Resultat för UGP 1/ SUSS m. TYR Medley Cup
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 1 m SUSS/TYR Medley Cup | Utskriftsdatum | 19 januari 2013 | |||
Tävlingsort | Borlänge | Utskriftstid | 10:54 | |||
Arrangör | Borlänge Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 januari 2013 |
Gren 2, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Josefin Zetterberg | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 32.18 | 1:06.64 | |||||
2 | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simförening | 32.88 | 1:10.40 | |||||
3 | Agnes Humling | 2000 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 34.13 | 1:11.42 | |||||
4 | Elsa Berg | 2002 | Söderhamns Simsällskap | 35.00 | 1:11.93 | |||||
5 | Emelie Hellgren | 2001 | Fagersta Simklubb | 34.74 | 1:12.79 | |||||
6 | Maja Söderkvist | 2000 | Falu Simsällskap | 35.88 | 1:14.82 | |||||
7 | Tova Adrelius | 2000 | Falu Simsällskap | 36.10 | 1:15.44 | |||||
8 | Agnes Rydh-Dufva | 2002 | Karlskoga Simförening | 37.62 | 1:15.53 | |||||
9 | Jonna Jämte | 2000 | Borlänge Simsällskap | 36.15 | 1:15.55 | |||||
10 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 36.23 | 1:16.42 | |||||
11 | Sara Amundsson | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 36.87 | 1:16.59 | |||||
12 | Ella Gunnarsson | 2000 | Falu Simsällskap | 35.64 | 1:17.01 | |||||
13 | Jennifer Borg | 2001 | Gävle Simsällskap | 36.18 | 1:17.57 | |||||
14 | Hanna Björkbacka | 2000 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 37.19 | 1:17.61 | |||||
15 | Alva Klang | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 37.74 | 1:18.05 | |||||
16 | Sandra Jobs | 2000 | Falu Simsällskap | 36.81 | 1:19.26 | |||||
17 | Inez Rydh-Dufva | 2001 | Karlskoga Simförening | 38.16 | 1:19.31 | |||||
18 | Elina Carlsson | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 38.35 | 1:19.63 | |||||
18 | Linn Granlund | 2001 | Karlskoga Simförening | 37.98 | 1:19.63 | |||||
20 | Clara Florén | 2002 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 37.29 | 1:20.17 | |||||
21 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 37.70 | 1:20.21 | |||||
22 | Frida Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 38.31 | 1:20.35 | |||||
23 | Moa Alden | 2000 | Avesta Simsällskap | 38.25 | 1:20.68 | |||||
24 | Hilda Sander | 2002 | Falu Simsällskap | 38.88 | 1:21.45 | |||||
25 | Stina Andersson | 2002 | Karlskoga Simförening | 38.78 | 1:21.95 | |||||
26 | Cecilina Nilsson | 2000 | Söderhamns Simsällskap | 38.27 | 1:22.20 | |||||
27 | Sanna Lekberg | 2001 | Karlskoga Simförening | 38.86 | 1:22.66 | |||||
28 | Nelli Åkerman | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 39.65 | 1:24.50 | |||||
29 | Rebecca Larsson-Tammi | 2001 | Karlstads Simsällskap | 38.74 | 1:24.70 | |||||
30 | Nike Bölja-Strandlund | 2002 | Fagersta Simklubb | 39.25 | 1:25.25 | |||||
31 | Josefin Derring | 2000 | Karlskoga Simförening | 40.21 | 1:25.32 | |||||
32 | Nora Lindqvist | 2001 | Borlänge Simsällskap | 39.23 | 1:25.89 | |||||
33 | Karin Leijström | 2001 | Borlänge Simsällskap | 39.97 | 1:27.99 | |||||
34 | Frida Hammar | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 40.62 | 1:28.13 | |||||
35 | Vilma Sandell | 2000 | Borlänge Simsällskap | 41.79 | 1:28.56 | |||||
36 | Cecilia Ahnlund | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 41.69 | 1:31.81 | |||||
37 | Matilda Ek | 2002 | Karlskoga Simförening | 42.89 | 1:32.79 | |||||
38 | Clara Berg | 2004 | Söderhamns Simsällskap | 46.10 | 1:33.38 | |||||
39 | Wilma Åhling | 2002 | Karlskoga Simförening | 42.91 | 1:33.64 | |||||
40 | Maja Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 41.76 | 1:33.99 | |||||
41 | Viktoria Flyman | 2003 | Söderhamns Simsällskap | 44.77 | 1:34.07 | |||||
42 | Emma Waara | 2000 | Karlskoga Simförening | 45.68 | 1:34.11 | |||||
43 | Linnea Kallin | 2001 | Borlänge Simsällskap | 44.56 | 1:38.50 | |||||
- | Ida Brandt | 2000 | Falu Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Saga Ytterholm | 2000 | Falu Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 2, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hanna Tinnerholm | 1999 | Falu Simsällskap | 31.94 | 1:06.54 | |||||
2 | Isabelle Sörlie | 1999 | Falu Simsällskap | 33.54 | 1:09.03 | |||||
3 | Ida Asplund | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 32.90 | 1:10.19 | |||||
4 | Moa Reje-Franzén | 1999 | Nyköpings Simsällskap | 33.42 | 1:10.87 | |||||
5 | Ajla Omic | 1999 | Filipstads Simklubb | 34.23 | 1:12.45 | |||||
6 | Lovisa Edblad | 1999 | Söderhamns Simsällskap | 35.59 | 1:13.22 | |||||
7 | Kristin Andersson | 1999 | Falu Simsällskap | 35.35 | 1:14.16 | |||||
8 | Ronja Rantanen | 1999 | Falu Simsällskap | 36.05 | 1:16.91 | |||||
9 | Karolin Karlsson | 1999 | Leksands Simförening | 38.47 | 1:19.29 | |||||
10 | Mimmi Broström | 1999 | Karlskoga Simförening | 38.02 | 1:19.46 | |||||
11 | Linnea Hedvall | 1999 | Leksands Simförening | 38.96 | 1:21.41 | |||||
12 | Marit van Zonneveld | 1999 | Simsällskapet Mora | 41.44 | 1:24.88 | |||||
13 | Anna Häll | 1999 | Borlänge Simsällskap | 39.95 | 1:24.94 | |||||
- | Cecilia Czarnecki | 1999 | Avesta Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 2, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Simklubben Ena | 28.80 | 59.24 | |||||
2 | Elin Svärd | 1998 | Falu Simsällskap | 30.27 | 1:03.43 | |||||
3 | Julia Nordlund | 1998 | Falu Simsällskap | 30.88 | 1:04.51 | |||||
4 | Sandra Lundqvist | 1998 | Falu Simsällskap | 30.79 | 1:04.67 | |||||
5 | Mikaela Jarlemark | 1998 | Karlskoga Simförening | 31.53 | 1:05.95 | |||||
6 | Ive Johansson | 1998 | Filipstads Simklubb | 31.70 | 1:07.09 | |||||
7 | Frida Forsberg | 1998 | Bollnäs Simsällskap | 32.72 | 1:07.31 | |||||
8 | Amanda Lundin-Bornström | 1998 | Fagersta Simklubb | 32.81 | 1:09.54 | |||||
9 | Denice Olsson | 1998 | Borlänge Simsällskap | 34.50 | 1:10.93 | |||||
10 | Elin Strand | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 34.49 | 1:12.63 | |||||
11 | Mikaela Öster | 1998 | Borlänge Simsällskap | 42.57 | 1:30.33 | |||||
Gren 2, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Olivia Sjöblom | 1997 | Ludvika Simsällskap | 29.27 | 1:01.34 | |||||
2 | Viktoria Vuori | 1995 | Simklubben Ena | 30.46 | 1:03.71 | |||||
3 | Lina Andersson | 1996 | Filipstads Simklubb | 30.02 | 1:04.50 | |||||
4 | Louise Zettergren | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 30.65 | 1:04.52 | |||||
5 | Emilia Reje-Franzén | 1997 | Nyköpings Simsällskap | 31.43 | 1:04.79 | |||||
6 | Lovisa Rasko-Nguyen | 1995 | Karlskoga Simförening | 31.40 | 1:05.45 | |||||
7 | Maja Linderholm | 1996 | Karlstads Simsällskap | 31.43 | 1:05.66 | |||||
8 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 31.77 | 1:06.12 | |||||
9 | Moa Sundholm | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 31.01 | 1:06.43 | |||||
10 | Linnea Sandberg | 1996 | Borlänge Simsällskap | 32.73 | 1:07.40 | |||||
11 | Josefine Borbos | 1997 | Falu Simsällskap | 33.01 | 1:08.13 | |||||
12 | Elvira Eklund Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 32.09 | 1:08.70 | |||||
13 | Elin Lindberg | 1996 | Simsällskapet Mora | 33.32 | 1:09.98 | |||||
14 | Elin Höglander | 1997 | Karlskoga Simförening | 33.41 | 1:10.07 | |||||
15 | Frida Henriksson | 1995 | Filipstads Simklubb | 33.53 | 1:10.34 | |||||
16 | Malin Värn | 1996 | Karlskoga Simförening | 35.04 | 1:13.59 | |||||
17 | Julia Wallbäcks | 1997 | Bollnäs Simsällskap | 36.50 | 1:15.07 | |||||
18 | Diana Björk | 1995 | Borlänge Simsällskap | 35.36 | 1:15.77 | |||||
19 | Therese Wiik | 1997 | Karlskoga Simförening | 37.45 | 1:19.34 | |||||
20 | Sandra Tallberg | 1996 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 43.37 | 1:34.38 | |||||
- | Therese Karlsson | 1997 | Fagersta Simklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 19 januari 2013 |
Licensierad till: Borlänge Simsällskap | Utskriftstid | 10:54 |