Resultat för Kvantum Cup 2013
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum Cup 2013 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 | |||
Tävlingsort | Luleå | Utskriftstid | 23:15 | |||
Arrangör | Luleå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 februari 2013 |
Gren 1, 50m Ryggsim Herrar A-D, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isak Olsson | 2002 | Bureå Simsällskap | 40.96 | ||||||
2 | Anton Krogh-Vennemo | 2002 | Bureå Simsällskap | 50.98 | ||||||
3 | Ji An Wang | 2003 | Luleå Simsällskap | 51.45 | ||||||
4 | Olle Ferm | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 51.82 | ||||||
5 | Otto Forslund | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 56.45 | ||||||
6 | Emil Ulander | 2003 | Skellefte Simsällskap 34 | 57.71 | ||||||
7 | Markus Liiti | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 1:02.81 | ||||||
- | Albin Eriksson | 2003 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 1, 50m Ryggsim Herrar A-D, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jere Lotvonen | 2000 | Oulun Lohet | 35.05 | ||||||
2 | Niko Pelkonen | 2001 | Oulun Lohet | 40.71 | ||||||
3 | Marios Johansson | 2001 | Piteå Sim | 43.14 | ||||||
4 | Rasmus Andreasson | 2000 | Luleå Simsällskap | 43.62 | ||||||
5 | Alfred Vikström | 2001 | Bureå Simsällskap | 47.71 | ||||||
Gren 1, 50m Ryggsim Herrar A-D, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gustav Lindström | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 30.63 | ||||||
2 | Juho Herva | 1998 | Oulun Lohet | 31.83 | ||||||
3 | Konsta Kallinen | 1999 | Oulun Lohet | 32.14 | ||||||
4 | Oliver Flodström | 1999 | Piteå Sim | 34.12 | ||||||
5 | Jacob Danielsson | 1998 | Piteå Sim | 34.54 | ||||||
6 | Aukusti Ylitervo | 1999 | Oulun Lohet | 34.61 | ||||||
7 | Isak Viklund | 1998 | Burträsk Simpolare | 35.19 | ||||||
8 | Juho Kaikkonen | 1999 | Oulun Lohet | 37.04 | ||||||
9 | Erik Viklund | 1998 | Burträsk Simpolare | 37.32 | ||||||
10 | Konstantinos Johansson | 1998 | Piteå Sim | 38.06 | ||||||
11 | Mattias Jonsson | 1999 | Piteå Sim | 41.15 | ||||||
12 | Felix Nyström | 1999 | Bureå Simsällskap | 41.18 | ||||||
13 | William Warg | 1999 | Luleå Simsällskap | 41.84 | ||||||
14 | Joel Lindgren | 1999 | Burträsk Simpolare | 42.92 | ||||||
15 | Erik Söderlund | 1999 | Bureå Simsällskap | 49.02 | ||||||
16 | Christoffer Karlsson | 1999 | Luleå Simsällskap | 52.08 | ||||||
17 | Ludwig Rönnbäck | 1999 | Luleå Simsällskap | 57.31 | ||||||
- | Johannes Engren | 1998 | Luleå Simsällskap | DNS | ||||||
- | Arvid Vikström | 1999 | Bureå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Oskar Kitti | 1999 | Haparanda Sportklubb Taktik | DSQ | ||||||
Gren 1, 50m Ryggsim Herrar A-D, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Janne Lantto | 1994 | Oulun Lohet | 28.49 | ||||||
2 | Filip Svedberg | 1997 | Burträsk Simpolare | 29.30 | ||||||
3 | Aku Venhola | 1990 | Oulun Lohet | 31.77 | ||||||
4 | Dmitri Sandström | 1993 | Piteå Sim | 32.02 | ||||||
5 | Victor Sundman | 1992 | Piteå Sim | 32.73 | ||||||
6 | Albin Lindberg | 1997 | Piteå Sim | 34.90 | ||||||
7 | Elias Bystedt | 1995 | Bureå Simsällskap | 36.00 | ||||||
8 | Andreas Jonsson | 1997 | Älvsby Simsällskap | 37.59 | ||||||
9 | Filip Sundqvist | 1997 | Byske Simklubb | 37.94 | ||||||
10 | Peter Lundberg | 1991 | Älvsby Simsällskap | 38.76 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 23:15 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum Cup 2013 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 | |||
Tävlingsort | Luleå | Utskriftstid | 23:15 | |||
Arrangör | Luleå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 februari 2013 |
Gren 2, 50m Ryggsim Damer A-D, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Amalia Siekkinen | 2002 | Oulun Lohet | 44.35 | ||||||
2 | Hanna Lundberg | 2002 | Luleå Simsällskap | 44.77 | ||||||
3 | Alva Gonzalez-Glanberg | 2002 | Luleå Simsällskap | 47.20 | ||||||
4 | Lisa Bäcklund | 2002 | Piteå Sim | 49.39 | ||||||
5 | Malla Juutinen | 2003 | Oulun Lohet | 50.64 | ||||||
6 | Tina Ylipää | 2002 | Luleå Simsällskap | 51.04 | ||||||
7 | Astrid Lövgren | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 51.99 | ||||||
8 | Lova Bergmark | 2002 | Bureå Simsällskap | 52.22 | ||||||
9 | Eliza Happonen | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 55.46 | ||||||
10 | Klara Sunuwar | 2002 | Bodens BK Simklubb | 56.96 | ||||||
11 | Linnea Isaksson | 2003 | Bodens BK Simklubb | 59.09 | ||||||
12 | Jonna Flodström | 2002 | Piteå Sim | 1:00.68 | ||||||
13 | Johanna Karlsson | 2003 | Luleå Simsällskap | 1:06.42 | ||||||
14 | Anna Brännström | 2003 | Luleå Simsällskap | 1:10.40 | ||||||
Gren 2, 50m Ryggsim Damer A-D, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Katri Hurskainen | 2000 | Oulun Lohet | 34.11 | ||||||
2 | Katriina Korpi | 2000 | Oulun Lohet | 39.55 | ||||||
3 | Alva Nilsson | 2000 | Burträsk Simpolare | 40.44 | ||||||
4 | Frida Svedberg | 2001 | Burträsk Simpolare | 40.67 | ||||||
5 | Moa Kitti | 2000 | Haparanda Sportklubb Taktik | 40.92 | ||||||
6 | Petra Andersson | 2001 | Bureå Simsällskap | 41.26 | ||||||
7 | Sanna Hedebäck | 2001 | Bureå Simsällskap | 42.41 | ||||||
8 | Sara Kitti | 2000 | Haparanda Sportklubb Taktik | 43.64 | ||||||
9 | Sarah Jonsson | 2001 | Luleå Simsällskap | 45.62 | ||||||
10 | Aino Raappana | 2001 | Oulun Lohet | 45.64 | ||||||
11 | Emma Pajuluoma | 2001 | Oulun Lohet | 45.84 | ||||||
11 | Vera Forsgren | 2001 | Bureå Simsällskap | 45.84 | ||||||
13 | Erika Lindström | 2000 | Burträsk Simpolare | 46.79 | ||||||
14 | Sara Brännström | 2001 | Luleå Simsällskap | 47.58 | ||||||
15 | Iza Bergwall | 2001 | Piteå Sim | 49.57 | ||||||
16 | Inga-Maarit Viitanen | 2001 | Haparanda Sportklubb Taktik | 49.71 | ||||||
17 | Lova Lindvall | 2000 | Luleå Simsällskap | 51.64 | ||||||
18 | Alva Lundmark | 2001 | Bureå Simsällskap | 51.69 | ||||||
19 | Thelma Koskinen | 2001 | Haparanda Sportklubb Taktik | 53.06 | ||||||
20 | Sussi Tedestedt | 2001 | Burträsk Simpolare | 57.02 | ||||||
21 | Hanna Svanberg | 2001 | Luleå Simsällskap | 57.83 | ||||||
22 | Matilda Lindbäck | 2001 | Bodens BK Simklubb | 59.06 | ||||||
Gren 2, 50m Ryggsim Damer A-D, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Carita Heikkala | 1998 | Oulun Lohet | 33.63 | ||||||
2 | Laura Fält | 1998 | Oulun Lohet | 36.03 | ||||||
3 | Inna Pajuluoma | 1999 | Oulun Lohet | 36.19 | ||||||
4 | Josefine Nyström | 1998 | Bureå Simsällskap | 38.48 | ||||||
5 | Siiri Ikäheimonen | 1998 | Oulun Lohet | 38.97 | ||||||
6 | Iida Ahonen | 1999 | Oulun Lohet | 39.01 | ||||||
7 | Riikka Korpi | 1998 | Oulun Lohet | 39.65 | ||||||
8 | Moa Dahlqvist | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 40.27 | ||||||
9 | Veera Vornanen | 1999 | Oulun Lohet | 41.02 | ||||||
10 | Julia Forsgren | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 41.07 | ||||||
11 | Malin Boström | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 41.80 | ||||||
12 | Julia Larsson-Nygren | 1999 | Luleå Simsällskap | 42.84 | ||||||
13 | Emilia Hannefors | 1999 | Haparanda Sportklubb Taktik | 44.46 | ||||||
14 | Nadja Hahto | 1999 | Oulun Lohet | 44.97 | ||||||
15 | Linnea Nilsson | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 49.57 | ||||||
- | Sanna Stenberg | 1999 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
Gren 2, 50m Ryggsim Damer A-D, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linda Holmgren | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 32.40 | ||||||
2 | Siiri Karvosenoja | 1997 | Oulun Lohet | 33.58 | ||||||
3 | Niina Pelkonen | 1997 | Oulun Lohet | 33.78 | ||||||
4 | Raphaela Breuhauer | 1996 | Oulun Lohet | 34.03 | ||||||
5 | Janette Karppinen | 1996 | Oulun Lohet | 34.16 | ||||||
6 | Linnea Olofsson | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 35.76 | ||||||
7 | Felicia Nilsson | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 36.40 | ||||||
8 | Matilda Nyström | 1995 | Bureå Simsällskap | 37.62 | ||||||
9 | Fanny Eriksson | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 40.64 | ||||||
10 | Jennifer Dahlberg | 1997 | Byske Simklubb | 44.62 | ||||||
11 | Sanna Kasos | 1997 | Byske Simklubb | 46.77 | ||||||
12 | Angelina Isaksson | 1997 | Byske Simklubb | 47.18 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 23:15 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum Cup 2013 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 | |||
Tävlingsort | Luleå | Utskriftstid | 23:16 | |||
Arrangör | Luleå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 februari 2013 |
Gren 3, 200m Medley Herrar A-B, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gustav Lindström | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 31.54 | 1:08.71 | 1:53.64 | 2:25.64 | |||
2 | Juho Herva | 1998 | Oulun Lohet | 31.61 | 1:09.71 | 1:52.73 | 2:26.53 | |||
3 | Konsta Kallinen | 1999 | Oulun Lohet | 32.08 | 1:11.30 | 1:56.43 | 2:29.89 | |||
4 | Aukusti Ylitervo | 1999 | Oulun Lohet | 33.88 | 1:15.84 | 1:58.06 | 2:32.21 | |||
5 | Jacob Danielsson | 1998 | Piteå Sim | 30.63 | 1:14.07 | 2:04.30 | 2:40.12 | |||
6 | Erik Viklund | 1998 | Burträsk Simpolare | 33.40 | 1:19.53 | 2:08.73 | 2:43.68 | |||
7 | Juho Kaikkonen | 1999 | Oulun Lohet | 34.87 | 1:17.81 | 2:07.23 | 2:44.48 | |||
8 | Konstantinos Johansson | 1998 | Piteå Sim | 36.31 | 1:21.25 | 2:07.67 | 2:45.13 | |||
9 | Isak Viklund | 1998 | Burträsk Simpolare | 35.41 | 1:18.22 | 2:07.69 | 2:46.72 | |||
10 | Oliver Flodström | 1999 | Piteå Sim | 38.82 | 1:20.54 | 2:19.63 | 2:58.40 | |||
11 | Joel Lindgren | 1999 | Burträsk Simpolare | 42.58 | 1:32.21 | 2:25.30 | 3:05.99 | |||
12 | Mattias Jonsson | 1999 | Piteå Sim | 44.27 | 1:34.26 | 2:25.54 | 3:06.06 | |||
Gren 3, 200m Medley Herrar A-B, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Janne Lantto | 1994 | Oulun Lohet | 30.74 | 1:06.30 | 1:44.29 | 2:16.14 | |||
2 | Filip Svedberg | 1997 | Burträsk Simpolare | 29.91 | 1:06.63 | 1:47.10 | 2:17.16 | |||
3 | Aku Venhola | 1990 | Oulun Lohet | 30.04 | 1:07.50 | 1:48.79 | 2:23.47 | |||
4 | Valtteri Viitanen | 1993 | Haparanda Sportklubb Taktik | 30.78 | 1:10.24 | 1:52.88 | 2:29.35 | |||
5 | Elias Bystedt | 1995 | Bureå Simsällskap | 33.71 | 1:16.30 | 2:01.84 | 2:39.87 | |||
6 | Albin Lindberg | 1997 | Piteå Sim | 36.03 | 1:19.15 | 2:10.53 | 2:47.56 | |||
7 | Filip Sundqvist | 1997 | Byske Simklubb | 40.03 | 1:24.70 | 2:17.06 | 2:56.79 | |||
8 | Andreas Jonsson | 1997 | Älvsby Simsällskap | 42.55 | 1:29.85 | 2:21.70 | 3:00.47 | |||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 23:16 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum Cup 2013 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 | |||
Tävlingsort | Luleå | Utskriftstid | 23:16 | |||
Arrangör | Luleå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 februari 2013 |
Gren 4, 200m Medley Damer A-B, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Carita Heikkala | 1998 | Oulun Lohet | 34.17 | 1:16.02 | 2:00.74 | 2:37.85 | |||
2 | Saana Luokkanen | 1999 | Kempeleen Pyrintö | 33.99 | 1:13.97 | 2:01.48 | 2:38.41 | |||
3 | Sanna Stenberg | 1999 | Piteå Sim | 37.92 | 1:21.69 | 2:09.31 | 2:48.98 | |||
4 | Laura Fält | 1998 | Oulun Lohet | 39.48 | 1:21.61 | 2:13.48 | 2:52.75 | |||
5 | Inna Pajuluoma | 1999 | Oulun Lohet | 38.11 | 1:22.85 | 2:16.36 | 2:54.71 | |||
6 | Josefine Nyström | 1998 | Bureå Simsällskap | 40.99 | 1:26.40 | 2:16.87 | 2:55.08 | |||
7 | Riikka Korpi | 1998 | Oulun Lohet | 42.34 | 1:27.90 | 2:16.81 | 2:57.14 | |||
8 | Iida Ahonen | 1999 | Oulun Lohet | 42.85 | 1:29.96 | 2:23.29 | 3:04.04 | |||
9 | Siiri Ikäheimonen | 1998 | Oulun Lohet | 41.22 | 1:26.77 | 2:25.42 | 3:07.62 | |||
10 | Veera Vornanen | 1999 | Oulun Lohet | 41.43 | 1:30.26 | 2:26.82 | 3:08.97 | |||
11 | Nadja Hahto | 1999 | Oulun Lohet | 50.22 | 1:42.97 | 2:36.66 | 3:22.49 | |||
Gren 4, 200m Medley Damer A-B, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linda Holmgren | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 32.81 | 1:12.19 | 1:54.57 | 2:30.73 | |||
2 | Siiri Karvosenoja | 1997 | Oulun Lohet | 32.44 | 1:13.41 | 1:55.80 | 2:33.37 | |||
3 | Janette Karppinen | 1996 | Oulun Lohet | 35.02 | 1:16.89 | 2:00.88 | 2:38.66 | |||
4 | Niina Pelkonen | 1997 | Oulun Lohet | 34.42 | 1:17.02 | 2:04.59 | 2:42.84 | |||
5 | Matilda Nyström | 1995 | Bureå Simsällskap | 36.24 | 1:18.87 | 2:07.26 | 2:45.20 | |||
6 | Raphaela Breuhauer | 1996 | Oulun Lohet | 35.25 | 1:17.51 | 2:08.50 | 2:45.69 | |||
7 | Linnea Olofsson | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 36.08 | 1:19.64 | 2:09.69 | 2:52.07 | |||
8 | Angelina Isaksson | 1997 | Byske Simklubb | 44.39 | 1:45.95 | 2:49.80 | 3:44.48 | |||
- | Jennifer Dahlberg | 1997 | Byske Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 23:16 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum Cup 2013 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 | |||
Tävlingsort | Luleå | Utskriftstid | 23:16 | |||
Arrangör | Luleå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 februari 2013 |
Gren 5, 100m Medley Herrar C-D, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isak Olsson | 2002 | Bureå Simsällskap | 41.84 | 1:31.08 | |||||
2 | Albin Eriksson | 2003 | Luleå Simsällskap | 50.27 | 1:49.02 | |||||
- | Anton Krogh-Vennemo | 2002 | Bureå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emil Ulander | 2003 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
- | Ji An Wang | 2003 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Olle Ferm | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
- | Otto Forslund | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
Gren 5, 100m Medley Herrar C-D, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jere Lotvonen | 2000 | Oulun Lohet | 37.06 | 1:16.33 | |||||
2 | Niko Pelkonen | 2001 | Oulun Lohet | 41.29 | 1:29.13 | |||||
3 | Felix Katmuk | 2000 | Piteå Sim | 41.33 | 1:30.75 | |||||
4 | Marios Johansson | 2001 | Piteå Sim | 46.73 | 1:39.94 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 23:16 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum Cup 2013 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 | |||
Tävlingsort | Luleå | Utskriftstid | 23:16 | |||
Arrangör | Luleå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 februari 2013 |
Gren 6, 100m Medley Damer C-D, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hanna Lundberg | 2002 | Luleå Simsällskap | 44.50 | 1:33.08 | |||||
2 | Amalia Siekkinen | 2002 | Oulun Lohet | 47.83 | 1:37.33 | |||||
3 | Alva Gonzalez-Glanberg | 2002 | Luleå Simsällskap | 48.10 | 1:38.36 | |||||
4 | Tina Ylipää | 2002 | Luleå Simsällskap | 51.80 | 1:44.54 | |||||
5 | Lisa Bäcklund | 2002 | Piteå Sim | 52.94 | 1:48.27 | |||||
6 | Lova Bergmark | 2002 | Bureå Simsällskap | 51.28 | 1:52.33 | |||||
7 | Astrid Lövgren | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 56.32 | 1:53.29 | |||||
8 | Jonna Flodström | 2002 | Piteå Sim | 1:06.88 | 2:18.18 | |||||
Gren 6, 100m Medley Damer C-D, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Katri Hurskainen | 2000 | Oulun Lohet | 34.69 | 1:15.94 | |||||
2 | Katriina Korpi | 2000 | Oulun Lohet | 39.71 | 1:24.07 | |||||
3 | Moa Kitti | 2000 | Haparanda Sportklubb Taktik | 40.64 | 1:24.95 | |||||
4 | Frida Svedberg | 2001 | Burträsk Simpolare | 40.70 | 1:26.70 | |||||
5 | Alva Nilsson | 2000 | Burträsk Simpolare | 40.55 | 1:27.45 | |||||
6 | Sara Kitti | 2000 | Haparanda Sportklubb Taktik | 40.54 | 1:27.99 | |||||
7 | Sanna Hedebäck | 2001 | Bureå Simsällskap | 43.91 | 1:30.12 | |||||
8 | Petra Andersson | 2001 | Bureå Simsällskap | 46.30 | 1:35.05 | |||||
9 | Sara Brännström | 2001 | Luleå Simsällskap | 46.83 | 1:38.10 | |||||
10 | Vera Forsgren | 2001 | Bureå Simsällskap | 45.13 | 1:38.30 | |||||
11 | Marleena Potila | 2000 | Oulun Lohet | 50.42 | 1:41.55 | |||||
12 | Emma Pajuluoma | 2001 | Oulun Lohet | 52.10 | 1:42.94 | |||||
13 | Aino Raappana | 2001 | Oulun Lohet | 47.96 | 1:45.30 | |||||
14 | Iza Bergwall | 2001 | Piteå Sim | 51.36 | 1:46.51 | |||||
15 | Alva Lundmark | 2001 | Bureå Simsällskap | 50.24 | 1:49.18 | |||||
16 | Hanna Svanberg | 2001 | Luleå Simsällskap | 55.17 | 1:51.81 | |||||
- | Lova Lindvall | 2000 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sarah Jonsson | 2001 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 23:16 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum Cup 2013 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 | |||
Tävlingsort | Luleå | Utskriftstid | 23:16 | |||
Arrangör | Luleå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 februari 2013 |
Gren 7, 100m Frisim Herrar A-D, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isak Olsson | 2002 | Bureå Simsällskap | 38.66 | 1:20.38 | |||||
2 | Albin Eriksson | 2003 | Luleå Simsällskap | 43.28 | 1:31.84 | |||||
3 | Ji An Wang | 2003 | Luleå Simsällskap | 43.90 | 1:35.80 | |||||
4 | David Öhman | 2002 | Piteå Sim | 44.52 | 1:36.13 | |||||
5 | Anton Krogh-Vennemo | 2002 | Bureå Simsällskap | 49.48 | 1:45.09 | |||||
6 | Olle Ferm | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 52.87 | 1:51.71 | |||||
7 | Otto Forslund | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 54.43 | 1:54.26 | |||||
8 | Markus Liiti | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 56.02 | 1:59.26 | |||||
9 | Emil Ulander | 2003 | Skellefte Simsällskap 34 | 59.44 | 2:02.52 | |||||
Gren 7, 100m Frisim Herrar A-D, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jere Lotvonen | 2000 | Oulun Lohet | 31.84 | 1:05.91 | |||||
2 | Niko Pelkonen | 2001 | Oulun Lohet | 36.60 | 1:17.15 | |||||
3 | Felix Katmuk | 2000 | Piteå Sim | 37.34 | 1:19.75 | |||||
4 | Marios Johansson | 2001 | Piteå Sim | 1:21.87 | 1:21.87 | |||||
5 | Rasmus Andreasson | 2000 | Luleå Simsällskap | 41.17 | 1:26.70 | |||||
6 | Alfred Vikström | 2001 | Bureå Simsällskap | 1:38.98 | 1:38.98 | |||||
Gren 7, 100m Frisim Herrar A-D, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustav Lindström | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 28.77 | 58.62 | |||||
1 | Konsta Kallinen | 1999 | Oulun Lohet | 27.96 | 58.62 | |||||
3 | Jacob Danielsson | 1998 | Piteå Sim | 29.20 | 1:01.72 | |||||
4 | Juho Herva | 1998 | Oulun Lohet | 29.67 | 1:03.96 | |||||
5 | Erik Viklund | 1998 | Burträsk Simpolare | 30.08 | 1:04.02 | |||||
6 | Aukusti Ylitervo | 1999 | Oulun Lohet | 30.76 | 1:04.04 | |||||
7 | Konstantinos Johansson | 1998 | Piteå Sim | 31.81 | 1:06.65 | |||||
8 | Juho Kaikkonen | 1999 | Oulun Lohet | 31.43 | 1:06.68 | |||||
9 | Isak Viklund | 1998 | Burträsk Simpolare | 32.20 | 1:07.53 | |||||
10 | Oliver Flodström | 1999 | Piteå Sim | 31.58 | 1:08.13 | |||||
11 | Oskar Kitti | 1999 | Haparanda Sportklubb Taktik | 34.05 | 1:10.84 | |||||
12 | Arvid Vikström | 1999 | Bureå Simsällskap | 35.09 | 1:10.87 | |||||
13 | Mattias Jonsson | 1999 | Piteå Sim | 1:13.65 | 1:13.65 | |||||
14 | Joel Lindgren | 1999 | Burträsk Simpolare | 36.42 | 1:14.33 | |||||
15 | Felix Nyström | 1999 | Bureå Simsällskap | 35.83 | 1:14.37 | |||||
16 | Erik Söderlund | 1999 | Bureå Simsällskap | 41.59 | 1:27.95 | |||||
17 | Christoffer Karlsson | 1999 | Luleå Simsällskap | 43.24 | 1:33.96 | |||||
- | Johannes Engren | 1998 | Luleå Simsällskap | DNS | ||||||
- | Oliver Bäcklund | 1999 | Piteå Sim | DNS | ||||||
- | William Warg | 1999 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 7, 100m Frisim Herrar A-D, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Janne Lantto | 1994 | Oulun Lohet | 24.80 | 52.45 | |||||
2 | Filip Svedberg | 1997 | Burträsk Simpolare | 27.46 | 56.13 | |||||
3 | Aku Venhola | 1990 | Oulun Lohet | 27.19 | 56.81 | |||||
4 | Valtteri Viitanen | 1993 | Haparanda Sportklubb Taktik | 27.88 | 59.72 | |||||
5 | Dmitri Sandström | 1993 | Piteå Sim | 26.22 | 1:00.04 | |||||
6 | Sebastian Bladfors | 1990 | Luleå Simsällskap | 30.07 | 1:01.73 | |||||
7 | Elias Bystedt | 1995 | Bureå Simsällskap | 29.57 | 1:03.47 | |||||
8 | Albin Lindberg | 1997 | Piteå Sim | 33.54 | 1:08.68 | |||||
9 | Andreas Jonsson | 1997 | Älvsby Simsällskap | 33.79 | 1:09.22 | |||||
10 | Peter Lundberg | 1991 | Älvsby Simsällskap | 32.97 | 1:09.73 | |||||
11 | Filip Sundqvist | 1997 | Byske Simklubb | 33.52 | 1:12.47 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 23:16 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum Cup 2013 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 | |||
Tävlingsort | Luleå | Utskriftstid | 23:16 | |||
Arrangör | Luleå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 februari 2013 |
Gren 8, 100m Frisim Damer A-D, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hanna Lundberg | 2002 | Luleå Simsällskap | 38.72 | 1:21.57 | |||||
2 | Alva Gonzalez-Glanberg | 2002 | Luleå Simsällskap | 1:23.88 | 1:23.88 | |||||
3 | Amalia Siekkinen | 2002 | Oulun Lohet | 42.62 | 1:30.18 | |||||
4 | Lisa Bäcklund | 2002 | Piteå Sim | 45.69 | 1:34.75 | |||||
5 | Tina Ylipää | 2002 | Luleå Simsällskap | 43.88 | 1:35.85 | |||||
6 | Lova Bergmark | 2002 | Bureå Simsällskap | 48.40 | 1:38.04 | |||||
7 | Jonna Flodström | 2002 | Piteå Sim | 48.88 | 1:52.68 | |||||
8 | Linnea Isaksson | 2003 | Bodens BK Simklubb | 53.29 | 2:00.43 | |||||
Gren 8, 100m Frisim Damer A-D, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Katri Hurskainen | 2000 | Oulun Lohet | 31.90 | 1:06.38 | |||||
2 | Moa Kitti | 2000 | Haparanda Sportklubb Taktik | 36.14 | 1:13.40 | |||||
3 | Sarah Jonsson | 2001 | Luleå Simsällskap | 38.80 | 1:17.47 | |||||
4 | Katriina Korpi | 2000 | Oulun Lohet | 37.20 | 1:17.88 | |||||
5 | Sanna Hedebäck | 2001 | Bureå Simsällskap | 38.73 | 1:19.16 | |||||
6 | Alva Nilsson | 2000 | Burträsk Simpolare | 38.02 | 1:20.01 | |||||
7 | Frida Svedberg | 2001 | Burträsk Simpolare | 38.99 | 1:20.63 | |||||
8 | Sara Kitti | 2000 | Haparanda Sportklubb Taktik | 39.23 | 1:21.21 | |||||
9 | Petra Andersson | 2001 | Bureå Simsällskap | 1:24.32 | 1:24.32 | |||||
10 | Vera Forsgren | 2001 | Bureå Simsällskap | 40.86 | 1:24.79 | |||||
11 | Emma Pajuluoma | 2001 | Oulun Lohet | 41.08 | 1:25.24 | |||||
12 | Erika Lindström | 2000 | Burträsk Simpolare | 41.74 | 1:27.13 | |||||
13 | Sara Brännström | 2001 | Luleå Simsällskap | 41.90 | 1:27.71 | |||||
14 | Marleena Potila | 2000 | Oulun Lohet | 43.26 | 1:30.85 | |||||
15 | Aino Raappana | 2001 | Oulun Lohet | 45.01 | 1:30.92 | |||||
16 | Iza Bergwall | 2001 | Piteå Sim | 1:33.50 | 1:33.50 | |||||
17 | Inga-Maarit Viitanen | 2001 | Haparanda Sportklubb Taktik | 42.39 | 1:34.83 | |||||
18 | Alva Lundmark | 2001 | Bureå Simsällskap | 52.13 | 1:43.39 | |||||
19 | Hanna Svanberg | 2001 | Luleå Simsällskap | 51.82 | 1:48.31 | |||||
20 | Sussi Tedestedt | 2001 | Burträsk Simpolare | 50.69 | 1:51.01 | |||||
21 | Matilda Lindbäck | 2001 | Bodens BK Simklubb | 1:57.19 | 1:57.19 | |||||
Gren 8, 100m Frisim Damer A-D, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Carita Heikkala | 1998 | Oulun Lohet | 32.15 | 1:05.88 | |||||
2 | Saana Luokkanen | 1999 | Kempeleen Pyrintö | 32.03 | 1:06.09 | |||||
3 | Sanna Stenberg | 1999 | Piteå Sim | 32.47 | 1:06.78 | |||||
4 | Josefine Nyström | 1998 | Bureå Simsällskap | 33.48 | 1:10.55 | |||||
5 | Laura Fält | 1998 | Oulun Lohet | 34.43 | 1:11.31 | |||||
6 | Inna Pajuluoma | 1999 | Oulun Lohet | 35.49 | 1:11.80 | |||||
7 | Siiri Ikäheimonen | 1998 | Oulun Lohet | 35.17 | 1:13.02 | |||||
8 | Iida Ahonen | 1999 | Oulun Lohet | 35.35 | 1:13.44 | |||||
9 | Riikka Korpi | 1998 | Oulun Lohet | 35.63 | 1:13.49 | |||||
10 | Malin Boström | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 36.41 | 1:14.75 | |||||
11 | Veera Vornanen | 1999 | Oulun Lohet | 36.52 | 1:15.07 | |||||
12 | Julia Forsgren | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 37.28 | 1:18.50 | |||||
13 | Julia Larsson-Nygren | 1999 | Luleå Simsällskap | 38.22 | 1:20.26 | |||||
14 | Linnea Nilsson | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 37.86 | 1:21.78 | |||||
15 | Nadja Hahto | 1999 | Oulun Lohet | 40.69 | 1:23.23 | |||||
16 | Emilia Hannefors | 1999 | Haparanda Sportklubb Taktik | 40.71 | 1:29.54 | |||||
Gren 8, 100m Frisim Damer A-D, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linda Holmgren | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 28.44 | 59.75 | |||||
2 | Siiri Karvosenoja | 1997 | Oulun Lohet | 30.66 | 1:04.49 | |||||
3 | Linnea Olofsson | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 30.83 | 1:05.64 | |||||
4 | Raphaela Breuhauer | 1996 | Oulun Lohet | 32.09 | 1:06.77 | |||||
5 | Matilda Nyström | 1995 | Bureå Simsällskap | 32.04 | 1:06.85 | |||||
6 | Niina Pelkonen | 1997 | Oulun Lohet | 32.39 | 1:07.73 | |||||
7 | Janette Karppinen | 1996 | Oulun Lohet | 32.85 | 1:08.67 | |||||
8 | Felicia Nilsson | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 34.03 | 1:12.31 | |||||
9 | Fanny Eriksson | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 35.59 | 1:12.93 | |||||
10 | Angelina Isaksson | 1997 | Byske Simklubb | 38.20 | 1:23.80 | |||||
11 | Jennifer Dahlberg | 1997 | Byske Simklubb | 40.64 | 1:25.98 | |||||
12 | Sanna Kasos | 1997 | Byske Simklubb | 40.90 | 1:27.41 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 23:16 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum Cup 2013 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 | |||
Tävlingsort | Luleå | Utskriftstid | 23:16 | |||
Arrangör | Luleå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 februari 2013 |
Gren 9, 1500m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | John Lindberg | 1972 | Piteå Sim | 11:18.17 | 12:42.03 | 14:09.24 | 15:36.28 | 21:20.58 | ||
17:02.38 | 18:30.67 | 19:58.28 | 21:20.58 | |||||||
2 | Filip Sundqvist | 1997 | Byske Simklubb | 11:01.30 | 12:31.83 | 14:03.55 | 15:33.60 | 22:10.74 | ||
17:03.15 | 18:31.28 | 19:59.61 | ||||||||
3 | Konstantinos Johansson | 1998 | Piteå Sim | 11:08.19 | 12:41.05 | 14:14.12 | 15:45.70 | 22:29.63 | ||
17:16.74 | 18:50.40 | 20:24.05 | 21:53.03 | |||||||
4 | Stigbjörn Åman | 1953 | Luleå Simsällskap | 11:14.57 | 12:46.19 | 14:19.57 | 15:51.74 | 22:48.22 | ||
17:24.37 | 18:57.68 | 20:30.05 | 22:02.58 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 23:16 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum Cup 2013 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 | |||
Tävlingsort | Luleå | Utskriftstid | 23:16 | |||
Arrangör | Luleå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 februari 2013 |
Gren 10, 1500m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Julia Forsgren | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:29.89 | 3:56.78 | 5:36.91 | 8:06.44 | 24:39.43 | ||
10:36.09 | 13:06.34 | 14:44.73 | 16:25.72 | |||||||
18:04.30 | 19:44.60 | 21:23.16 | 23:52.28 | |||||||
25:23.80 | ||||||||||
2 | Jennifer Dahlberg | 1997 | Byske Simklubb | 1:33.19 | 3:17.25 | 5:01.58 | 6:48.28 | 26:33.09 | ||
8:34.33 | 10:20.82 | 12:08.82 | 13:55.63 | |||||||
15:46.40 | 17:34.03 | 19:27.00 | 21:16.60 | |||||||
23:05.36 | 24:52.15 | |||||||||
3 | Hanna Lundberg | 2002 | Luleå Simsällskap | 1:41.44 | 3:30.41 | 6:15.43 | 8:05.17 | 26:37.04 | ||
9:52.52 | 11:42.04 | 13:29.36 | 15:18.50 | |||||||
17:08.58 | 18:56.29 | 20:41.66 | 22:26.16 | |||||||
24:11.56 | 25:52.18 | |||||||||
4 | Linda Lundberg | 1971 | Luleå Simsällskap | 1:39.36 | 3:29.47 | 5:19.84 | 8:59.44 | 26:37.90 | ||
10:46.78 | 12:35.43 | 18:55.41 | 20:40.85 | |||||||
22:26.23 | 25:02.97 | 26:37.90 | ||||||||
5 | Angelina Isaksson | 1997 | Byske Simklubb | 11:16.52 | 14:14.41 | 23:04.38 | 25:02.02 | 28:34.07 | ||
26:59.94 | 28:34.07 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 23:16 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum Cup 2013 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 | |||
Tävlingsort | Luleå | Utskriftstid | 23:16 | |||
Arrangör | Luleå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 februari 2013 |
Gren 11, 25m Frisim Damer D-E, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Agnes Olsson | 2004 | Bureå Simsällskap | 18.52 | ||||||
2 | Tess Lindberg | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | 24.24 | ||||||
3 | Klara Lindqvist | 2005 | Luleå Simsällskap | 28.27 | ||||||
4 | Heidi Nilsson | 2005 | Älvsby Simsällskap | 28.38 | ||||||
5 | Tilde Nordholm | 2004 | Luleå Simsällskap | 28.63 | ||||||
6 | Marina Johansson | 2005 | Piteå Sim | 28.81 | ||||||
7 | Vinroth Stella | 2005 | Luleå Simsällskap | 31.63 | ||||||
8 | Wilma Karlsson | 2005 | Älvsby Simsällskap | 41.49 | ||||||
- | Alice Lundström | 2004 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Alva Andersson | 2004 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sara Schröder | 2004 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 11, 25m Frisim Damer D-E, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hanna Lundberg | 2002 | Luleå Simsällskap | 16.56 | ||||||
2 | Amalia Siekkinen | 2002 | Oulun Lohet | 17.34 | ||||||
3 | Alva Gonzalez-Glanberg | 2002 | Luleå Simsällskap | 17.52 | ||||||
4 | Märta Lindström | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 18.07 | ||||||
5 | Lisa Bäcklund | 2002 | Piteå Sim | 18.16 | ||||||
6 | Tina Ylipää | 2002 | Luleå Simsällskap | 18.36 | ||||||
7 | Lova Bergmark | 2002 | Bureå Simsällskap | 19.35 | ||||||
8 | Jonna Flodström | 2002 | Piteå Sim | 19.44 | ||||||
9 | Malla Juutinen | 2003 | Oulun Lohet | 20.18 | ||||||
10 | Eliza Happonen | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 20.24 | ||||||
11 | Astrid Lövgren | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 20.71 | ||||||
12 | Tuva Larsson | 2002 | Luleå Simsällskap | 21.52 | ||||||
13 | Anna Brännström | 2003 | Luleå Simsällskap | 21.86 | ||||||
14 | Tuva Lakso | 2003 | Piteå Sim | 22.30 | ||||||
15 | Fiona Marklund | 2003 | Piteå Sim | 22.62 | ||||||
16 | Ebba Nilsson | 2003 | Älvsby Simsällskap | 22.64 | ||||||
17 | Eeva Hahto | 2002 | Oulun Lohet | 22.73 | ||||||
18 | Isa Nilsson | 2003 | Piteå Sim | 23.10 | ||||||
19 | Agnes Petterson-Heimdahl | 2002 | Luleå Simsällskap | 23.21 | ||||||
20 | Kajsa Nilsson | 2003 | Älvsby Simsällskap | 23.32 | ||||||
21 | Linnea Isaksson | 2003 | Bodens BK Simklubb | 23.47 | ||||||
22 | Isra Ali-Amin | 2003 | Luleå Simsällskap | 24.14 | ||||||
23 | Ida Noren | 2002 | Älvsby Simsällskap | 24.40 | ||||||
24 | Johanna Karlsson | 2003 | Luleå Simsällskap | 25.17 | ||||||
25 | Lynette Johansson | 2003 | Luleå Simsällskap | 27.12 | ||||||
- | Elin Hangasjärvi | 2002 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Klara Sunuwar | 2002 | Bodens BK Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 23:16 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum Cup 2013 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 | |||
Tävlingsort | Luleå | Utskriftstid | 23:16 | |||
Arrangör | Luleå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 februari 2013 |
Gren 12, 25m Frisim Herrar D-E, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Magnus Lindström | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | 18.39 | ||||||
2 | Theo Ylipää | 2004 | Luleå Simsällskap | 21.40 | ||||||
3 | William Lundmark | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | 22.61 | ||||||
4 | Tobias Berglönn Persson | 2004 | Bodens BK Simklubb | 24.43 | ||||||
5 | Simon Eriksson | 2004 | Piteå Sim | 25.52 | ||||||
6 | Ludwig Nyström | 2005 | Luleå Simsällskap | 30.77 | ||||||
7 | Linus Eriksson | 2004 | Älvsby Simsällskap | 34.21 | ||||||
8 | Tim Lundberg | 2005 | Luleå Simsällskap | 34.57 | ||||||
- | Hubert Eriksson | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
Gren 12, 25m Frisim Herrar D-E, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isak Olsson | 2002 | Bureå Simsällskap | 15.98 | ||||||
2 | Albin Eriksson | 2003 | Luleå Simsällskap | 18.28 | ||||||
3 | Ji An Wang | 2003 | Luleå Simsällskap | 18.47 | ||||||
4 | Anton Krogh-Vennemo | 2002 | Bureå Simsällskap | 20.07 | ||||||
5 | Olle Ferm | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 20.81 | ||||||
6 | Markus Liiti | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 21.61 | ||||||
7 | Otto Forslund | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 22.24 | ||||||
8 | Viktor Nilsson | 2003 | Älvsby Simsällskap | 22.31 | ||||||
9 | Emil Ulander | 2003 | Skellefte Simsällskap 34 | 22.59 | ||||||
10 | Erik Björnfot | 2002 | Luleå Simsällskap | 23.02 | ||||||
11 | Ville Kieri | 2003 | Luleå Simsällskap | 23.09 | ||||||
12 | Marcus Snäll | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 30.60 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 23:16 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum Cup 2013 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 | |||
Tävlingsort | Luleå | Utskriftstid | 23:16 | |||
Arrangör | Luleå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 februari 2013 |
Gren 13, 25m Frisim Damer F,G,H, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anna Fjellström | 1991 | Luleå Simsällskap | H | 32.18 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 23:16 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum Cup 2013 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 | |||
Tävlingsort | Luleå | Utskriftstid | 23:16 | |||
Arrangör | Luleå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 februari 2013 |
Gren 14, 25m Frisim Herrar F,G,H, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Axel Isaksson | 1993 | Luleå Simsällskap | H | 25.56 | |||||
2 | David Wittikka | 1998 | Luleå Simsällskap | H | 32.51 | |||||
3 | Kevin Lindmark | 1998 | Luleå Simsällskap | H | 33.69 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 23:16 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum Cup 2013 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 | |||
Tävlingsort | Luleå | Utskriftstid | 23:16 | |||
Arrangör | Luleå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 februari 2013 |
Gren 15, 400m Frisim Damer A-C, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Katri Hurskainen | 2000 | Oulun Lohet | 1:11.15 | 2:30.26 | 3:49.59 | 5:08.07 | |||
2 | Moa Kitti | 2000 | Haparanda Sportklubb Taktik | 1:22.29 | 2:50.72 | 4:19.09 | 5:44.64 | |||
3 | Sanna Hedebäck | 2001 | Bureå Simsällskap | 1:24.64 | 2:53.58 | 4:22.72 | 5:46.77 | |||
4 | Sarah Jonsson | 2001 | Luleå Simsällskap | 1:27.58 | 3:06.36 | 4:48.08 | 6:22.64 | |||
5 | Alva Nilsson | 2000 | Burträsk Simpolare | 1:26.96 | 3:58.76 | 5:38.88 | 6:22.88 | |||
6 | Petra Andersson | 2001 | Bureå Simsällskap | 4:00.12 | 6:23.35 | 6:23.35 | ||||
7 | Sara Brännström | 2001 | Luleå Simsällskap | 1:31.90 | 3:14.84 | 4:58.59 | 6:37.50 | |||
Gren 15, 400m Frisim Damer A-C, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Saana Luokkanen | 1999 | Kempeleen Pyrintö | 1:10.97 | 2:28.56 | 3:46.38 | 5:01.45 | |||
2 | Carita Heikkala | 1998 | Oulun Lohet | 1:10.66 | 2:29.42 | 3:48.33 | 5:05.99 | |||
3 | Josefine Nyström | 1998 | Bureå Simsällskap | 1:11.34 | 2:33.34 | 3:59.73 | 5:22.17 | |||
4 | Laura Fält | 1998 | Oulun Lohet | 1:16.79 | 2:40.69 | 4:05.01 | 5:25.18 | |||
5 | Sanna Stenberg | 1999 | Piteå Sim | 1:15.62 | 2:38.73 | 4:04.54 | 5:28.47 | |||
6 | Iida Ahonen | 1999 | Oulun Lohet | 1:19.02 | 2:44.12 | 4:09.93 | 5:31.62 | |||
7 | Inna Pajuluoma | 1999 | Oulun Lohet | 1:19.19 | 2:45.63 | 4:12.25 | 5:35.15 | |||
8 | Riikka Korpi | 1998 | Oulun Lohet | 1:18.86 | 2:45.92 | 4:12.50 | 5:36.02 | |||
9 | Siiri Ikäheimonen | 1998 | Oulun Lohet | 1:19.98 | 2:47.71 | 4:15.63 | 5:40.64 | |||
10 | Veera Vornanen | 1999 | Oulun Lohet | 1:21.15 | 2:48.76 | 4:16.08 | 5:42.26 | |||
11 | Malin Boström | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:21.64 | 4:29.48 | 6:00.91 | 6:00.91 | |||
12 | Julia Larsson-Nygren | 1999 | Luleå Simsällskap | 1:24.62 | 3:04.63 | 4:47.76 | 6:23.85 | |||
13 | Emmy Johanssen | 1999 | Byske Simklubb | 6:39.27 | 6:39.27 | |||||
Gren 15, 400m Frisim Damer A-C, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Linda Holmgren | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:47.60 | 3:02.52 | 4:53.13 | 4:53.13 | |||
2 | Siiri Karvosenoja | 1997 | Oulun Lohet | 1:09.84 | 2:25.24 | 3:41.07 | 4:53.23 | |||
3 | Matilda Nyström | 1995 | Bureå Simsällskap | 1:12.27 | 2:29.39 | 3:49.16 | 5:07.18 | |||
4 | Linnea Olofsson | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:10.52 | 2:32.89 | 3:56.42 | 5:18.53 | |||
5 | Raphaela Breuhauer | 1996 | Oulun Lohet | 1:15.53 | 2:37.97 | 4:00.07 | 5:20.42 | |||
6 | Janette Karppinen | 1996 | Oulun Lohet | 1:19.49 | 2:44.19 | 4:07.39 | 5:29.26 | |||
7 | Jennifer Dahlberg | 1997 | Byske Simklubb | 1:31.91 | 3:15.93 | 5:00.57 | 6:42.17 | |||
8 | Sanna Kasos | 1997 | Byske Simklubb | 1:35.64 | 3:24.05 | 6:56.93 | 6:56.93 | |||
9 | Angelina Isaksson | 1997 | Byske Simklubb | 2:33.43 | 4:31.90 | 7:11.05 | 7:11.05 | |||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 23:16 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum Cup 2013 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 | |||
Tävlingsort | Luleå | Utskriftstid | 23:16 | |||
Arrangör | Luleå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 februari 2013 |
Gren 16, 400m Frisim Herrar A-C, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Jere Lotvonen | 2000 | Oulun Lohet | 1:09.78 | 2:25.37 | 3:43.69 | 4:57.69 | |||
Gren 16, 400m Frisim Herrar A-C, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Gustav Lindström | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:40.53 | 3:25.09 | 4:35.49 | 4:35.49 | |||
2 | Aukusti Ylitervo | 1999 | Oulun Lohet | 1:08.44 | 2:21.28 | 3:35.88 | 4:48.70 | |||
3 | Konsta Kallinen | 1999 | Oulun Lohet | 1:07.55 | 2:20.52 | 3:35.91 | 4:49.25 | |||
4 | Erik Viklund | 1998 | Burträsk Simpolare | 1:08.67 | 2:26.43 | 3:44.34 | 4:58.00 | |||
5 | Juho Kaikkonen | 1999 | Oulun Lohet | 1:11.11 | 2:29.41 | 3:46.87 | 5:02.57 | |||
6 | Jacob Danielsson | 1998 | Piteå Sim | 1:09.83 | 2:30.48 | 3:50.13 | 5:08.11 | |||
7 | Konstantinos Johansson | 1998 | Piteå Sim | 1:12.31 | 2:33.73 | 3:55.11 | 5:08.70 | |||
8 | Isak Viklund | 1998 | Burträsk Simpolare | 1:11.75 | 2:32.00 | 3:53.06 | 5:10.96 | |||
9 | Oliver Flodström | 1999 | Piteå Sim | 1:12.05 | 2:34.13 | 3:54.86 | 5:12.11 | |||
10 | Mattias Jonsson | 1999 | Piteå Sim | 2:02.30 | 3:31.97 | 5:42.23 | 5:42.23 | |||
Gren 16, 400m Frisim Herrar A-C, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Janne Lantto | 1994 | Oulun Lohet | 1:07.75 | 2:16.27 | 3:22.65 | 4:27.02 | |||
2 | Filip Svedberg | 1997 | Burträsk Simpolare | 1:05.38 | 2:15.34 | 3:23.63 | 4:27.36 | |||
3 | Aku Venhola | 1990 | Oulun Lohet | 1:06.10 | 2:20.67 | 3:36.23 | 4:51.18 | |||
4 | Sebastian Bladfors | 1990 | Luleå Simsällskap | 1:07.46 | 2:21.36 | 3:37.34 | 4:54.20 | |||
5 | Elias Bystedt | 1995 | Bureå Simsällskap | 1:09.07 | 2:26.69 | 3:45.51 | 5:01.33 | |||
6 | Albin Lindberg | 1997 | Piteå Sim | 1:11.68 | 2:32.07 | 3:54.50 | 5:14.36 | |||
- | Andreas Jonsson | 1997 | Älvsby Simsällskap | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 23:16 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum Cup 2013 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 | |||
Tävlingsort | Luleå | Utskriftstid | 23:16 | |||
Arrangör | Luleå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 februari 2013 |
Gren 17, 50m Fjärilsim Damer A-D, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hanna Lundberg | 2002 | Luleå Simsällskap | 43.18 | ||||||
2 | Amalia Siekkinen | 2002 | Oulun Lohet | 48.26 | ||||||
3 | Alva Gonzalez-Glanberg | 2002 | Luleå Simsällskap | 48.78 | ||||||
4 | Lova Bergmark | 2002 | Bureå Simsällskap | 50.41 | ||||||
5 | Tina Ylipää | 2002 | Luleå Simsällskap | 52.10 | ||||||
6 | Astrid Lövgren | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 57.70 | ||||||
Gren 17, 50m Fjärilsim Damer A-D, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Katri Hurskainen | 2000 | Oulun Lohet | 34.50 | ||||||
2 | Alva Nilsson | 2000 | Burträsk Simpolare | 38.49 | ||||||
3 | Katriina Korpi | 2000 | Oulun Lohet | 38.99 | ||||||
4 | Moa Kitti | 2000 | Haparanda Sportklubb Taktik | 40.62 | ||||||
5 | Frida Svedberg | 2001 | Burträsk Simpolare | 40.68 | ||||||
6 | Sanna Hedebäck | 2001 | Bureå Simsällskap | 44.98 | ||||||
6 | Sara Brännström | 2001 | Luleå Simsällskap | 44.98 | ||||||
8 | Sarah Jonsson | 2001 | Luleå Simsällskap | 45.10 | ||||||
9 | Alva Lundmark | 2001 | Bureå Simsällskap | 46.46 | ||||||
10 | Vera Forsgren | 2001 | Bureå Simsällskap | 46.52 | ||||||
11 | Petra Andersson | 2001 | Bureå Simsällskap | 46.83 | ||||||
12 | Aino Raappana | 2001 | Oulun Lohet | 47.62 | ||||||
13 | Sussi Tedestedt | 2001 | Burträsk Simpolare | 59.63 | ||||||
- | Emma Pajuluoma | 2001 | Oulun Lohet | DSQ | ||||||
Gren 17, 50m Fjärilsim Damer A-D, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Carita Heikkala | 1998 | Oulun Lohet | 33.74 | ||||||
2 | Inna Pajuluoma | 1999 | Oulun Lohet | 35.43 | ||||||
3 | Sanna Stenberg | 1999 | Piteå Sim | 36.37 | ||||||
4 | Moa Dahlqvist | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 38.16 | ||||||
5 | Riikka Korpi | 1998 | Oulun Lohet | 38.37 | ||||||
6 | Veera Vornanen | 1999 | Oulun Lohet | 39.76 | ||||||
7 | Josefine Nyström | 1998 | Bureå Simsällskap | 39.78 | ||||||
8 | Iida Ahonen | 1999 | Oulun Lohet | 40.04 | ||||||
9 | Linnea Nilsson | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 43.17 | ||||||
10 | Julia Forsgren | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 45.01 | ||||||
11 | Julia Larsson-Nygren | 1999 | Luleå Simsällskap | 45.25 | ||||||
12 | Nadja Hahto | 1999 | Oulun Lohet | 46.95 | ||||||
13 | Emmy Johanssen | 1999 | Byske Simklubb | 53.81 | ||||||
- | Emilia Hannefors | 1999 | Haparanda Sportklubb Taktik | DNS | ||||||
Gren 17, 50m Fjärilsim Damer A-D, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linda Holmgren | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 30.47 | ||||||
2 | Siiri Karvosenoja | 1997 | Oulun Lohet | 31.37 | ||||||
3 | Janette Karppinen | 1996 | Oulun Lohet | 31.62 | ||||||
4 | Raphaela Breuhauer | 1996 | Oulun Lohet | 33.24 | ||||||
5 | Niina Pelkonen | 1997 | Oulun Lohet | 33.43 | ||||||
6 | Maria Rhodin | 1955 | Luleå Simsällskap | 35.34 | ||||||
7 | Linnea Olofsson | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 35.39 | ||||||
8 | Matilda Nyström | 1995 | Bureå Simsällskap | 35.47 | ||||||
9 | Martina Lindgren | 1996 | Burträsk Simpolare | 35.97 | ||||||
10 | Felicia Nilsson | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 36.55 | ||||||
11 | Fanny Eriksson | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 38.39 | ||||||
12 | Angelina Isaksson | 1997 | Byske Simklubb | 45.54 | ||||||
13 | Jennifer Dahlberg | 1997 | Byske Simklubb | 50.37 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 23:16 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum Cup 2013 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 | |||
Tävlingsort | Luleå | Utskriftstid | 23:16 | |||
Arrangör | Luleå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 februari 2013 |
Gren 18, 50m Fjärilsim Herrar A-D, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isak Olsson | 2002 | Bureå Simsällskap | 42.51 | ||||||
- | Albin Eriksson | 2003 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emil Ulander | 2003 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
- | Olle Ferm | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
- | Otto Forslund | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
Gren 18, 50m Fjärilsim Herrar A-D, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jere Lotvonen | 2000 | Oulun Lohet | 35.60 | ||||||
2 | Niko Pelkonen | 2001 | Oulun Lohet | 41.07 | ||||||
3 | Felix Katmuk | 2000 | Piteå Sim | 45.40 | ||||||
4 | Marios Johansson | 2001 | Piteå Sim | 49.91 | ||||||
Gren 18, 50m Fjärilsim Herrar A-D, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Juho Herva | 1998 | Oulun Lohet | 29.24 | ||||||
2 | Jacob Danielsson | 1998 | Piteå Sim | 29.75 | ||||||
3 | Erik Viklund | 1998 | Burträsk Simpolare | 30.54 | ||||||
4 | Gustav Lindström | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 30.67 | ||||||
5 | Konsta Kallinen | 1999 | Oulun Lohet | 30.91 | ||||||
6 | Aukusti Ylitervo | 1999 | Oulun Lohet | 31.85 | ||||||
7 | Juho Kaikkonen | 1999 | Oulun Lohet | 34.05 | ||||||
8 | Isak Viklund | 1998 | Burträsk Simpolare | 34.37 | ||||||
9 | Konstantinos Johansson | 1998 | Piteå Sim | 34.96 | ||||||
10 | Oliver Flodström | 1999 | Piteå Sim | 35.31 | ||||||
11 | Oskar Kitti | 1999 | Haparanda Sportklubb Taktik | 36.36 | ||||||
12 | Arvid Vikström | 1999 | Bureå Simsällskap | 36.48 | ||||||
13 | Joel Lindgren | 1999 | Burträsk Simpolare | 38.58 | ||||||
14 | Mattias Jonsson | 1999 | Piteå Sim | 45.67 | ||||||
- | Oliver Bäcklund | 1999 | Piteå Sim | DNS | ||||||
- | Christoffer Karlsson | 1999 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Felix Nyström | 1999 | Bureå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 18, 50m Fjärilsim Herrar A-D, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filip Svedberg | 1997 | Burträsk Simpolare | 27.33 | ||||||
2 | Janne Lantto | 1994 | Oulun Lohet | 27.66 | ||||||
3 | Aku Venhola | 1990 | Oulun Lohet | 28.27 | ||||||
4 | Victor Sundman | 1992 | Piteå Sim | 29.17 | ||||||
5 | Valtteri Viitanen | 1993 | Haparanda Sportklubb Taktik | 29.20 | ||||||
6 | Ingemar Johansson | 1965 | Luleå Simsällskap | 31.64 | ||||||
7 | Sebastian Bladfors | 1990 | Luleå Simsällskap | 32.90 | ||||||
8 | Elias Bystedt | 1995 | Bureå Simsällskap | 33.09 | ||||||
9 | Peter Lundberg | 1991 | Älvsby Simsällskap | 35.64 | ||||||
10 | Albin Lindberg | 1997 | Piteå Sim | 35.93 | ||||||
11 | Linus Rönnbäck | 1995 | Luleå Simsällskap | 38.85 | ||||||
- | Andreas Jonsson | 1997 | Älvsby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Dmitri Sandström | 1993 | Piteå Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 23:16 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum Cup 2013 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 | |||
Tävlingsort | Luleå | Utskriftstid | 23:16 | |||
Arrangör | Luleå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 februari 2013 |
Gren 19, 25m Bröstsim Damer D-E, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tilde Nordholm | 2004 | Luleå Simsällskap | 29.31 | ||||||
2 | Agnes Olsson | 2004 | Bureå Simsällskap | 30.10 | ||||||
3 | Klara Lindqvist | 2005 | Luleå Simsällskap | 30.66 | ||||||
4 | Vinroth Stella | 2005 | Luleå Simsällskap | 40.17 | ||||||
- | Felicia Lundström | 2006 | Älvsby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Alice Lundström | 2004 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Alva Andersson | 2004 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ebba Engren | 2004 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Heidi Nilsson | 2005 | Älvsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Marina Johansson | 2005 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
- | Sara Schröder | 2004 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tess Lindberg | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
- | Wilma Karlsson | 2005 | Älvsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 19, 25m Bröstsim Damer D-E, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hanna Lundberg | 2002 | Luleå Simsällskap | 20.89 | ||||||
2 | Amalia Siekkinen | 2002 | Oulun Lohet | 22.58 | ||||||
3 | Alva Gonzalez-Glanberg | 2002 | Luleå Simsällskap | 23.01 | ||||||
4 | Märta Lindström | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 23.14 | ||||||
5 | Klara Sunuwar | 2002 | Bodens BK Simklubb | 24.22 | ||||||
6 | Tina Ylipää | 2002 | Luleå Simsällskap | 24.83 | ||||||
7 | Lisa Bäcklund | 2002 | Piteå Sim | 25.18 | ||||||
8 | Tuva Lakso | 2003 | Piteå Sim | 26.08 | ||||||
9 | Anna Brännström | 2003 | Luleå Simsällskap | 26.31 | ||||||
10 | Linnea Isaksson | 2003 | Bodens BK Simklubb | 27.47 | ||||||
11 | Tuva Larsson | 2002 | Luleå Simsällskap | 27.50 | ||||||
12 | Malla Juutinen | 2003 | Oulun Lohet | 27.67 | ||||||
13 | Isa Nilsson | 2003 | Piteå Sim | 27.82 | ||||||
14 | Lova Bergmark | 2002 | Bureå Simsällskap | 28.99 | ||||||
15 | Fiona Marklund | 2003 | Piteå Sim | 29.68 | ||||||
16 | Johanna Karlsson | 2003 | Luleå Simsällskap | 30.08 | ||||||
17 | Kajsa Nilsson | 2003 | Älvsby Simsällskap | 31.03 | ||||||
18 | Jonna Flodström | 2002 | Piteå Sim | 31.27 | ||||||
19 | Isra Ali-Amin | 2003 | Luleå Simsällskap | 33.14 | ||||||
20 | Lynette Johansson | 2003 | Luleå Simsällskap | 36.27 | ||||||
- | Anna-Christina Isaksson | 2002 | Luleå Simsällskap | DNS | ||||||
- | Elin Hangasjärvi | 2002 | Luleå Simsällskap | DNS | ||||||
- | Astrid Lövgren | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
- | Ebba Nilsson | 2003 | Älvsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Eliza Happonen | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | DSQ | ||||||
- | Elsa Markgren | 2003 | Älvsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ida Noren | 2002 | Älvsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 23:16 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum Cup 2013 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 | |||
Tävlingsort | Luleå | Utskriftstid | 23:16 | |||
Arrangör | Luleå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 februari 2013 |
Gren 20, 25m Bröstsim Herrar D-E, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Magnus Lindström | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | 24.70 | ||||||
2 | Theo Ylipää | 2004 | Luleå Simsällskap | 29.76 | ||||||
3 | Tobias Berglönn Persson | 2004 | Bodens BK Simklubb | 29.88 | ||||||
4 | Simon Eriksson | 2004 | Piteå Sim | 30.81 | ||||||
5 | Tim Lundberg | 2005 | Luleå Simsällskap | 33.55 | ||||||
6 | Jakob Engren | 2005 | Luleå Simsällskap | 36.82 | ||||||
7 | William Lundmark | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | 37.00 | ||||||
- | Hubert Eriksson | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
- | Ludwig Nyström | 2005 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Oskar Emmoth | 2005 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 20, 25m Bröstsim Herrar D-E, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ji An Wang | 2003 | Luleå Simsällskap | 23.10 | ||||||
2 | Isak Olsson | 2002 | Bureå Simsällskap | 23.30 | ||||||
3 | Markus Liiti | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 25.19 | ||||||
4 | Emil Ulander | 2003 | Skellefte Simsällskap 34 | 26.89 | ||||||
5 | Albin Eriksson | 2003 | Luleå Simsällskap | 27.28 | ||||||
6 | Olle Ferm | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 28.62 | ||||||
7 | Otto Forslund | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 30.85 | ||||||
8 | Marcus Snäll | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 31.67 | ||||||
9 | Uno Rantatalo | 2003 | Luleå Simsällskap | 32.24 | ||||||
10 | Viktor Nilsson | 2003 | Älvsby Simsällskap | 35.74 | ||||||
- | Anton Krogh-Vennemo | 2002 | Bureå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Gustav Lekfalk | 2003 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Samuel Delvenne | 2003 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 23:16 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum Cup 2013 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 | |||
Tävlingsort | Luleå | Utskriftstid | 23:16 | |||
Arrangör | Luleå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 februari 2013 |
Gren 21, 25m Bröstsim Damer F,G,H, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anna Fjellström | 1991 | Luleå Simsällskap | H | 44.05 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 23:16 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum Cup 2013 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 | |||
Tävlingsort | Luleå | Utskriftstid | 23:16 | |||
Arrangör | Luleå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 februari 2013 |
Gren 22, 25m Bröstsim Herrar F,G,H, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | David Wittikka | 1998 | Luleå Simsällskap | H | 31.99 | |||||
2 | Kevin Lindmark | 1998 | Luleå Simsällskap | H | 50.61 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 23:16 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum Cup 2013 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 | |||
Tävlingsort | Luleå | Utskriftstid | 23:17 | |||
Arrangör | Luleå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 februari 2013 |
Gren 23, 100m Bröstsim Damer A-C, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Katriina Korpi | 2000 | Oulun Lohet | 42.14 | 1:28.83 | |||||
2 | Katri Hurskainen | 2000 | Oulun Lohet | 41.98 | 1:29.24 | |||||
3 | Moa Kitti | 2000 | Haparanda Sportklubb Taktik | 45.61 | 1:38.16 | |||||
4 | Alva Nilsson | 2000 | Burträsk Simpolare | 48.00 | 1:38.58 | |||||
5 | Sanna Hedebäck | 2001 | Bureå Simsällskap | 47.43 | 1:38.85 | |||||
6 | Marleena Potila | 2000 | Oulun Lohet | 47.61 | 1:40.91 | |||||
7 | Sara Kitti | 2000 | Haparanda Sportklubb Taktik | 48.48 | 1:41.16 | |||||
8 | Frida Svedberg | 2001 | Burträsk Simpolare | 47.74 | 1:41.40 | |||||
9 | Sarah Jonsson | 2001 | Luleå Simsällskap | 48.44 | 1:42.20 | |||||
10 | Petra Andersson | 2001 | Bureå Simsällskap | 50.99 | 1:46.30 | |||||
11 | Sara Brännström | 2001 | Luleå Simsällskap | 52.33 | 1:48.24 | |||||
12 | Emma Pajuluoma | 2001 | Oulun Lohet | 51.87 | 1:50.69 | |||||
13 | Iza Bergwall | 2001 | Piteå Sim | 55.07 | 1:52.79 | |||||
14 | Erika Lindström | 2000 | Burträsk Simpolare | 55.03 | 1:55.33 | |||||
15 | Hanna Svanberg | 2001 | Luleå Simsällskap | 55.10 | 1:56.29 | |||||
16 | Vera Forsgren | 2001 | Bureå Simsällskap | 55.27 | 1:56.59 | |||||
17 | Ida Nilsson | 2001 | Piteå Sim | 54.30 | 1:57.07 | |||||
18 | Anna Johansson | 2000 | Bodens BK Simklubb | 56.54 | 2:01.57 | |||||
19 | Thelma Koskinen | 2001 | Haparanda Sportklubb Taktik | 1:00.00 | 2:09.52 | |||||
20 | Matilda Lindbäck | 2001 | Bodens BK Simklubb | 1:02.12 | 2:12.49 | |||||
21 | Sussi Tedestedt | 2001 | Burträsk Simpolare | 1:08.69 | 2:22.97 | |||||
- | Inga-Maarit Viitanen | 2001 | Haparanda Sportklubb Taktik | DSQ | ||||||
Gren 23, 100m Bröstsim Damer A-C, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Carita Heikkala | 1998 | Oulun Lohet | 40.25 | 1:24.81 | |||||
2 | Sanna Stenberg | 1999 | Piteå Sim | 40.44 | 1:25.95 | |||||
3 | Riikka Korpi | 1998 | Oulun Lohet | 43.12 | 1:30.64 | |||||
4 | Laura Fält | 1998 | Oulun Lohet | 44.95 | 1:33.53 | |||||
5 | Josefine Nyström | 1998 | Bureå Simsällskap | 44.32 | 1:34.96 | |||||
6 | Iida Ahonen | 1999 | Oulun Lohet | 45.86 | 1:35.47 | |||||
7 | Inna Pajuluoma | 1999 | Oulun Lohet | 46.32 | 1:38.20 | |||||
8 | Nadja Hahto | 1999 | Oulun Lohet | 47.89 | 1:40.83 | |||||
9 | Julia Forsgren | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 48.08 | 1:42.33 | |||||
10 | Linnea Nilsson | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 48.82 | 1:42.46 | |||||
11 | Veera Vornanen | 1999 | Oulun Lohet | 48.67 | 1:43.49 | |||||
12 | Julia Larsson-Nygren | 1999 | Luleå Simsällskap | 50.02 | 1:46.51 | |||||
13 | Emmy Johanssen | 1999 | Byske Simklubb | 59.72 | 2:07.22 | |||||
- | Emilia Hannefors | 1999 | Haparanda Sportklubb Taktik | DNS | ||||||
Gren 23, 100m Bröstsim Damer A-C, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linda Holmgren | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 36.04 | 1:16.56 | |||||
2 | Siiri Karvosenoja | 1997 | Oulun Lohet | 37.06 | 1:19.03 | |||||
3 | Janette Karppinen | 1996 | Oulun Lohet | 37.85 | 1:20.62 | |||||
4 | Linnea Olofsson | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 38.89 | 1:23.70 | |||||
5 | Niina Pelkonen | 1997 | Oulun Lohet | 41.29 | 1:26.63 | |||||
6 | Matilda Nyström | 1995 | Bureå Simsällskap | 42.37 | 1:28.33 | |||||
7 | Martina Lindgren | 1996 | Burträsk Simpolare | 41.46 | 1:29.15 | |||||
8 | Fanny Eriksson | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 43.37 | 1:30.84 | |||||
9 | Raphaela Breuhauer | 1996 | Oulun Lohet | 44.24 | 1:33.34 | |||||
10 | Angelina Isaksson | 1997 | Byske Simklubb | 46.75 | 1:37.38 | |||||
11 | Jennifer Dahlberg | 1997 | Byske Simklubb | 53.25 | 1:52.17 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 23:17 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum Cup 2013 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 | |||
Tävlingsort | Luleå | Utskriftstid | 23:17 | |||
Arrangör | Luleå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 februari 2013 |
Gren 24, 100m Bröstsim Herrar A-C, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jere Lotvonen | 2000 | Oulun Lohet | 40.25 | 1:27.03 | |||||
2 | Felix Katmuk | 2000 | Piteå Sim | 46.78 | 1:40.05 | |||||
3 | Niko Pelkonen | 2001 | Oulun Lohet | 50.13 | 1:44.62 | |||||
4 | Marios Johansson | 2001 | Piteå Sim | 52.73 | 1:55.99 | |||||
5 | Alfred Vikström | 2001 | Bureå Simsällskap | 58.57 | 2:13.82 | |||||
Gren 24, 100m Bröstsim Herrar A-C, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Juho Herva | 1998 | Oulun Lohet | 36.38 | 1:16.82 | |||||
2 | Aukusti Ylitervo | 1999 | Oulun Lohet | 37.44 | 1:19.49 | |||||
3 | Gustav Lindström | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 37.38 | 1:19.75 | |||||
4 | Konstantinos Johansson | 1998 | Piteå Sim | 39.19 | 1:24.38 | |||||
5 | Juho Kaikkonen | 1999 | Oulun Lohet | 41.98 | 1:28.68 | |||||
6 | Erik Viklund | 1998 | Burträsk Simpolare | 41.93 | 1:28.91 | |||||
7 | Isak Viklund | 1998 | Burträsk Simpolare | 42.83 | 1:29.66 | |||||
8 | Jacob Danielsson | 1998 | Piteå Sim | 42.30 | 1:32.05 | |||||
9 | Joel Lindgren | 1999 | Burträsk Simpolare | 45.02 | 1:34.40 | |||||
10 | Arvid Vikström | 1999 | Bureå Simsällskap | 45.28 | 1:37.06 | |||||
11 | Mattias Jonsson | 1999 | Piteå Sim | 46.87 | 1:38.53 | |||||
12 | Felix Nyström | 1999 | Bureå Simsällskap | 48.29 | 1:43.17 | |||||
- | Christoffer Karlsson | 1999 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Erik Söderlund | 1999 | Bureå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Konsta Kallinen | 1999 | Oulun Lohet | DSQ | ||||||
Gren 24, 100m Bröstsim Herrar A-C, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Janne Lantto | 1994 | Oulun Lohet | 31.87 | 1:09.21 | |||||
2 | Aku Venhola | 1990 | Oulun Lohet | 33.67 | 1:11.07 | |||||
3 | Valtteri Viitanen | 1993 | Haparanda Sportklubb Taktik | 34.20 | 1:14.15 | |||||
4 | Filip Svedberg | 1997 | Burträsk Simpolare | 36.11 | 1:15.31 | |||||
5 | Elias Bystedt | 1995 | Bureå Simsällskap | 37.79 | 1:20.40 | |||||
6 | Albin Lindberg | 1997 | Piteå Sim | 46.00 | 1:35.74 | |||||
- | Andreas Jonsson | 1997 | Älvsby Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 23:17 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum Cup 2013 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 | |||
Tävlingsort | Luleå | Utskriftstid | 23:17 | |||
Arrangör | Luleå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 februari 2013 |
Gren 25, 4X50m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oulo 1 | 1997 | Oulun Lohet | 2:14.02 | ||||||
Katri Hurskainen | 2000 | 35.73 | 35.73 | |||||||
Siiri Karvosenoja | 1997 | 35.87 | 1:11.60 | |||||||
Niina Pelkonen | 1997 | 33.03 | 1:44.63 | |||||||
Janette Karppinen | 1996 | 29.39 | 2:14.02 | |||||||
2 | Skellefteå Damer [1996] | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 2:16.49 | ||||||
Linnea Nilsson | 1999 | 36.33 | 36.33 | |||||||
Fanny Eriksson | 1997 | 34.49 | 1:10.82 | |||||||
Malin Boström | 1998 | 36.44 | 1:47.26 | |||||||
Julia Forsgren | 1998 | 29.23 | 2:16.49 | |||||||
3 | Oulo 2 | 1998 | Oulun Lohet | 2:23.25 | ||||||
Laura Fält | 1998 | 36.11 | 36.11 | |||||||
Riikka Korpi | 1998 | 40.98 | 1:17.09 | |||||||
Inna Pajuluoma | 1999 | 33.74 | 1:50.83 | |||||||
Siiri Ikäheimonen | 1998 | 32.42 | 2:23.25 | |||||||
4 | Oulo 3 | 1998 | Oulun Lohet | 2:33.36 | ||||||
Iida Ahonen | 1999 | 39.28 | 39.28 | |||||||
Katriina Korpi | 2000 | 41.52 | 1:20.80 | |||||||
Inna Pajuluoma | 1999 | 37.74 | 1:58.54 | |||||||
Veera Vornanen | 1999 | 34.82 | 2:33.36 | |||||||
5 | Bureå SS Damer | 0 | Bureå Simsällskap | 2:53.88 | ||||||
Vera Forsgren | 2001 | 45.76 | 45.76 | |||||||
Sanna Hedebäck | 2001 | 47.43 | 1:33.19 | |||||||
Alva Lundmark | 2001 | 44.12 | 2:17.31 | |||||||
Petra Andersson | 2001 | 36.57 | 2:53.88 | |||||||
6 | Burträsk Damer | 0 | Burträsk Simpolare | 2:59.27 | ||||||
Frida Svedberg | 2001 | 41.85 | 41.85 | |||||||
Erika Lindström | 2000 | 52.32 | 1:34.17 | |||||||
Alva Nilsson | 2000 | 38.47 | 2:12.64 | |||||||
Sussi Tedestedt | 2001 | 46.63 | 2:59.27 | |||||||
7 | Byske Damer | 0 | Byske Simklubb | 3:01.11 | ||||||
Jennifer Dahlberg | 1997 | 44.04 | 44.04 | |||||||
Angelina Isaksson | 1997 | 44.36 | 1:28.40 | |||||||
Emmy Johanssen | 1999 | 53.41 | 2:21.81 | |||||||
Sanna Kasos | 1997 | 39.30 | 3:01.11 | |||||||
8 | 1 Haparanda Skt Dam | 0 | Haparanda Sportklubb Taktik | 3:03.94 | ||||||
Sara Kitti | 2000 | 44.84 | 44.84 | |||||||
Eliza Happonen | 2002 | 56.81 | 1:41.65 | |||||||
Moa Kitti | 2000 | 42.33 | 2:23.98 | |||||||
Inga-Maarit Viitanen | 2001 | 39.96 | 3:03.94 | |||||||
9 | Luleå SS Lag 3 | 0 | Luleå Simsällskap | 3:16.84 | ||||||
Lova Lindvall | 2000 | 52.63 | 52.63 | |||||||
Anna Brännström | 2003 | 59.67 | 1:52.30 | |||||||
Sara Brännström | 2001 | 46.06 | 2:38.36 | |||||||
Alva Gonzalez-Glanberg | 2002 | 38.48 | 3:16.84 | |||||||
- | Luleå SS Lag 1 | 0 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
Julia Larsson-Nygren | 1999 | 43.66 | 43.66 | |||||||
- | Luleå SS Lag 2 | 0 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Skelleftesim Lag1[1997] | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
Felicia Nilsson | 1997 | 47.93 | 47.93 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 23:17 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum Cup 2013 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 | |||
Tävlingsort | Luleå | Utskriftstid | 23:17 | |||
Arrangör | Luleå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 februari 2013 |
Gren 26, 4X50m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oulo | 1996 | Oulun Lohet | 1:56.73 | ||||||
Janne Lantto | 1994 | 29.08 | 29.08 | |||||||
Aku Venhola | 1990 | 31.93 | 1:01.01 | |||||||
Juho Herva | 1998 | 29.22 | 1:30.23 | |||||||
Konsta Kallinen | 1999 | 26.50 | 1:56.73 | |||||||
2 | Piteåsim Lag2 | 2000 | Piteå Sim | 2:20.62 | ||||||
Oliver Flodström | 1999 | 34.96 | 34.96 | |||||||
Konstantinos Johansson | 1998 | 39.15 | 1:14.11 | |||||||
Jacob Danielsson | 1998 | 30.65 | 1:44.76 | |||||||
Marios Johansson | 2001 | 35.86 | 2:20.62 | |||||||
3 | Oulo 2 | 1998 | Oulun Lohet | 2:21.35 | ||||||
Niko Pelkonen | 2001 | 41.03 | 41.03 | |||||||
Aukusti Ylitervo | 1999 | 36.98 | 1:18.01 | |||||||
Juho Kaikkonen | 1999 | 32.75 | 1:50.76 | |||||||
Jere Lotvonen | 2000 | 30.59 | 2:21.35 | |||||||
4 | Bureå SS Herrar | 0 | Bureå Simsällskap | 2:31.63 | ||||||
Felix Nyström | 1999 | 42.36 | 42.36 | |||||||
Elias Bystedt | 1995 | 36.75 | 1:19.11 | |||||||
Arvid Vikström | 1999 | 36.99 | 1:56.10 | |||||||
Isak Olsson | 2002 | 35.53 | 2:31.63 | |||||||
5 | Skellefteå Herrar | 1992 | Skellefte Simsällskap 34 | 3:07.91 | ||||||
Olle Ferm | 2002 | 51.73 | 51.73 | |||||||
Magnus Lindström | 2004 | 55.59 | 1:47.32 | |||||||
Gustav Lindström | 1998 | 31.80 | 2:19.12 | |||||||
Otto Forslund | 2002 | 48.79 | 3:07.91 | |||||||
6 | Luleå SS Lag 1 | 0 | Luleå Simsällskap | 3:11.76 | ||||||
Christoffer Karlsson | 1999 | 51.29 | 51.29 | |||||||
William Warg | 1999 | 1:03.41 | 1:54.70 | |||||||
Ingemar Johansson | 1965 | 31.49 | 2:26.19 | |||||||
Theo Ylipää | 2004 | 45.57 | 3:11.76 | |||||||
- | Burträsk Herrar | 0 | Burträsk Simpolare | DSQ | ||||||
Isak Viklund | 1998 | 35.67 | 35.67 | |||||||
- | Piteå Sim Herrar | 0 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 23:17 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum Cup 2013 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 | |||
Tävlingsort | Luleå | Utskriftstid | 23:17 | |||
Arrangör | Luleå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 februari 2013 |
Gren 27, 25m Ryggsim Damer D-E, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Agnes Olsson | 2004 | Bureå Simsällskap | 23.47 | ||||||
2 | Tess Lindberg | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | 27.99 | ||||||
2 | Vinroth Stella | 2005 | Luleå Simsällskap | 27.99 | ||||||
4 | Klara Lindqvist | 2005 | Luleå Simsällskap | 29.57 | ||||||
5 | Marina Johansson | 2005 | Piteå Sim | 30.47 | ||||||
6 | Ellese Marklund | 2004 | Älvsby Simsällskap | 31.77 | ||||||
7 | Alva Andersson | 2004 | Luleå Simsällskap | 33.64 | ||||||
8 | Alice Lundström | 2004 | Luleå Simsällskap | 35.75 | ||||||
9 | Heidi Nilsson | 2005 | Älvsby Simsällskap | 36.11 | ||||||
10 | Sara Schröder | 2004 | Luleå Simsällskap | 39.77 | ||||||
Gren 27, 25m Ryggsim Damer D-E, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hanna Lundberg | 2002 | Luleå Simsällskap | 20.62 | ||||||
2 | Amalia Siekkinen | 2002 | Oulun Lohet | 21.45 | ||||||
3 | Lisa Bäcklund | 2002 | Piteå Sim | 22.47 | ||||||
4 | Alva Gonzalez-Glanberg | 2002 | Luleå Simsällskap | 23.00 | ||||||
5 | Malla Juutinen | 2003 | Oulun Lohet | 23.38 | ||||||
6 | Tina Ylipää | 2002 | Luleå Simsällskap | 23.90 | ||||||
7 | Märta Lindström | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 24.44 | ||||||
8 | Astrid Lövgren | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 24.70 | ||||||
9 | Jonna Flodström | 2002 | Piteå Sim | 24.78 | ||||||
10 | Lova Bergmark | 2002 | Bureå Simsällskap | 24.81 | ||||||
11 | Ida Noren | 2002 | Älvsby Simsällskap | 25.92 | ||||||
12 | Tuva Larsson | 2002 | Luleå Simsällskap | 26.23 | ||||||
13 | Eliza Happonen | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 26.38 | ||||||
14 | Klara Sunuwar | 2002 | Bodens BK Simklubb | 26.56 | ||||||
15 | Agnes Petterson-Heimdahl | 2002 | Luleå Simsällskap | 27.37 | ||||||
16 | Linnea Isaksson | 2003 | Bodens BK Simklubb | 27.59 | ||||||
17 | Isra Ali-Amin | 2003 | Luleå Simsällskap | 27.61 | ||||||
18 | Smila Isaksson | 2003 | Älvsby Simsällskap | 27.94 | ||||||
19 | Kajsa Nilsson | 2003 | Älvsby Simsällskap | 28.96 | ||||||
20 | Eeva Hahto | 2002 | Oulun Lohet | 29.54 | ||||||
21 | Anna Brännström | 2003 | Luleå Simsällskap | 30.29 | ||||||
22 | Fiona Marklund | 2003 | Piteå Sim | 30.78 | ||||||
23 | Johanna Karlsson | 2003 | Luleå Simsällskap | 33.60 | ||||||
24 | Lynette Johansson | 2003 | Luleå Simsällskap | 38.58 | ||||||
25 | Elin Häggström | 2002 | Luleå Simsällskap | 40.55 | ||||||
- | Anna-Christina Isaksson | 2002 | Luleå Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 23:17 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum Cup 2013 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 | |||
Tävlingsort | Luleå | Utskriftstid | 23:17 | |||
Arrangör | Luleå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 februari 2013 |
Gren 28, 25m Ryggsim Herrar D-E, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Magnus Lindström | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | 21.75 | ||||||
2 | Tobias Berglönn Persson | 2004 | Bodens BK Simklubb | 26.10 | ||||||
3 | Theo Ylipää | 2004 | Luleå Simsällskap | 26.46 | ||||||
4 | William Lundmark | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | 26.81 | ||||||
5 | Hubert Eriksson | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | 29.98 | ||||||
6 | Simon Eriksson | 2004 | Piteå Sim | 31.03 | ||||||
7 | Oskar Emmoth | 2005 | Luleå Simsällskap | 39.55 | ||||||
Gren 28, 25m Ryggsim Herrar D-E, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isak Olsson | 2002 | Bureå Simsällskap | 19.55 | ||||||
2 | Albin Eriksson | 2003 | Luleå Simsällskap | 21.97 | ||||||
3 | Anton Krogh-Vennemo | 2002 | Bureå Simsällskap | 23.36 | ||||||
4 | Olle Ferm | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 24.25 | ||||||
5 | Ji An Wang | 2003 | Luleå Simsällskap | 24.53 | ||||||
6 | Otto Forslund | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 25.87 | ||||||
7 | Emil Ulander | 2003 | Skellefte Simsällskap 34 | 26.86 | ||||||
8 | Felix Filson | 2002 | Luleå Simsällskap | 26.95 | ||||||
9 | Viktor Nilsson | 2003 | Älvsby Simsällskap | 27.76 | ||||||
10 | Ville Kieri | 2003 | Luleå Simsällskap | 28.36 | ||||||
11 | Markus Liiti | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 28.70 | ||||||
12 | Albin Sköld-Johansson | 2002 | Luleå Simsällskap | 30.30 | ||||||
13 | Marcus Snäll | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 34.77 | ||||||
- | Nehan Cripps | 2003 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 23:17 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum Cup 2013 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 | |||
Tävlingsort | Luleå | Utskriftstid | 23:17 | |||
Arrangör | Luleå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 februari 2013 |
Gren 29, 25m Ryggsim Damer F,G,H, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elsa Bergbom | 1990 | Luleå Simsällskap | G | 42.93 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 23:17 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum Cup 2013 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 | |||
Tävlingsort | Luleå | Utskriftstid | 23:17 | |||
Arrangör | Luleå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 februari 2013 |
Gren 31, 100m Ryggsim Damer A-C, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Katri Hurskainen | 2000 | Oulun Lohet | 36.86 | 1:14.50 | |||||
2 | Katriina Korpi | 2000 | Oulun Lohet | 42.32 | 1:26.47 | |||||
3 | Frida Svedberg | 2001 | Burträsk Simpolare | 1:29.24 | 1:29.24 | |||||
4 | Alva Nilsson | 2000 | Burträsk Simpolare | 44.64 | 1:30.48 | |||||
5 | Sara Kitti | 2000 | Haparanda Sportklubb Taktik | 1:32.01 | 1:32.01 | |||||
6 | Moa Kitti | 2000 | Haparanda Sportklubb Taktik | 46.06 | 1:32.42 | |||||
7 | Petra Andersson | 2001 | Bureå Simsällskap | 46.64 | 1:33.00 | |||||
8 | Sanna Hedebäck | 2001 | Bureå Simsällskap | 46.25 | 1:33.32 | |||||
9 | Sarah Jonsson | 2001 | Luleå Simsällskap | 47.38 | 1:33.40 | |||||
10 | Emma Pajuluoma | 2001 | Oulun Lohet | 47.69 | 1:37.53 | |||||
11 | Vera Forsgren | 2001 | Bureå Simsällskap | 48.38 | 1:39.75 | |||||
12 | Sara Brännström | 2001 | Luleå Simsällskap | 1:43.82 | 1:43.82 | |||||
13 | Erika Lindström | 2000 | Burträsk Simpolare | 54.41 | 1:48.88 | |||||
14 | Lova Lindvall | 2000 | Luleå Simsällskap | 1:49.33 | 1:49.33 | |||||
15 | Alva Lundmark | 2001 | Bureå Simsällskap | 56.26 | 1:50.42 | |||||
- | Aino Raappana | 2001 | Oulun Lohet | DSQ | ||||||
Gren 31, 100m Ryggsim Damer A-C, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Carita Heikkala | 1998 | Oulun Lohet | 35.20 | 1:11.81 | |||||
2 | Saana Luokkanen | 1999 | Kempeleen Pyrintö | 34.77 | 1:12.26 | |||||
3 | Inna Pajuluoma | 1999 | Oulun Lohet | 38.88 | 1:17.67 | |||||
4 | Sanna Stenberg | 1999 | Piteå Sim | 39.14 | 1:20.28 | |||||
5 | Iida Ahonen | 1999 | Oulun Lohet | 41.03 | 1:24.43 | |||||
6 | Josefine Nyström | 1998 | Bureå Simsällskap | 42.14 | 1:25.78 | |||||
7 | Siiri Ikäheimonen | 1998 | Oulun Lohet | 42.09 | 1:25.89 | |||||
8 | Moa Dahlqvist | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 42.40 | 1:26.56 | |||||
9 | Julia Forsgren | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:30.25 | 1:30.25 | |||||
10 | Veera Vornanen | 1999 | Oulun Lohet | 44.51 | 1:30.44 | |||||
11 | Nadja Hahto | 1999 | Oulun Lohet | 46.45 | 1:34.57 | |||||
12 | Julia Larsson-Nygren | 1999 | Luleå Simsällskap | 46.94 | 1:35.89 | |||||
13 | Emmy Johanssen | 1999 | Byske Simklubb | 1:48.05 | 1:48.05 | |||||
- | Laura Fält | 1998 | Oulun Lohet | DSQ | ||||||
- | Riikka Korpi | 1998 | Oulun Lohet | DSQ | ||||||
Gren 31, 100m Ryggsim Damer A-C, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linda Holmgren | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 35.36 | 1:10.96 | |||||
2 | Niina Pelkonen | 1997 | Oulun Lohet | 35.40 | 1:12.54 | |||||
3 | Siiri Karvosenoja | 1997 | Oulun Lohet | 35.10 | 1:12.74 | |||||
4 | Raphaela Breuhauer | 1996 | Oulun Lohet | 36.64 | 1:16.11 | |||||
5 | Janette Karppinen | 1996 | Oulun Lohet | 37.88 | 1:16.73 | |||||
6 | Felicia Nilsson | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 37.98 | 1:17.91 | |||||
7 | Linnea Olofsson | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 38.39 | 1:19.62 | |||||
8 | Matilda Nyström | 1995 | Bureå Simsällskap | 39.51 | 1:21.89 | |||||
9 | Fanny Eriksson | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:29.98 | 1:29.98 | |||||
10 | Jennifer Dahlberg | 1997 | Byske Simklubb | 1:37.66 | 1:37.66 | |||||
11 | Sanna Kasos | 1997 | Byske Simklubb | 49.89 | 1:42.90 | |||||
12 | Angelina Isaksson | 1997 | Byske Simklubb | 53.61 | 1:53.28 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 23:17 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum Cup 2013 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 | |||
Tävlingsort | Luleå | Utskriftstid | 23:17 | |||
Arrangör | Luleå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 februari 2013 |
Gren 32, 100m Ryggsim Herrar A-C, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jere Lotvonen | 2000 | Oulun Lohet | 37.65 | 1:15.57 | |||||
2 | Niko Pelkonen | 2001 | Oulun Lohet | 41.91 | 1:25.89 | |||||
3 | Marios Johansson | 2001 | Piteå Sim | 48.72 | 1:43.21 | |||||
- | Alfred Vikström | 2001 | Bureå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 32, 100m Ryggsim Herrar A-C, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustav Lindström | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 32.43 | 1:06.33 | |||||
2 | Juho Herva | 1998 | Oulun Lohet | 33.23 | 1:08.23 | |||||
3 | Konsta Kallinen | 1999 | Oulun Lohet | 34.69 | 1:10.63 | |||||
4 | Oliver Flodström | 1999 | Piteå Sim | 35.57 | 1:13.94 | |||||
5 | Aukusti Ylitervo | 1999 | Oulun Lohet | 36.96 | 1:15.93 | |||||
6 | Isak Viklund | 1998 | Burträsk Simpolare | 37.05 | 1:16.44 | |||||
7 | Juho Kaikkonen | 1999 | Oulun Lohet | 38.45 | 1:19.52 | |||||
8 | Arvid Vikström | 1999 | Bureå Simsällskap | 39.92 | 1:22.88 | |||||
9 | Joel Lindgren | 1999 | Burträsk Simpolare | 46.01 | 1:32.16 | |||||
10 | Felix Nyström | 1999 | Bureå Simsällskap | 44.98 | 1:33.19 | |||||
11 | Christoffer Karlsson | 1999 | Luleå Simsällskap | 52.81 | 1:51.81 | |||||
12 | Ludwig Rönnbäck | 1999 | Luleå Simsällskap | 1:01.90 | 2:07.45 | |||||
- | Erik Söderlund | 1999 | Bureå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Erik Viklund | 1998 | Burträsk Simpolare | DSQ | ||||||
Gren 32, 100m Ryggsim Herrar A-C, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Janne Lantto | 1994 | Oulun Lohet | 30.15 | 1:02.49 | |||||
2 | Filip Svedberg | 1997 | Burträsk Simpolare | 33.31 | 1:07.22 | |||||
3 | Aku Venhola | 1990 | Oulun Lohet | 33.51 | 1:09.24 | |||||
4 | Elias Bystedt | 1995 | Bureå Simsällskap | 37.69 | 1:18.13 | |||||
5 | Albin Lindberg | 1997 | Piteå Sim | 40.32 | 1:21.88 | |||||
- | Eric Rylén | 1990 | Simklubben Ena | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 23:17 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum Cup 2013 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 | |||
Tävlingsort | Luleå | Utskriftstid | 23:17 | |||
Arrangör | Luleå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 februari 2013 |
Gren 33, 50m Bröstsim Damer A-D, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hanna Lundberg | 2002 | Luleå Simsällskap | 46.66 | ||||||
2 | Alva Gonzalez-Glanberg | 2002 | Luleå Simsällskap | 49.48 | ||||||
3 | Amalia Siekkinen | 2002 | Oulun Lohet | 50.59 | ||||||
4 | Tina Ylipää | 2002 | Luleå Simsällskap | 53.07 | ||||||
5 | Klara Sunuwar | 2002 | Bodens BK Simklubb | 53.30 | ||||||
6 | Lisa Bäcklund | 2002 | Piteå Sim | 54.46 | ||||||
7 | Eliza Happonen | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 58.15 | ||||||
8 | Tuva Lakso | 2003 | Piteå Sim | 59.05 | ||||||
9 | Anna Brännström | 2003 | Luleå Simsällskap | 1:00.25 | ||||||
10 | Linnea Isaksson | 2003 | Bodens BK Simklubb | 1:01.53 | ||||||
11 | Isa Nilsson | 2003 | Piteå Sim | 1:03.41 | ||||||
12 | Tuva Larsson | 2002 | Luleå Simsällskap | 1:05.19 | ||||||
13 | Fiona Marklund | 2003 | Piteå Sim | 1:05.21 | ||||||
14 | Lova Bergmark | 2002 | Bureå Simsällskap | 1:07.40 | ||||||
15 | Johanna Karlsson | 2003 | Luleå Simsällskap | 1:07.52 | ||||||
16 | Jonna Flodström | 2002 | Piteå Sim | 1:08.70 | ||||||
17 | Eeva Hahto | 2002 | Oulun Lohet | 1:09.42 | ||||||
18 | Elin Häggström | 2002 | Luleå Simsällskap | 1:10.68 | ||||||
19 | Kajsa Nilsson | 2003 | Älvsby Simsällskap | 1:16.42 | ||||||
- | Anna-Christina Isaksson | 2002 | Luleå Simsällskap | DNS | ||||||
- | Astrid Lövgren | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
- | Isra Ali-Amin | 2003 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Lynette Johansson | 2003 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Märta Lindström | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
Gren 33, 50m Bröstsim Damer A-D, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Katri Hurskainen | 2000 | Oulun Lohet | 39.69 | ||||||
2 | Katriina Korpi | 2000 | Oulun Lohet | 41.19 | ||||||
3 | Sanna Hedebäck | 2001 | Bureå Simsällskap | 46.35 | ||||||
4 | Alva Nilsson | 2000 | Burträsk Simpolare | 46.71 | ||||||
4 | Moa Kitti | 2000 | Haparanda Sportklubb Taktik | 46.71 | ||||||
6 | Sarah Jonsson | 2001 | Luleå Simsällskap | 47.47 | ||||||
7 | Marleena Potila | 2000 | Oulun Lohet | 48.42 | ||||||
8 | Sara Kitti | 2000 | Haparanda Sportklubb Taktik | 48.84 | ||||||
9 | Frida Svedberg | 2001 | Burträsk Simpolare | 49.58 | ||||||
10 | Emma Pajuluoma | 2001 | Oulun Lohet | 50.18 | ||||||
11 | Petra Andersson | 2001 | Bureå Simsällskap | 50.68 | ||||||
12 | Sara Brännström | 2001 | Luleå Simsällskap | 50.97 | ||||||
13 | Hanna Svanberg | 2001 | Luleå Simsällskap | 51.37 | ||||||
14 | Ida Nilsson | 2001 | Piteå Sim | 52.71 | ||||||
15 | Erika Lindström | 2000 | Burträsk Simpolare | 54.13 | ||||||
16 | Anna Johansson | 2000 | Bodens BK Simklubb | 54.85 | ||||||
17 | Inga-Maarit Viitanen | 2001 | Haparanda Sportklubb Taktik | 55.16 | ||||||
18 | Lova Lindvall | 2000 | Luleå Simsällskap | 58.08 | ||||||
19 | Thelma Koskinen | 2001 | Haparanda Sportklubb Taktik | 1:00.81 | ||||||
20 | Sussi Tedestedt | 2001 | Burträsk Simpolare | 1:01.76 | ||||||
21 | Matilda Lindbäck | 2001 | Bodens BK Simklubb | 1:02.65 | ||||||
22 | Alva Lundmark | 2001 | Bureå Simsällskap | 1:03.78 | ||||||
- | Iza Bergwall | 2001 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
Gren 33, 50m Bröstsim Damer A-D, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Carita Heikkala | 1998 | Oulun Lohet | 40.17 | ||||||
2 | Sanna Stenberg | 1999 | Piteå Sim | 40.25 | ||||||
3 | Riikka Korpi | 1998 | Oulun Lohet | 41.08 | ||||||
4 | Laura Fält | 1998 | Oulun Lohet | 43.24 | ||||||
5 | Iida Ahonen | 1999 | Oulun Lohet | 43.69 | ||||||
6 | Josefine Nyström | 1998 | Bureå Simsällskap | 44.64 | ||||||
7 | Linnea Nilsson | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 45.70 | ||||||
8 | Nadja Hahto | 1999 | Oulun Lohet | 46.17 | ||||||
9 | Inna Pajuluoma | 1999 | Oulun Lohet | 46.19 | ||||||
10 | Julia Forsgren | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 47.08 | ||||||
11 | Veera Vornanen | 1999 | Oulun Lohet | 48.59 | ||||||
12 | Malin Boström | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 50.19 | ||||||
13 | Julia Larsson-Nygren | 1999 | Luleå Simsällskap | 51.60 | ||||||
14 | Emmy Johanssen | 1999 | Byske Simklubb | 59.28 | ||||||
Gren 33, 50m Bröstsim Damer A-D, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Janette Karppinen | 1996 | Oulun Lohet | 35.93 | ||||||
2 | Siiri Karvosenoja | 1997 | Oulun Lohet | 36.04 | ||||||
3 | Linda Holmgren | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 36.10 | ||||||
4 | Linnea Olofsson | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 38.34 | ||||||
5 | Fanny Eriksson | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 40.99 | ||||||
6 | Niina Pelkonen | 1997 | Oulun Lohet | 41.12 | ||||||
7 | Martina Lindgren | 1996 | Burträsk Simpolare | 41.32 | ||||||
8 | Matilda Nyström | 1995 | Bureå Simsällskap | 41.38 | ||||||
9 | Raphaela Breuhauer | 1996 | Oulun Lohet | 45.31 | ||||||
10 | Angelina Isaksson | 1997 | Byske Simklubb | 45.94 | ||||||
11 | Jennifer Dahlberg | 1997 | Byske Simklubb | 53.22 | ||||||
- | Moa Olsson | 1997 | Luleå Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 23:17 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum Cup 2013 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 | |||
Tävlingsort | Luleå | Utskriftstid | 23:17 | |||
Arrangör | Luleå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 februari 2013 |
Gren 34, 50m Bröstsim Herrar A-D, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isak Olsson | 2002 | Bureå Simsällskap | 52.36 | ||||||
2 | Ji An Wang | 2003 | Luleå Simsällskap | 52.70 | ||||||
3 | Markus Liiti | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 56.27 | ||||||
4 | David Öhman | 2002 | Piteå Sim | 58.68 | ||||||
5 | Emil Ulander | 2003 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:03.33 | ||||||
6 | Olle Ferm | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:03.79 | ||||||
7 | Anton Krogh-Vennemo | 2002 | Bureå Simsällskap | 1:04.10 | ||||||
8 | Otto Forslund | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:07.53 | ||||||
- | Albin Eriksson | 2003 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Felix Filson | 2002 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Gustav Lekfalk | 2003 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Nehan Cripps | 2003 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 34, 50m Bröstsim Herrar A-D, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jere Lotvonen | 2000 | Oulun Lohet | 40.37 | ||||||
2 | Felix Katmuk | 2000 | Piteå Sim | 46.05 | ||||||
3 | Niko Pelkonen | 2001 | Oulun Lohet | 50.31 | ||||||
4 | Rasmus Andreasson | 2000 | Luleå Simsällskap | 51.96 | ||||||
5 | Marios Johansson | 2001 | Piteå Sim | 51.98 | ||||||
6 | Alfred Vikström | 2001 | Bureå Simsällskap | 1:04.05 | ||||||
- | Daniel Renberg-Eriksson | 2001 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Erik Johansson | 2000 | Bodens BK Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 34, 50m Bröstsim Herrar A-D, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Juho Herva | 1998 | Oulun Lohet | 35.31 | ||||||
2 | Gustav Lindström | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 35.59 | ||||||
3 | Aukusti Ylitervo | 1999 | Oulun Lohet | 37.25 | ||||||
4 | Konstantinos Johansson | 1998 | Piteå Sim | 37.74 | ||||||
5 | Konsta Kallinen | 1999 | Oulun Lohet | 37.84 | ||||||
6 | Jacob Danielsson | 1998 | Piteå Sim | 40.81 | ||||||
7 | Erik Viklund | 1998 | Burträsk Simpolare | 41.09 | ||||||
8 | Isak Viklund | 1998 | Burträsk Simpolare | 41.44 | ||||||
9 | Juho Kaikkonen | 1999 | Oulun Lohet | 42.01 | ||||||
10 | Mattias Jonsson | 1999 | Piteå Sim | 44.35 | ||||||
11 | Oliver Flodström | 1999 | Piteå Sim | 44.52 | ||||||
12 | Joel Lindgren | 1999 | Burträsk Simpolare | 45.01 | ||||||
13 | Arvid Vikström | 1999 | Bureå Simsällskap | 45.11 | ||||||
14 | Felix Nyström | 1999 | Bureå Simsällskap | 45.93 | ||||||
15 | Oskar Kitti | 1999 | Haparanda Sportklubb Taktik | 47.27 | ||||||
16 | Erik Söderlund | 1999 | Bureå Simsällskap | 50.77 | ||||||
17 | Christoffer Karlsson | 1999 | Luleå Simsällskap | 52.52 | ||||||
- | William Warg | 1999 | Luleå Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 34, 50m Bröstsim Herrar A-D, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Janne Lantto | 1994 | Oulun Lohet | 30.38 | ||||||
2 | Aku Venhola | 1990 | Oulun Lohet | 32.28 | ||||||
3 | Filip Svedberg | 1997 | Burträsk Simpolare | 35.43 | ||||||
4 | Elias Bystedt | 1995 | Bureå Simsällskap | 38.77 | ||||||
5 | Peter Lundberg | 1991 | Älvsby Simsällskap | 44.94 | ||||||
6 | Albin Lindberg | 1997 | Piteå Sim | 46.86 | ||||||
- | Eric Rylén | 1990 | Simklubben Ena | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 23:17 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum Cup 2013 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 | |||
Tävlingsort | Luleå | Utskriftstid | 23:17 | |||
Arrangör | Luleå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 februari 2013 |
Gren 35, 25m Fjärilsim Damer D-E, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
- | Agnes Olsson | 2004 | Bureå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tess Lindberg | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
Gren 35, 25m Fjärilsim Damer D-E, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hanna Lundberg | 2002 | Luleå Simsällskap | 18.68 | ||||||
2 | Klara Sunuwar | 2002 | Bodens BK Simklubb | 21.52 | ||||||
3 | Amalia Siekkinen | 2002 | Oulun Lohet | 21.62 | ||||||
4 | Alva Gonzalez-Glanberg | 2002 | Luleå Simsällskap | 21.81 | ||||||
5 | Tina Ylipää | 2002 | Luleå Simsällskap | 22.68 | ||||||
6 | Lova Bergmark | 2002 | Bureå Simsällskap | 23.01 | ||||||
7 | Astrid Lövgren | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 24.79 | ||||||
8 | Lisa Bäcklund | 2002 | Piteå Sim | 25.39 | ||||||
9 | Märta Lindström | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 29.83 | ||||||
10 | Jonna Flodström | 2002 | Piteå Sim | 30.61 | ||||||
- | Anna Brännström | 2003 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 23:17 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum Cup 2013 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 | |||
Tävlingsort | Luleå | Utskriftstid | 23:17 | |||
Arrangör | Luleå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 februari 2013 |
Gren 36, 25m Fjärilsim Herrar D-E, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Magnus Lindström | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | 33.90 | ||||||
Gren 36, 25m Fjärilsim Herrar D-E, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isak Olsson | 2002 | Bureå Simsällskap | 16.56 | ||||||
2 | Albin Eriksson | 2003 | Luleå Simsällskap | 22.25 | ||||||
3 | Anton Krogh-Vennemo | 2002 | Bureå Simsällskap | 24.13 | ||||||
- | Emil Ulander | 2003 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
- | Ji An Wang | 2003 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Nehan Cripps | 2003 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Olle Ferm | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
- | Otto Forslund | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 23:17 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum Cup 2013 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 | |||
Tävlingsort | Luleå | Utskriftstid | 23:17 | |||
Arrangör | Luleå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 februari 2013 |
Gren 37, 100m Fjärilsim Damer A-C, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Katri Hurskainen | 2000 | Oulun Lohet | 40.03 | 1:24.06 | |||||
2 | Moa Kitti | 2000 | Haparanda Sportklubb Taktik | 44.10 | 1:35.70 | |||||
3 | Sara Brännström | 2001 | Luleå Simsällskap | 44.84 | 1:37.03 | |||||
4 | Alva Nilsson | 2000 | Burträsk Simpolare | 49.14 | 1:43.07 | |||||
5 | Aino Raappana | 2001 | Oulun Lohet | 49.33 | 1:46.68 | |||||
- | Vera Forsgren | 2001 | Bureå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 37, 100m Fjärilsim Damer A-C, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Saana Luokkanen | 1999 | Kempeleen Pyrintö | 35.45 | 1:16.54 | |||||
2 | Carita Heikkala | 1998 | Oulun Lohet | 38.42 | 1:21.27 | |||||
3 | Inna Pajuluoma | 1999 | Oulun Lohet | 38.02 | 1:21.81 | |||||
4 | Riikka Korpi | 1998 | Oulun Lohet | 39.83 | 1:24.45 | |||||
5 | Siiri Ikäheimonen | 1998 | Oulun Lohet | 42.51 | 1:30.92 | |||||
6 | Iida Ahonen | 1999 | Oulun Lohet | 42.88 | 1:31.58 | |||||
7 | Josefine Nyström | 1998 | Bureå Simsällskap | 43.22 | 1:34.39 | |||||
- | Emmy Johanssen | 1999 | Byske Simklubb | DSQ | ||||||
- | Sanna Stenberg | 1999 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
Gren 37, 100m Fjärilsim Damer A-C, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Siiri Karvosenoja | 1997 | Oulun Lohet | 33.01 | 1:10.48 | |||||
2 | Niina Pelkonen | 1997 | Oulun Lohet | 32.83 | 1:11.01 | |||||
3 | Janette Karppinen | 1996 | Oulun Lohet | 34.01 | 1:12.58 | |||||
4 | Matilda Nyström | 1995 | Bureå Simsällskap | 36.93 | 1:19.47 | |||||
5 | Raphaela Breuhauer | 1996 | Oulun Lohet | 36.49 | 1:20.16 | |||||
- | Angelina Isaksson | 1997 | Byske Simklubb | DSQ | ||||||
- | Jennifer Dahlberg | 1997 | Byske Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 23:17 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum Cup 2013 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 | |||
Tävlingsort | Luleå | Utskriftstid | 23:17 | |||
Arrangör | Luleå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 februari 2013 |
Gren 38, 100m Fjärilsim Herrar A-C, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jere Lotvonen | 2000 | Oulun Lohet | 40.19 | 1:24.68 | |||||
2 | Niko Pelkonen | 2001 | Oulun Lohet | 46.24 | 1:40.02 | |||||
Gren 38, 100m Fjärilsim Herrar A-C, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Juho Herva | 1998 | Oulun Lohet | 30.79 | 1:05.94 | |||||
2 | Gustav Lindström | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 31.84 | 1:07.69 | |||||
3 | Konsta Kallinen | 1999 | Oulun Lohet | 32.52 | 1:09.72 | |||||
4 | Aukusti Ylitervo | 1999 | Oulun Lohet | 35.32 | 1:14.51 | |||||
5 | Erik Viklund | 1998 | Burträsk Simpolare | 35.07 | 1:17.04 | |||||
6 | Konstantinos Johansson | 1998 | Piteå Sim | 35.56 | 1:18.05 | |||||
7 | Juho Kaikkonen | 1999 | Oulun Lohet | 35.32 | 1:20.38 | |||||
8 | Isak Viklund | 1998 | Burträsk Simpolare | 35.51 | 1:21.00 | |||||
9 | Oliver Flodström | 1999 | Piteå Sim | 37.85 | 1:23.50 | |||||
- | Arvid Vikström | 1999 | Bureå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Jacob Danielsson | 1998 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
Gren 38, 100m Fjärilsim Herrar A-C, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filip Svedberg | 1997 | Burträsk Simpolare | 29.12 | 1:01.13 | |||||
2 | Janne Lantto | 1994 | Oulun Lohet | 29.66 | 1:04.04 | |||||
3 | Valtteri Viitanen | 1993 | Haparanda Sportklubb Taktik | 29.72 | 1:04.51 | |||||
4 | Aku Venhola | 1990 | Oulun Lohet | 30.00 | 1:05.66 | |||||
5 | Elias Bystedt | 1995 | Bureå Simsällskap | 33.03 | 1:12.92 | |||||
6 | Linus Rönnbäck | 1995 | Luleå Simsällskap | 38.77 | 1:25.22 | |||||
7 | Peter Lundberg | 1991 | Älvsby Simsällskap | 38.89 | 1:28.28 | |||||
- | Albin Lindberg | 1997 | Piteå Sim | DNS | ||||||
- | Eric Rylén | 1990 | Simklubben Ena | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 23:17 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum Cup 2013 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 | |||
Tävlingsort | Luleå | Utskriftstid | 23:17 | |||
Arrangör | Luleå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 februari 2013 |
Gren 39, 50m Frisim Damer A-D, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hanna Lundberg | 2002 | Luleå Simsällskap | 37.55 | ||||||
2 | Amalia Siekkinen | 2002 | Oulun Lohet | 39.52 | ||||||
3 | Alva Gonzalez-Glanberg | 2002 | Luleå Simsällskap | 39.95 | ||||||
4 | Lisa Bäcklund | 2002 | Piteå Sim | 41.51 | ||||||
5 | Tina Ylipää | 2002 | Luleå Simsällskap | 41.56 | ||||||
6 | Astrid Lövgren | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 45.14 | ||||||
7 | Lova Bergmark | 2002 | Bureå Simsällskap | 45.40 | ||||||
8 | Eliza Happonen | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 45.50 | ||||||
9 | Märta Lindström | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 45.74 | ||||||
10 | Malla Juutinen | 2003 | Oulun Lohet | 45.90 | ||||||
11 | Jonna Flodström | 2002 | Piteå Sim | 45.92 | ||||||
12 | Tuva Larsson | 2002 | Luleå Simsällskap | 49.11 | ||||||
13 | Klara Sunuwar | 2002 | Bodens BK Simklubb | 50.43 | ||||||
14 | Tuva Lakso | 2003 | Piteå Sim | 53.22 | ||||||
15 | Linnea Isaksson | 2003 | Bodens BK Simklubb | 53.33 | ||||||
16 | Fiona Marklund | 2003 | Piteå Sim | 53.63 | ||||||
17 | Anna Brännström | 2003 | Luleå Simsällskap | 54.03 | ||||||
18 | Agnes Petterson-Heimdahl | 2002 | Luleå Simsällskap | 56.23 | ||||||
19 | Kajsa Nilsson | 2003 | Älvsby Simsällskap | 56.69 | ||||||
20 | Isra Ali-Amin | 2003 | Luleå Simsällskap | 1:00.55 | ||||||
21 | Isa Nilsson | 2003 | Piteå Sim | 1:00.97 | ||||||
22 | Johanna Karlsson | 2003 | Luleå Simsällskap | 1:08.16 | ||||||
Gren 39, 50m Frisim Damer A-D, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Katri Hurskainen | 2000 | Oulun Lohet | 29.98 | ||||||
2 | Sarah Jonsson | 2001 | Luleå Simsällskap | 33.89 | ||||||
3 | Moa Kitti | 2000 | Haparanda Sportklubb Taktik | 34.29 | ||||||
4 | Alva Nilsson | 2000 | Burträsk Simpolare | 35.09 | ||||||
5 | Katriina Korpi | 2000 | Oulun Lohet | 35.94 | ||||||
6 | Sanna Hedebäck | 2001 | Bureå Simsällskap | 36.35 | ||||||
7 | Petra Andersson | 2001 | Bureå Simsällskap | 37.40 | ||||||
8 | Sara Kitti | 2000 | Haparanda Sportklubb Taktik | 37.62 | ||||||
9 | Frida Svedberg | 2001 | Burträsk Simpolare | 37.81 | ||||||
10 | Sara Brännström | 2001 | Luleå Simsällskap | 38.86 | ||||||
11 | Emma Pajuluoma | 2001 | Oulun Lohet | 39.12 | ||||||
12 | Vera Forsgren | 2001 | Bureå Simsällskap | 39.27 | ||||||
13 | Iza Bergwall | 2001 | Piteå Sim | 39.28 | ||||||
14 | Erika Lindström | 2000 | Burträsk Simpolare | 40.49 | ||||||
15 | Inga-Maarit Viitanen | 2001 | Haparanda Sportklubb Taktik | 40.61 | ||||||
16 | Aino Raappana | 2001 | Oulun Lohet | 40.97 | ||||||
17 | Marleena Potila | 2000 | Oulun Lohet | 41.03 | ||||||
18 | Thelma Koskinen | 2001 | Haparanda Sportklubb Taktik | 43.61 | ||||||
19 | Alva Lundmark | 2001 | Bureå Simsällskap | 44.64 | ||||||
20 | Anna Johansson | 2000 | Bodens BK Simklubb | 48.00 | ||||||
21 | Hanna Svanberg | 2001 | Luleå Simsällskap | 48.39 | ||||||
22 | Sussi Tedestedt | 2001 | Burträsk Simpolare | 48.92 | ||||||
23 | Matilda Lindbäck | 2001 | Bodens BK Simklubb | 50.51 | ||||||
- | Lova Lindvall | 2000 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Nova Magnusson | 2000 | Bodens BK Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 39, 50m Frisim Damer A-D, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sanna Stenberg | 1999 | Piteå Sim | 30.43 | ||||||
2 | Carita Heikkala | 1998 | Oulun Lohet | 31.56 | ||||||
3 | Laura Fält | 1998 | Oulun Lohet | 32.82 | ||||||
4 | Moa Dahlqvist | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 33.25 | ||||||
5 | Inna Pajuluoma | 1999 | Oulun Lohet | 33.52 | ||||||
6 | Riikka Korpi | 1998 | Oulun Lohet | 33.89 | ||||||
7 | Josefine Nyström | 1998 | Bureå Simsällskap | 33.98 | ||||||
8 | Malin Boström | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 34.17 | ||||||
9 | Iida Ahonen | 1999 | Oulun Lohet | 34.59 | ||||||
10 | Veera Vornanen | 1999 | Oulun Lohet | 34.60 | ||||||
11 | Julia Forsgren | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 35.20 | ||||||
12 | Linnea Nilsson | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 36.62 | ||||||
13 | Julia Larsson-Nygren | 1999 | Luleå Simsällskap | 36.84 | ||||||
14 | Nadja Hahto | 1999 | Oulun Lohet | 37.88 | ||||||
15 | Emmy Johanssen | 1999 | Byske Simklubb | 39.28 | ||||||
Gren 39, 50m Frisim Damer A-D, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linda Holmgren | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 27.62 | ||||||
2 | Janette Karppinen | 1996 | Oulun Lohet | 29.11 | ||||||
3 | Linnea Olofsson | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 29.39 | ||||||
4 | Siiri Karvosenoja | 1997 | Oulun Lohet | 29.78 | ||||||
5 | Raphaela Breuhauer | 1996 | Oulun Lohet | 30.57 | ||||||
6 | Matilda Nyström | 1995 | Bureå Simsällskap | 31.28 | ||||||
7 | Niina Pelkonen | 1997 | Oulun Lohet | 31.73 | ||||||
8 | Felicia Nilsson | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 32.48 | ||||||
9 | Fanny Eriksson | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 33.76 | ||||||
10 | Martina Lindgren | 1996 | Burträsk Simpolare | 33.79 | ||||||
11 | Angelina Isaksson | 1997 | Byske Simklubb | 34.82 | ||||||
12 | Sanna Kasos | 1997 | Byske Simklubb | 37.08 | ||||||
13 | Jennifer Dahlberg | 1997 | Byske Simklubb | 38.14 | ||||||
- | Moa Olsson | 1997 | Luleå Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 23:17 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum Cup 2013 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 | |||
Tävlingsort | Luleå | Utskriftstid | 23:17 | |||
Arrangör | Luleå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 februari 2013 |
Gren 40, 50m Frisim Herrar A-D, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isak Olsson | 2002 | Bureå Simsällskap | 39.53 | ||||||
2 | Albin Eriksson | 2003 | Luleå Simsällskap | 41.02 | ||||||
3 | Ji An Wang | 2003 | Luleå Simsällskap | 43.29 | ||||||
4 | David Öhman | 2002 | Piteå Sim | 43.77 | ||||||
5 | Anton Krogh-Vennemo | 2002 | Bureå Simsällskap | 45.26 | ||||||
6 | Markus Liiti | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 48.80 | ||||||
7 | Olle Ferm | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 50.81 | ||||||
8 | Ville Kieri | 2003 | Luleå Simsällskap | 52.57 | ||||||
9 | Viktor Nilsson | 2003 | Älvsby Simsällskap | 53.10 | ||||||
10 | Otto Forslund | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 53.86 | ||||||
11 | Emil Ulander | 2003 | Skellefte Simsällskap 34 | 56.19 | ||||||
12 | Nehan Cripps | 2003 | Luleå Simsällskap | 56.45 | ||||||
- | Felix Filson | 2002 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 40, 50m Frisim Herrar A-D, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jere Lotvonen | 2000 | Oulun Lohet | 30.93 | ||||||
2 | Felix Katmuk | 2000 | Piteå Sim | 36.35 | ||||||
3 | Niko Pelkonen | 2001 | Oulun Lohet | 36.56 | ||||||
4 | Marios Johansson | 2001 | Piteå Sim | 38.54 | ||||||
5 | Rasmus Andreasson | 2000 | Luleå Simsällskap | 40.17 | ||||||
6 | Alfred Vikström | 2001 | Bureå Simsällskap | 41.97 | ||||||
7 | Benjamin Åden-Fjällman | 2001 | Luleå Simsällskap | 48.17 | ||||||
8 | Erik Johansson | 2000 | Bodens BK Simklubb | 51.13 | ||||||
9 | Daniel Renberg-Eriksson | 2001 | Luleå Simsällskap | 55.00 | ||||||
Gren 40, 50m Frisim Herrar A-D, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Konsta Kallinen | 1999 | Oulun Lohet | 27.17 | ||||||
2 | Gustav Lindström | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 27.26 | ||||||
3 | Jacob Danielsson | 1998 | Piteå Sim | 28.58 | ||||||
4 | Erik Viklund | 1998 | Burträsk Simpolare | 29.16 | ||||||
5 | Aukusti Ylitervo | 1999 | Oulun Lohet | 29.60 | ||||||
6 | Konstantinos Johansson | 1998 | Piteå Sim | 29.62 | ||||||
7 | Oliver Flodström | 1999 | Piteå Sim | 30.14 | ||||||
8 | Isak Viklund | 1998 | Burträsk Simpolare | 30.77 | ||||||
9 | Oskar Kitti | 1999 | Haparanda Sportklubb Taktik | 31.20 | ||||||
10 | Juho Kaikkonen | 1999 | Oulun Lohet | 31.39 | ||||||
11 | Arvid Vikström | 1999 | Bureå Simsällskap | 32.23 | ||||||
12 | Felix Nyström | 1999 | Bureå Simsällskap | 33.70 | ||||||
13 | Mattias Jonsson | 1999 | Piteå Sim | 33.84 | ||||||
14 | Joel Lindgren | 1999 | Burträsk Simpolare | 35.12 | ||||||
15 | Erik Söderlund | 1999 | Bureå Simsällskap | 39.07 | ||||||
16 | Christoffer Karlsson | 1999 | Luleå Simsällskap | 41.83 | ||||||
- | William Warg | 1999 | Luleå Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 40, 50m Frisim Herrar A-D, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Janne Lantto | 1994 | Oulun Lohet | 24.08 | ||||||
2 | Aku Venhola | 1990 | Oulun Lohet | 25.35 | ||||||
3 | Filip Svedberg | 1997 | Burträsk Simpolare | 26.08 | ||||||
4 | Valtteri Viitanen | 1993 | Haparanda Sportklubb Taktik | 27.16 | ||||||
5 | Victor Sundman | 1992 | Piteå Sim | 27.79 | ||||||
6 | Elias Bystedt | 1995 | Bureå Simsällskap | 29.40 | ||||||
7 | Peter Lundberg | 1991 | Älvsby Simsällskap | 30.93 | ||||||
8 | Albin Lindberg | 1997 | Piteå Sim | 33.14 | ||||||
9 | Linus Rönnbäck | 1995 | Luleå Simsällskap | 34.27 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 23:17 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum Cup 2013 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 | |||
Tävlingsort | Luleå | Utskriftstid | 23:17 | |||
Arrangör | Luleå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 februari 2013 |
Gren 41, 50m Frisim Damer F,G,H, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elsa Bergbom | 1990 | Luleå Simsällskap | G | 1:38.71 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 23:17 |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum Cup 2013 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 | |||
Tävlingsort | Luleå | Utskriftstid | 23:17 | |||
Arrangör | Luleå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 februari 2013 |
Gren 43, 4X50m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oulo 1 | 1997 | Oulun Lohet | 1:58.53 | ||||||
Janette Karppinen | 1996 | 29.15 | 29.15 | |||||||
Katri Hurskainen | 2000 | 30.09 | 59.24 | |||||||
Niina Pelkonen | 1997 | 30.01 | 1:29.25 | |||||||
Siiri Karvosenoja | 1997 | 29.28 | 1:58.53 | |||||||
2 | Oulo 2 | 1998 | Oulun Lohet | 2:10.22 | ||||||
Raphaela Breuhauer | 1996 | 30.81 | 30.81 | |||||||
Inna Pajuluoma | 1999 | 33.01 | 1:03.82 | |||||||
Laura Fält | 1998 | 31.91 | 1:35.73 | |||||||
Riikka Korpi | 1998 | 34.49 | 2:10.22 | |||||||
3 | Oulo 3 | 1998 | Oulun Lohet | 2:19.29 | ||||||
Siiri Ikäheimonen | 1998 | 34.02 | 34.02 | |||||||
Iida Ahonen | 1999 | 34.52 | 1:08.54 | |||||||
Katriina Korpi | 2000 | 35.65 | 1:44.19 | |||||||
Veera Vornanen | 1999 | 35.10 | 2:19.29 | |||||||
4 | Luleå SS Lag 1 | 0 | Luleå Simsällskap | 2:26.85 | ||||||
Julia Larsson-Nygren | 1999 | 37.20 | 37.20 | |||||||
Hanna Lundberg | 2002 | 38.02 | 1:15.22 | |||||||
Alva Gonzalez-Glanberg | 2002 | 37.67 | 1:52.89 | |||||||
Sarah Jonsson | 2001 | 33.96 | 2:26.85 | |||||||
5 | Byske Damer | 0 | Byske Simklubb | 2:28.49 | ||||||
Sanna Kasos | 1997 | 37.77 | 37.77 | |||||||
Jennifer Dahlberg | 1997 | 38.59 | 1:16.36 | |||||||
Emmy Johanssen | 1999 | 38.18 | 1:54.54 | |||||||
Angelina Isaksson | 1997 | 33.95 | 2:28.49 | |||||||
6 | 1 Haparanda Skt Dam | 0 | Haparanda Sportklubb Taktik | 2:35.76 | ||||||
Eliza Happonen | 2002 | 44.29 | 44.29 | |||||||
Sara Kitti | 2000 | 36.05 | 1:20.34 | |||||||
Inga-Maarit Viitanen | 2001 | 42.01 | 2:02.35 | |||||||
Moa Kitti | 2000 | 33.41 | 2:35.76 | |||||||
7 | Piteåsim Damer | 0 | Piteå Sim | 2:38.09 | ||||||
Iza Bergwall | 2001 | 40.43 | 40.43 | |||||||
Jonna Flodström | 2002 | 45.22 | 1:25.65 | |||||||
Lisa Bäcklund | 2002 | 40.75 | 2:06.40 | |||||||
Sanna Stenberg | 1999 | 31.69 | 2:38.09 | |||||||
8 | Burträsk Damer | 0 | Burträsk Simpolare | 2:41.60 | ||||||
Frida Svedberg | 2001 | 37.32 | 37.32 | |||||||
Alva Nilsson | 2000 | 35.21 | 1:12.53 | |||||||
Erika Lindström | 2000 | 40.75 | 1:53.28 | |||||||
Sussi Tedestedt | 2001 | 48.32 | 2:41.60 | |||||||
9 | Bureå SS Damer | 0 | Bureå Simsällskap | 2:47.46 | ||||||
Agnes Olsson | 2004 | 48.36 | 48.36 | |||||||
Sanna Hedebäck | 2001 | 33.42 | 1:21.78 | |||||||
Lova Bergmark | 2002 | 48.58 | 2:10.36 | |||||||
Petra Andersson | 2001 | 37.10 | 2:47.46 | |||||||
10 | Luleå SS Lag 2 | 0 | Luleå Simsällskap | 2:55.39 | ||||||
Sara Brännström | 2001 | 39.46 | 39.46 | |||||||
Hanna Svanberg | 2001 | 48.53 | 1:27.99 | |||||||
Tina Ylipää | 2002 | 42.49 | 2:10.48 | |||||||
Lova Lindvall | 2000 | 44.91 | 2:55.39 | |||||||
- | Skelleftesim Lag1[1997] | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
Moa Dahlqvist | 1999 | 33.61 | 33.61 | |||||||
Astrid Lövgren | 2002 | 48.45 | 1:22.06 | |||||||
- | Skellefteå Damer [1996] | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
Linda Holmgren | 1993 | 27.72 | 27.72 | |||||||
Linnea Olofsson | 1996 | 28.92 | 56.64 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 23:17 |
Resultat Gren 44 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum Cup 2013 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 | |||
Tävlingsort | Luleå | Utskriftstid | 23:17 | |||
Arrangör | Luleå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 februari 2013 |
Gren 44, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oulo | 1996 | Oulun Lohet | 1:44.14 | ||||||
Janne Lantto | 1994 | 24.25 | 24.25 | |||||||
Aku Venhola | 1990 | 25.23 | 49.48 | |||||||
Konsta Kallinen | 1999 | 26.62 | 1:16.10 | |||||||
Juho Herva | 1998 | 28.04 | 1:44.14 | |||||||
2 | Burträsk Herrar | 0 | Burträsk Simpolare | 1:59.58 | ||||||
Filip Svedberg | 1997 | 26.46 | 26.46 | |||||||
Erik Viklund | 1998 | 28.90 | 55.36 | |||||||
Isak Viklund | 1998 | 30.47 | 1:25.83 | |||||||
Joel Lindgren | 1999 | 33.75 | 1:59.58 | |||||||
3 | Piteåsim Lag2 | 2000 | Piteå Sim | 2:09.47 | ||||||
Konstantinos Johansson | 1998 | 30.24 | 30.24 | |||||||
Marios Johansson | 2001 | 40.34 | 1:10.58 | |||||||
Oliver Flodström | 1999 | 29.81 | 1:40.39 | |||||||
Jacob Danielsson | 1998 | 29.08 | 2:09.47 | |||||||
4 | Piteå Sim Herrar | 0 | Piteå Sim | 2:10.34 | ||||||
Victor Sundman | 1992 | 27.78 | 27.78 | |||||||
Felix Katmuk | 2000 | 36.56 | 1:04.34 | |||||||
Mattias Jonsson | 1999 | 34.16 | 1:38.50 | |||||||
Albin Lindberg | 1997 | 31.84 | 2:10.34 | |||||||
5 | Oulo 2 | 1998 | Oulun Lohet | 2:10.61 | ||||||
Aukusti Ylitervo | 1999 | 29.47 | 29.47 | |||||||
Jere Lotvonen | 2000 | 31.92 | 1:01.39 | |||||||
Juho Kaikkonen | 1999 | 31.55 | 1:32.94 | |||||||
Niko Pelkonen | 2001 | 37.67 | 2:10.61 | |||||||
6 | Luleå SS Lag 1 | 0 | Luleå Simsällskap | 2:45.80 | ||||||
Theo Ylipää | 2004 | 46.17 | 46.17 | |||||||
Albin Eriksson | 2003 | 44.56 | 1:30.73 | |||||||
Christoffer Karlsson | 1999 | 41.37 | 2:12.10 | |||||||
Linus Rönnbäck | 1995 | 33.70 | 2:45.80 | |||||||
7 | Skellefteå Herrar | 1992 | Skellefte Simsällskap 34 | 3:18.37 | ||||||
Emil Ulander | 2003 | 53.48 | 53.48 | |||||||
William Lundmark | 2004 | 54.66 | 1:48.14 | |||||||
Hubert Eriksson | 2004 | 1:00.24 | 2:48.38 | |||||||
Gustav Lindström | 1998 | 29.99 | 3:18.37 | |||||||
- | Skellefteå Lag 1 | 1992 | Skellefte Simsällskap 34 | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Bureå SS Herrar | 0 | Bureå Simsällskap | DSQ | ||||||
Alfred Vikström | 2001 | 44.11 | 44.11 | |||||||
Anton Krogh-Vennemo | 2002 | 46.88 | 1:30.99 | |||||||
- | Älvsby SS Herrar | 0 | Älvsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 19 februari 2013 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 23:17 |