2018-09-19   22:41:05
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danish Open

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Tirsdag indledende

Resultat Løb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danish Open    Udskriftsdato  26 marts 2013   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  12:20   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  26 marts 2013         
 
 
Løb 4, 100m Frisvømning Damer, Indledende 
Europarekord Senior: Britta Steffen (1983) 52.07 2009-07-31 
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 53.05 2011-12-04 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.41 2009-07-30 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jeanette Ottesen Gray  1987    806  26.56        55.93  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Mie Ø. Nielsen  1996    791  27.45        56.30   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Pernille Blume  1994    771  27.36        56.78   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
Julie Levisen  1997    757  27.83        57.11   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Kelly Riber Rasmussen  1994    756  27.65        57.14   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Sarah Bro  1996    742  27.88        57.51   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
Christina Munkholm  1996    737  27.50        57.62   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Pernille Juel  1994    734  27.94        57.70   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Julie Brøndum Petersen  1994    713  28.10        58.26   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
10  Paulina Zelazna  1994    711  28.22        58.33   
  Wroclaw                   
                     
11  Anina Nicole Lund  1998    691  28.96        58.89   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
12  Megan Forslund Hansen  1997    687  28.73        59.00   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
13  Emilie Beckmann  1997    686  27.91        59.03   
  Tune I.F. Svømmeafdeling                   
                     
14  Maria Madsen  1995    678  28.43        59.25   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
15  Maja Nielsen  1996    675  28.58        59.35   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
16  Iben Grundtvig  1997    662  28.67        59.74   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
17  Lise-Lotte Larsen Bentin  1997    659  28.61        59.81   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
18  Anna Maria Svanbergsson  1993    658  28.81        59.85   
  Herlev Svømning                   
                     
19  Annelouise Dolleris  1995    652  28.65        1:00.02   
  Farum Svømmeklub                   
                     
20  Julie Sundahl Jakobsen  1995    639  29.21        1:00.43   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
21  Maria Bjørnbak Bostrup  1997    635  29.40        1:00.57   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
22  Amalie Mikkelsen  1997    634  29.19        1:00.59   
  Hovedstaden                   
                     
23  Birita Debes  1995    625  29.05        1:00.90   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
24  Amanda Højberg  1998    624  28.66        1:00.91   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
25  Eliana Jørgensen  1993    624  29.28        1:00.92   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
26  Ida Agerbak Trandum  1996    622  29.30        1:00.99  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
27  Sara Skrzydlo  1993    619  29.23        1:01.07   
  Wroclaw                   
                     
28  Frida Börnfors  1994    618  28.93        1:01.13   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
29  Louise Hjalmarsson  1997    616  29.60        1:01.17   
  Skövde Simsällskap                   
                     
30  Caroline Eskildsen  1995    609  29.28        1:01.40   
  Køge Svømmeklub                   
                     
31  Marie Voigt Lauridsen  1995    606  29.15        1:01.52   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
32  Marina Heller Hansen  1994    584  30.48        1:02.26   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
33  Astrið Foldarskarð  1994    581  29.47        1:02.40   
  Ægir Klaksvik                   
                     
34  Guðrun Mortensen  1997    575  29.01        1:02.61   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                     
35  Emma Nørgaard  1997    571  29.08        1:02.74   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
36  Tone Laksafoss Sparre  1996    549  30.70        1:03.58   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.21.01  Udskriftsdato  26 marts 2013 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:20 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark