2018-09-22   20:57:46
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danish Open

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Tirsdag indledende

Resultat Løb 7 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danish Open    Udskriftsdato  26 marts 2013   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  12:20   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  26 marts 2013         
 
 
Løb 7, 400m Frisvømning Herrer, Indledende 
Europarekord Senior: Paul Biedermann (1986) 3:40.07 2009-07-26 
Nordisk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:54.90 2009-07-08 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Pál Joensen  1990    768  57.98  1:59.26  2:59.81    4:00.30   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Anton Ørskov Ipsen  1994    766  57.28  1:58.95  2:59.85    4:00.48   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Adam Paulsson  1995    750  58.73  1:59.82  3:00.65    4:02.15   
  Simklubben Elfsborg                   
                     
Kacper Klich  1994    745  1:00.11  2:01.67  3:02.92    4:02.71   
  Katowice                   
                     
Frans Johannessen  1992    701  58.68  2:01.36  3:05.23    4:07.66   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Alexandre Liess  1991    700  58.85  2:02.95  3:06.68    4:07.81  Deltager ikke i finalen 
  Ssg Saar Max Ritter                   
                     
Alvi Hjelm  1996    693  59.15  2:02.04  3:05.95    4:08.67   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Laust Moesgaard  1996    687  59.28  2:02.50  3:06.59    4:09.40   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Magnus Sloth Poulsen  1995    661  59.93  2:04.37  3:09.27    4:12.57   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
10  Michael Grønlund Larsen  1993    656  59.65  2:04.13  3:08.74    4:13.19   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
11  Frederik A. Mariegaard  1994    653  1:01.29  2:05.15  3:09.61    4:13.61   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
12  Christian Røssel  1995    652  1:00.81  2:05.73  3:09.92    4:13.72  Deltager ikke i finalen 
  Herlev Svømning                   
                     
13  Alexander Berggren  1994    652  1:00.14  2:04.31  3:09.41    4:13.79   
  Simklubben Elfsborg                   
                     
14  Mikkel Johansen  1994    641  1:01.11  2:05.16  3:08.90    4:15.12  Deltager ikke i finalen 
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
15  Viktor Holm  1996    639  1:00.46  2:05.44  3:10.69    4:15.49   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
16  Nicolai Frejvald Petersen  1993    609  1:01.99  2:07.30  3:13.82    4:19.53   
  Herlev Svømning                   
                     
17  Marc Bach Nielsen  1994    601  1:00.11  2:05.46  3:12.52    4:20.70   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
18  Magnus Andersen  1995    588  1:00.99  2:07.58  3:15.27    4:22.55   
  Roskilde Svømning                   
                     
19  Rasmus Mohr Nielsen  1996    542  1:01.09  2:07.77  3:18.83    4:29.90   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
20  Gustav Erksson  1994    524  1:01.00  2:07.43  3:20.06    4:32.93  Deltager ikke i finalen 
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.21.01  Udskriftsdato  26 marts 2013 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:20 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark