Results for Kronborg Open Kort 2013
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja 1
Resultat Løb 19 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2013 | Udskriftsdato | 24 februar 2013 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 15:04 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 februar 2013 |
Løb 19, 10x50m Frisvømning Mix, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lyngby Es2 | 1999 | 4:41.31 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 26.56 | 26.56 | |||||||
Klara Reeh | 1999 | 28.61 | 55.17 | |||||||
Laurits Mathiassen | 1997 | 25.89 | 1:21.06 | |||||||
Irene Halck | 1999 | 29.45 | 1:50.51 | |||||||
Carl Fabiansen | 1999 | 26.31 | 2:16.82 | |||||||
Hannah Pilgaard | 1999 | 28.85 | 2:45.67 | |||||||
Tobias Fournais | 1998 | 27.42 | 3:13.09 | |||||||
Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 29.57 | 3:42.66 | |||||||
Lukas Sieben | 1999 | 29.16 | 4:11.82 | |||||||
Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 29.49 | 4:41.31 | |||||||
2 | Mixed Hss | 2002 | 4:48.73 | |||||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
Mika Persson | 1998 | 25.10 | 25.10 | |||||||
Sofi Djurklou | 2000 | 32.24 | 57.34 | |||||||
Saga Atlefjord | 2000 | 31.69 | 1:29.03 | |||||||
Heide Winberg | 1999 | 30.95 | 1:59.98 | |||||||
Mikael Johansson | 1999 | 29.96 | 2:29.94 | |||||||
Frida Taman | 2001 | 30.61 | 3:00.55 | |||||||
Jasper Sjöberg | 1999 | 29.04 | 3:29.59 | |||||||
Ida Liljeqvist | 1999 | 27.91 | 3:57.50 | |||||||
Stefan Kojic | 1998 | 26.07 | 4:23.57 | |||||||
Eric Schollin | 1997 | 25.16 | 4:48.73 | |||||||
3 | Farum Stjernemix | 1999 | 4:49.93 | |||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Daniel Christian | 1998 | 26.11 | 26.11 | |||||||
Mia Ishøj Nielsen | 2000 | 30.16 | 56.27 | |||||||
Philip Greve | 1998 | 25.23 | 1:21.50 | |||||||
Emilie Buurgaard Westh | 1999 | 30.35 | 1:51.85 | |||||||
Thomas Bech | 1998 | 27.00 | 2:18.85 | |||||||
Anne Sofie Gadfelt | 1999 | 30.13 | 2:48.98 | |||||||
Mads Jørner | 1998 | 26.65 | 3:15.63 | |||||||
Simone Jørgensen | 1999 | 33.29 | 3:48.92 | |||||||
Magnus Grundesen | 1998 | 27.55 | 4:16.47 | |||||||
Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 33.46 | 4:49.93 | |||||||
4 | Helsingør Mix K2 | 1999 | 4:53.76 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Julius Thielst | 2000 | 30.15 | 30.15 | |||||||
Mia Wennecke | 1999 | 31.68 | 1:01.83 | |||||||
Caroline Høst Lorenzen | 1999 | 32.43 | 1:34.26 | |||||||
Bertil Binau-Uldal | 1998 | 27.25 | 2:01.51 | |||||||
Camilla Feldmann | 1999 | 31.09 | 2:32.60 | |||||||
Helena Højsted Eriksen | 2000 | 30.54 | 3:03.14 | |||||||
Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 27.79 | 3:30.93 | |||||||
Elisabeth Lyngfeldt | 1999 | 29.80 | 4:00.73 | |||||||
Oskar Lilleøre | 1998 | 26.93 | 4:27.66 | |||||||
Mathias M. Trebbien | 1997 | 26.10 | 4:53.76 | |||||||
5 | Swim Team Trelleborg 1 Mix | 1999 | 5:04.04 | |||||||
Swim Team Trelleborg | ||||||||||
Cebastian Christensen | 1998 | 27.35 | 27.35 | |||||||
Axel Lloyd | 1999 | 28.92 | 56.27 | |||||||
Sandra Lendt | 2000 | 28.41 | 1:24.68 | |||||||
Nicola Parfitt | 2000 | 31.93 | 1:56.61 | |||||||
Lukas Blennow | 2001 | 32.85 | 2:29.46 | |||||||
Ida Enehov | 1999 | 30.07 | 2:59.53 | |||||||
Davilda Lareva | 2000 | 30.50 | 3:30.03 | |||||||
Lars Hallberg | 2001 | 30.78 | 4:00.81 | |||||||
Evelina Cronqvist | 2000 | 31.40 | 4:32.21 | |||||||
Mattias Rydqvist | 2000 | 31.83 | 5:04.04 | |||||||
6 | Gsc 1 | 1999 | 5:13.67 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Asbjørn Lau Everland | 1999 | 26.64 | 26.64 | |||||||
Ida Kjørtsholtsen | 2001 | 35.07 | 1:01.71 | |||||||
Lasse Maigaard | 2000 | 30.29 | 1:32.00 | |||||||
Nicoline Ingemann-Peterse | 2002 | 36.50 | 2:08.50 | |||||||
Rasmus Steenberg | 2000 | 28.19 | 2:36.69 | |||||||
Alina Sherfig | 2001 | 33.64 | 3:10.33 | |||||||
Thyge Ludvigsen | 1999 | 30.29 | 3:40.62 | |||||||
Rebecca Lawætz | 2002 | 35.53 | 4:16.15 | |||||||
Frederik Rindshøj | 1999 | 26.53 | 4:42.68 | |||||||
Ida Just Mikkelsen | 2001 | 30.99 | 5:13.67 | |||||||
7 | Lyngby Es3 | 1999 | 5:16.25 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 30.79 | 30.79 | |||||||
Ida Gelineck Padborg | 2002 | 31.98 | 1:02.77 | |||||||
Johan Feld Sørensen | 1999 | 29.81 | 1:32.58 | |||||||
Alix Reynolds | 2001 | 32.41 | 2:04.99 | |||||||
William Textor Broch | 2001 | 29.13 | 2:34.12 | |||||||
Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 35.10 | 3:09.22 | |||||||
Jeppe Mathiassen | 2000 | 30.48 | 3:39.70 | |||||||
Helena Brandt Jensen | 2000 | 33.78 | 4:13.48 | |||||||
Kristoffer Kortbæk | 1999 | 30.68 | 4:44.16 | |||||||
Cassandra Hammershøj | 2001 | 32.09 | 5:16.25 | |||||||
8 | Helsingør Mix K3 1 | 2000 | 5:44.84 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 35.70 | 35.70 | |||||||
Maja Bak Christensen | 2000 | 33.72 | 1:09.42 | |||||||
Lærke Feuk | 1999 | 32.55 | 1:41.97 | |||||||
Regitze Lyngfeldt | 2002 | 35.35 | 2:17.32 | |||||||
Sofie Villum Færch | 2002 | 35.58 | 2:52.90 | |||||||
Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | 32.39 | 3:25.29 | |||||||
William Houen | 2001 | 33.43 | 3:58.72 | |||||||
Lucas Hoffmann | 2000 | 33.96 | 4:32.68 | |||||||
Jesper Schiødt | 2001 | 36.46 | 5:09.14 | |||||||
Adrian Roed Schønning | 2000 | 35.70 | 5:44.84 | |||||||
9 | Værløse Mix | 1999 | 5:50.39 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Jacob Cheng Milsgaard | 1998 | 28.34 | 28.34 | |||||||
Jakob Hjalgrim | 1999 | 33.56 | 1:01.90 | |||||||
Mark Pavon Olesen | 1999 | 32.06 | 1:33.96 | |||||||
Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | 36.85 | 2:10.81 | |||||||
Malte Pavon Olesen | 2000 | 41.29 | 2:52.10 | |||||||
Esther Øksnebjerg | 2000 | 31.87 | 3:23.97 | |||||||
Nikoline Holde-Jensen | 1999 | 34.28 | 3:58.25 | |||||||
Katrine Høyer Tindbæk | 1999 | 34.28 | 4:32.53 | |||||||
Ida Holm Hansen | 2002 | 40.68 | 5:13.21 | |||||||
Sofie Nording-Grooss | 2001 | 37.18 | 5:50.39 | |||||||
10 | Helsingør Mix K3 2 | 2000 | 6:18.21 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Celine Burmester | 2000 | 33.95 | 33.95 | |||||||
Fie Tönshoff | 2002 | 39.75 | 1:13.70 | |||||||
Luna Green-Birch | 2001 | 37.48 | 1:51.18 | |||||||
Helena Hvid Hansen | 2001 | 40.40 | 2:31.58 | |||||||
Amanda Hietala | 2002 | 39.95 | 3:11.53 | |||||||
Villads Krarup | 2000 | 36.86 | 3:48.39 | |||||||
Emil Tönshoff | 2000 | 36.53 | 4:24.92 | |||||||
Kim Emil K. Petersen | 1999 | 36.91 | 5:01.83 | |||||||
Villads Bomholt Larsen | 2001 | 37.45 | 5:39.28 | |||||||
Elias Feuk | 2001 | 38.93 | 6:18.21 | |||||||
11 | Helsingør Mix Talent 2 | 2000 | 7:07.95 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Julie Nissen | 2002 | 43.67 | 43.67 | |||||||
Karoline Christensen | 2002 | 43.74 | 1:27.41 | |||||||
Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | 45.06 | 2:12.47 | |||||||
Pil Sylvander | 2004 | 38.06 | 2:50.53 | |||||||
Mathilde Schrøder | 2002 | 53.44 | 3:43.97 | |||||||
Julian Lastro | 2000 | 38.91 | 4:22.88 | |||||||
Lucas Burmester | 2002 | 42.89 | 5:05.77 | |||||||
Holger Bruun Henriksen | 2000 | 42.67 | 5:48.44 | |||||||
Sander Andkjær Doberck | 2000 | 1:19.51 | 7:07.95 | |||||||
Laurids Holme | 2000 | 7:07.95 | ||||||||
- | Stt 1 | 1999 | DNS | |||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
Jonas Vollquartz Svensson | 2004 | |||||||||
Josephine B. U. Danielsen | 2003 | |||||||||
Rasmus Paulsen | 2000 | |||||||||
Marceline Lermark | 2003 | |||||||||
Rasmus Hatting Petersen | 2002 | |||||||||
Ida Jensdottir Fremming | 2002 | |||||||||
Asbjørn V. T. Floor-Bøjde | 2002 | |||||||||
Julie Hansen | 2001 | |||||||||
Silas Bech Rindorf | 2000 | |||||||||
Laura Petersson | 2001 | DNS | ||||||||
- | Gsc 2 | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
William Lehn-Schiøler | 2000 | 30.05 | 30.05 | |||||||
- | Helsingør Mix Talent 1 | 2000 | DSQ | mgl. berør. v/1.skif | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Swim Team Trelleborg 2 Mix | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Swim Team Trelleborg | ||||||||||
Jonathan Hiltonsson | 2000 | 32.88 | 32.88 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 24 februar 2013 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:04 |