Tulokset Kronborg Open Lang 2013
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Lang 2013 | Udskriftsdato | 23 februar 2013 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 17:53 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 23 februar 2013 |
Løb 8, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 449 | 31.52 | 1:05.91 | 1:39.57 | 2:13.24 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 410 | 32.76 | 1:07.88 | 1:43.29 | 2:17.31 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Axel Lloyd | 1999 | 400 | 32.49 | 1:08.82 | 1:44.65 | 2:18.48 | |||
Swim Team Trelleborg | ||||||||||
4 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 399 | 32.62 | 1:08.08 | 1:42.94 | 2:18.55 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jakob Kolberg | 2000 | 385 | 32.08 | 1:07.56 | 2:20.26 | ||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | Casper Davidsen | 1999 | 382 | 32.25 | 1:07.81 | 1:44.33 | 2:20.58 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Rasmus Steenberg | 2000 | 371 | 31.61 | 1:07.43 | 2:21.90 | 2:21.90 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | Jasper Sjöberg | 1999 | 359 | 31.49 | 1:07.99 | 1:46.08 | 2:23.55 | |||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
9 | Bjørn Dorph-Petersen | 1999 | 322 | 34.42 | 1:13.04 | 1:51.89 | 2:28.86 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | William Lehn-Schiøler | 2000 | 315 | 33.20 | 1:09.73 | 1:49.22 | 2:29.95 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
11 | Mattias Rydqvist | 2000 | 315 | 33.94 | 1:12.73 | 1:52.76 | 2:29.97 | |||
Swim Team Trelleborg | ||||||||||
12 | Asger Kragh | 1999 | 308 | 34.51 | 1:12.91 | 1:52.35 | 2:31.02 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Thyge Ludvigsen | 1999 | 306 | 35.12 | 1:13.81 | 1:53.51 | 2:31.31 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
14 | Johan Vitus Tversted | 2000 | 301 | 34.77 | 1:13.76 | 1:54.33 | 2:32.13 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Frederik Presskorn | 2000 | 295 | 34.56 | 1:13.76 | 1:54.04 | 2:33.19 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
16 | Lasse Maigaard | 2000 | 293 | 33.86 | 1:13.47 | 1:54.25 | 2:33.58 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
17 | Mikkel T. Madsen | 2000 | 290 | 35.03 | 1:54.95 | 2:34.12 | 2:34.12 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
18 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 287 | 34.37 | 1:14.48 | 1:54.17 | 2:34.66 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
19 | Jakob Hjalgrim | 1999 | 271 | 36.29 | 1:17.35 | 1:58.43 | 2:37.65 | |||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
20 | Carl-Chr. Vitus Tversted | 2000 | 267 | 34.49 | 1:15.04 | 1:57.50 | 2:38.35 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 252 | 36.41 | 1:17.92 | 1:58.95 | 2:41.54 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
22 | Erik Lycke | 2000 | 238 | 35.80 | 1:19.22 | 2:03.79 | 2:44.59 | |||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
23 | Peter Hartelius | 2000 | 233 | 38.10 | 1:20.86 | 2:05.71 | 2:45.72 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
24 | Oscar Svane Hansen | 1999 | 229 | 36.48 | 1:18.30 | 2:02.23 | 2:46.69 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
25 | William Simonsen | 1999 | 226 | 38.64 | 1:21.78 | 2:05.72 | 2:47.34 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
26 | Alexander Bendix Gosden | 2000 | 226 | 38.13 | 1:21.33 | 2:06.03 | 2:47.41 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
27 | Adrian Roed Schønning | 2000 | 222 | 38.20 | 1:21.85 | 2:06.42 | 2:48.38 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
28 | Marcus Kalør | 1999 | 222 | 37.92 | 1:21.67 | 2:05.75 | 2:48.41 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
29 | Christopher Toftel Larsen | 2000 | 201 | 38.41 | 1:22.55 | 2:09.85 | 2:54.12 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
30 | Lucas Dybendal Maack | 1999 | 187 | 39.68 | 1:25.63 | 2:11.90 | 2:58.38 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
31 | Isak Lindholm | 2000 | 159 | 41.16 | 1:29.73 | 2:19.48 | 3:08.17 | |||
Swim Team Trelleborg | ||||||||||
32 | William Caramés-Thomsen | 2000 | 153 | 40.79 | 1:28.46 | 2:20.18 | 3:10.73 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
33 | Emil Kruse | 2000 | 148 | 40.17 | 1:30.17 | 2:23.16 | 3:12.93 | |||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
34 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | 144 | 40.46 | 2:25.25 | 3:14.52 | ||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
35 | Frederik Borg | 2000 | 141 | 43.58 | 1:34.31 | 2:26.05 | 3:16.07 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
36 | Malte Pavon Olesen | 2000 | 136 | 40.53 | 1:32.47 | 2:24.76 | 3:18.48 | |||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
37 | Tristan Alanne | 2000 | 119 | 41.28 | 1:33.31 | 2:29.16 | 3:27.43 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Løb 8, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Cebastian Christensen | 1998 | 548 | 29.48 | 1:00.61 | 1:32.26 | 2:04.65 | |||
Swim Team Trelleborg | ||||||||||
2 | Martin Nielsen | 1997 | 499 | 30.33 | 1:03.41 | 1:36.36 | 2:08.60 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Eric Schollin | 1997 | 478 | 29.79 | 1:02.06 | 1:36.49 | 2:10.41 | |||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
4 | Rune Dirk Willén | 1998 | 433 | 30.82 | 1:40.03 | 2:14.78 | ||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Oskar Lilleøre | 1998 | 433 | 30.22 | 1:04.29 | 1:40.65 | 2:14.80 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Martin W. Wiftstrand | 1998 | 427 | 31.23 | 1:07.43 | 1:42.21 | 2:15.44 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Bertil Binau-Uldal | 1998 | 415 | 1:05.40 | 1:41.47 | 2:16.73 | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mathias M. Trebbien | 1997 | 400 | 31.86 | 1:07.31 | 1:43.85 | 2:18.44 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Tobias Fournais | 1998 | 361 | 32.28 | 1:08.41 | 1:45.41 | 2:23.23 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Philip Agerskov | 1998 | 313 | 33.68 | 1:12.09 | 1:51.54 | 2:30.20 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Frederik Rosenvinge Skov | 1998 | 292 | 33.73 | 1:13.22 | 1:54.57 | 2:33.68 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Thomas Vilmar | 1998 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Kempff-Andersen | 1996 | 455 | 29.74 | 1:02.96 | 1:37.99 | 2:12.63 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emil Christensen | 1996 | 436 | 31.03 | 1:04.75 | 1:40.02 | 2:14.54 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Jacob Adolfsen | 1996 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 23 februar 2013 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:53 |