  1997  Esbjerg Svømmeklub    47.31  1:41.37  2:39.08    3:34.76   
12  Kathrine R. Jensen  1998  Aars Svømmeklub    49.93  1:46.40  2:42.91    3:39.97   
13  Sarah Hygum Jensen  1998  Svømmeklubben Koral    51.39  1:51.74  2:52.72    3:49.73   
14  Lærke Marie Bentsen  1998  Lyseng IF    54.53  1:58.36  3:02.95    4:12.12   
Caroline Amstrup Pajbjerg  1997  Viborg Svømme Klub            DNF   
                     
 
Løb 21, 200m Brystsvømning, Finaler 17 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Freydis Magnusdottir  1995  Ringsted Svømme Klub    38.20  1:20.35  2:03.54    2:44.80   
Nina Højris Jørgensen  1992  Lyseng IF    38.64  1:20.15  2:04.02    2:45.74   
Tine Christensen  1996  Aalborg Svømmeklub    38.86  1:20.56  2:03.78    2:46.73   
Signe B. Thomasen  1996  Horsens Svømmeklub    40.15  1:23.48  2:07.52    2:52.45   
Kirstine Feldinger  1996  Horsens Svømmeklub    42.04  1:26.49  2:11.89    2:56.84   
Karina Sørensen  1995  Ringsted Svømme Klub    39.97  1:24.77  2:11.73    2:57.18   
Louise Holm  1994  Horsens Svømmeklub    42.30  1:28.80  2:15.96    3:02.87   
Julie Møller Nielsen  1996  Struer Svømmeklub    40.38  1:26.83  2:14.70    3:03.32   
Alberte R. Sørensen  1996  Svømmeklubben S 68    43.96  1:31.92  2:21.23    3:08.74   
10  Betina K. Pedersen  1994  Viborg Svømme Klub    44.96  1:34.56  2:25.12    3:11.33   
11  Anette Damsgaard  1996  Bjerre Herreds Svømmeklub    44.97  1:34.16  2:24.57    3:13.76   
12  Sofie Brøndum Bossen  1996  Støvring Svømmeklub Pingvinen    44.97  1:34.37  2:24.86    3:15.04   
13  Anne Nielsen  1996  Aars Svømmeklub    46.33  1:37.66  2:30.76    3:22.50   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.20.00  Udskriftsdato  27 januar 2013 
Licens til Struer Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:40 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark