Tulokset Kronborg Open Lang 2013
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lørdag
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Lang 2013 | Udskriftsdato | 23 februar 2013 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 17:53 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 23 februar 2013 |
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
- | William Textor Broch | 2001 | 41.07 | 1:27.40 | 2:13.73 | 2:59.91 | EXTRA | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 405 | 34.76 | 1:13.33 | 1:52.72 | 2:31.31 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederik Rindshøj | 1999 | 402 | 34.49 | 1:12.20 | 1:51.54 | 2:31.60 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Anton Borring Andersen | 1999 | 397 | 36.09 | 1:14.52 | 2:32.26 | ||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | 365 | 36.24 | 1:15.37 | 1:56.24 | 2:36.63 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Carl Fabiansen | 1999 | 342 | 37.74 | 1:17.70 | 1:58.87 | 2:40.06 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 332 | 38.90 | 1:20.42 | 2:01.64 | 2:41.61 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | 326 | 37.83 | 1:18.90 | 2:01.38 | 2:42.61 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | 315 | 39.64 | 1:21.29 | 2:03.32 | 2:44.52 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Asger Kragh | 1999 | 312 | 37.37 | 2:02.91 | 2:44.97 | ||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 308 | 39.88 | 1:21.72 | 2:04.17 | 2:45.77 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | Thyge Ludvigsen | 1999 | 299 | 39.07 | 1:22.24 | 2:05.09 | 2:47.39 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
12 | Jeppe Mathiassen | 2000 | 294 | 39.81 | 1:24.02 | 2:06.82 | 2:48.27 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
13 | Tobias Stavngaard | 2000 | 292 | 39.70 | 1:23.10 | 2:06.70 | 2:48.63 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Johan Feld Sørensen | 1999 | 290 | 41.36 | 1:24.78 | 2:07.90 | 2:49.16 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
15 | Frederik Presskorn | 2000 | 288 | 39.50 | 1:22.26 | 2:06.82 | 2:49.44 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
16 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 285 | 40.20 | 1:23.81 | 2:06.96 | 2:50.01 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
17 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 279 | 40.50 | 1:24.02 | 2:08.46 | 2:51.28 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
18 | William Lehn-Schiøler | 2000 | 279 | 40.38 | 1:24.26 | 2:08.25 | 2:51.32 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
19 | Kasper Jeppsson | 1999 | 265 | 40.82 | 1:26.14 | 2:10.78 | 2:54.22 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Anders Blix Mogensen | 2000 | 238 | 41.44 | 1:28.34 | 2:15.66 | 3:00.71 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
21 | Marcus Kalør | 1999 | 234 | 42.38 | 1:29.28 | 2:17.14 | 3:01.62 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Mads Thorenfeldt Poulsen | 1999 | 230 | 43.53 | 1:30.87 | 2:18.48 | 3:02.68 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Gustav Frydensberg | 1999 | 226 | 44.96 | 1:32.20 | 2:19.59 | 3:03.70 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
24 | Oscar Svane Hansen | 1999 | 224 | 42.90 | 1:30.24 | 2:17.47 | 3:04.29 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
25 | Carl-Chr. Vitus Tversted | 2000 | 222 | 44.71 | 1:32.49 | 2:21.22 | 3:04.76 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
26 | Lasse Maigaard | 2000 | 197 | 43.91 | 1:32.40 | 2:22.30 | 3:12.47 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
27 | Rasmus Paulsen | 2000 | 190 | 45.75 | 1:36.92 | 2:26.62 | 3:14.71 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
28 | Alexander Bendix Gosden | 2000 | 181 | 45.25 | 1:35.63 | 2:26.46 | 3:17.91 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
- | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | DSQ | ej fortsat bev.v.50m | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Laurits Mathiassen | 1997 | 411 | 34.98 | 1:12.50 | 1:51.42 | 2:30.59 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kenneth Abcell | 1998 | 362 | 37.49 | 1:17.45 | 1:57.83 | 2:37.05 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 316 | 38.78 | 1:21.16 | 2:04.08 | 2:44.34 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jesper Christensen | 1998 | 221 | 43.36 | 1:31.02 | 2:18.59 | 3:05.12 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Victor Lloyd | 1996 | 464 | 33.76 | 1:10.91 | 1:48.04 | 2:24.58 | |||
Swim Team Trelleborg | ||||||||||
2 | Nicolai Møbius Pedersen | 1996 | 445 | 33.74 | 1:10.93 | 1:49.03 | 2:26.63 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 23 februar 2013 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:53 |