Resultat för Kvantum Cup 2013
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass 1
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum Cup 2013 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 | |||
Tävlingsort | Luleå | Utskriftstid | 23:16 | |||
Arrangör | Luleå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 februari 2013 |
Gren 8, 100m Frisim Damer A-D, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hanna Lundberg | 2002 | Luleå Simsällskap | 38.72 | 1:21.57 | |||||
2 | Alva Gonzalez-Glanberg | 2002 | Luleå Simsällskap | 1:23.88 | 1:23.88 | |||||
3 | Amalia Siekkinen | 2002 | Oulun Lohet | 42.62 | 1:30.18 | |||||
4 | Lisa Bäcklund | 2002 | Piteå Sim | 45.69 | 1:34.75 | |||||
5 | Tina Ylipää | 2002 | Luleå Simsällskap | 43.88 | 1:35.85 | |||||
6 | Lova Bergmark | 2002 | Bureå Simsällskap | 48.40 | 1:38.04 | |||||
7 | Jonna Flodström | 2002 | Piteå Sim | 48.88 | 1:52.68 | |||||
8 | Linnea Isaksson | 2003 | Bodens BK Simklubb | 53.29 | 2:00.43 | |||||
Gren 8, 100m Frisim Damer A-D, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Katri Hurskainen | 2000 | Oulun Lohet | 31.90 | 1:06.38 | |||||
2 | Moa Kitti | 2000 | Haparanda Sportklubb Taktik | 36.14 | 1:13.40 | |||||
3 | Sarah Jonsson | 2001 | Luleå Simsällskap | 38.80 | 1:17.47 | |||||
4 | Katriina Korpi | 2000 | Oulun Lohet | 37.20 | 1:17.88 | |||||
5 | Sanna Hedebäck | 2001 | Bureå Simsällskap | 38.73 | 1:19.16 | |||||
6 | Alva Nilsson | 2000 | Burträsk Simpolare | 38.02 | 1:20.01 | |||||
7 | Frida Svedberg | 2001 | Burträsk Simpolare | 38.99 | 1:20.63 | |||||
8 | Sara Kitti | 2000 | Haparanda Sportklubb Taktik | 39.23 | 1:21.21 | |||||
9 | Petra Andersson | 2001 | Bureå Simsällskap | 1:24.32 | 1:24.32 | |||||
10 | Vera Forsgren | 2001 | Bureå Simsällskap | 40.86 | 1:24.79 | |||||
11 | Emma Pajuluoma | 2001 | Oulun Lohet | 41.08 | 1:25.24 | |||||
12 | Erika Lindström | 2000 | Burträsk Simpolare | 41.74 | 1:27.13 | |||||
13 | Sara Brännström | 2001 | Luleå Simsällskap | 41.90 | 1:27.71 | |||||
14 | Marleena Potila | 2000 | Oulun Lohet | 43.26 | 1:30.85 | |||||
15 | Aino Raappana | 2001 | Oulun Lohet | 45.01 | 1:30.92 | |||||
16 | Iza Bergwall | 2001 | Piteå Sim | 1:33.50 | 1:33.50 | |||||
17 | Inga-Maarit Viitanen | 2001 | Haparanda Sportklubb Taktik | 42.39 | 1:34.83 | |||||
18 | Alva Lundmark | 2001 | Bureå Simsällskap | 52.13 | 1:43.39 | |||||
19 | Hanna Svanberg | 2001 | Luleå Simsällskap | 51.82 | 1:48.31 | |||||
20 | Sussi Tedestedt | 2001 | Burträsk Simpolare | 50.69 | 1:51.01 | |||||
21 | Matilda Lindbäck | 2001 | Bodens BK Simklubb | 1:57.19 | 1:57.19 | |||||
Gren 8, 100m Frisim Damer A-D, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Carita Heikkala | 1998 | Oulun Lohet | 32.15 | 1:05.88 | |||||
2 | Saana Luokkanen | 1999 | Kempeleen Pyrintö | 32.03 | 1:06.09 | |||||
3 | Sanna Stenberg | 1999 | Piteå Sim | 32.47 | 1:06.78 | |||||
4 | Josefine Nyström | 1998 | Bureå Simsällskap | 33.48 | 1:10.55 | |||||
5 | Laura Fält | 1998 | Oulun Lohet | 34.43 | 1:11.31 | |||||
6 | Inna Pajuluoma | 1999 | Oulun Lohet | 35.49 | 1:11.80 | |||||
7 | Siiri Ikäheimonen | 1998 | Oulun Lohet | 35.17 | 1:13.02 | |||||
8 | Iida Ahonen | 1999 | Oulun Lohet | 35.35 | 1:13.44 | |||||
9 | Riikka Korpi | 1998 | Oulun Lohet | 35.63 | 1:13.49 | |||||
10 | Malin Boström | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 36.41 | 1:14.75 | |||||
11 | Veera Vornanen | 1999 | Oulun Lohet | 36.52 | 1:15.07 | |||||
12 | Julia Forsgren | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 37.28 | 1:18.50 | |||||
13 | Julia Larsson-Nygren | 1999 | Luleå Simsällskap | 38.22 | 1:20.26 | |||||
14 | Linnea Nilsson | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 37.86 | 1:21.78 | |||||
15 | Nadja Hahto | 1999 | Oulun Lohet | 40.69 | 1:23.23 | |||||
16 | Emilia Hannefors | 1999 | Haparanda Sportklubb Taktik | 40.71 | 1:29.54 | |||||
Gren 8, 100m Frisim Damer A-D, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linda Holmgren | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 28.44 | 59.75 | |||||
2 | Siiri Karvosenoja | 1997 | Oulun Lohet | 30.66 | 1:04.49 | |||||
3 | Linnea Olofsson | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 30.83 | 1:05.64 | |||||
4 | Raphaela Breuhauer | 1996 | Oulun Lohet | 32.09 | 1:06.77 | |||||
5 | Matilda Nyström | 1995 | Bureå Simsällskap | 32.04 | 1:06.85 | |||||
6 | Niina Pelkonen | 1997 | Oulun Lohet | 32.39 | 1:07.73 | |||||
7 | Janette Karppinen | 1996 | Oulun Lohet | 32.85 | 1:08.67 | |||||
8 | Felicia Nilsson | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 34.03 | 1:12.31 | |||||
9 | Fanny Eriksson | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 35.59 | 1:12.93 | |||||
10 | Angelina Isaksson | 1997 | Byske Simklubb | 38.20 | 1:23.80 | |||||
11 | Jennifer Dahlberg | 1997 | Byske Simklubb | 40.64 | 1:25.98 | |||||
12 | Sanna Kasos | 1997 | Byske Simklubb | 40.90 | 1:27.41 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 23:16 |