2020-02-19   05:55:03
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Limfjords Cup 2013

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Limfjords Cup 2013    Udskriftsdato  27 januar 2013   
  Stævne by  Struer    Udskriftstidspunkt  08:46   
  Arrangør  Struer Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 januar 2013         
 
 
Løb 11, 50m Brystsvømning, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Maria Møller Glargaard  2001  Esbjerg Svømmeklub            39.06   
Jannie Eickhardt  2001  Esbjerg Svømmeklub            42.13   
Julie Søgaard  2001  Viborg Svømme Klub            42.99   
Olivia Poulsen  2001  Skive Svømmeklub Poseidon            44.58   
Julie Gadgaard  2001  Esbjerg Svømmeklub            45.29   
Amalie Vilstrup  2002  Herning Svømmeklub            48.73   
Lærke Knak  2002  GTI            49.38   
Naja Holmgaard  2001  Struer Svømmeklub            49.38   
Louise Eg Larsen  2002  Herning Svømmeklub            50.41   
10  Lise Fjord Hounisen  2002  Esbjerg Svømmeklub            50.98   
11  Julie S. S. Mortensen  2002  GTI            51.20   
12  Elisabeth Sølvkjær  2002  Thisted Svømmeklub            51.97   
13  Freja Bidstrup Sørensen  2002  Esbjerg Svømmeklub            52.75   
14  Sofie Cosedis Enevoldsen  2001  Skovbakken Svømmeafdeling            52.87   
15  Frida B. Nielsen  2001  Svømmeklubben Koral            53.14   
16  Karoline Sørensen  2002  Thisted Svømmeklub            53.88   
17  Anna Elmbæk Kristensen  2001  Esbjerg Svømmeklub            54.49   
18  Carina Bro  2001  Esbjerg Svømmeklub            55.04   
19  Nina Lodberg Sparre  2001  Svømmeklubben Koral            55.19   
20  Olivia Foltmar-Michaelsen  2001  GTI            55.63   
21  Andrea Stenger Bidstrup  2003  Skovbakken Svømmeafdeling            57.77   
22  Noomi Nymann Madsen  2001  IHF Svømning            57.95   
23  Emma Stecher  2003  Svømmeklubben Rask            59.07   
24  Astrid Crone Jespersen  2002  Skovbakken Svømmeafdeling            59.88   
Maja Ibsen  2001  Aars Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 11, 50m Brystsvømning, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lærke Harksen Nehmdahl  1999  Viborg Svømme Klub            36.96   
Nadia Nørskov Vogt  2000  Esbjerg Svømmeklub            38.79   
Mathilde Snitgaard  2000  Struer Svømmeklub            40.06   
Katrine Bukh Villesen  2000  Durup IF            40.25   
Kathrine Fog  2000  Viborg Svømme Klub            43.01   
Julie Lund  2000  Svømmeklubben Grindsted            43.97   
Isabell Eriksen  1999  Vejle Svømmeklub Triton            44.14   
Line Nielsen  1999  Esbjerg Svømmeklub            44.31   
Iben Damsgaard  2000  Durup IF            44.40   
10  Freya R. Andersen  2000  Vildbjerg Svømmeklub            45.97   
11  Karen Schmieg Toft  2000  Vinderup Svømmeklub            46.28   
12  Camilla Heide Nielsen  2000  Esbjerg Svømmeklub            46.38   
13  Sidse Månsson  2000  Aars Svømmeklub            46.79   
14  Josefine Dalsgaard  2000  Viborg Svømme Klub            47.09   
15  Marlene Dyekær Egsgaard  2000  Svømmeklubben Koral            48.12   
16  Caroline Steffensen  2000  Ringsted Svømme Klub            48.26   
17  Sofie Amalie J. Bisgaard  2000  Svømmeklubben Koral            48.57   
18  Kristina Plagborg  2000  Svømmeklubben Koral            49.12   
19  Camille Lindhard Jensen  2000  Skive Svømmeklub Poseidon            49.89   
20  Linda Strunge  2000  Herning Svømmeklub            50.33   
21  Andrea K. Pedersen  2000  Durup IF            51.01   
22  Anna Slipsager  2000  Svømmeklubben Koral            52.83   
23  Lykke Muhlig  1999  Svømmeklubben Koral            55.24   
24  Caroline Thimm  1999  Herning Svømmeklub            55.83   
25  Anna Weihrauch  1999  Aars Svømmeklub            1:10.92   
Camilla H. Veile  2000  Durup IF            DSQ  1 hånd vend/25m 
Emma Gleitze Holm  1999  Skive Svømmeklub Poseidon            DSQ  1 hånd i afslutning 
                     
 
Løb 11, 50m Brystsvømning, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Signe Nielsen  1998  Ringsted Svømme Klub            35.08   
Josephine Frede Bundgaard  1997  Lyseng IF            37.64   
Camilla Madsen  1997  Holstebro Svømme Club            38.27   
Helle Dohn  1998  Holstebro Svømme Club            38.36   
Mathilde Hansen  1998  Svømmeklubben Tempo            38.69   
Maja Sandholm Pedersen  1998  Struer Svømmeklub            38.84   
Mai Rossau Noer  1997  Struer Svømmeklub            41.15   
Emilie Steffensen  1997  Ringsted Svømme Klub            42.41   
Mathilde Clausen  1998  Herning Svømmeklub            42.57   
10  Camilla M Kristensen  1998  Struer Svømmeklub            43.22   
11  Ani Frøslev Hansen  1998  Durup IF            43.28   
12  Christina Blaaberg  1998  Vejle Svømmeklub Triton            43.70   
13  Cecilie Knudsen  1997  Esbjerg Svømmeklub            44.50   
14  Ida Madsen  1998  Lyseng IF            45.27   
15  Christie Prøhl  1998  Viborg Svømme Klub            45.36   
16  Cecilia Højbjerg  1997  Skive Svømmeklub Poseidon            47.28   
17  Astrid Lassen  1998  IHF Svømning            47.69   
18  Karla-Johanne Bangsholt  1998  Durup IF            48.09   
19  Caroline Amstrup Pajbjerg  1997  Viborg Svømme Klub            48.80   
20  Sarah Hygum Jensen  1998  Svømmeklubben Koral            48.96   
21  Emilija Jonciauskaite  1998  Thisted Svømmeklub            49.16   
22  Kathrine Krøier Sørensen  1998  Aars Svømmeklub            50.09   
23  Vicki Jensen  1998  Struer Svømmeklub            51.39   
24  Laura Dorthea Risvig  1998  IHF Svømning            52.59   
25  Lærke Marie Bentsen  1998  Lyseng IF            52.87   
                     
 
Løb 11, 50m Brystsvømning, Finaler 17 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nina Højris Jørgensen  1992  Lyseng IF            34.91   
Freydis Magnusdottir  1995  Ringsted Svømme Klub            35.90   
Emma D. Rasmussen  1996  Holstebro Svømme Club            36.33   
Katja Lund Cliff  1996  Holstebro Svømme Club            36.70   
Maria Søe Beith  1996  Thisted Svømmeklub            36.95   
Helle Kjær  1994  Thisted Svømmeklub            37.78   
Cecilie Ravn Jensen  1994  Holstebro Svømme Club            39.79   
Amalie Krøier Sørensen  1996  Aars Svømmeklub            43.24   
Line Hatting  1996  Struer Svømmeklub            46.36   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.20.00  Udskriftsdato  27 januar 2013 
Licens til Struer Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:46 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark