2018-12-17   13:55:32
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Silkeborg Swim Cup 2013

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 16 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 16 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Swim Cup 2013    Udskriftsdato  24 august 2013   
  Stævne by  Silkeborg    Udskriftstidspunkt  14:59   
  Arrangør  Silkeborg Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 august 2013         
 
 
Løb 16, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 
0 år og ældre: Frans Johannesen (1992) 4:08.39 2009-08-22 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Kasper Schultz  1995  Holstebro Svømme Club    1:03.88  2:12.79  3:19.49    4:26.60   
Viktor Christensen  1995  Køge Svømmeklub    1:03.77  2:14.19  3:23.99    4:33.37   
Magnus Lundgren  1996  Køge Svømmeklub    1:06.02  2:16.64  3:27.72    4:39.37   
Michael Terp Olesen  1999  Struer Svømmeklub    1:07.15  2:19.66  3:31.98    4:40.69   
Jacob Samuel  1998  Køge Svømmeklub    1:07.41  2:19.66  3:31.50    4:43.68   
Mads Hauge Sørensen  1997  Køge Svømmeklub    1:09.27  2:22.92  3:33.43    4:44.47   
Christian Rasmussen  1998  Holstebro Svømme Club    1:07.47  2:18.82  3:32.60    4:44.66   
Mikkel Holm Jensen  1997  Køge Svømmeklub    1:06.75  2:19.73  3:33.67    4:46.49   
Casper Trier Jensen  1996  Struer Svømmeklub    1:07.90  2:20.96  3:34.46    4:46.65   
10  Mads Ørsted Nielsen  1999  Swim Team Tåstrup    1:07.05  2:20.93  3:34.74    4:48.09   
11  Andreas Levin Pedersen  1995  Holstebro Svømme Club    1:08.36  2:21.14  3:35.35    4:49.64   
12  Mikkel Grønbo  1996  Silkeborg Svømmeklub    1:09.04  2:24.42  3:39.35    4:51.83   
13  Martin Grønning  1997  Silkeborg Svømmeklub    1:08.96  2:25.89  3:43.88    4:59.99   
14  Rune K. Jensen  1997  Silkeborg Svømmeklub    1:08.60  2:25.43  3:45.71    5:00.08   
15  Alexander Jensen  1998  Horsens Svømmeklub    1:10.83  2:28.72  3:46.36    5:00.50   
16  Rasmus Birkedal  1997  Køge Svømmeklub    1:06.19  2:19.72  3:37.95    5:00.62   
17  Markus Kjeldsen  2000  Silkeborg Svømmeklub    1:12.87  2:30.56  3:47.76    5:00.91   
18  Rasmus Kristensen  1997  Nyborg Svømmeklub    1:11.57  2:29.30  3:46.71    5:01.51   
19  Jacob F. Frederiksen  1999  Silkeborg Svømmeklub    1:52.28  3:10.77  4:27.85    5:03.36   
20  Benjamin Ørnebjerg Larsen  2000  Køge Svømmeklub    1:10.91  2:28.56  3:47.19    5:04.07   
21  Mathias Kær  1999  Struer Svømmeklub    1:12.99  2:31.77  3:51.02    5:06.88   
22  Martin Harder Bruun  1998  Silkeborg Svømmeklub    1:13.64  2:33.01  3:52.00    5:07.90   
23  Anders Laursen  1998  Silkeborg Svømmeklub    1:12.15  2:32.09  3:51.66    5:08.89   
24  Victor Kjær Eskildsen  1997  Horsens Svømmeklub    1:12.67  2:33.25  3:52.73    5:13.24   
25  William Kaaber  1999  Struer Svømmeklub    1:14.29  2:34.94  3:57.23    5:14.91   
26  Jacob Schøler  1998  Nyborg Svømmeklub    1:12.59  2:34.29  3:57.83    5:17.76   
27  Jacob Holm  2000  Køge Svømmeklub    1:16.86  2:39.96  4:02.43    5:23.42   
28  Nicolaj Løth Andersen  2001  Horsens Svømmeklub    1:17.78  2:40.87  4:03.53    5:24.98   
29  Nicklas Steen Hansen  1999  Horsens Svømmeklub    1:16.23  2:39.94  4:04.92    5:27.79   
30  Mikkel Kirkegaard  1999  Silkeborg Svømmeklub    1:17.88  2:42.20  4:07.70    5:28.02   
31  Jens Riisgaard  2000  Silkeborg Svømmeklub    1:18.28  2:44.08  4:09.50    5:32.61   
32  Karl-Emil Späth  2000  Horsens Svømmeklub    1:21.23  2:47.65  4:14.76    5:42.09   
33  Mathias Rasmussen  2001  Holstebro Svømme Club    1:23.65  2:54.44  4:23.82    5:53.42   
34  Magnus Sommer Klampe  1999  Silkeborg Svømmeklub    1:23.56  2:59.55  4:38.10    6:11.60   
35  Martin Holmershøj  1998  Silkeborg Svømmeklub    1:22.73  2:58.21  4:40.01    6:14.59   
36  Oliver Frølund  2001  Silkeborg Svømmeklub    1:23.98  3:00.47  4:40.72    6:15.19   
37  Bastian Løve Høegh  2000  Silkeborg Svømmeklub    1:28.60  3:06.60  4:43.97    6:15.28   
38  Frederik Hougaard-Enevold  1999  Silkeborg Svømmeklub    1:30.04  3:11.31  4:54.18    6:36.30   
39  Alexander Sejersen  2000  Ikast Svømmeklub    1:27.79  3:08.91  4:55.21    6:43.63   
40  Nikolai Hynkemejer Maaløe  1999  Nyborg Svømmeklub    1:36.48  3:20.30  5:05.09    6:46.09   
41  Mathias Holme Pedersen  1999  Skagen Svømmeklub    1:37.15  3:23.08  5:10.96    6:48.57   
42  Markus Hartvigsen  2001  Silkeborg Svømmeklub    1:41.14  4:42.51  7:40.11    7:40.11   
Marco Just Jensen  2000  Silkeborg Svømmeklub            DNS   
Mathias Plog Jensen  2001  Silkeborg Svømmeklub            DNF   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  24 august 2013 
Licens til Silkeborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:59 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark