Resultater for Limfjords Cup 2013
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjords Cup 2013 | Udskriftsdato | 26 januar 2013 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 10:07 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2013 |
Løb 1, 200m Frisvømning, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Vilde Schulze Matthisen | 2001 | GTI | 35.11 | 1:12.82 | 1:52.15 | 2:29.40 | |||
2 | Jannie Eickhardt | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 35.10 | 1:13.72 | 1:53.77 | 2:33.64 | |||
3 | Emilie Larsen | 2001 | GTI | 36.09 | 1:15.09 | 1:55.14 | 2:35.24 | |||
4 | Louise Hvarre | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 36.39 | 1:17.52 | 1:59.46 | 2:40.45 | |||
5 | Maria Cleman Hatting | 2001 | Struer Svømmeklub | 36.24 | 1:17.61 | 2:01.00 | 2:42.23 | |||
6 | Line Johannsen | 2001 | Skovbakken Svømmeafdeling | 38.62 | 1:20.89 | 2:03.72 | 2:44.28 | |||
7 | Kirstine Frandsen | 2001 | Hobro Svømmeklub | 37.59 | 1:20.19 | 2:03.32 | 2:44.94 | |||
8 | Julie Gadgaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 37.13 | 1:18.29 | 2:01.97 | 2:46.93 | |||
9 | Lærke Knak | 2002 | GTI | 38.39 | 1:22.31 | 2:07.09 | 2:50.20 | |||
10 | Karoline Barrett | 2002 | GTI | 37.10 | 1:18.89 | 2:05.16 | 2:50.30 | |||
11 | Thea Søe Bach | 2002 | Thisted Svømmeklub | 39.55 | 1:23.92 | 2:08.03 | 2:50.58 | |||
12 | Isabella Guldager Jensen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 38.69 | 1:22.99 | 2:08.23 | 2:52.26 | |||
13 | Victoria Klintrup Jespers | 2001 | IHF Svømning | 39.54 | 1:24.72 | 2:11.02 | 2:54.23 | |||
14 | Laura Mathilde Hansen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 39.37 | 1:24.42 | 2:09.45 | 2:54.26 | |||
15 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | GTI | 40.55 | 1:23.98 | 2:09.55 | 2:54.50 | |||
16 | Nicoline Fejer | 2001 | GTI | 37.09 | 1:00.41 | 1:21.60 | 2:55.91 | |||
17 | Camilla Andersen | 2001 | GTI | 40.29 | 1:25.89 | 2:13.12 | 2:55.92 | |||
18 | Olivia Poulsen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 40.81 | 1:24.79 | 2:10.64 | 2:56.58 | |||
19 | Sofia Levisen | 2002 | GTI | 42.30 | 1:32.85 | 2:21.91 | 3:05.66 | |||
20 | Regitze Bæhrenz | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 39.90 | 1:27.89 | 2:17.96 | 3:07.03 | |||
21 | Ida Bøgh Hald | 2001 | Skovbakken Svømmeafdeling | 41.11 | 1:29.65 | 2:19.23 | 3:08.17 | |||
22 | Trine Dam | 2001 | Svømmeklubben Koral | 41.96 | 1:31.47 | 2:22.02 | 3:10.18 | |||
23 | Ester Møller | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 41.26 | 1:31.11 | 2:22.65 | 3:13.10 | |||
24 | Karoline Sørensen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 40.91 | 1:30.58 | 2:23.67 | 3:14.90 | |||
25 | Julie S. S. Mortensen | 2002 | GTI | 42.53 | 1:33.22 | 2:26.55 | 3:16.66 | |||
26 | Julie Stig Olsen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 41.13 | 1:32.66 | 2:27.44 | 3:18.20 | |||
27 | Cecilie Biltoft | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 44.57 | 1:36.20 | 2:28.39 | 3:19.13 | |||
28 | Kristine Hülsen | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 45.77 | 1:37.27 | 2:29.64 | 3:19.72 | |||
29 | Thilde Timmermand | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 42.98 | 1:33.85 | 2:28.40 | 3:19.93 | |||
30 | Katharina Schmidt Madsen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 44.66 | 1:36.92 | 2:31.82 | 3:20.18 | |||
31 | Tenna Knigge | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 44.30 | 1:36.98 | 2:31.64 | 3:20.96 | |||
32 | Maja Ibsen | 2001 | Aars Svømmeklub | 45.08 | 1:37.61 | 2:32.96 | 3:22.84 | |||
33 | Carli Mark | 2002 | Durup IF | 44.52 | 1:36.34 | 2:30.48 | 3:24.17 | |||
34 | Louise Houe Andersen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 47.16 | 1:40.51 | 2:37.77 | 3:27.21 | |||
35 | Caroline Lindquist | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 45.91 | 1:39.25 | 2:35.78 | 3:30.70 | |||
36 | Signe Rosenlund Ditlefsen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 45.70 | 1:41.10 | 2:38.43 | 3:30.81 | |||
37 | Aida Nezam | 2003 | Skovbakken Svømmeafdeling | 20.82 | 48.08 | 1:44.36 | 3:39.39 | |||
38 | Laura Adam | 2001 | Struer Svømmeklub | 46.41 | 1:45.37 | 2:52.31 | 3:59.23 | |||
Løb 1, 200m Frisvømning, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | Viborg Svømme Klub | 32.78 | 1:08.75 | 1:45.17 | 2:20.30 | |||
2 | Cayanne Kjær Knoth | 1999 | GTI | 33.26 | 1:09.05 | 1:45.81 | 2:22.10 | |||
3 | Sarah Andersen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 33.66 | 1:10.65 | 1:48.38 | 2:25.11 | |||
4 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 33.88 | 1:10.82 | 1:49.29 | 2:26.84 | |||
5 | Amalie Irgang-Dahlin | 1999 | GTI | 34.36 | 1:12.29 | 1:50.32 | 2:28.20 | |||
6 | Celina Langtoft | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 33.16 | 1:10.00 | 1:49.29 | 2:29.05 | |||
7 | Lisa Terp | 1999 | Struer Svømmeklub | 34.46 | 1:13.32 | 1:54.31 | 2:34.04 | |||
8 | Anette Krog Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 35.64 | 1:15.37 | 1:55.58 | 2:34.64 | |||
9 | Sissel L. Madsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 35.99 | 1:15.64 | 1:56.17 | 2:35.26 | |||
10 | Line Nielsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 35.30 | 1:15.77 | 1:56.47 | 2:35.47 | |||
11 | Mette Høgild Svane | 2000 | Herning Svømmeklub | 37.30 | 1:17.41 | 1:57.61 | 2:35.87 | |||
12 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 35.39 | 1:15.55 | 1:56.61 | 2:35.95 | |||
13 | Sofie West | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 35.21 | 1:14.69 | 1:55.82 | 2:36.43 | |||
14 | Nanette Nikolajsen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 37.22 | 1:17.81 | 2:00.84 | 2:42.54 | |||
15 | Helene Olesen | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 35.42 | 1:16.49 | 1:59.48 | 2:43.33 | |||
16 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 38.16 | 1:21.12 | 2:03.39 | 2:43.75 | |||
17 | Marie Frandsen | 1999 | Viborg Svømme Klub | 39.14 | 1:21.82 | 2:05.21 | 2:45.21 | |||
18 | Line Larsen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 38.34 | 1:20.61 | 2:04.22 | 2:46.20 | |||
19 | Freya R. Andersen | 2000 | Vildbjerg Svømmeklub | 38.37 | 1:21.28 | 2:04.86 | 2:46.34 | |||
20 | Caroline Clausen | 2000 | Herning Svømmeklub | 39.14 | 1:22.42 | 2:08.34 | 2:52.25 | |||
21 | Josefine Dalsgaard | 2000 | Viborg Svømme Klub | 40.45 | 1:25.51 | 2:11.66 | 2:54.25 | |||
22 | Camilla Heide Nielsen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 39.62 | 1:24.56 | 2:10.49 | 2:55.10 | |||
23 | Klara Therkildsen | 1999 | Aars Svømmeklub | 40.46 | 1:25.96 | 2:13.07 | 2:56.00 | |||
24 | Freja Maack Lykke | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 39.29 | 1:24.53 | 2:11.61 | 2:57.20 | |||
25 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | Svømmeklubben Koral | 38.87 | 1:25.60 | 2:13.56 | 2:57.83 | |||
26 | Mai Heilmann | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 40.16 | 1:25.19 | 2:13.00 | 2:58.18 | |||
27 | Julie Illeborg Jensen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 40.02 | 1:24.95 | 2:13.82 | 3:03.91 | |||
28 | Sofie Haahr | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 42.66 | 1:29.54 | 2:18.69 | 3:04.66 | |||
29 | Maja Stecher | 2000 | Svømmeklubben Rask | 40.48 | 1:27.18 | 2:17.03 | 3:04.77 | |||
30 | Line Bæk Thulin | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 41.35 | 1:29.34 | 2:19.50 | 3:07.83 | |||
31 | Camilla H. Veile | 2000 | Durup IF | 40.27 | 1:28.61 | 2:19.59 | 3:08.93 | |||
32 | Maria Sørensen | 1999 | Aars Svømmeklub | 43.71 | 1:33.80 | 2:26.67 | 3:14.61 | |||
Løb 1, 200m Frisvømning, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Amalie Østrup | 1997 | Horsens Svømmeklub | 29.79 | 1:01.69 | 1:33.55 | 2:04.71 | |||
2 | Emma Nørgaard | 1997 | Horsens Svømmeklub | 30.78 | 1:03.55 | 1:36.80 | 2:09.79 | |||
3 | Emilie Beckmann | 1997 | GTI | 31.19 | 1:05.21 | 1:38.31 | 2:10.70 | |||
4 | Signe Nielsen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 32.27 | 1:06.73 | 1:40.62 | 2:14.98 | |||
5 | Laura Glerup Jensen | 1998 | Durup IF | 31.65 | 1:06.33 | 1:42.29 | 2:17.13 | |||
6 | Helle Dohn | 1998 | Holstebro Svømme Club | 33.65 | 1:10.14 | 1:44.16 | 2:18.13 | |||
7 | Anne-Mette Pedersen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 32.34 | 1:06.41 | 1:42.05 | 2:18.25 | |||
8 | Agnes Astrup Christiansen | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.25 | 1:08.50 | 1:44.38 | 2:20.04 | |||
9 | Camilla Madsen | 1997 | Holstebro Svømme Club | 32.32 | 1:07.82 | 1:44.41 | 2:21.12 | |||
10 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Struer Svømmeklub | 32.97 | 1:09.73 | 1:46.38 | 2:22.95 | |||
11 | Christina Blaaberg | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.54 | 1:09.79 | 1:46.69 | 2:23.07 | |||
12 | Sara Stecher | 1997 | Svømmeklubben Rask | 33.19 | 1:09.99 | 1:47.13 | 2:23.33 | |||
13 | Sara Sofia Benzarti | 1997 | Horsens Svømmeklub | 33.47 | 1:10.08 | 1:47.57 | 2:24.06 | |||
14 | Katrine Møll Jensen | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.63 | 1:11.69 | 1:51.72 | 2:29.46 | |||
15 | Camilla Puk Jensen | 1998 | Herning Svømmeklub | 35.22 | 1:12.92 | 1:51.35 | 2:30.18 | |||
16 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | IHF Svømning | 33.89 | 1:11.27 | 1:50.41 | 2:30.50 | |||
17 | Anna J. V. Hededal | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.95 | 1:13.67 | 1:53.38 | 2:32.25 | |||
18 | Amalie L. Nielsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 35.88 | 1:15.49 | 1:55.33 | 2:34.15 | |||
19 | Ida Madsen | 1998 | Lyseng IF | 36.28 | 1:17.09 | 1:59.16 | 2:38.63 | |||
20 | Louise Warming | 1997 | Aars Svømmeklub | 37.27 | 1:18.04 | 2:00.59 | 2:43.45 | |||
21 | Emilija Jonciauskaite | 1998 | Thisted Svømmeklub | 38.04 | 1:22.77 | 2:09.98 | 2:59.15 | |||
22 | Caroline Amstrup Pajbjerg | 1997 | Viborg Svømme Klub | 41.80 | 1:29.53 | 2:19.28 | 3:06.77 | |||
Løb 1, 200m Frisvømning, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Maria Søe Beith | 1996 | Thisted Svømmeklub | 31.62 | 1:05.94 | 1:40.83 | 2:15.04 | |||
2 | Karina Sørensen | 1995 | Ringsted Svømme Klub | 31.66 | 1:06.23 | 1:40.90 | 2:15.49 | |||
3 | Kathrine Barrett | 1996 | GTI | 31.76 | 1:06.62 | 1:42.08 | 2:16.88 | |||
4 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | Lyseng IF | 31.90 | 1:06.67 | 1:42.20 | 2:16.94 | |||
5 | Signe B. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 32.61 | 1:07.38 | 1:42.55 | 2:17.89 | |||
6 | Cecilie Ravn Jensen | 1994 | Holstebro Svømme Club | 32.74 | 1:08.75 | 1:44.24 | 2:18.98 | |||
7 | Kirstine Feldinger | 1996 | Horsens Svømmeklub | 31.88 | 1:05.94 | 1:42.24 | 2:19.03 | |||
8 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 32.07 | 1:07.85 | 1:44.41 | 2:20.21 | |||
9 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 33.66 | 1:09.03 | 1:45.72 | 2:22.29 | |||
10 | Celine Drivsholm | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 33.53 | 1:09.36 | 1:46.18 | 2:23.38 | |||
11 | Katja Lund Cliff | 1996 | Holstebro Svømme Club | 33.68 | 1:10.28 | 1:46.22 | 2:23.66 | |||
12 | Louise Holm | 1994 | Horsens Svømmeklub | 33.41 | 1:09.00 | 1:46.85 | 2:25.61 | |||
13 | Betina K. Pedersen | 1994 | Viborg Svømme Klub | 34.88 | 1:12.10 | 1:49.01 | 2:26.04 | |||
14 | Linette Hansen | 1995 | Brønderslev SK08 | 34.79 | 1:13.04 | 1:53.16 | 2:31.34 | |||
15 | Line Hatting | 1996 | Struer Svømmeklub | 34.34 | 1:13.34 | 1:53.92 | 2:32.59 | |||
16 | Anette Damsgaard | 1996 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 35.50 | 1:14.92 | 1:56.26 | 2:37.60 | |||
17 | Amalie Krøier Sørensen | 1996 | Aars Svømmeklub | 36.01 | 1:16.92 | 1:58.48 | 2:38.05 | |||
18 | Simone Larsen | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 37.07 | 1:17.89 | 2:00.16 | 2:40.39 | |||
19 | Alberte R. Sørensen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 37.62 | 1:18.54 | 2:01.17 | 2:43.55 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 26 januar 2013 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:07 |