Results for NUSS Yngre 2013
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NUSS Yngre (25m) | Utskriftsdatum | 03 februari 2013 | |||
Tävlingsort | Västerås | Utskriftstid | 08:42 | |||
Arrangör | Västerås Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 februari 2013 |
Gren 36, 100m Bröstsim FL 13, Finaler |
NR: Sara Ottosson-Bixo 1995 VästeråsSS 01:14.32 år 2008 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sarah Wallin | 2000 | Gävle Simsällskap | 36.53 | 1:18.19 | |||||
2 | Alice Palmkvist | 2000 | Simklubben Elfsborg | 37.48 | 1:21.13 | |||||
3 | Maja Jansson | 2000 | Ludvika Simsällskap | 40.08 | 1:25.35 | |||||
4 | Frida Lannhard | 2000 | Ludvika Simsällskap | 40.81 | 1:26.32 | |||||
5 | Emma Bergkvist | 2000 | SK Strängnäs Frisimmare | 42.01 | 1:26.90 | |||||
6 | Emma Ivarsson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 41.43 | 1:27.87 | |||||
7 | Linea Holström | 2000 | Simklubben Elfsborg | 42.43 | 1:28.46 | |||||
8 | Hanna Gebart | 2000 | Simklubben S 02 | 42.20 | 1:29.12 | |||||
9 | Erika Åkesson | 2000 | Nässjö SLS | 41.82 | 1:29.25 | |||||
10 | Eva Pakhomova | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 41.75 | 1:29.50 | |||||
11 | Signe Nordegren | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 43.31 | 1:30.51 | |||||
12 | Fanny Aronsson | 2000 | Uddevalla Sim | 42.94 | 1:30.55 | |||||
13 | Rebecka Dahlgren | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.00 | 1:31.69 | |||||
14 | Lina Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 42.70 | 1:31.97 | |||||
15 | Elin Lindgren | 2000 | Västerås Simsällskap | 44.60 | 1:32.39 | |||||
16 | Tilda Eklund | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 43.07 | 1:32.74 | |||||
17 | Nora Laine | 2000 | Köpings Simsällskap | 43.23 | 1:33.07 | |||||
18 | Michaela Thyberg | 2000 | Deje Simsällskap | 43.82 | 1:34.14 | |||||
19 | Andrea Palm | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 44.90 | 1:34.79 | |||||
20 | Clara Momats | 2000 | Örebro Simallians | 44.25 | 1:34.89 | |||||
21 | Lovisa Gröndahl | 2000 | Simklubben Laxen | 45.55 | 1:37.00 | |||||
22 | Vendela Bergdahl | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 45.74 | 1:37.60 | |||||
23 | Emelie Larsson | 2000 | Simklubben Solsta | 47.23 | 1:38.32 | |||||
24 | Amanda Hagsten | 2000 | Simklubben Nautilus | 46.43 | 1:39.18 | |||||
25 | Nelly Åkerblom | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 47.72 | 1:39.63 | |||||
26 | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simförening | 46.08 | 1:39.80 | |||||
27 | Emelie Johansson | 2000 | Säffle Simsällskap | 47.94 | 1:41.39 | |||||
28 | Petronella Johansson | 2000 | Simklubben Laxen | 47.69 | 1:41.53 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 03 februari 2013 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 08:42 |