2018-12-16   06:56:34
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Silkeborg Swim Cup 2013

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 2 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 2 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Swim Cup 2013    Udskriftsdato  24 august 2013   
  Stævne by  Silkeborg    Udskriftstidspunkt  10:36   
  Arrangør  Silkeborg Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 august 2013         
 
 
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Indledende 
13 - 14 år:Thomas Knudsen (1996) 28,93 2010.08.21 
15 - 16 år: Robin Thöne (1995) 28.49 2010.08.21 
17 - 18 år: Søren Dahl (1993) 26.02 2010.08.21 
19 år og ældre: Morten Riemenschneider (1989) 27.79 2010.08.21 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Markus Joensen  1996  Swim Team Tåstrup            26.71   
Dennis Kinnerup  1988  Silkeborg Svømmeklub            26.93  19-999 Aldersgruppe Rekord 
Ralf Dalby  1995  Silkeborg Svømmeklub            27.08   
Anders Paaske  1995  Køge Svømmeklub            27.17   
Frederik Christensen  1992  Køge Svømmeklub            27.62   
Kasper Schultz  1995  Holstebro Svømme Club            28.04   
Alexander Gilberg  1995  Silkeborg Svømmeklub            28.18   
Marcus Dan Hansen  1999  Svømmeklubben MK 31            28.29  13-14 Aldersgruppe Rekord 
Tobias Møller Kristensen  1996  Holstebro Svømme Club            28.51   
10  Johan Bragason  1999  Vallensbæk IF Af 1939            28.57   
11  Mathias Nielsen  1999  Køge Svømmeklub            28.63   
12  Victor Drevskich  1996  Svømmeklubben MK 31            28.89   
13  Michael Terp Olesen  1999  Struer Svømmeklub            28.91  13-14 Aldersgruppe Rekord 
14  Lars Emil Villa  1997  Svømmeklubben MK 31            29.69   
15  Mads Hauge Sørensen  1997  Køge Svømmeklub            29.98   
16  Kasper Winther  1995  Silkeborg Svømmeklub            30.02   
17  Jacob F. Frederiksen  1999  Silkeborg Svømmeklub            30.18   
18  Johannes E. Mariegaard  1997  Swim Team Tåstrup            30.19   
19  Rune Friis Petersen  1996  Horsens Svømmeklub            30.23   
20  Martin Jungersen  1997  Svømmeklubben MK 31            30.49   
21  Sebastian Tullberg  2000  Sigma Swim Birkerød            30.67   
22  Martin Grønning  1997  Silkeborg Svømmeklub            30.71   
23  Oliver Thor Sørensen  2000  Vallensbæk IF Af 1939            30.80   
24  Esben Norup  1996  Svømmeklubben MK 31            30.85   
25  Alex Terp  1997  Struer Svømmeklub            30.92   
26  Kasper Laursen  1998  Holstebro Svømme Club            31.01   
27  Rune K. Jensen  1997  Silkeborg Svømmeklub            31.04   
28  Magnus Christensen  1995  Køge Svømmeklub            31.06   
29  Daniel Sørensen  1999  Swim Team Tåstrup            31.10   
30  Casper Trier Jensen  1996  Struer Svømmeklub            31.30   
31  Jens N. Nielsen  1997  Silkeborg Svømmeklub            31.55   
32  Nikolai Hougaard  1999  Swim Team Tåstrup            31.83   
33  Mathias Immerkjær  1999  Swim Team Tåstrup            31.91   
34  Simeon Franow  2000  Horsens Svømmeklub            32.16   
35  Casper Wagner  1998  Køge Svømmeklub            32.30   
36  Martin Bruun Andersen  1998  Køge Svømmeklub            32.36   
37  Anders Laursen  1998  Silkeborg Svømmeklub            32.46   
38  Casper Christiansen  2000  Holstebro Svømme Club            32.49   
39  Markus B. Hajdu  2000  Svømmeklubben MK 31            33.01   
40  Tais Andkjær Kristensen  1999  Nyborg Svømmeklub            33.03   
41  Valdemar Mariegaard  1999  Vallensbæk IF Af 1939            33.65   
42  Alexander Eggers  1999  Sigma Swim Birkerød            33.81   
43  Kasper Livbjerg  1998  Horsens Svømmeklub            33.84   
44  Tim Damsgaard  1994  Horsens Svømmeklub            33.88   
45  Benjamin Ørnebjerg Larsen  2000  Køge Svømmeklub            33.94   
46  Kristian Ravnborg  1999  Struer Svømmeklub            34.07   
47  Nicklas Steen Hansen  1999  Horsens Svømmeklub            34.52   
48  August Terp Larsen  1999  Svømmeklubben MK 31            34.56   
49  Rasmus Udbye  2000  Horsens Svømmeklub            34.61   
50  Nicolai Vad Kruse  1999  Horsens Svømmeklub            34.80   
51  Anders Sørensen  1999  Vallensbæk IF Af 1939            34.99   
52  Mads Skøde Hansen  1999  Vallensbæk IF Af 1939            35.11   
53  Rasmus Nørfjand  2000  Holstebro Svømme Club            35.17   
54  William Kaaber  1999  Struer Svømmeklub            35.69   
55  Laurits Kaaber  1999  Struer Svømmeklub            35.81   
56  Frederick K. Madsen  1999  Ikast Svømmeklub            35.89   
57  Mikkel Thagaard Jakobsen  2000  Struer Svømmeklub            36.17   
58  Frederik Røginnd  2001  Sigma Swim Birkerød            36.23  0-12 Aldersgruppe Rekord 
59  Jacob Schøler  1998  Nyborg Svømmeklub            36.24   
60  Oliver Schiellerup  2000  Sigma Swim Birkerød            37.13   
61  Sipan Kawiani  2000  Swim Team Tåstrup            37.45   
62  Jacob Krog Christoffersen  2000  Sigma Swim Birkerød            37.77   
63  Mathias Kær  1999  Struer Svømmeklub            38.17   
64  Morten Kolbe Thomsen  2001  Skagen Svømmeklub            38.25   
65  Jens Riisgaard  2000  Silkeborg Svømmeklub            38.32   
66  Kristian Torp  2000  Sigma Swim Birkerød            39.20   
67  Emil Krohn Olsen  2001  Køge Svømmeklub            39.28   
68  Halfdan H. Mørch  2000  Svømmeklubben MK 31            39.59   
69  Johan Krohn Olsen  2001  Køge Svømmeklub            39.80   
70  Gustav Hausgaard Larsen  2000  Køge Svømmeklub            40.14   
71  Luccas Dam Brenner  2001  Vallensbæk IF Af 1939            40.22   
72  Mathias Luplau  2001  Køge Svømmeklub            40.44   
73  Rasmus Danielsen  2001  Køge Svømmeklub            40.49   
74  Martin Holmershøj  1998  Silkeborg Svømmeklub            40.60   
75  Carl Terp Larsen  2001  Svømmeklubben MK 31            40.62   
76  Jonathan Eskildsen  2003  Køge Svømmeklub            40.72   
77  Mathias Holm  2001  Sigma Swim Birkerød            41.27   
78  Mert Kaya  2001  Køge Svømmeklub            41.46   
79  Alexander Sejersen  2000  Ikast Svømmeklub            41.95   
80  Jonas Paulsen  2001  Sigma Swim Birkerød            42.05   
81  Julius Henriksen  2002  Holstebro Svømme Club            42.47   
82  Adam Søholm Hansen  1999  Skagen Svømmeklub            43.28   
83  Thomas Kristensen  2000  Nyborg Svømmeklub            43.30   
84  Bastian Løve Høegh  2000  Silkeborg Svømmeklub            43.36   
85  Oliver L Nelander  2002  Ikast Svømmeklub            43.70   
86  Daniel Hartkopf  2001  Køge Svømmeklub            43.97   
87  Mathias Plog Jensen  2001  Silkeborg Svømmeklub            44.08   
88  Jacob Hopff  2001  Holstebro Svømme Club            44.81   
89  Kristian A. Kristoffersen  2003  Svømmeklubben MK 31            44.89   
90  Kristian Heinz Buskov  2000  Køge Svømmeklub            44.92   
91  Filip Cederstrøm  2002  Holstebro Svømme Club            45.12   
92  Mikkel Søby  2001  Holstebro Svømme Club            45.19   
93  Bertram Dalgas Frederikse  2003  Køge Svømmeklub            46.11   
94  Mathias Riff Alexandersen  2001  Sigma Swim Birkerød            46.66   
95  Magnus A H Christensen  2001  Holstebro Svømme Club            46.70   
96  Jonas Ejby  2000  Nyborg Svømmeklub            47.92   
97  Nikolai Hynkemejer Maaløe  1999  Nyborg Svømmeklub            51.00   
98  Mathias Dyrmose  2001  Holstebro Svømme Club            52.61   
99  Mads Emil Hansen  2003  Silkeborg Svømmeklub            54.88   
100  Markus Hartvigsen  2001  Silkeborg Svømmeklub            55.78   
101  Marius Larsen  2003  Svømmeklubben MK 31            56.07   
102  Oscar Bjerregaard  2003  Svømmeklubben MK 31            1:01.04   
August Ryom  2002  Køge Svømmeklub            DNS   
Mads Lund  2002  Holstebro Svømme Club            DNS   
Mads Aarslew Jensen  2004  Køge Svømmeklub            DNS   
Mikkel Roed  2004  Køge Svømmeklub            DNS   
Victor Lund  2002  Køge Svømmeklub            DNS   
Emil Lykke Grann  2003  Silkeborg Svømmeklub            DSQ  ej synkrom arme 
Mathias Lindberg Laursen  2003  Holstebro Svømme Club            DSQ  ej synkrome arme/ben 
Oscar Thinghøjen  2003  Svømmeklubben MK 31            DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  24 august 2013 
Licens til Silkeborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:36 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark