Results for Regionsmesterskaber Nordjylland 2013
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stvne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2013 | Udskriftsdato | 02 februar 2013 | |||
Stvne by | Frederikshavn | Udskriftstidspunkt | 12:32 | |||
Arrangr | Svm Region Nordjylland & FFI-Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 02 februar 2013 |
Lb 9, 100m Brystsvmning Herrer, Finaler 15 - 16 r |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Brandborg | 1997 | 465 | 33.40 | 1:11.80 | |||||
Stvring Svmmeklub Pingvinen | ||||||||||
2 | Daniel Haahr Pallesen | 1998 | 425 | 35.09 | 1:13.96 | |||||
Svmmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
3 | Ludvig Lind | 1998 | 355 | 37.08 | 1:18.52 | |||||
Svmmeklubben Nord | ||||||||||
4 | Emil Hougesen | 1997 | 338 | 37.29 | 1:19.87 | |||||
Svmmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
5 | Emil Poulsen | 1997 | 335 | 38.34 | 1:20.07 | |||||
Svmmeklubben Nord | ||||||||||
6 | Nicolai Madsen | 1997 | 317 | 38.77 | 1:21.58 | |||||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
7 | Daniel Laustsen | 1997 | 253 | 42.65 | 1:27.94 | |||||
Frederikshavn FI Svmning | ||||||||||
8 | Asger Mikkelsen | 1997 | 222 | 43.25 | 1:31.78 | |||||
Idrtsforening Jarl, Arden | ||||||||||
9 | Magnus Mortensen | 1998 | 140 | 50.48 | 1:47.16 | |||||
Svmmeklubben Shesten | ||||||||||
Lb 9, 100m Brystsvmning Herrer, Finaler 13 - 14 r |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Boesen | 1999 | 367 | 36.78 | 1:17.64 | |||||
Thisted Svmmeklub | ||||||||||
2 | Andreas K Larsen | 1999 | 343 | 37.97 | 1:19.43 | |||||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
3 | Gustav Yde | 2000 | 307 | 38.89 | 1:22.43 | |||||
Svmmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Morten Due Nielsen | 1999 | 281 | 40.56 | 1:24.86 | |||||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
5 | Lars Lyhne | 1999 | 248 | 42.40 | 1:28.51 | |||||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
6 | Frederik Peter Bager | 1999 | 237 | 43.05 | 1:29.81 | |||||
Svmmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
7 | Mads L. Werther | 2000 | 219 | 44.45 | 1:32.25 | |||||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
8 | Thomas Gosvig | 1999 | 217 | 44.93 | 1:32.54 | |||||
Skagen Svmmeklub | ||||||||||
9 | Andreas Prior | 1999 | 213 | 42.94 | 1:33.17 | |||||
Svmmeklubben Shesten | ||||||||||
10 | Karl Meisner-Jensen | 1999 | 212 | 44.91 | 1:33.23 | |||||
Svmmeklubben Nord | ||||||||||
11 | Rune Nrgaard | 2000 | 190 | 46.29 | 1:36.79 | |||||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
12 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | 160 | 1:42.51 | 1:42.51 | |||||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
13 | Lukas Kranker | 2000 | 154 | 47.66 | 1:43.73 | |||||
Brnderslev SK08 | ||||||||||
14 | Mads Bogner | 2000 | 153 | 47.67 | 1:43.94 | |||||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
15 | Mathias R. F. K. Svendsen | 2000 | 150 | 50.49 | 1:44.61 | |||||
Frederikshavn FI Svmning | ||||||||||
16 | Jens Horne | 1999 | 150 | 51.30 | 1:44.69 | |||||
Svmmeklubben S 68 | ||||||||||
17 | Rasmus Kirkelund Nielsen | 1999 | 144 | 49.47 | 1:46.09 | |||||
Svmmeklubben Shesten | ||||||||||
18 | Scott Stegenborg | 2000 | 130 | 51.56 | 1:49.67 | |||||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
19 | Frederik Isaksen | 2000 | 125 | 53.36 | 1:51.13 | |||||
Svmmeklubben Shesten | ||||||||||
20 | Mathias Holme Pedersen | 1999 | 108 | 55.14 | 1:56.88 | |||||
Skagen Svmmeklub | ||||||||||
21 | Max Lundum | 1999 | 87 | 58.04 | 2:05.65 | |||||
Skagen Svmmeklub | ||||||||||
22 | Adam Sholm Hansen | 1999 | 79 | 1:03.18 | 2:09.49 | |||||
Skagen Svmmeklub | ||||||||||
- | Andreas Nrrevang | 1999 | DNS | |||||||
Svmmeklubben Shesten | ||||||||||
- | Thomas Holm Tambjerg | 2000 | DNS | |||||||
Stvring Svmmeklub Pingvinen | ||||||||||
- | Joakim Kopp Drewsen | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svmmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Shane Byrne | 2000 | DSQ | Asyn. armtag start | ||||||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
Lb 9, 100m Brystsvmning Herrer, Finaler 11 - 12 r |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Thomas Schiby | 2001 | 203 | 44.97 | 1:34.57 | |||||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
2 | Sren P. Rasmussen | 2001 | 167 | 47.72 | 1:40.94 | |||||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
3 | Lawrence Langley | 2001 | 121 | 51.66 | 1:52.51 | |||||
Stvring Svmmeklub Pingvinen | ||||||||||
4 | Anton Mark Mouritzen | 2001 | 104 | 56.95 | 1:58.20 | |||||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
5 | Lukas Emil Lynge | 2001 | 92 | 57.97 | 2:03.10 | |||||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
6 | Valdemar G. Christensen | 2002 | 80 | 59.47 | 2:08.99 | |||||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
7 | Victor Bech | 2002 | 80 | 1:00.47 | 2:09.29 | |||||
Thisted Svmmeklub | ||||||||||
8 | David Johansen | 2001 | 76 | 1:02.74 | 2:11.48 | |||||
Svmmeklubben Shesten | ||||||||||
9 | Ruben C. Nrgaard | 2002 | 63 | 1:06.45 | 2:19.99 | |||||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
- | Rasmus Storgaard | 2001 | DNS | |||||||
Svmmeklubben Shesten | ||||||||||
Lb 9, 100m Brystsvmning Herrer, Finaler 10 r og yngre |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jelmer de Zee | 2003 | 102 | 57.82 | 1:59.04 | |||||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
2 | Joost Rijkhoff | 2004 | 98 | 59.16 | 2:00.74 | |||||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
3 | Simon Kristiansen | 2003 | 90 | 59.41 | 2:04.07 | |||||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 02 februar 2013 |
Licens til Dansk Svmmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:32 |