Resultater for Kronborg Open Lang 2013
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Lang 2013 | Udskriftsdato | 23 februar 2013 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 17:53 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 23 februar 2013 |
Løb 7, 200m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | 471 | 32.68 | 1:10.07 | 1:48.33 | 2:25.21 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sarah Missing | 2001 | 427 | 35.20 | 1:14.04 | 1:53.66 | 2:30.01 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Frida Taman | 2001 | 351 | 34.24 | 1:15.30 | 2:00.03 | 2:40.23 | |||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
4 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 340 | 36.57 | 1:17.72 | 2:00.50 | 2:41.83 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kirstine Frandsen | 2001 | 335 | 38.02 | 1:19.97 | 2:02.04 | 2:42.63 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
6 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | 324 | 36.90 | 1:19.22 | 2:02.41 | 2:44.45 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Frida Sidenius Jensen | 2001 | 317 | 38.53 | 1:21.26 | 2:03.95 | 2:45.67 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Cassandra Hammershøj | 2001 | 311 | 38.39 | 1:21.15 | 2:05.38 | 2:46.74 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Julie Stampe | 2002 | 310 | 37.91 | 1:19.91 | 2:04.00 | 2:46.88 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | 306 | 37.21 | 1:19.83 | 2:04.11 | 2:47.62 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Alix Reynolds | 2001 | 292 | 38.48 | 1:22.65 | 2:07.24 | 2:50.31 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Clara Malling Frederiksen | 2001 | 281 | 38.80 | 1:22.62 | 2:08.21 | 2:52.56 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
13 | Cecilia Høgenhaug | 2001 | 268 | 38.00 | 1:23.08 | 2:08.40 | 2:55.13 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Laura Petersson | 2001 | 259 | 40.55 | 1:26.66 | 2:14.12 | 2:57.15 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
15 | Ida Kjørtsholtsen | 2001 | 257 | 40.40 | 1:24.67 | 2:11.43 | 2:57.65 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
16 | Nicoline Ingemann-Peterse | 2002 | 250 | 41.37 | 1:28.47 | 2:13.61 | 2:59.30 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
17 | Caroline Sofie Hermannsen | 2001 | 247 | 40.39 | 1:27.20 | 2:16.04 | 3:00.05 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
18 | Anna Graffe | 2002 | 243 | 42.34 | 1:28.66 | 2:17.92 | 3:01.05 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
19 | Emilie Sørensen | 2001 | 241 | 40.99 | 1:27.25 | 2:15.34 | 3:01.50 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
20 | Zenia Aarestrup | 2001 | 232 | 41.14 | 1:28.08 | 2:16.55 | 3:03.76 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
21 | Rebecca Lawætz | 2002 | 228 | 39.43 | 1:26.26 | 2:15.63 | 3:04.87 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
22 | Bianca Nilsson | 2002 | 225 | 38.01 | 1:25.25 | 2:17.29 | 3:05.74 | |||
Swim Team Trelleborg | ||||||||||
23 | Ida Holm Hansen | 2002 | 220 | 42.12 | 1:30.14 | 2:19.06 | 3:07.14 | |||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
24 | Anna Lindholm | 2001 | 217 | 41.35 | 1:30.23 | 2:20.10 | 3:08.00 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
25 | Josephine Kruse | 2002 | 214 | 42.21 | 1:30.17 | 2:20.40 | 3:09.01 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
26 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 207 | 43.02 | 1:33.03 | 2:24.16 | 3:11.12 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
27 | Elvira Wolff-Sneedorff | 2001 | 202 | 40.03 | 1:27.00 | 2:18.75 | 3:12.47 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
28 | Thea Harring Christjansen | 2002 | 183 | 41.94 | 1:32.06 | 2:26.36 | 3:18.90 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
29 | Amalie Windfeld Pedersen | 2002 | 179 | 45.15 | 1:38.56 | 2:32.07 | 3:20.41 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
30 | Michelle Mortensen | 2002 | 178 | 46.35 | 1:38.98 | 2:34.48 | 3:20.66 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
31 | Camilla Friis | 2001 | 174 | 43.60 | 1:36.68 | 2:30.18 | 3:22.28 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
32 | Victoria Leth | 2002 | 164 | 47.11 | 1:39.79 | 2:33.48 | 3:26.33 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
33 | Aya Bødker Grann | 2002 | 160 | 45.75 | 1:38.72 | 2:33.95 | 3:28.00 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
34 | Luna Granborg | 2002 | 155 | 1:42.76 | 2:38.59 | 3:30.44 | 3:30.44 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
35 | Katrine Becker Sondrup | 2001 | 142 | 49.26 | 1:45.91 | 2:42.35 | 3:36.57 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
36 | Mette Schultz-Jensen | 2001 | 111 | 49.51 | 1:50.60 | 2:53.37 | 3:55.00 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
- | Signe Salto Deleuran | 2001 | DNS | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 200m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Rebecca Berggren-Nylund | 1999 | 534 | 32.20 | 1:07.65 | 1:44.06 | 2:19.27 | |||
S71 | ||||||||||
2 | Klara Reeh | 1999 | 513 | 33.26 | 1:08.86 | 1:45.07 | 2:21.10 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Knar Mikael | 1999 | 510 | 32.60 | 1:07.86 | 1:44.71 | 2:21.41 | |||
S71 | ||||||||||
4 | Sandra Lendt | 2000 | 486 | 33.70 | 1:10.28 | 1:48.35 | 2:23.73 | |||
Swim Team Trelleborg | ||||||||||
5 | Hannah Pilgaard | 1999 | 484 | 32.42 | 1:09.12 | 1:46.22 | 2:23.91 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Elisabeth Lyngfeldt | 1999 | 474 | 33.37 | 1:10.84 | 1:48.36 | 2:24.86 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Stinna Schnabl | 1999 | 456 | 33.23 | 1:10.19 | 1:49.00 | 2:26.82 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 449 | 33.92 | 1:10.60 | 1:48.82 | 2:27.54 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Ida Enehov | 1999 | 440 | 33.47 | 1:11.24 | 1:50.83 | 2:28.49 | |||
Swim Team Trelleborg | ||||||||||
10 | Cassandra Thimmer | 1999 | 436 | 33.87 | 1:10.56 | 1:49.59 | 2:29.01 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mathilde Christjansen | 1999 | 426 | 34.08 | 1:11.67 | 1:51.26 | 2:30.16 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Irene Halck | 1999 | 424 | 33.72 | 1:11.48 | 1:50.99 | 2:30.37 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
13 | Helena Højsted Eriksen | 2000 | 409 | 35.18 | 1:14.33 | 1:54.18 | 2:32.24 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mia Wennecke | 1999 | 398 | 35.93 | 1:14.58 | 1:55.61 | 2:33.64 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
15 | Heidi Winberg | 1999 | 366 | 35.02 | 1:15.18 | 1:57.43 | 2:37.98 | |||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
16 | Marta Kruse Johansen | 2000 | 348 | 36.72 | 1:18.36 | 1:59.59 | 2:40.55 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
17 | Sif Bjørk Pedersen | 2000 | 338 | 36.96 | 1:19.19 | 2:01.43 | 2:42.24 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Emilia Frederiksen | 2000 | 330 | 38.14 | 1:19.94 | 2:02.19 | 2:43.45 | |||
Swim Team Trelleborg | ||||||||||
19 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | 330 | 36.53 | 1:18.93 | 2:00.60 | 2:43.50 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
20 | Sofi Djurklou | 2000 | 291 | 37.52 | 1:21.07 | 2:07.24 | 2:50.57 | |||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
21 | Sarah Krogh Scott | 2000 | 287 | 39.78 | 1:25.09 | 2:10.00 | 2:51.26 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
22 | Emilie Stilling Sørensen | 2000 | 283 | 37.88 | 1:22.19 | 2:07.44 | 2:52.10 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
23 | Rositha Christensen | 2000 | 259 | 39.11 | 1:25.48 | 2:57.17 | 2:57.17 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
24 | Josefine Sørensen | 2000 | 258 | 40.27 | 1:27.76 | 2:15.14 | 2:57.40 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
25 | Amalie K. Jacobsen | 2000 | 226 | 43.05 | 1:30.95 | 2:19.35 | 3:05.41 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
26 | Malene Tilsted Knudsen | 2000 | 206 | 40.53 | 1:29.40 | 2:22.71 | 3:11.25 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
27 | Asta Riis | 2000 | 176 | 43.68 | 1:35.93 | 2:29.85 | 3:21.69 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
28 | Amalie Marie Hermannsen | 2000 | 158 | 41.63 | 1:33.82 | 2:33.43 | 3:29.02 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Løb 7, 200m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 529 | 33.40 | 1:08.65 | 1:45.35 | 2:19.73 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sofia Altoft | 1998 | 523 | 32.60 | 1:08.77 | 1:46.03 | 2:20.27 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Julie Leth-Petersen | 1997 | 492 | 33.51 | 1:09.56 | 1:46.92 | 2:23.15 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Freja Englund | 1997 | 453 | 34.46 | 1:11.45 | 1:49.82 | 2:27.14 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nicoline Reinstrup | 1998 | 435 | 34.07 | 1:12.04 | 1:50.81 | 2:29.07 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | 432 | 34.37 | 1:51.33 | 2:29.49 | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Cecilie T. Linden | 1997 | 426 | 33.43 | 1:11.24 | 1:50.68 | 2:30.16 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Veronika Storm | 1998 | 396 | 35.16 | 1:13.71 | 1:53.88 | 2:33.84 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Løb 7, 200m Frisvømning Damer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Hanna Cronqvist | 1996 | 603 | 31.62 | 1:05.48 | 1:39.87 | 2:13.71 | |||
Swim Team Trelleborg | ||||||||||
2 | Simone H. Holst-Hansen | 1995 | 462 | 32.86 | 1:09.81 | 1:48.10 | 2:26.19 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Karin Sandin | 1995 | 446 | 34.15 | 1:10.91 | 1:50.27 | 2:27.92 | |||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
4 | Emilia Ernstsson | 1996 | 437 | 34.15 | 1:11.92 | 1:50.89 | 2:28.86 | |||
S71 | ||||||||||
Løb 7, 200m Frisvømning Damer, Finaler 19 - 112 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Bolette Schjønning | 1993 | 487 | 32.69 | 1:08.76 | 1:46.66 | 2:23.60 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Ane Andersen | 1990 | 411 | 35.75 | 1:14.03 | 1:53.34 | 2:31.98 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 23 februar 2013 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:53 |