2020-08-10   04:28:32
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Limfjords Cup 2013

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Limfjords Cup 2013    Udskriftsdato  26 januar 2013   
  Stævne by  Struer    Udskriftstidspunkt  12:02   
  Arrangør  Struer Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 januar 2013         
 
 
Løb 2, 200m Frisvømning, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Hans Mølbak Petersen  2001  GTI    33.11  1:10.25  1:48.67    2:27.08   
Jakob Grene  2001  Esbjerg Svømmeklub    34.35  1:13.19  1:53.79    2:33.31   
Jens Sørensen  2001  Herning Svømmeklub    34.05  1:13.78  1:54.22    2:33.63   
Martin H. Abel  2001  Esbjerg Svømmeklub    34.80  1:14.77  1:57.99    2:36.73   
Victor Bjerre  2001  Herning Svømmeklub    37.05  1:18.59  2:02.46    2:41.77   
Mads Enghave  2002  GTI    36.11  1:17.81  2:00.85    2:41.78   
Benjamin Nørgaard Eriksen  2002  GTI    36.86  1:19.05  2:01.10    2:42.54   
Mathias Pedersen  2002  Viborg Svømme Klub    37.73  1:20.79  2:03.51    2:42.73   
Mathias Rasmussen  2001  Holstebro Svømme Club    37.26  1:18.93  2:01.82    2:43.75   
10  Magnus Mikkelsen  2001  Skovbakken Svømmeafdeling    37.31  1:19.13  2:03.97    2:47.57   
11  Mads Kloster  2002  Thisted Svømmeklub    36.85  1:20.08  2:06.64    2:50.51   
12  Laurits Mark Jensen  2001  Svømmeklubben Rask    37.49  1:21.76  2:07.66    2:51.07   
13  Mathias Lund Hansen  2002  Skovbakken Svømmeafdeling    37.33  1:21.73  2:08.85    2:52.20   
14  Oliver Kjærgaard  2001  Esbjerg Svømmeklub    40.90  1:26.07  2:10.88    2:53.09   
15  William Bach Larsen  2001  Struer Svømmeklub    37.24  1:22.56  2:10.57    2:55.31   
16  Jonas Kjær  2003  Esbjerg Svømmeklub    41.84  1:29.49  2:19.72    3:03.72   
17  Casper Brinch  2002  Svømmeklubben Tempo    42.14  1:29.57  2:17.90    3:04.64   
18  Mads Baltzer  2002  GTI    44.86  1:34.49  2:21.25    3:05.42   
19  Jens Jacob Ludvigsen  2001  Struer Svømmeklub    38.69  1:24.77  2:19.30    3:07.14   
20  Tobias Enghave  2002  GTI    43.24  1:33.18  2:22.21    3:08.83   
21  Oliver H. Veile  2001  Durup IF    42.87  1:33.29  2:23.55    3:11.23   
22  Mikkel Gummer  2002  GTI    42.40  1:34.78  2:28.71    3:19.25   
23  Alexander Poulsen  2002  Esbjerg Svømmeklub    44.08  1:34.75  2:27.48    3:19.58   
24  Sebastian H. Veile  2003  Durup IF    45.66  1:37.90  2:31.26    3:23.77   
25  Erik Nørgård Boysen  2001  Esbjerg Svømmeklub    46.59  1:40.77  2:35.39    3:38.96   
26  Parsa Hosini  2001  Esbjerg Svømmeklub    46.96  1:44.13  2:42.91    3:46.51   
27  Christian Heide Nielsen  2002  Esbjerg Svømmeklub    51.40  1:54.26  3:00.55    4:02.37   
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Michael Terp Olesen  1999  Struer Svømmeklub    27.07  57.75  1:30.44    2:03.78   
Marcus Boesen  1999  Thisted Svømmeklub    30.81  1:05.23  1:39.99    2:13.07   
Sebastian Lodahl  1999  Herning Svømmeklub    31.65  1:05.64  1:40.34    2:13.15   
Thomas Thingstrup Mehlsen  1999  Herning Svømmeklub    30.19  1:04.47  1:40.14    2:14.62   
Søren B. Jeppesen  1999  Vildbjerg Svømmeklub    30.32  1:05.26  1:41.92    2:17.72   
Johan Reimer  2000  Skovbakken Svømmeafdeling    31.28  1:06.71  1:43.15    2:18.63   
Mikkel Gade  1999  Svømmeklubben Grindsted    31.50  1:07.83  1:45.07    2:20.30   
David Hjort  2000  Skovbakken Svømmeafdeling    32.25  1:08.98  1:45.51    2:21.44   
Mathias Kær  1999  Struer Svømmeklub    32.58  1:09.31  1:46.76    2:21.87   
10  Laurits Kaaber  1999  Struer Svømmeklub    32.39  1:08.95  1:46.15    2:22.15   
11  William Kaaber  1999  Struer Svømmeklub    32.69  1:07.96  1:46.29    2:22.33   
12  Jacob Funch Jørgensen  1999  GTI    33.72  1:09.59  1:45.95    2:22.97   
13  Magnus Boldrup Birn  2000  Skovbakken Svømmeafdeling    33.81  1:11.46  1:49.28    2:26.46   
14  Andrej Jessen  2000  Thisted Svømmeklub    34.43  1:11.97  1:50.68    2:29.19   
15  Jakob Mose  2000  Esbjerg Svømmeklub    34.02  1:12.12  1:51.62    2:30.48   
16  Simon Ajeet Kristensen  1999  Skovbakken Svømmeafdeling    33.67  1:12.92  1:54.96    2:35.00   
17  Marcus Pedersen  2000  Viborg Svømme Klub    35.70  1:16.00  1:57.68    2:37.72   
18  Jonas Kongerslev  1999  Holstebro Svømme Club    34.87  1:15.07  1:58.86    2:40.05   
19  Kristoffer Østergaard  1999  Durup IF    35.86  1:15.18  1:54.17    2:40.99   
20  August Krebs Hessellund  1999  Skovbakken Svømmeafdeling    34.60  1:16.10  1:59.62    2:41.90   
21  Dan Izhar-Larsen  1999  IHF Svømning    36.13  1:17.51  2:01.57    2:43.66   
22  Frederik Nørgaard  1999  Skive Svømmeklub Poseidon    33.47  1:13.29  1:52.91    2:43.90   
23  Oliver Christensen  2000  Esbjerg Svømmeklub    37.19  1:20.16  2:04.67    2:45.39   
24  Jonathan Forsberg Møller  2000  GTI    37.32  1:19.25  2:03.10    2:46.17   
25  Mathias Dalsgaard  2000  Svømmeklubben Koral    37.03  1:21.23  2:07.36    2:47.57   
26  Rasmus Nørfjand  2000  Holstebro Svømme Club    38.05  1:22.27  2:07.20    2:49.48   
27  Oliver Frøsig  2000  Esbjerg Svømmeklub    37.69  1:20.83  2:06.15    2:49.65   
28  Mikkel Kristensen  2000  Viborg Svømme Klub    40.15  1:27.13  2:15.57    3:04.69   
29  Kristian Avnskov Pedersen  1999  Durup IF    41.53  1:31.95  2:23.09    3:09.96   
30  Morten Kilhof  2000  GTI    44.65  1:36.68  2:26.67    3:16.05   
Johannes Nymann Madsen  1999  IHF Svømning            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Peter Mandrup Madsen  1997  Horsens Svømmeklub    28.59  59.12  1:28.93    1:59.80   
Frederik Knudsen  1997  Svømmeklubben Grindsted    29.05  59.87  1:31.30    2:03.16   
Victor Hardenberg Jensen  1997  GTI    28.54  59.39  1:31.98    2:07.61   
Mikkel Boisen  1997  Svømmeklubben Grindsted    29.65  1:02.92  1:37.25    2:10.37   
Jeppe Krog Poulsen  1997  Thisted Svømmeklub    30.03  1:03.16  1:38.02    2:12.98   
Peter Frisgaard Pedersen  1997  Støvring Svømmeklub Pingvinen    30.58  1:05.02  1:40.49    2:14.68   
Peter Enevold Sørensen  1998  Thisted Svømmeklub    31.85  1:06.91  1:42.12    2:16.42   
Frederik Linck  1997  Svømmeklubben Grindsted    31.25  1:06.17  1:42.07    2:17.47   
Nicklas Kjærgaard  1997  Holstebro Svømme Club    32.10  1:07.46  1:43.29    2:18.30   
10  Simon Maahn Christensen  1997  Esbjerg Svømmeklub    32.75  1:08.64  1:44.20    2:19.38   
11  Mikkel Sandberg Andersen  1998  Esbjerg Svømmeklub    31.89  1:08.25  1:46.28    2:21.82   
12  Anes Jahic  1998  Esbjerg Svømmeklub    32.91  1:10.00  1:47.22    2:23.42   
13  Kasper Levring Andersen  1998  Viborg Svømme Klub    32.05  1:09.39  1:47.31    2:24.78   
14  Jakob Magnusson  1998  Ringsted Svømme Klub    33.21  1:10.76  1:48.21    2:25.06   
15  Rolf Wollesen  1998  Svømmeklubben Tempo    33.20  1:10.90  1:49.96    2:29.73   
16  Nicolai Bruun Thomsen  1997  Esbjerg Svømmeklub    34.02  1:11.85  1:51.75    2:31.98   
17  Christian Koch  1998  Svømmeklubben Koral    35.39  1:14.44  1:55.84    2:35.84   
18  Nicklas Christian Jensen  1997  Svømmeklubben Koral    32.48  1:10.88  1:55.97    2:40.37   
19  Jesper Langbo Christensen  1997  Videbæk Svømme Club    34.38  1:14.59  1:58.36    2:43.36   
20  Jonas Poulsen  1998  Svømmeklubben Grindsted    37.97  1:22.72  2:08.17    2:51.44   
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning, Finaler 17 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Daniel Steen Andersen  1995  Horsens Svømmeklub    27.97  57.46  1:24.57    1:51.90   
Thomas Knudsen  1996  Holstebro Svømme Club    28.31  58.51  1:28.19    1:59.13   
Jakob Brinkmann  1996  Svømmeklubben Grindsted    28.10  58.71  1:30.05    2:02.05   
Kasper Schultz  1995  Holstebro Svømme Club    28.63  1:00.06  1:31.74    2:03.60   
Claus Hansen  1995  Ringsted Svømme Klub    27.99  59.39  1:32.77    2:05.97   
Lasse Christensen  1994  Horsens Svømmeklub    29.68  1:01.56  1:33.92    2:06.28   
Andreas Sehested  1996  Vejle Svømmeklub Triton    29.20  1:01.57  1:34.21    2:06.30   
Mathias Bech  1996  Vejle Svømmeklub Triton    29.49  1:01.91  1:34.45    2:06.49   
Tobias M. Kristensen  1996  Struer Svømmeklub    29.67  1:01.00  1:33.34    2:06.57   
10  Benjamin Beirholm Larsen  1995  Aars Svømmeklub    29.31  1:01.22  1:34.44    2:08.80   
11  Dennis Skov Gravsen  1991  Holstebro Svømme Club    30.43  1:04.39  1:36.64    2:09.75   
12  Casper Trier Jensen  1996  Struer Svømmeklub    30.35  1:03.43  1:37.12    2:10.00   
13  Mads Kildholt  1994  GTI    30.00  1:03.12  1:37.44    2:10.69   
14  Emil Møhl  1994  GTI    29.15  1:01.48  1:35.76    2:11.10   
15  Martin Kollerup  1995  Svømmeklubben Nord    31.03  1:04.34  1:37.69    2:11.13   
16  Martin Frederiksen  1996  Svømmeklubben Koral    31.44  1:05.90  1:41.07    2:13.89   
17  Andreas Thomas Nielsen  1994  Ringsted Svømme Klub    31.29  1:05.95  1:40.36    2:14.26   
18  Anders Frimor Kirk  1996  Thisted Svømmeklub    31.45  1:06.25  1:41.42    2:15.68   
19  Jonas B. Sørensen  1993  Ringsted Svømme Klub    32.38  1:05.75  1:40.03    2:15.82   
20  Ian Cumming  1995  Esbjerg Svømmeklub    31.17  1:06.08  1:42.20    2:16.96   
21  Rune Kay  1996  Svømmeklubben Tempo    32.30  1:09.41  1:48.08    2:26.52   
22  Robert Poulsen  1996  Esbjerg Svømmeklub    33.77  1:10.59  1:49.45    2:28.29   
23  Anders Ellehauge Ganderup  1992  Svømmeklubben Koral    33.90  1:12.23  1:53.34    2:34.00   
24  Jess Olesen  1995  Svømmeklubben Koral    33.53  1:11.68  1:52.73    2:34.01   
25  Jeppe S. Marquardt  1996  Durup IF    33.34  1:13.40  1:56.19    2:39.49   
26  Martin Lønstrup  1993  Struer Svømmeklub    33.70  1:16.11  2:00.72    2:46.48   
27  Carl Emil Thomassen  1996  IHF Svømning    42.83  1:35.92  2:31.93    3:27.70   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.20.00  Udskriftsdato  26 januar 2013 
Licens til Struer Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:02 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark