Resultat för Midsommer Cup 2008
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lørdag
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Midsommer Cup 2008 |
|
Udskriftsdato |
21 juni 2008 |
|
|
Stævne by |
Ikast |
|
Udskriftstidspunkt |
10:38 |
|
|
Arrangør |
Ikast Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler 12 år og yngre |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lise L. Nielsen |
1996 |
|
405 |
40.41 |
1:25.46 |
2:16.33 |
|
2:54.04 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mille Kjær Hindhede |
1997 |
|
355 |
40.98 |
1:29.10 |
2:22.43 |
|
3:01.90 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Stine Mary Vissing |
1997 |
|
340 |
42.00 |
1:27.96 |
2:24.10 |
|
3:04.53 |
|
|
Randers Svømmeklub Nept |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tatjana Hansen |
1997 |
|
317 |
45.24 |
1:29.66 |
2:29.62 |
|
3:08.99 |
|
|
Svømmeklubben Opnør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emilie Nordfeldt West |
1996 |
|
298 |
46.90 |
1:33.33 |
2:31.08 |
|
3:12.77 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Cecilia Hansen |
1997 |
|
293 |
45.98 |
1:36.11 |
2:30.84 |
|
3:14.02 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Julie Møller Nielsen |
1996 |
|
272 |
45.57 |
1:37.86 |
2:31.73 |
|
3:18.79 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Randi Strunge |
1996 |
|
262 |
49.46 |
1:39.93 |
2:34.77 |
|
3:21.17 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Lærke B Pedersen |
1996 |
|
243 |
46.89 |
1:36.69 |
2:41.33 |
|
3:26.42 |
|
|
Aarhus Idrætsforening A |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Gitte Schulz |
1996 |
|
231 |
53.55 |
1:47.38 |
2:43.12 |
|
3:29.95 |
|
|
Svømmeklubben Opnør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Janni Andreasen |
1997 |
|
222 |
52.42 |
1:42.86 |
2:46.00 |
|
3:32.64 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Lea Moesgaard |
1998 |
|
215 |
47.65 |
1:41.04 |
2:47.20 |
|
3:34.92 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julie Pedersen |
1992 |
|
567 |
36.35 |
1:16.52 |
1:59.97 |
|
2:35.62 |
|
|
Odder IGF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marie Egebjerg Jensen |
1993 |
|
510 |
36.28 |
1:17.55 |
2:03.44 |
|
2:41.24 |
|
|
Skovbakken Svømmeafdeli |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anne Wittrup Johansen |
1993 |
|
449 |
34.99 |
1:20.04 |
2:09.10 |
|
2:48.16 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jeanette Kjær |
1993 |
|
434 |
37.18 |
1:19.29 |
2:13.15 |
|
2:50.17 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Diana D. Johansen |
1992 |
|
420 |
37.26 |
1:20.33 |
2:12.65 |
|
2:51.93 |
|
|
Odder IGF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Stephanie Branick |
1993 |
|
400 |
36.51 |
1:21.32 |
2:14.73 |
|
2:54.74 |
|
|
Skovbakken Svømmeafdeli |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Line Aamann |
1993 |
|
375 |
38.42 |
1:24.73 |
2:17.58 |
|
2:58.57 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Trine G. Kjeldgaard |
1993 |
|
372 |
41.55 |
1:25.37 |
2:19.45 |
|
2:59.02 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mathilde Heide |
1993 |
|
353 |
39.37 |
1:26.67 |
2:20.63 |
|
3:02.29 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Julie Grønlund |
1992 |
|
340 |
40.95 |
1:30.11 |
2:22.43 |
|
3:04.59 |
|
|
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler 17 år og ældre |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Malene Koktved |
1991 |
|
575 |
35.19 |
1:17.52 |
2:01.09 |
|
2:34.90 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Camilla Rasmussen |
1991 |
|
447 |
36.72 |
1:20.11 |
2:10.43 |
|
2:48.46 |
|
|
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Ikast Svømmeklub |
|