Resultat för Grand Prix 1
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Session 1 Saturday 26 January 2013 10.00
Results Event 9 (Heats) - With Points and lap times
Results Event 9 (Heats) - With Points and lap times |
|
|
Competition name |
Swedish Grand Prix 1 |
|
Print Date |
26 januari 2013 |
|
|
Competition place |
Uppsala |
|
Print Time |
13:10 |
|
|
Organizer |
SSF/Upsala S |
|
|
|
|
|
Pool |
50m |
|
|
|
|
|
Competition date |
26 januari 2013 |
|
|
|
|
|
|
Event 9, 200m Butterfly Men, Heats |
World Seniors: Michael Phelps (1985) 1:51.51 2009-07-29 |
Europe Seniors: Laszlo Cseh (1985) 1:52.70 2008-08-13 |
Nation Seniors: Simon Sjödin (1986) 1:57.01 2009-07-28 |
Nation Juniors: Christoffer Wallin (1990) 2:00.94 2009-07-04 |
|
|
Place |
Name |
Born |
Points |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Finish |
Status |
|
Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oskar Holm |
1993 |
|
630 |
30.53 |
1:03.84 |
1:37.01 |
|
2:10.10 |
|
|
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Robin Andréasson |
1988 |
|
576 |
29.03 |
1:02.53 |
1:37.13 |
|
2:14.01 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Vebjørn Lindhjem |
1995 |
|
551 |
31.03 |
1:05.97 |
1:40.68 |
|
2:16.04 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jesper Svensson |
1990 |
|
526 |
30.11 |
1:04.58 |
1:38.50 |
|
2:18.13 |
|
|
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Axel Rebner |
1994 |
|
525 |
30.35 |
1:05.33 |
1:41.42 |
|
2:18.20 |
|
|
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kalle Lindborg |
1994 |
|
524 |
30.68 |
1:05.63 |
1:41.98 |
|
2:18.35 |
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emil Gilliusson |
1993 |
|
495 |
29.49 |
1:03.54 |
1:40.92 |
|
2:20.93 |
Not in final |
|
Skellefte Simsällskap 34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Markus Fürst |
1996 |
|
495 |
30.44 |
1:06.37 |
1:43.10 |
|
2:20.95 |
|
|
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
André Gradin |
1994 |
|
478 |
29.42 |
1:04.11 |
1:42.06 |
|
2:22.64 |
Not in final |
|
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Robert Makhinya |
1995 |
|
473 |
30.43 |
1:06.74 |
1:44.43 |
|
2:23.13 |
|
|
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Roman Plakhotnyi |
1993 |
|
473 |
31.58 |
1:07.90 |
1:45.14 |
|
2:23.15 |
|
|
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Fredrik Ekesten |
1995 |
|
461 |
31.90 |
1:08.58 |
1:47.55 |
|
2:24.39 |
|
|
Simklubben Ena |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Filip Svedberg |
1997 |
|
444 |
30.63 |
1:07.87 |
1:47.00 |
|
2:26.20 |
|
|
Burträsk Simpolare |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Generated by WinGrodan 1.20.06 |
Print Date |
26 januari 2013 |
Licensed to: Upsala Simsällskap |
Print Time |
13:10 |
|