Results for Limfjords Cup 2013
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stvne navn | Limfjords Cup 2013 | Udskriftsdato | 26 januar 2013 | |||
Stvne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 11:59 | |||
Arrangr | Struer Svmmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 26 januar 2013 |
Lb 3, 100m Brystsvmning, Finaler 12 r og yngre |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Maria Mller Glargaard | 2001 | Esbjerg Svmmeklub | 40.65 | 1:24.79 | |||||
2 | Jannie Eickhardt | 2001 | Esbjerg Svmmeklub | 42.78 | 1:28.12 | |||||
3 | Olivia Poulsen | 2001 | Skive Svmmeklub Poseidon | 47.57 | 1:36.20 | |||||
4 | Ester Mller | 2001 | Esbjerg Svmmeklub | 47.96 | 1:41.23 | |||||
5 | Nicoline Fejer | 2001 | GTI | 49.95 | 1:42.08 | |||||
6 | Maja Ibsen | 2001 | Aars Svmmeklub | 48.92 | 1:42.23 | |||||
7 | Trine Dam | 2001 | Svmmeklubben Koral | 49.95 | 1:42.99 | |||||
8 | Josefine Due Christensen | 2001 | Svmmeklubben Koral | 50.24 | 1:45.26 | |||||
9 | Amalie Vilstrup | 2002 | Herning Svmmeklub | 49.38 | 1:45.34 | |||||
10 | Signe Juul Srensen | 2001 | Skovbakken Svmmeafdeling | 49.13 | 1:45.35 | |||||
11 | Laura Gam | 2001 | Herning Svmmeklub | 51.15 | 1:45.54 | |||||
12 | Isabella Bach | 2002 | Holstebro Svmme Club | 51.18 | 1:47.16 | |||||
13 | Elisabeth Slvkjr | 2002 | Thisted Svmmeklub | 51.44 | 1:49.05 | |||||
14 | Anna Bliksted | 2001 | Svmmeklubben Tempo | 52.83 | 1:49.62 | |||||
15 | Helene Levring Andersen | 2001 | Viborg Svmme Klub | 54.05 | 1:49.67 | |||||
16 | Sofia Louise Dahl | 2002 | Skovbakken Svmmeafdeling | 53.37 | 1:50.17 | |||||
17 | Louise Eg Larsen | 2002 | Herning Svmmeklub | 51.93 | 1:50.45 | |||||
18 | Lise Fjord Hounisen | 2002 | Esbjerg Svmmeklub | 52.75 | 1:51.00 | |||||
19 | Freja Bidstrup Srensen | 2002 | Esbjerg Svmmeklub | 52.56 | 1:52.84 | |||||
20 | Merete Brixen Lomholt | 2001 | Svmmeklubben Koral | 52.00 | 1:53.24 | |||||
21 | Carina Bro | 2001 | Esbjerg Svmmeklub | 53.82 | 1:53.27 | |||||
22 | Cathrine Srensen | 2001 | Aars Svmmeklub | 54.18 | 1:53.57 | |||||
23 | Sofie Cosedis Enevoldsen | 2001 | Skovbakken Svmmeafdeling | 55.66 | 1:55.52 | |||||
24 | Anna Elmbk Kristensen | 2001 | Esbjerg Svmmeklub | 55.43 | 1:56.81 | |||||
25 | Frida B. Nielsen | 2001 | Svmmeklubben Koral | 54.01 | 1:58.43 | |||||
26 | Nina Lodberg Sparre | 2001 | Svmmeklubben Koral | 57.71 | 2:00.00 | |||||
27 | Andrea Stenger Bidstrup | 2003 | Skovbakken Svmmeafdeling | 56.54 | 2:00.87 | |||||
28 | Noomi Nymann Madsen | 2001 | IHF Svmning | 58.50 | 2:02.46 | |||||
29 | Christina M. Glargaard | 2004 | Esbjerg Svmmeklub | 1:02.35 | 2:08.75 | |||||
30 | Lisa Rainer | 2002 | Svmmeklubben Tempo | 1:00.82 | 2:14.11 | |||||
31 | Astrid Crone Jespersen | 2002 | Skovbakken Svmmeafdeling | 1:00.38 | 2:18.80 | |||||
32 | Emma Jrgensen | 2001 | Esbjerg Svmmeklub | 1:08.69 | 2:21.01 | |||||
- | Anna Krarup Lund | 2003 | Esbjerg Svmmeklub | DSQ | Flere flyben e/start | |||||
- | Laura Adam | 2001 | Struer Svmmeklub | DSQ | 5xFlyben v/25m | |||||
- | Mathilde Sofie Srensen | 2001 | Esbjerg Svmmeklub | DSQ | 2armtag u/vand start | |||||
- | Solvej Kofoed Lund | 2003 | Skovbakken Svmmeafdeling | DSQ | 1 hnd i vending 50m | |||||
Lb 3, 100m Brystsvmning, Finaler 13 - 14 r |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Lrke Harksen Nehmdahl | 1999 | Viborg Svmme Klub | 37.93 | 1:20.83 | |||||
2 | Nadia Nrskov Vogt | 2000 | Esbjerg Svmmeklub | 40.19 | 1:23.24 | |||||
3 | Sofie Poulsen | 1999 | Thisted Svmmeklub | 39.79 | 1:23.39 | |||||
4 | Mathilde Snitgaard | 2000 | Struer Svmmeklub | 40.37 | 1:24.59 | |||||
5 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | Durup IF | 41.94 | 1:28.45 | |||||
6 | Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | GTI | 44.29 | 1:31.37 | |||||
7 | Emma Kjr | 1999 | Aars Svmmeklub | 43.97 | 1:31.64 | |||||
8 | Kathrine Fog | 2000 | Viborg Svmme Klub | 44.67 | 1:31.85 | |||||
9 | Helene Olesen | 2000 | Svmmeklubben Tempo | 45.03 | 1:33.30 | |||||
10 | Maren Bielefeldt | 1999 | Holstebro Svmme Club | 44.53 | 1:33.48 | |||||
11 | Iben Damsgaard | 2000 | Durup IF | 44.35 | 1:34.77 | |||||
12 | Julie Lund | 2000 | Svmmeklubben Grindsted | 44.79 | 1:35.80 | |||||
13 | Isabell Eriksen | 1999 | Vejle Svmmeklub Triton | 45.71 | 1:36.17 | |||||
14 | Line Nielsen | 1999 | Esbjerg Svmmeklub | 44.75 | 1:36.50 | |||||
15 | Natascha Holm Byskov | 2000 | Holstebro Svmme Club | 47.93 | 1:37.79 | |||||
16 | Freya R. Andersen | 2000 | Vildbjerg Svmmeklub | 46.80 | 1:38.25 | |||||
17 | Camilla Heide Nielsen | 2000 | Esbjerg Svmmeklub | 47.53 | 1:39.28 | |||||
18 | Helena Splidt-Samuelsen | 2000 | GTI | 48.59 | 1:40.00 | |||||
19 | Caroline Steffensen | 2000 | Ringsted Svmme Klub | 47.95 | 1:40.57 | |||||
20 | Rikke Thi Vestergaard | 2000 | Holstebro Svmme Club | 49.30 | 1:42.60 | |||||
21 | Camille Lindhard Jensen | 2000 | Skive Svmmeklub Poseidon | 48.19 | 1:42.73 | |||||
22 | Klara Therkildsen | 1999 | Aars Svmmeklub | 50.16 | 1:44.20 | |||||
23 | Julie Illeborg Jensen | 2000 | Esbjerg Svmmeklub | 50.11 | 1:45.03 | |||||
24 | Marlene Dyekr Egsgaard | 2000 | Svmmeklubben Koral | 50.71 | 1:45.14 | |||||
25 | Linda Strunge | 2000 | Herning Svmmeklub | 52.84 | 1:47.09 | |||||
26 | Kristina Plagborg | 2000 | Svmmeklubben Koral | 52.14 | 1:48.84 | |||||
27 | Andrea K. Pedersen | 2000 | Durup IF | 51.88 | 1:48.97 | |||||
28 | Louise Xia Klogborg | 2000 | Holstebro Svmme Club | 54.95 | 1:51.17 | |||||
29 | Anna Slipsager | 2000 | Svmmeklubben Koral | 54.96 | 1:54.75 | |||||
30 | Caroline Thimm | 1999 | Herning Svmmeklub | 56.22 | 1:57.64 | |||||
31 | Emma Gleitze Holm | 1999 | Skive Svmmeklub Poseidon | 55.94 | 1:59.40 | |||||
- | Sidse Mnsson | 2000 | Aars Svmmeklub | DSQ | 1 hnd i afslutning | |||||
Lb 3, 100m Brystsvmning, Finaler 15 - 16 r |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Signe Nielsen | 1998 | Ringsted Svmme Klub | 36.14 | 1:15.31 | |||||
2 | Josephine Frede Bundgaard | 1997 | Lyseng IF | 38.34 | 1:21.12 | |||||
3 | Camilla Madsen | 1997 | Holstebro Svmme Club | 38.60 | 1:21.16 | |||||
4 | Helle Dohn | 1998 | Holstebro Svmme Club | 39.94 | 1:21.59 | |||||
5 | Mathilde Hansen | 1998 | Svmmeklubben Tempo | 39.01 | 1:21.80 | |||||
6 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Struer Svmmeklub | 38.55 | 1:21.96 | |||||
7 | Sara Sofia Benzarti | 1997 | Horsens Svmmeklub | 41.55 | 1:27.54 | |||||
8 | Stine T. Sndergaard | 1998 | Holstebro Svmme Club | 43.04 | 1:27.65 | |||||
9 | Mai Rossau Noer | 1997 | Struer Svmmeklub | 1:29.42 | 1:29.42 | |||||
10 | Agnes Astrup Christiansen | 1997 | Vejle Svmmeklub Triton | 1:29.67 | 1:29.67 | |||||
11 | Mikala Mai Halbirk | 1998 | Vejle Svmmeklub Triton | 1:31.57 | 1:31.57 | |||||
12 | Ani Frslev Hansen | 1998 | Durup IF | 43.50 | 1:32.98 | |||||
13 | Christie Prhl | 1998 | Viborg Svmme Klub | 45.00 | 1:34.27 | |||||
14 | Mathilde Clausen | 1998 | Herning Svmmeklub | 44.89 | 1:35.52 | |||||
15 | Cecilie Knudsen | 1997 | Esbjerg Svmmeklub | 44.99 | 1:37.16 | |||||
16 | Henriette Srensen | 1997 | Holstebro Svmme Club | 47.29 | 1:40.73 | |||||
17 | Kathrine R. Jensen | 1998 | Aars Svmmeklub | 48.32 | 1:41.87 | |||||
18 | Emilie Steffensen | 1997 | Ringsted Svmme Klub | 42.37 | 1:43.14 | |||||
19 | Astrid Lassen | 1998 | IHF Svmning | 49.24 | 1:43.77 | |||||
20 | Cecilia Hjbjerg | 1997 | Skive Svmmeklub Poseidon | 47.85 | 1:43.98 | |||||
21 | Sarah Hygum Jensen | 1998 | Svmmeklubben Koral | 50.73 | 1:47.33 | |||||
22 | Karla-Johanne Bangsholt | 1998 | Durup IF | 50.28 | 1:47.75 | |||||
23 | Caroline Amstrup Pajbjerg | 1997 | Viborg Svmme Klub | 52.04 | 1:49.03 | |||||
24 | Kathrine Krier Srensen | 1998 | Aars Svmmeklub | 50.99 | 1:49.43 | |||||
25 | Laura Dorthea Risvig | 1998 | IHF Svmning | 53.78 | 1:51.15 | |||||
26 | Lrke Marie Bentsen | 1998 | Lyseng IF | 53.28 | 1:59.46 | |||||
Lb 3, 100m Brystsvmning, Finaler 17 r og ldre |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Maria Se Beith | 1996 | Thisted Svmmeklub | 35.59 | 1:15.31 | |||||
2 | Freydis Magnusdottir | 1995 | Ringsted Svmme Klub | 36.16 | 1:15.32 | |||||
3 | Nina Hjris Jrgensen | 1992 | Lyseng IF | 35.27 | 1:15.96 | |||||
4 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svmme Club | 38.07 | 1:17.86 | |||||
5 | Tine Christensen | 1996 | Aalborg Svmmeklub | 38.18 | 1:19.22 | |||||
6 | Katja Lund Cliff | 1996 | Holstebro Svmme Club | 38.48 | 1:20.40 | |||||
7 | Helle Kjr | 1994 | Thisted Svmmeklub | 38.53 | 1:21.80 | |||||
8 | Kirstine Feldinger | 1996 | Horsens Svmmeklub | 39.98 | 1:22.56 | |||||
9 | Cecilie Ravn Jensen | 1994 | Holstebro Svmme Club | 40.85 | 1:25.74 | |||||
10 | Betina K. Pedersen | 1994 | Viborg Svmme Klub | 1:28.20 | 1:28.20 | |||||
11 | Linette Hansen | 1995 | Brnderslev SK08 | 44.21 | 1:32.05 | |||||
12 | Anne Nielsen | 1996 | Aars Svmmeklub | 44.10 | 1:32.86 | |||||
13 | Birgitte Mark Jensen | 1994 | Svmmeklubben Rask | 45.86 | 1:34.43 | |||||
- | Marie Juhl Jensen | 1996 | Lyseng IF | DSQ | Ej syncron armtag | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 26 januar 2013 |
Licens til Struer Svmmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:59 |