Resultater for RSK International 2012
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | RSK International | Udskriftsdato | 24 november 2012 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 16:29 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2012 |
Løb 1, 100m Medley Damer, Indledende 17 - 113 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Tina Röttgers | 1994 | 37.09 | 1:16.95 | ||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
2 | Annika Lindstrom | 1995 | 36.35 | 1:17.41 | ||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
3 | Malene Asmussen | 1995 | 35.76 | 1:17.97 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
4 | Joana Brochhagen | 1993 | 37.03 | 1:20.08 | ||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
5 | Josephine Noack | 1995 | 1:25.03 | 1:25.03 | ||||||
Buxtehuder Schwimm Club | ||||||||||
6 | Lena Holtvlüwer | 1995 | 40.19 | 1:25.22 | ||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
7 | Julia Kretschmer | 1994 | 39.06 | 1:27.31 | ||||||
Tv Gut Heil Bilstedt | ||||||||||
- | Laura Doleski | 1991 | DSQ | tyvstart | ||||||
Tv Gut Heil Bilstedt | ||||||||||
Løb 1, 100m Medley Damer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Matilde Schrøder | 1996 | 31.78 | 1:08.58 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
2 | Kathrine Gohr | 1997 | 33.05 | 1:11.54 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Andrea Aagaard | 1996 | 32.49 | 1:11.84 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
4 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | 33.01 | 1:12.00 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
5 | Maria Nielsen | 1996 | 32.30 | 1:12.02 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Didde Karstensen | 1996 | 33.07 | 1:12.54 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
7 | Frederike Schjphorst | 1996 | 35.06 | 1:13.16 | ||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
8 | Fiona Lambers | 1997 | 33.87 | 1:13.36 | ||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
9 | Rikke Voss | 1997 | 33.58 | 1:14.56 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Nanna Johansen | 1996 | 34.83 | 1:16.94 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Sofie Boel Torp | 1997 | 35.95 | 1:18.26 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Lise B. Aagaard | 1996 | 36.96 | 1:18.81 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
13 | Mathilde Sørensen | 1996 | 35.94 | 1:19.17 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
14 | Sofie Hjortshøj | 1997 | 37.85 | 1:19.75 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
15 | Jaqueline Götz | 1996 | 39.01 | 1:20.36 | ||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
16 | Nikoline Munksgaard-Ottos | 1996 | 38.78 | 1:21.15 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
17 | Katrine Hvistendal Hansen | 1997 | 43.10 | 1:31.81 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
18 | Anne-Mette Halling Olesen | 1997 | 50.79 | 1:43.71 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
19 | Mareike Kohler | 1996 | 55.67 | 2:00.22 | ||||||
Sv Preussen von 1909 Reinfeld | ||||||||||
- | Catharina Mundt | 1997 | DNS | |||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
- | Jasmin Beetz | 1997 | DNS | |||||||
Tv Gut Heil Bilstedt | ||||||||||
- | Maria Fuglsang Frandsen | 1997 | DNS | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Montserrat Müller | 1997 | DNS | |||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
- | Stine Flibo | 1997 | DNS | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 100m Medley Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Helene Grønnegaard | 1998 | 32.74 | 1:13.04 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
2 | Ida Petersen | 1998 | 33.05 | 1:13.43 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
3 | Stine Madsen | 1999 | 33.17 | 1:14.00 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
4 | Tanja Lylloff | 1998 | 34.99 | 1:14.80 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anna Hertzog | 1999 | 35.29 | 1:14.87 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
6 | Matilda Holse | 1998 | 35.11 | 1:18.01 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Lisa Bendig | 1999 | 35.63 | 1:18.74 | ||||||
Tvv Neu Wulmstorf | ||||||||||
8 | Clara Schiphorst | 1999 | 37.17 | 1:19.32 | ||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
9 | Charlotta Radtke | 1999 | 38.49 | 1:21.05 | ||||||
Buxtehuder Schwimm Club | ||||||||||
10 | Lina Cornelie Hartwig | 1999 | 40.21 | 1:21.44 | ||||||
Buxtehuder Schwimm Club | ||||||||||
11 | Frida Frydendal | 1999 | 36.07 | 1:21.90 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Maxine Vischer | 1998 | 38.82 | 1:22.69 | ||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
13 | Birte Mundt | 1998 | 38.95 | 1:23.85 | ||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
14 | Sofie Hald | 1999 | 38.67 | 1:24.83 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
15 | Karen Brilner Lund | 1999 | 39.00 | 1:24.92 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
16 | Johanne Karstensen | 1999 | 40.06 | 1:25.20 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
17 | Marina Burghard | 1998 | 41.16 | 1:25.33 | ||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
18 | Anna Trigonis | 1999 | 41.09 | 1:25.90 | ||||||
Tsv Reinbek | ||||||||||
19 | Silja Kirkegård | 1998 | 39.73 | 1:26.14 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
20 | Julie Hansen | 1998 | 42.83 | 1:26.15 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
21 | Cecilie Ahrentsen | 1998 | 38.55 | 1:26.47 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
22 | Neele Punt | 1998 | 39.42 | 1:27.06 | ||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
23 | Lea Eberhard | 1998 | 40.77 | 1:27.41 | ||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
24 | Caroline Fischer | 1999 | 41.44 | 1:28.03 | ||||||
Tsv Reinbek | ||||||||||
25 | Signe Stærmose | 1999 | 42.32 | 1:30.05 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Freja Linde | 1999 | 41.57 | 1:30.31 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
27 | Tina Perkusic | 1998 | 42.39 | 1:31.34 | ||||||
Tv Gut Heil Bilstedt | ||||||||||
28 | Rikke Krebs | 1999 | 43.97 | 1:32.44 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
29 | Cecilie Jensen | 1999 | 42.91 | 1:32.56 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
30 | Maria Mortensen | 1999 | 43.78 | 1:32.62 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
31 | Sofie Nordskov Jensen | 1999 | 45.13 | 1:33.12 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
32 | Laura Wolf Andersen | 1998 | 45.96 | 1:35.07 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
33 | Rikke Flensburg | 1999 | 46.68 | 1:36.26 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
34 | Erica Jensen | 1998 | 47.80 | 1:40.13 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
35 | Marie B. Johansen | 1999 | 49.01 | 1:41.17 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
36 | Julie Nellemose Nielsen | 1999 | 49.51 | 1:42.82 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Julia Müller | 1999 | DNS | |||||||
Buxtehuder Schwimm Club | ||||||||||
- | Kira Reineke | 1998 | DNF | |||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
- | Julie Jørge Jensen | 1999 | DSQ | tyvstart | ||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
- | Sofie A. Pedersen | 1999 | DSQ | tyvstart | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Løb 1, 100m Medley Damer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 35.82 | 1:15.97 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | 34.89 | 1:16.10 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
3 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 37.01 | 1:20.26 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Amalie Pedersen | 2000 | 41.00 | 1:22.09 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
5 | Freya Ellehus | 2000 | 38.91 | 1:23.14 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Sofia Otto | 2000 | 39.76 | 1:26.46 | ||||||
Tsv Reinbek | ||||||||||
7 | Karoline Kjær | 2001 | 40.88 | 1:27.02 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
8 | Rachel Babic | 2000 | 43.46 | 1:29.40 | ||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
9 | Emilie Madsen | 2000 | 43.50 | 1:29.58 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Felia Busk | 2000 | 41.98 | 1:30.46 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Alina Bohlen | 2001 | 42.57 | 1:31.20 | ||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
12 | Anna Bredal Storgaard | 2002 | 44.58 | 1:32.95 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Camille Hertzog | 2001 | 42.62 | 1:33.08 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
14 | Karoline Munch Hansen | 2000 | 44.57 | 1:33.16 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
15 | Julie Kristoffersen | 2000 | 46.09 | 1:34.73 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
16 | Iben Bak | 2001 | 43.56 | 1:35.81 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Louise Høyer-Nissen | 2001 | 44.93 | 1:35.88 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
18 | Caroline Larsen | 2001 | 46.29 | 1:36.13 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
19 | Isabel Damrath | 2000 | 45.09 | 1:37.22 | ||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
20 | Alberte Korsgaard | 2001 | 46.89 | 1:37.72 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
21 | Caroline Broholm | 2003 | 46.04 | 1:37.96 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
22 | Katharina Alsmeier | 2001 | 44.53 | 1:38.47 | ||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
23 | Louise Lykke Hansen | 2000 | 49.79 | 1:38.48 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Maria Segbergs | 2001 | 46.42 | 1:39.37 | ||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
25 | Alma Thrige Dyrehauge | 2002 | 48.04 | 1:40.26 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
26 | Victoria Bang | 2001 | 47.41 | 1:40.43 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
27 | Sia Linde | 2001 | 49.53 | 1:41.46 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
28 | Laura Gyldenkærne | 2000 | 49.91 | 1:44.89 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
29 | Camilla Christensen | 2000 | 53.90 | 1:46.38 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
30 | Anna Portheine | 2002 | 50.36 | 1:46.54 | ||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
31 | Renee Asbech | 2000 | 52.12 | 1:47.77 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
32 | Julie Krog Christensen | 2001 | 51.18 | 1:49.08 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
33 | Julie Ejby | 2002 | 53.08 | 1:49.19 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
34 | Maria Lorenzen | 2001 | 52.08 | 1:53.17 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
35 | Nadia Birkholm Pedersen | 2002 | 51.49 | 1:54.70 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
36 | Caroline Mogensen | 2002 | 52.08 | 1:55.31 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
37 | Therese Clausen | 2002 | 56.23 | 1:56.66 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
38 | Emma Nellemose Nielsen | 2001 | 59.20 | 1:57.91 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
39 | Lena Ruge | 2002 | 53.93 | 2:01.20 | ||||||
Sv Preussen von 1909 Reinfeld | ||||||||||
40 | Pia Olenik | 2001 | 56.77 | 2:02.49 | ||||||
Sv Preussen von 1909 Reinfeld | ||||||||||
41 | Amanda Siomone Witte | 2003 | 1:00.28 | 2:05.77 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Martine Halling Olesen | 2000 | DNS | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Anne Sofie Thrane | 2000 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Melina Beckemper | 2001 | DSQ | asym ben i fly | ||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
- | Sofia Hartmann Bah | 2001 | DSQ | 1 hånd v vend bryst | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Sofie B G Tolsøe | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 24 november 2012 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:29 |
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | RSK International | Udskriftsdato | 24 november 2012 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 19:37 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2012 |
Løb 1, 100m Medley Damer, Finaler 17 - 113 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Tina Röttgers | 1994 | 36.27 | 1:15.79 | ||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
2 | Annika Lindstrom | 1995 | 36.05 | 1:17.20 | ||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
3 | Malene Asmussen | 1995 | 35.51 | 1:17.74 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
4 | Joana Brochhagen | 1993 | 36.23 | 1:18.50 | ||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
5 | Josephine Noack | 1995 | 41.05 | 1:22.48 | ||||||
Buxtehuder Schwimm Club | ||||||||||
6 | Lena Holtvlüwer | 1995 | 40.43 | 1:25.64 | ||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
Løb 1, 100m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Matilde Schrøder | 1996 | 1:07.73 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
2 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | 1:09.88 | |||||||
Delta Svøm | ||||||||||
3 | Kathrine Gohr | 1997 | 1:10.95 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Andrea Aagaard | 1996 | 1:11.67 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
5 | Maria Nielsen | 1996 | 1:12.24 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Didde Karstensen | 1996 | 1:12.76 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 100m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Helene Grønnegaard | 1998 | 1:11.56 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
2 | Ida Petersen | 1998 | 1:11.74 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anna Hertzog | 1999 | 1:13.49 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
4 | Stine Madsen | 1999 | 1:14.14 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
5 | Tanja Lylloff | 1998 | 1:14.45 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
6 | Matilda Holse | 1998 | 1:18.64 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 1, 100m Medley Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 1:13.46 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | 1:14.16 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
3 | Amalie Pedersen | 2000 | 1:18.10 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
4 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 1:19.62 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Freya Ellehus | 2000 | 1:22.97 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Sofia Otto | 2000 | 1:24.21 | |||||||
Tsv Reinbek | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 24 november 2012 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:37 |
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | RSK International | Udskriftsdato | 24 november 2012 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 16:29 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2012 |
Løb 2, 100m Medley Herrer, Indledende 17 - 113 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Patrick Højbøge | 1992 | 28.76 | 1:04.61 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederik F. Nielsen | 1994 | 30.96 | 1:06.12 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
3 | Niklas Egbers | 1992 | 31.57 | 1:07.65 | ||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
4 | Peter Knoblauch | 1995 | 30.76 | 1:08.85 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Reyk Rüger | 1994 | 31.59 | 1:09.86 | ||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
6 | Philipp Sieber | 1985 | 30.97 | 1:10.01 | ||||||
Tv Gut Heil Bilstedt | ||||||||||
7 | Jonathan Klinkhardt | 1995 | 32.64 | 1:11.60 | ||||||
Tsv Reinbek | ||||||||||
8 | Niels Mortensen | 1995 | 31.32 | 1:11.67 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
9 | Hendrik Hiestermann | 1995 | 32.61 | 1:12.43 | ||||||
Tsv Reinbek | ||||||||||
10 | Oliver Bruun | 1995 | 34.01 | 1:13.64 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
11 | Jan Kretschmer | 1990 | 33.41 | 1:15.65 | ||||||
Tv Gut Heil Bilstedt | ||||||||||
- | Alexander Tobaben | 1994 | DNS | |||||||
Buxtehuder Schwimm Club | ||||||||||
- | Kevin Meyering | 1992 | DNS | |||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
Løb 2, 100m Medley Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Fischer | 1996 | 30.24 | 1:04.32 | ||||||
Tsv Reinbek | ||||||||||
2 | Nicolai Løwenstein | 1997 | 29.84 | 1:04.89 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
3 | Eike Teja Wulf | 1997 | 29.93 | 1:05.03 | ||||||
Tsv Reinbek | ||||||||||
4 | Christian Lund | 1996 | 30.51 | 1:06.51 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
5 | Oliver Degn | 1996 | 29.78 | 1:07.24 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
6 | Anton Ruby Larsen | 1996 | 31.25 | 1:07.41 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
7 | Frederik H Thomsen | 1997 | 32.63 | 1:07.70 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
8 | Malthe Lindquist | 1996 | 31.40 | 1:07.77 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
9 | Anton Holten Lambert | 1997 | 31.01 | 1:07.85 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Maximilian Krull | 1997 | 31.39 | 1:09.26 | ||||||
Tsv Reinbek | ||||||||||
11 | Alexander Wildenschild | 1997 | 31.35 | 1:09.36 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
12 | Emil S. Christoffersen | 1996 | 31.56 | 1:09.76 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
13 | Jonas Hansen | 1996 | 32.78 | 1:10.12 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mathias Poulsen | 1996 | 32.83 | 1:11.40 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
15 | Magnus Lundgren | 1996 | 33.63 | 1:12.31 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
16 | Søren Fredenslund | 1996 | 33.11 | 1:14.65 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
17 | Ronni Andersen | 1997 | 36.82 | 1:21.02 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
18 | Adrian Oestreich | 1996 | 38.73 | 1:24.11 | ||||||
Buxtehuder Schwimm Club | ||||||||||
19 | Steffen Larsen | 1997 | 38.44 | 1:24.72 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Asger Richard Hansen | 1996 | DNS | |||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
- | Mark Vincent Pape | 1997 | DNS | |||||||
Buxtehuder Schwimm Club | ||||||||||
Løb 2, 100m Medley Herrer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Oliver Broholm | 1999 | 31.13 | 1:06.72 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
2 | Lauritz Bech | 1998 | 32.03 | 1:08.69 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
3 | Leon Müller | 1998 | 31.98 | 1:10.68 | ||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
4 | Jakob Knoblauch | 1999 | 31.26 | 1:11.85 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 34.78 | 1:12.16 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | 34.76 | 1:13.58 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Mads Due Kristensen | 1998 | 34.05 | 1:13.60 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Lukas Portheine | 1998 | 35.59 | 1:13.98 | ||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
9 | August Korsgaard | 1999 | 34.65 | 1:15.25 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
10 | Frederik Larsen | 1998 | 35.30 | 1:15.64 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
11 | Troels D. Essendrop | 1999 | 36.34 | 1:16.21 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jacob Schøler | 1998 | 37.03 | 1:17.81 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Lasse Lundstrøm | 1999 | 36.19 | 1:20.38 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
14 | Lauritz Sylvest Hofmann | 1999 | 38.34 | 1:20.57 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
15 | Denis Klonowski | 1998 | 36.30 | 1:21.72 | ||||||
Tv Gut Heil Bilstedt | ||||||||||
16 | Theis Vibskov Kristensen | 1998 | 39.24 | 1:22.86 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Fatih Beköz | 1998 | 36.66 | 1:23.19 | ||||||
Tv Gut Heil Bilstedt | ||||||||||
18 | Anders S. Andreasen | 1998 | 38.90 | 1:23.36 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
19 | Jannik Ruhnke | 1998 | 38.73 | 1:23.68 | ||||||
Buxtehuder Schwimm Club | ||||||||||
20 | Patrick Zilke | 1999 | 40.15 | 1:25.42 | ||||||
Tv Gut Heil Bilstedt | ||||||||||
21 | Jannik S. Vilhelmsen | 1999 | 40.82 | 1:26.44 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
22 | Christian Stender | 1999 | 41.92 | 1:26.51 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
23 | Nicolai Andersen | 1998 | 39.09 | 1:28.05 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Lukas Klonowski | 1999 | 43.31 | 1:32.06 | ||||||
Tv Gut Heil Bilstedt | ||||||||||
25 | Jacob M. Andreasen | 1998 | 40.07 | 1:33.69 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
26 | Karl-Emil Elnegaard | 1999 | 46.50 | 1:37.71 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Niels Beyer | 1998 | 44.57 | 1:38.26 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
28 | Morirz Cyprian Dammann | 1999 | 46.76 | 1:38.98 | ||||||
Buxtehuder Schwimm Club | ||||||||||
29 | Nikki Trustrup | 1999 | 46.66 | 1:42.64 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Nikolai Hynkemejer Maaløe | 1999 | 1:42.76 | 1:42.76 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 2, 100m Medley Herrer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Milan Monse | 2000 | 35.74 | 1:17.40 | ||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
2 | Filip Bækgaard | 2000 | 34.43 | 1:17.42 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
3 | Rasmus Grønnegaard | 2000 | 37.18 | 1:18.04 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
4 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | 37.60 | 1:23.02 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 37.62 | 1:24.13 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
6 | Roman Bukowiecki | 2001 | 40.67 | 1:25.97 | ||||||
Tsv Reinbek | ||||||||||
7 | Tobias Bang Mikkelsen | 2002 | 41.46 | 1:29.15 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Sebastian Petzel | 2001 | 41.17 | 1:31.75 | ||||||
Tsv Reinbek | ||||||||||
9 | Tim Sandner | 2000 | 47.30 | 1:33.52 | ||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
10 | Carl M Gadegaard | 2001 | 1:35.93 | 1:35.93 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jonas Vilhelmsen | 2001 | 47.34 | 1:36.79 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
12 | Thomas Kristensen | 2000 | 45.95 | 1:36.91 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Markus Simonsen | 2001 | 1:37.39 | 1:37.39 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
14 | Leon Buterus | 2002 | 45.88 | 1:37.93 | ||||||
Tv Gut Heil Bilstedt | ||||||||||
15 | Daniel Bak | 2001 | 45.85 | 1:38.67 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
16 | Max Hoffmann | 2002 | 49.33 | 1:39.69 | ||||||
Tv Gut Heil Bilstedt | ||||||||||
17 | Quirin Schiphorst | 2001 | 51.22 | 1:41.21 | ||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
18 | Arne Stein | 2003 | 1:42.74 | 1:42.74 | ||||||
Tv Gut Heil Bilstedt | ||||||||||
19 | David Wolter | 2001 | 48.05 | 1:42.76 | ||||||
Tv Gut Heil Bilstedt | ||||||||||
20 | Steven Frolov | 2002 | 47.86 | 1:43.46 | ||||||
Tv Gut Heil Bilstedt | ||||||||||
21 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 51.11 | 1:47.26 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Joakim Nissen | 2001 | 53.18 | 1:49.99 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
23 | Timo Lupi | 2000 | 49.82 | 1:51.13 | ||||||
Sv Preussen von 1909 Reinfeld | ||||||||||
24 | Sander Linde | 2002 | 54.09 | 1:51.42 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
25 | Rasmus H. Andersen | 2000 | 50.53 | 1:53.52 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
26 | Hans-Ejnar Elnegaard | 2001 | 57.99 | 1:54.11 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Markus Burghard | 2001 | 2:04.33 | 2:04.33 | ||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
28 | Rasmus Due Kristensen | 2002 | 58.97 | 2:12.04 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Danilo Wilm | 2000 | DSQ | ej berør v. slut ryg | ||||||
Tv Gut Heil Bilstedt | ||||||||||
- | Hennes Nordbeck | 2000 | DSQ | tyvstart | ||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
- | Jannik Riemann | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Sv Preussen von 1909 Reinfeld | ||||||||||
- | Jonas F Madsen | 2000 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Maxim Zilke | 2001 | DSQ | 1 hånd v vend bryst | ||||||
Tv Gut Heil Bilstedt | ||||||||||
- | Nelson Maier | 2003 | DSQ | Ej ryglig. v rygsvøm | ||||||
Tv Gut Heil Bilstedt | ||||||||||
- | Nikolaj Hvistendal Hansen | 2001 | DSQ | asym beb v. fly | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 24 november 2012 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:29 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | RSK International | Udskriftsdato | 24 november 2012 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 19:37 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2012 |
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler 17 - 113 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Patrick Højbøge | 1992 | 29.28 | 1:03.72 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederik F. Nielsen | 1994 | 30.49 | 1:06.36 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
3 | Niklas Egbers | 1992 | 32.26 | 1:07.47 | ||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
4 | Reyk Rüger | 1994 | 30.82 | 1:07.65 | ||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
5 | Philipp Sieber | 1985 | 32.33 | 1:08.33 | ||||||
Tv Gut Heil Bilstedt | ||||||||||
6 | Peter Knoblauch | 1995 | 31.20 | 1:08.70 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Eike Teja Wulf | 1997 | 29.63 | 1:03.96 | ||||||
Tsv Reinbek | ||||||||||
2 | Sebastian Fischer | 1996 | 30.17 | 1:04.42 | ||||||
Tsv Reinbek | ||||||||||
3 | Nicolai Løwenstein | 1997 | 30.16 | 1:04.80 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anton Ruby Larsen | 1996 | 30.41 | 1:06.07 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
5 | Oliver Degn | 1996 | 30.43 | 1:07.03 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
6 | Christian Lund | 1996 | 30.56 | 1:08.08 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Oliver Broholm | 1999 | 1:06.33 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
2 | Lauritz Bech | 1998 | 1:08.36 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
3 | Jakob Knoblauch | 1999 | 1:10.62 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Leon Müller | 1998 | 1:10.69 | |||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
5 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | 1:11.04 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 1:13.47 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Grønnegaard | 2000 | 1:16.16 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
2 | Filip Bækgaard | 2000 | 1:16.51 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
3 | Milan Monse | 2000 | 1:16.80 | |||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
4 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | 1:21.75 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 1:23.65 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
6 | Roman Bukowiecki | 2001 | 1:28.00 | |||||||
Tsv Reinbek | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 24 november 2012 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:37 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | RSK International | Udskriftsdato | 24 november 2012 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 16:31 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2012 |
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 17 - 113 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Josephine Noack | 1995 | 42.05 | 1:28.65 | ||||||
Buxtehuder Schwimm Club | ||||||||||
2 | Julia Kretschmer | 1994 | 47.50 | 1:41.61 | ||||||
Tv Gut Heil Bilstedt | ||||||||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Matilde Schrøder | 1996 | 37.34 | 1:16.04 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
2 | Nikoline Munksgaard-Ottos | 1996 | 40.09 | 1:24.93 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
3 | Simone Kristensen | 1996 | 40.55 | 1:26.27 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Lise B. Aagaard | 1996 | 41.91 | 1:26.85 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Mareike Kohler | 1996 | 55.77 | 2:00.88 | ||||||
Sv Preussen von 1909 Reinfeld | ||||||||||
- | Julie Storgaard | 1996 | DSQ | >2 flysprak v start | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Hallgren | 1997 | 41.43 | 1:27.68 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anne-Mette Halling Olesen | 1997 | 50.63 | 1:47.88 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Freja Andersen | 1998 | 38.33 | 1:20.70 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
2 | Helene Grønnegaard | 1998 | 40.15 | 1:24.46 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
3 | Julie Hansen | 1998 | 44.26 | 1:33.20 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
4 | Silja Kirkegård | 1998 | 47.98 | 1:40.20 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
5 | Jasmin Ruhrig | 1998 | 47.75 | 1:41.25 | ||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
6 | Tina Perkusic | 1998 | 49.26 | 1:42.86 | ||||||
Tv Gut Heil Bilstedt | ||||||||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lina Cornelie Hartwig | 1999 | 39.01 | 1:23.69 | ||||||
Buxtehuder Schwimm Club | ||||||||||
2 | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | 42.33 | 1:28.57 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
3 | Charlotta Radtke | 1999 | 42.45 | 1:29.32 | ||||||
Buxtehuder Schwimm Club | ||||||||||
4 | Anna Trigonis | 1999 | 43.83 | 1:34.08 | ||||||
Tsv Reinbek | ||||||||||
5 | Signe Stærmose | 1999 | 47.80 | 1:40.01 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Johanne Karstensen | 1999 | 48.86 | 1:40.77 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
7 | Caroline Fischer | 1999 | 47.47 | 1:41.20 | ||||||
Tsv Reinbek | ||||||||||
8 | Maria Mortensen | 1999 | 48.47 | 1:43.48 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
9 | Cecilie Jensen | 1999 | 49.00 | 1:44.03 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
10 | Marie B. Johansen | 1999 | 51.82 | 1:49.22 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
11 | Pia Harmsen | 1999 | 52.73 | 1:52.64 | ||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
12 | Rikke Flensburg | 1999 | 54.34 | 1:53.25 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
13 | Julie Nellemose Nielsen | 1999 | 53.80 | 1:54.14 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Emma Jensen | 1999 | DNS | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
- | Maren Deters | 1999 | DSQ | ej symk ben 60m | ||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | 40.58 | 1:26.56 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
2 | Freya Ellehus | 2000 | 41.33 | 1:28.76 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Amalie Pedersen | 2000 | 43.17 | 1:30.26 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
4 | Emilie Madsen | 2000 | 47.62 | 1:39.76 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Karoline Munch Hansen | 2000 | 48.15 | 1:41.88 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Rachel Babic | 2000 | 48.27 | 1:44.05 | ||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
7 | Felia Busk | 2000 | 49.54 | 1:45.01 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Isabel Damrath | 2000 | 50.05 | 1:46.99 | ||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
9 | Martine Halling Olesen | 2000 | 51.73 | 1:47.22 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
10 | Julie Kristoffersen | 2000 | 50.71 | 1:47.71 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
11 | Louise Lykke Hansen | 2000 | 51.92 | 1:48.03 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Anne Sofie Thrane | 2000 | 53.48 | 1:54.05 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Camilla Christensen | 2000 | 55.70 | 1:59.98 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
14 | Renee Asbech | 2000 | 59.81 | 2:03.77 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Alina Bohlen | 2001 | 46.99 | 1:40.93 | ||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
2 | Melina Beckemper | 2001 | 50.65 | 1:47.05 | ||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
3 | Caroline Larsen | 2001 | 52.37 | 1:48.16 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
4 | Louise Høyer-Nissen | 2001 | 53.58 | 1:50.54 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
5 | Emma Nellemose Nielsen | 2001 | 54.69 | 1:56.04 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
6 | Ida Lerche | 2001 | 54.05 | 1:56.80 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
7 | Sofia Hartmann Bah | 2001 | 58.11 | 2:00.37 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
8 | Pia Olenik | 2001 | 1:00.08 | 2:10.13 | ||||||
Sv Preussen von 1909 Reinfeld | ||||||||||
9 | Julie Krog Christensen | 2001 | 1:01.73 | 2:11.69 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Cecilie Jensen | 2001 | DNS | |||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anna Bredal Storgaard | 2002 | 46.55 | 1:38.89 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Alma Thrige Dyrehauge | 2002 | 53.61 | 1:50.26 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
3 | Julie Ejby | 2002 | 53.99 | 1:52.56 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sofie Raahauge | 2002 | 55.41 | 1:57.79 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Therese Clausen | 2002 | 56.58 | 2:00.27 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
6 | Lena Ruge | 2002 | 56.54 | 2:02.73 | ||||||
Sv Preussen von 1909 Reinfeld | ||||||||||
7 | Katrine Mejlsbye | 2002 | 2:16.09 | 2:16.09 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Nadia Birkholm Pedersen | 2002 | 1:09.48 | 2:22.75 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Caroline Mogensen | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Broholm | 2003 | 52.16 | 1:49.39 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
2 | Maria Bech Andersen | 2003 | 1:00.57 | 2:04.76 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
3 | Liva Busk | 2003 | 1:00.76 | 2:08.82 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Julie T. Sørensen | 2003 | 1:03.91 | 2:18.86 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
5 | Amanda Siomone Witte | 2003 | 1:10.50 | 2:28.62 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 24 november 2012 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:31 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | RSK International | Udskriftsdato | 24 november 2012 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 16:31 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2012 |
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 - 113 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Niklas Egbers | 1992 | 35.63 | 1:17.03 | ||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
2 | Jonathan Klinkhardt | 1995 | 36.09 | 1:18.61 | ||||||
Tsv Reinbek | ||||||||||
3 | Kristian Ranghøj | 1995 | 37.09 | 1:19.51 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
4 | Jan Kretschmer | 1990 | 39.75 | 1:26.74 | ||||||
Tv Gut Heil Bilstedt | ||||||||||
- | Alexander Tobaben | 1994 | DNS | |||||||
Buxtehuder Schwimm Club | ||||||||||
- | Kevin Meyering | 1992 | DNS | |||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Asger Terp | 1996 | 33.36 | 1:11.16 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
2 | Sebastian Fischer | 1996 | 34.81 | 1:15.27 | ||||||
Tsv Reinbek | ||||||||||
3 | Magnus Lundgren | 1996 | 41.14 | 1:26.11 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Gustav Nilsson Pedersen | 1997 | 35.85 | 1:15.78 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Anton Holten Lambert | 1997 | 36.84 | 1:18.67 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Mark Vincent Pape | 1997 | DNS | |||||||
Buxtehuder Schwimm Club | ||||||||||
- | Peter Larsen | 1997 | DNS | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lauritz Bech | 1998 | 35.69 | 1:15.11 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
2 | Lukas Portheine | 1998 | 36.69 | 1:18.42 | ||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
3 | Theis Vibskov Kristensen | 1998 | 43.58 | 1:31.99 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Anders S. Andreasen | 1998 | 42.51 | 1:32.20 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
5 | Jannik Ruhnke | 1998 | 43.99 | 1:32.43 | ||||||
Buxtehuder Schwimm Club | ||||||||||
6 | Denis Klonowski | 1998 | 45.48 | 1:37.11 | ||||||
Tv Gut Heil Bilstedt | ||||||||||
7 | Fatih Beköz | 1998 | 45.54 | 1:40.19 | ||||||
Tv Gut Heil Bilstedt | ||||||||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lauritz Sylvest Hofmann | 1999 | 43.59 | 1:30.57 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Lasse Lundstrøm | 1999 | 43.56 | 1:32.30 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
3 | Patrick Zilke | 1999 | 45.59 | 1:37.56 | ||||||
Tv Gut Heil Bilstedt | ||||||||||
4 | Lukas Klonowski | 1999 | 47.79 | 1:39.27 | ||||||
Tv Gut Heil Bilstedt | ||||||||||
5 | Morirz Cyprian Dammann | 1999 | 51.38 | 1:49.25 | ||||||
Buxtehuder Schwimm Club | ||||||||||
6 | Nikolai Hynkemejer Maaløe | 1999 | 55.09 | 1:53.85 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nikki Trustrup | 1999 | 1:03.90 | 2:13.10 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Nicolai Hedegard Stampe | 1999 | DNS | |||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
- | Christian Stender | 1999 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Daniel Lindahl Oster | 1999 | DSQ | tyvstart | ||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
- | Hermann Herzog | 1999 | DSQ | tyvstart | ||||||
Tv Gut Heil Bilstedt | ||||||||||
- | Troels D. Essendrop | 1999 | DSQ | ej samtidig indsl sl | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Milan Monse | 2000 | 42.73 | 1:30.03 | ||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
2 | Rasmus Grønnegaard | 2000 | 42.58 | 1:30.05 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
3 | Tim Sandner | 2000 | 50.23 | 1:44.79 | ||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
4 | Christopher Plangemann | 2000 | 53.38 | 1:52.13 | ||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
5 | Jonas Ejby Svendsen | 2000 | 52.99 | 1:52.80 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Thomas Kristensen | 2000 | 56.61 | 1:57.10 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Timo Lupi | 2000 | 57.24 | 1:59.43 | ||||||
Sv Preussen von 1909 Reinfeld | ||||||||||
- | Danilo Wilm | 2000 | DNS | |||||||
Tv Gut Heil Bilstedt | ||||||||||
- | Jacob Rønn | 2000 | DSQ | tyvstart | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jacob de Lisser | 2001 | 42.34 | 1:29.38 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
2 | Roman Bukowiecki | 2001 | 45.86 | 1:35.96 | ||||||
Tsv Reinbek | ||||||||||
3 | Markus Simonsen | 2001 | 49.08 | 1:46.37 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
4 | Daniel Bak | 2001 | 49.59 | 1:47.29 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
5 | Jonas Vilhelmsen | 2001 | 51.43 | 1:49.14 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
6 | Nikolaj Hvistendal Hansen | 2001 | 52.46 | 1:50.42 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
7 | Carl M Gadegaard | 2001 | 52.93 | 1:50.83 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Andreas Damm Pedersen | 2001 | DNS | |||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
- | David Wolter | 2001 | DSQ | asym. benspark | ||||||
Tv Gut Heil Bilstedt | ||||||||||
- | Lucas Vangsgård | 2001 | DSQ | 1 hånd vend 50, 75 m | ||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
- | Maxim Zilke | 2001 | DSQ | 1 hånd i vend 25, 75 | ||||||
Tv Gut Heil Bilstedt | ||||||||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Max Hoffmann | 2002 | 56.05 | 1:54.62 | ||||||
Tv Gut Heil Bilstedt | ||||||||||
2 | Sander Linde | 2002 | 54.59 | 1:55.02 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
3 | Leon Buterus | 2002 | 56.33 | 1:59.01 | ||||||
Tv Gut Heil Bilstedt | ||||||||||
4 | Steven Frolov | 2002 | 58.95 | 2:03.74 | ||||||
Tv Gut Heil Bilstedt | ||||||||||
5 | Jannik Riemann | 2002 | 1:02.96 | 2:15.63 | ||||||
Sv Preussen von 1909 Reinfeld | ||||||||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Arne Stein | 2003 | 54.84 | 1:59.53 | ||||||
Tv Gut Heil Bilstedt | ||||||||||
2 | Nelson Maier | 2003 | 59.77 | 2:05.98 | ||||||
Tv Gut Heil Bilstedt | ||||||||||
3 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 1:01.39 | 2:06.28 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Finn Gülle | 2003 | 59.01 | 2:10.17 | ||||||
Sv Preussen von 1909 Reinfeld | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 24 november 2012 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:31 |
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | RSK International | Udskriftsdato | 24 november 2012 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 16:29 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2012 |
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende 17 - 113 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Joana Brochhagen | 1993 | 30.05 | |||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
2 | Cecilie Lacour Brandstrup | 1994 | 30.31 | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
3 | Malene Asmussen | 1995 | 31.19 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
4 | Annika Lindstrom | 1995 | 31.56 | |||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
5 | Josephine Noack | 1995 | 32.09 | |||||||
Buxtehuder Schwimm Club | ||||||||||
6 | Lena Holtvlüwer | 1995 | 32.25 | |||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
6 | Tina Röttgers | 1994 | 32.25 | |||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
8 | Julia Kretschmer | 1994 | 34.89 | |||||||
Tv Gut Heil Bilstedt | ||||||||||
9 | Laura Doleski | 1991 | 36.27 | |||||||
Tv Gut Heil Bilstedt | ||||||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Didde Karstensen | 1996 | 29.01 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
2 | Matilde Schrøder | 1996 | 29.12 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
3 | Andrea Aagaard | 1996 | 29.24 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
4 | Frederike Schjphorst | 1996 | 29.35 | |||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
5 | Maria Nielsen | 1996 | 30.03 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Mathilde Sørensen | 1996 | 30.53 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Jaqueline Götz | 1996 | 30.89 | |||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
8 | Nanna Johansen | 1996 | 31.12 | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Simone Kristensen | 1996 | 31.37 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
10 | Julie Storgaard | 1996 | 31.39 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Mareike Kohler | 1996 | 54.25 | |||||||
Sv Preussen von 1909 Reinfeld | ||||||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | 27.87 | |||||||
Delta Svøm | ||||||||||
2 | Kathrine Gohr | 1997 | 28.44 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Fiona Lambers | 1997 | 28.85 | |||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
4 | Rikke Voss | 1997 | 29.23 | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Sofie Boel Torp | 1997 | 30.82 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Sarah Hjannung | 1997 | 31.38 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
7 | Sofie Hjortshøj | 1997 | 31.52 | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
8 | Mathilde Hallgren | 1997 | 32.72 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
9 | Maria Fuglsang Frandsen | 1997 | 34.61 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
10 | Katrine Hvistendal Hansen | 1997 | 35.72 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
11 | Anne-Mette Halling Olesen | 1997 | 41.06 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Catharina Mundt | 1997 | DNS | |||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
- | Jasmin Beetz | 1997 | DNS | |||||||
Tv Gut Heil Bilstedt | ||||||||||
- | Montserrat Müller | 1997 | DNS | |||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ida Petersen | 1998 | 29.65 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anne Sofie Jørgensen | 1998 | 29.73 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
3 | Helene Grønnegaard | 1998 | 30.11 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
4 | Tanja Lylloff | 1998 | 30.34 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
5 | Matilda Holse | 1998 | 30.83 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Maxine Vischer | 1998 | 32.34 | |||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
7 | Julie Hansen | 1998 | 33.53 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
8 | Marina Burghard | 1998 | 33.57 | |||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
9 | Neele Punt | 1998 | 33.89 | |||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
10 | Cecilie Ahrentsen | 1998 | 34.01 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
11 | Birte Mundt | 1998 | 34.15 | |||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
12 | Silja Kirkegård | 1998 | 34.42 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
13 | Lea Eberhard | 1998 | 34.64 | |||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
14 | Claudia Olsen | 1998 | 35.09 | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
15 | Tina Perkusic | 1998 | 35.96 | |||||||
Tv Gut Heil Bilstedt | ||||||||||
16 | Jasmin Ruhrig | 1998 | 36.80 | |||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
17 | Laura Wolf Andersen | 1998 | 37.70 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
18 | Erica Jensen | 1998 | 38.89 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
19 | Kira Reineke | 1998 | 40.45 | |||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Stine Madsen | 1999 | 29.70 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
2 | Anna Hertzog | 1999 | 30.05 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
3 | Clara Schiphorst | 1999 | 30.08 | |||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
4 | Anna Trigonis | 1999 | 32.20 | |||||||
Tsv Reinbek | ||||||||||
5 | Frida Frydendal | 1999 | 32.24 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Lisa Bendig | 1999 | 32.56 | |||||||
Tvv Neu Wulmstorf | ||||||||||
7 | Sofie Hald | 1999 | 33.11 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
8 | Sofie A. Pedersen | 1999 | 33.17 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
9 | Lina Cornelie Hartwig | 1999 | 33.50 | |||||||
Buxtehuder Schwimm Club | ||||||||||
10 | Johanne Karstensen | 1999 | 33.56 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
11 | Karen Brilner Lund | 1999 | 33.95 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
12 | Charlotta Radtke | 1999 | 34.34 | |||||||
Buxtehuder Schwimm Club | ||||||||||
13 | Freja Linde | 1999 | 35.28 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
13 | Signe Stærmose | 1999 | 35.28 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Caroline Fischer | 1999 | 35.57 | |||||||
Tsv Reinbek | ||||||||||
16 | Rikke Krebs | 1999 | 36.28 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
17 | Maria Mortensen | 1999 | 38.21 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
18 | Sofie Nordskov Jensen | 1999 | 38.56 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
19 | Maren Deters | 1999 | 39.88 | |||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
20 | Julie Nellemose Nielsen | 1999 | 40.99 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
21 | Pia Harmsen | 1999 | 44.99 | |||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
- | Emma Jensen | 1999 | DNS | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
- | Julia Müller | 1999 | DNS | |||||||
Buxtehuder Schwimm Club | ||||||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | 30.23 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
2 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 30.73 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Freja Nicholas | 2000 | 32.13 | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
4 | Amalie Pedersen | 2000 | 32.42 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
5 | Freya Ellehus | 2000 | 34.33 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Sofia Otto | 2000 | 34.33 | |||||||
Tsv Reinbek | ||||||||||
7 | Felia Busk | 2000 | 34.48 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Rachel Babic | 2000 | 35.38 | |||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
9 | Emilie Madsen | 2000 | 35.68 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Anne Sofie Thrane | 2000 | 37.47 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Louise Lykke Hansen | 2000 | 37.70 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Laura Gyldenkærne | 2000 | 38.04 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
13 | Isabel Damrath | 2000 | 38.43 | |||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
14 | Therese Ingwersen | 2000 | 41.42 | |||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 32.58 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Karoline Kjær | 2001 | 32.90 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
3 | Alina Bohlen | 2001 | 34.26 | |||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
4 | Ida Lerche | 2001 | 36.74 | |||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
5 | Caroline Larsen | 2001 | 37.69 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
6 | Camille Hertzog | 2001 | 37.72 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
7 | Louise Høyer-Nissen | 2001 | 37.87 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
8 | Maria Segbergs | 2001 | 37.97 | |||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
9 | Alberte Korsgaard | 2001 | 38.04 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
10 | Iben Bak | 2001 | 38.21 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sia Linde | 2001 | 38.59 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
12 | Katharina Alsmeier | 2001 | 38.89 | |||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
13 | Victoria Bang | 2001 | 39.16 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Julie Krog Christensen | 2001 | 41.02 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
15 | Maria Lorenzen | 2001 | 43.17 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Melina Beckemper | 2001 | 45.48 | |||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
17 | Sofia Hartmann Bah | 2001 | 46.36 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
18 | Pia Olenik | 2001 | 49.44 | |||||||
Sv Preussen von 1909 Reinfeld | ||||||||||
19 | Emma Nellemose Nielsen | 2001 | 50.34 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Melissa Damsgaard | 2001 | DNS | |||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
- | Cecilie Jensen | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
- | Sofie B G Tolsøe | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anna Bredal Storgaard | 2002 | 35.25 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Anna Portheine | 2002 | 38.89 | |||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
3 | Alma Thrige Dyrehauge | 2002 | 39.37 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
4 | Julie Ejby | 2002 | 44.07 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nadia Birkholm Pedersen | 2002 | 45.12 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Therese Clausen | 2002 | 45.92 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
7 | Caroline Mogensen | 2002 | 47.65 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
8 | Katrine Mejlsbye | 2002 | 48.43 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Lena Ruge | 2002 | 54.31 | |||||||
Sv Preussen von 1909 Reinfeld | ||||||||||
- | Sofie Raahauge | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Broholm | 2003 | 41.06 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
2 | Julie T. Sørensen | 2003 | 45.43 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
3 | Liva Busk | 2003 | 46.45 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Amanda Siomone Witte | 2003 | 48.41 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
5 | Maria Bech Andersen | 2003 | 53.63 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
6 | Helga Bak | 2004 | 56.49 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Kamilla Faurholt Hansen | 2004 | 58.29 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sara Engelbæk | 2003 | 1:06.11 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 24 november 2012 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:29 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | RSK International | Udskriftsdato | 24 november 2012 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 20:49 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2012 |
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler 17 - 113 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Joana Brochhagen | 1993 | 30.06 | |||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
2 | Cecilie Lacour Brandstrup | 1994 | 30.35 | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
3 | Annika Lindstrom | 1995 | 31.15 | |||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
4 | Malene Asmussen | 1995 | 31.17 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
5 | Josephine Noack | 1995 | 31.94 | |||||||
Buxtehuder Schwimm Club | ||||||||||
6 | Tina Röttgers | 1994 | 32.12 | |||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederike Schjphorst | 1996 | 28.67 | |||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
2 | Didde Karstensen | 1996 | 28.79 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
3 | Matilde Schrøder | 1996 | 28.91 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
4 | Andrea Aagaard | 1996 | 29.19 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
5 | Maria Nielsen | 1996 | 29.94 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Mathilde Sørensen | 1996 | 30.55 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | 27.57 | |||||||
Delta Svøm | ||||||||||
2 | Kathrine Gohr | 1997 | 28.23 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Fiona Lambers | 1997 | 29.25 | |||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
4 | Rikke Voss | 1997 | 29.86 | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Sofie Boel Torp | 1997 | 30.47 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Sarah Hjannung | 1997 | 31.61 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ida Petersen | 1998 | 29.49 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anne Sofie Jørgensen | 1998 | 29.67 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
3 | Helene Grønnegaard | 1998 | 29.89 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
4 | Matilda Holse | 1998 | 30.74 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Tanja Lylloff | 1998 | 31.15 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
6 | Maxine Vischer | 1998 | 31.71 | |||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Clara Schiphorst | 1999 | 29.31 | |||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
2 | Stine Madsen | 1999 | 29.53 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
3 | Anna Hertzog | 1999 | 29.61 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
4 | Lisa Bendig | 1999 | 31.48 | |||||||
Tvv Neu Wulmstorf | ||||||||||
5 | Frida Frydendal | 1999 | 31.58 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Anna Trigonis | 1999 | 32.29 | |||||||
Tsv Reinbek | ||||||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | 30.25 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
2 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 30.37 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Freja Nicholas | 2000 | 31.99 | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
4 | Amalie Pedersen | 2000 | 32.36 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
5 | Sofia Otto | 2000 | 33.34 | |||||||
Tsv Reinbek | ||||||||||
6 | Freya Ellehus | 2000 | 33.79 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 32.11 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Karoline Kjær | 2001 | 32.32 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
3 | Alina Bohlen | 2001 | 33.53 | |||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
4 | Ida Lerche | 2001 | 35.21 | |||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
5 | Camille Hertzog | 2001 | 36.59 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
6 | Caroline Larsen | 2001 | 36.92 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anna Bredal Storgaard | 2002 | 34.77 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Alma Thrige Dyrehauge | 2002 | 38.82 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
3 | Anna Portheine | 2002 | 39.79 | |||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
4 | Therese Clausen | 2002 | 41.95 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
5 | Julie Ejby | 2002 | 42.08 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nadia Birkholm Pedersen | 2002 | 43.61 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Broholm | 2003 | 39.79 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
2 | Liva Busk | 2003 | 42.88 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Julie T. Sørensen | 2003 | 45.32 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
4 | Amanda Siomone Witte | 2003 | 46.50 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
5 | Maria Bech Andersen | 2003 | 48.83 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
6 | Helga Bak | 2004 | 54.73 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 24 november 2012 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 20:49 |
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | RSK International | Udskriftsdato | 24 november 2012 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 16:29 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2012 |
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 17 - 113 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik F. Nielsen | 1994 | 25.41 | |||||||
Delta Svøm | ||||||||||
2 | Patrick Højbøge | 1992 | 25.71 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
3 | Peter Knoblauch | 1995 | 26.71 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Niklas Egbers | 1992 | 26.73 | |||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
5 | Reyk Rüger | 1994 | 26.85 | |||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
6 | Anders Trab | 1995 | 27.19 | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
7 | Oliver Bruun | 1995 | 27.71 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
8 | Kristian Ranghøj | 1995 | 27.98 | |||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
9 | Hendrik Hiestermann | 1995 | 28.16 | |||||||
Tsv Reinbek | ||||||||||
10 | Jonathan Klinkhardt | 1995 | 28.21 | |||||||
Tsv Reinbek | ||||||||||
11 | Jan Kretschmer | 1990 | 30.29 | |||||||
Tv Gut Heil Bilstedt | ||||||||||
- | Alexander Tobaben | 1994 | DNS | |||||||
Buxtehuder Schwimm Club | ||||||||||
- | Kevin Meyering | 1992 | DNS | |||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anton Ruby Larsen | 1996 | 26.39 | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
2 | Malthe Lindquist | 1996 | 26.43 | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
3 | Sebastian Fischer | 1996 | 26.56 | |||||||
Tsv Reinbek | ||||||||||
4 | Asger Terp | 1996 | 26.77 | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
5 | Christian Lund | 1996 | 27.15 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
6 | Emil S. Christoffersen | 1996 | 27.30 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
6 | Jonas Hansen | 1996 | 27.30 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mathias Poulsen | 1996 | 28.07 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
9 | Magnus Lundgren | 1996 | 28.26 | |||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Søren Fredenslund | 1996 | 29.30 | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
11 | Adrian Oestreich | 1996 | 32.00 | |||||||
Buxtehuder Schwimm Club | ||||||||||
- | Asger Richard Hansen | 1996 | DNS | |||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Eike Teja Wulf | 1997 | 26.13 | |||||||
Tsv Reinbek | ||||||||||
2 | Maximilian Krull | 1997 | 26.20 | |||||||
Tsv Reinbek | ||||||||||
3 | Nicolai Løwenstein | 1997 | 26.36 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mikkel Vølund | 1997 | 26.69 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anton Holten Lambert | 1997 | 27.23 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Alexander Wildenschild | 1997 | 27.68 | |||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
7 | Frederik H Thomsen | 1997 | 28.33 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
8 | Patrik Rasmussen | 1997 | 28.63 | |||||||
Bernstorffsminde | ||||||||||
9 | Gustav Nilsson Pedersen | 1997 | 28.74 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | Steffen Larsen | 1997 | 33.25 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Mark Vincent Pape | 1997 | DNS | |||||||
Buxtehuder Schwimm Club | ||||||||||
- | Peter Larsen | 1997 | DNS | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Leon Müller | 1998 | 27.08 | |||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
2 | Mads Due Kristensen | 1998 | 28.14 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lauritz Bech | 1998 | 28.34 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
4 | Frederik Larsen | 1998 | 28.80 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
5 | Lukas Portheine | 1998 | 29.13 | |||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
6 | Jacob Schøler | 1998 | 29.44 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Theis Vibskov Kristensen | 1998 | 31.32 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Denis Klonowski | 1998 | 31.44 | |||||||
Tv Gut Heil Bilstedt | ||||||||||
9 | Jannik Ruhnke | 1998 | 31.50 | |||||||
Buxtehuder Schwimm Club | ||||||||||
10 | Fatih Beköz | 1998 | 31.81 | |||||||
Tv Gut Heil Bilstedt | ||||||||||
11 | Anders S. Andreasen | 1998 | 32.90 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
12 | Nicolai Andersen | 1998 | 33.74 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Niels Beyer | 1998 | 33.95 | |||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Oliver Broholm | 1999 | 26.77 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
2 | Jakob Knoblauch | 1999 | 27.92 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | August Korsgaard | 1999 | 28.65 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
4 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | 29.00 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 29.10 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kristoffer Mikkelsen | 1999 | 30.39 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
7 | Lauritz Sylvest Hofmann | 1999 | 32.50 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Jannik S. Vilhelmsen | 1999 | 32.55 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
9 | Hermann Herzog | 1999 | 32.61 | |||||||
Tv Gut Heil Bilstedt | ||||||||||
10 | Patrick Zilke | 1999 | 33.50 | |||||||
Tv Gut Heil Bilstedt | ||||||||||
11 | Christian Stender | 1999 | 34.07 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Karl-Emil Elnegaard | 1999 | 36.53 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Nikolai Hynkemejer Maaløe | 1999 | 37.60 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Daniel Lindahl Oster | 1999 | 37.91 | |||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
15 | Lukas Klonowski | 1999 | 37.96 | |||||||
Tv Gut Heil Bilstedt | ||||||||||
16 | Morirz Cyprian Dammann | 1999 | 40.37 | |||||||
Buxtehuder Schwimm Club | ||||||||||
17 | Nikki Trustrup | 1999 | 40.40 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Nicolai Hedegard Stampe | 1999 | DNS | |||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Filip Bækgaard | 2000 | 30.72 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
2 | Milan Monse | 2000 | 31.10 | |||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
3 | Rasmus Grønnegaard | 2000 | 31.26 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
4 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 32.87 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
5 | Hennes Nordbeck | 2000 | 34.69 | |||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
6 | Danilo Wilm | 2000 | 34.76 | |||||||
Tv Gut Heil Bilstedt | ||||||||||
7 | Tim Sandner | 2000 | 37.45 | |||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
8 | Jonas F Madsen | 2000 | 38.70 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Thomas Kristensen | 2000 | 39.24 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Christopher Plangemann | 2000 | 39.62 | |||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
11 | Jonas Ejby Svendsen | 2000 | 42.14 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Rasmus H. Andersen | 2000 | 44.70 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
13 | Timo Lupi | 2000 | 45.12 | |||||||
Sv Preussen von 1909 Reinfeld | ||||||||||
14 | Jacob Rønn | 2000 | 48.12 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Roman Bukowiecki | 2001 | 34.09 | |||||||
Tsv Reinbek | ||||||||||
2 | Sebastian Petzel | 2001 | 35.09 | |||||||
Tsv Reinbek | ||||||||||
3 | Markus Simonsen | 2001 | 38.06 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
4 | Maxim Zilke | 2001 | 38.28 | |||||||
Tv Gut Heil Bilstedt | ||||||||||
5 | Daniel Bak | 2001 | 39.07 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
6 | Carl M Gadegaard | 2001 | 39.21 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Quirin Schiphorst | 2001 | 40.05 | |||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
8 | Hans-Ejnar Elnegaard | 2001 | 41.45 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Joakim Nissen | 2001 | 41.73 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
10 | Lucas Vangsgård | 2001 | 43.95 | |||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
11 | Nikolaj Hvistendal Hansen | 2001 | 44.90 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
12 | Markus Burghard | 2001 | 49.75 | |||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
- | Andreas Damm Pedersen | 2001 | DNS | |||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
- | David Wolter | 2001 | DNS | |||||||
Tv Gut Heil Bilstedt | ||||||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | 31.65 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Tobias Bang Mikkelsen | 2002 | 33.95 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Leon Buterus | 2002 | 39.06 | |||||||
Tv Gut Heil Bilstedt | ||||||||||
4 | Max Hoffmann | 2002 | 39.97 | |||||||
Tv Gut Heil Bilstedt | ||||||||||
5 | Sander Linde | 2002 | 42.48 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
6 | Rasmus Due Kristensen | 2002 | 46.71 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jannik Riemann | 2002 | 47.31 | |||||||
Sv Preussen von 1909 Reinfeld | ||||||||||
- | Steven Frolov | 2002 | DNS | |||||||
Tv Gut Heil Bilstedt | ||||||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nelson Maier | 2003 | 39.51 | |||||||
Tv Gut Heil Bilstedt | ||||||||||
2 | Arne Stein | 2003 | 42.12 | |||||||
Tv Gut Heil Bilstedt | ||||||||||
3 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 43.16 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christian Landtved | 2004 | 44.48 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
5 | Henrik Halling Olesen | 2003 | 44.92 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
6 | Finn Gülle | 2003 | 1:02.46 | |||||||
Sv Preussen von 1909 Reinfeld | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 24 november 2012 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:29 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | RSK International | Udskriftsdato | 24 november 2012 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 20:49 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2012 |
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 113 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik F. Nielsen | 1994 | 25.26 | |||||||
Delta Svøm | ||||||||||
2 | Patrick Højbøge | 1992 | 25.43 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
3 | Peter Knoblauch | 1995 | 26.36 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Niklas Egbers | 1992 | 26.93 | |||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
5 | Reyk Rüger | 1994 | 27.00 | |||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
6 | Anders Trab | 1995 | 27.10 | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Asger Terp | 1996 | 25.27 | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
2 | Malthe Lindquist | 1996 | 26.19 | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
3 | Anton Ruby Larsen | 1996 | 26.49 | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
4 | Sebastian Fischer | 1996 | 26.52 | |||||||
Tsv Reinbek | ||||||||||
5 | Jonas Hansen | 1996 | 27.18 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
6 | Christian Lund | 1996 | 27.37 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Eike Teja Wulf | 1997 | 26.00 | |||||||
Tsv Reinbek | ||||||||||
2 | Maximilian Krull | 1997 | 26.17 | |||||||
Tsv Reinbek | ||||||||||
3 | Nicolai Løwenstein | 1997 | 26.35 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mikkel Vølund | 1997 | 26.54 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anton Holten Lambert | 1997 | 26.69 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Alexander Wildenschild | 1997 | 27.91 | |||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lauritz Bech | 1998 | 27.93 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
2 | Mads Due Kristensen | 1998 | 28.12 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lukas Portheine | 1998 | 28.28 | |||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
4 | Frederik Larsen | 1998 | 28.63 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
5 | Jacob Schøler | 1998 | 29.32 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Leon Müller | 1998 | DSQ | tyvstart | ||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Oliver Broholm | 1999 | 26.63 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
2 | Jakob Knoblauch | 1999 | 27.71 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | August Korsgaard | 1999 | 28.24 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
4 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | 28.55 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 29.07 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kristoffer Mikkelsen | 1999 | 29.67 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Milan Monse | 2000 | 30.22 | |||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
2 | Rasmus Grønnegaard | 2000 | 30.59 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
3 | Filip Bækgaard | 2000 | 30.71 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 32.68 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
5 | Hennes Nordbeck | 2000 | 34.58 | |||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
6 | Danilo Wilm | 2000 | 35.20 | |||||||
Tv Gut Heil Bilstedt | ||||||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Roman Bukowiecki | 2001 | 33.85 | |||||||
Tsv Reinbek | ||||||||||
2 | Sebastian Petzel | 2001 | 34.49 | |||||||
Tsv Reinbek | ||||||||||
3 | Markus Simonsen | 2001 | 35.57 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
4 | Maxim Zilke | 2001 | 36.36 | |||||||
Tv Gut Heil Bilstedt | ||||||||||
5 | Carl M Gadegaard | 2001 | 37.71 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Daniel Bak | 2001 | 37.91 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | 31.53 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Tobias Bang Mikkelsen | 2002 | 33.45 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Leon Buterus | 2002 | 36.27 | |||||||
Tv Gut Heil Bilstedt | ||||||||||
4 | Max Hoffmann | 2002 | 38.83 | |||||||
Tv Gut Heil Bilstedt | ||||||||||
5 | Sander Linde | 2002 | 42.43 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
6 | Rasmus Due Kristensen | 2002 | 47.86 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nelson Maier | 2003 | 38.86 | |||||||
Tv Gut Heil Bilstedt | ||||||||||
2 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 39.47 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Arne Stein | 2003 | 40.96 | |||||||
Tv Gut Heil Bilstedt | ||||||||||
4 | Christian Landtved | 2004 | 44.95 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
5 | Henrik Halling Olesen | 2003 | 45.49 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
6 | Finn Gülle | 2003 | 55.19 | |||||||
Sv Preussen von 1909 Reinfeld | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 24 november 2012 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 20:49 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | RSK International | Udskriftsdato | 24 november 2012 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 16:30 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2012 |
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler 17 - 113 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Lacour Brandstrup | 1994 | 34.88 | 1:13.24 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
2 | Josephine Noack | 1995 | 42.09 | 1:32.80 | ||||||
Buxtehuder Schwimm Club | ||||||||||
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Maria Nielsen | 1996 | 32.14 | 1:07.28 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Katrine Hvistendal Hansen | 1997 | 44.33 | 1:37.64 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Jasmin Beetz | 1997 | DNS | |||||||
Tv Gut Heil Bilstedt | ||||||||||
- | Sarah Hjannung | 1997 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Freja Andersen | 1998 | 33.70 | 1:11.63 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
2 | Matilda Holse | 1998 | 33.33 | 1:15.05 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Cecilie Ahrentsen | 1998 | 40.08 | 1:29.45 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
4 | Claudia Olsen | 1998 | 43.80 | 1:34.57 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Stine Madsen | 1999 | 34.56 | 1:17.00 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
2 | Frida Frydendal | 1999 | 36.10 | 1:17.03 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Karen Brilner Lund | 1999 | 40.24 | 1:27.31 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
4 | Sofie A. Pedersen | 1999 | 41.47 | 1:32.90 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
5 | Lina Cornelie Hartwig | 1999 | 42.91 | 1:33.05 | ||||||
Buxtehuder Schwimm Club | ||||||||||
6 | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | 44.51 | 1:35.05 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
7 | Julie Jørge Jensen | 1999 | 43.80 | 1:37.32 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
8 | Rikke Flensburg | 1999 | 47.67 | 1:43.95 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Julia Müller | 1999 | DNS | |||||||
Buxtehuder Schwimm Club | ||||||||||
- | Charlotta Radtke | 1999 | DSQ | asym arm v udsvøm | ||||||
Buxtehuder Schwimm Club | ||||||||||
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 36.29 | 1:18.72 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Freja Nicholas | 2000 | 37.54 | 1:20.99 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
3 | Sofia Otto | 2000 | 41.74 | 1:38.09 | ||||||
Tsv Reinbek | ||||||||||
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 38.53 | 1:21.25 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Victoria Bang | 2001 | 52.75 | 1:53.26 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 24 november 2012 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:30 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | RSK International | Udskriftsdato | 24 november 2012 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 16:30 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2012 |
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler 17 - 113 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Reyk Rüger | 1994 | 30.03 | 1:06.48 | ||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
2 | Niels Mortensen | 1995 | 30.81 | 1:06.77 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
3 | Kristian Ranghøj | 1995 | 31.87 | 1:09.17 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
4 | Anders Trab | 1995 | 32.01 | 1:09.94 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
5 | Hendrik Hiestermann | 1995 | 33.83 | 1:13.35 | ||||||
Tsv Reinbek | ||||||||||
6 | Jan Kretschmer | 1990 | 34.29 | 1:15.90 | ||||||
Tv Gut Heil Bilstedt | ||||||||||
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anton Ruby Larsen | 1996 | 29.83 | 1:05.19 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
2 | Oliver Degn | 1996 | 31.23 | 1:07.98 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Magnus Lundgren | 1996 | 35.47 | 1:15.74 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Eike Teja Wulf | 1997 | 29.33 | 1:04.39 | ||||||
Tsv Reinbek | ||||||||||
2 | Frederik H Thomsen | 1997 | 31.45 | 1:06.38 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
3 | Mikkel Vølund | 1997 | 31.99 | 1:08.47 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anton Holten Lambert | 1997 | 31.23 | 1:08.76 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Maximilian Krull | 1997 | 34.64 | 1:20.62 | ||||||
Tsv Reinbek | ||||||||||
- | Ronni Andersen | 1997 | DSQ | afslut m 1 hånd | ||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Leon Müller | 1998 | 32.41 | 1:11.49 | ||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
2 | Mads Due Kristensen | 1998 | 34.56 | 1:14.76 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jacob Schøler | 1998 | 37.74 | 1:20.66 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nicolai Andersen | 1998 | 40.51 | 1:28.17 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jacob M. Andreasen | 1998 | 43.46 | 1:39.18 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 35.21 | 1:14.81 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | August Korsgaard | 1999 | 37.48 | 1:22.92 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
3 | Nikki Trustrup | 1999 | 50.36 | 1:54.38 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jacob de Lisser | 2001 | 37.54 | 1:20.44 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
2 | Sebastian Petzel | 2001 | 41.61 | 1:34.39 | ||||||
Tsv Reinbek | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 24 november 2012 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:30 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | RSK International | Udskriftsdato | 24 november 2012 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 21:07 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2012 |
Løb 13, 4X50m Medley Damer, Finaler 2012 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Berns Swim Team Piger 1 | 0 | 2:01.55 | |||||||
Bernstorffsminde | ||||||||||
Andrea Aagaard | 1996 | 31.68 | 31.68 | |||||||
Matilde Schrøder | 1996 | 33.51 | 1:05.19 | |||||||
Maria Nielsen | 1996 | 29.07 | 1:34.26 | |||||||
Cathrine Stapelfeld | 1997 | 27.29 | 2:01.55 | |||||||
2 | Hg Piger | 1999 | 2:09.96 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
Tanja Lylloff | 1998 | 32.87 | 32.87 | |||||||
Mathilde Hallgren | 1997 | 36.54 | 1:09.41 | |||||||
Ida Petersen | 1998 | 31.89 | 1:41.30 | |||||||
Didde Karstensen | 1996 | 28.66 | 2:09.96 | |||||||
3 | Waspo Nordhorn Mädchen 1 | 0 | 2:13.65 | |||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
Clara Schiphorst | 1999 | 36.58 | 36.58 | |||||||
Tina Röttgers | 1994 | 37.64 | 1:14.22 | |||||||
Frederike Schjphorst | 1996 | 30.38 | 1:44.60 | |||||||
Fiona Lambers | 1997 | 29.05 | 2:13.65 | |||||||
4 | Berns Swim Team Piger 2 | 0 | 2:15.43 | |||||||
Bernstorffsminde | ||||||||||
Nanna Johansen | 1996 | 35.68 | 35.68 | |||||||
Lise B. Aagaard | 1996 | 39.93 | 1:15.61 | |||||||
Sofie Boel Torp | 1997 | 33.13 | 1:48.74 | |||||||
Kathrine Gohr | 1997 | 26.69 | 2:15.43 | |||||||
5 | Rsk Junior | 0 | 2:16.13 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Anna Hertzog | 1999 | 34.47 | 34.47 | |||||||
Nicoline Ahrentsen | 2000 | 38.76 | 1:13.23 | |||||||
Stine Madsen | 1999 | 33.19 | 1:46.42 | |||||||
Helene Grønnegaard | 1998 | 29.71 | 2:16.13 | |||||||
6 | Berns Swim Stars Piger 1 | 0 | 2:16.55 | |||||||
Bernstorffsminde | ||||||||||
Malene Asmussen | 1995 | 35.55 | 35.55 | |||||||
Nikoline Munksgaard-Ottos | 1996 | 38.89 | 1:14.44 | |||||||
Sarah Hjannung | 1997 | 32.03 | 1:46.47 | |||||||
Mathilde Sørensen | 1996 | 30.08 | 2:16.55 | |||||||
7 | Buxtehuder Mädchen | 0 | 2:22.07 | |||||||
Buxtehuder Schwimm Club | ||||||||||
Lisa Bendig | 1999 | 34.72 | 34.72 | |||||||
Lina Cornelie Hartwig | 1999 | 38.64 | 1:13.36 | |||||||
Josephine Noack | 1995 | 36.39 | 1:49.75 | |||||||
Charlotta Radtke | 1999 | 32.32 | 2:22.07 | |||||||
8 | Frem Piger | 0 | 2:23.47 | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
Freja Nicholas | 2000 | 37.57 | 37.57 | |||||||
Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | 39.88 | 1:17.45 | |||||||
Cecilie Lacour Brandstrup | 1994 | 34.53 | 1:51.98 | |||||||
Sofie Hjortshøj | 1997 | 31.49 | 2:23.47 | |||||||
9 | Svendborg Piger 1 | 0 | 2:23.96 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
Frida Frydendal | 1999 | 36.59 | 36.59 | |||||||
Freya Ellehus | 2000 | 40.72 | 1:17.31 | |||||||
Matilda Holse | 1998 | 33.01 | 1:50.32 | |||||||
Felia Busk | 2000 | 33.64 | 2:23.96 | |||||||
10 | Nyborg Piger 1 | 0 | 2:32.53 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Iben Bak | 2001 | 42.50 | 42.50 | |||||||
Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 40.48 | 1:22.98 | |||||||
Karina Høybye Olesen | 2001 | 34.54 | 1:57.52 | |||||||
Signe Stærmose | 1999 | 35.01 | 2:32.53 | |||||||
11 | Rsk K2 | 0 | 2:40.64 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Freja Linde | 1999 | 39.30 | 39.30 | |||||||
Amalie Pedersen | 2000 | 42.84 | 1:22.14 | |||||||
Karoline Kjær | 2001 | 43.11 | 2:05.25 | |||||||
Rikke Krebs | 1999 | 35.39 | 2:40.64 | |||||||
12 | Svendborg Piger 2 | 0 | 2:51.79 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
Anne Sofie Thrane | 2000 | 41.50 | 41.50 | |||||||
Anna Bredal Storgaard | 2002 | 46.34 | 1:27.84 | |||||||
Victoria Bang | 2001 | 48.66 | 2:16.50 | |||||||
Emilie Madsen | 2000 | 35.29 | 2:51.79 | |||||||
13 | Tsk Piger 1 | 0 | 3:01.76 | |||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
Melissa Damsgaard | 2001 | 44.12 | 44.12 | |||||||
Julie Jørge Jensen | 1999 | 54.70 | 1:38.82 | |||||||
Ida Lerche | 2001 | 37.56 | 2:16.38 | |||||||
Cecilie Jensen | 2001 | 45.38 | 3:01.76 | |||||||
14 | Nyborg Piger 2 | 0 | 3:23.14 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Nadia Birkholm Pedersen | 2002 | 51.32 | 51.32 | |||||||
Julie Ejby | 2002 | 49.71 | 1:41.03 | |||||||
Louise Lykke Hansen | 2000 | 46.30 | 2:27.33 | |||||||
Helga Bak | 2004 | 55.81 | 3:23.14 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 24 november 2012 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 21:07 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | RSK International | Udskriftsdato | 24 november 2012 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 21:27 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2012 |
Løb 14, 4X50m Medley Herrer, Finaler 1 - 2012 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Berns Swim Team Drenge 1 | 0 | 1:57.19 | |||||||
Bernstorffsminde | ||||||||||
Oliver Degn | 1996 | 30.05 | 30.05 | |||||||
Asger Terp | 1996 | 32.69 | 1:02.74 | |||||||
Anton Ruby Larsen | 1996 | 28.90 | 1:31.64 | |||||||
Malthe Lindquist | 1996 | 25.55 | 1:57.19 | |||||||
2 | Tsv Reinbek Jungen | 0 | 1:59.39 | |||||||
Tsv Reinbek | ||||||||||
Sebastian Fischer | 1996 | 31.30 | 31.30 | |||||||
Jonathan Klinkhardt | 1995 | 34.11 | 1:05.41 | |||||||
Eike Teja Wulf | 1997 | 28.26 | 1:33.67 | |||||||
Maximilian Krull | 1997 | 25.72 | 1:59.39 | |||||||
3 | Berns Swim Stars Drenge 1 | 0 | 2:02.52 | |||||||
Bernstorffsminde | ||||||||||
Kristian Ranghøj | 1995 | 31.74 | 31.74 | |||||||
Frederik F. Nielsen | 1994 | 35.52 | 1:07.26 | |||||||
Niels Mortensen | 1995 | 29.33 | 1:36.59 | |||||||
Peter Knoblauch | 1995 | 25.93 | 2:02.52 | |||||||
4 | Rsk Junior | 0 | 2:03.18 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Mathias Poulsen | 1996 | 33.87 | 33.87 | |||||||
Lauritz Bech | 1998 | 33.03 | 1:06.90 | |||||||
Oliver Broholm | 1999 | 28.69 | 1:35.59 | |||||||
Frederik H Thomsen | 1997 | 27.59 | 2:03.18 | |||||||
5 | Berns Swim Team Drenge 2 | 0 | 2:03.29 | |||||||
Bernstorffsminde | ||||||||||
Alexander Wildenschild | 1997 | 31.12 | 31.12 | |||||||
Gustav Nilsson Pedersen | 1997 | 34.89 | 1:06.01 | |||||||
Mikkel Vølund | 1997 | 30.43 | 1:36.44 | |||||||
Christian Lund | 1996 | 26.85 | 2:03.29 | |||||||
6 | Waspo Nordhorn Jungen 1 | 0 | 2:03.47 | |||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
Niklas Egbers | 1992 | 31.71 | 31.71 | |||||||
Lukas Portheine | 1998 | 35.44 | 1:07.15 | |||||||
Reyk Rüger | 1994 | 29.16 | 1:36.31 | |||||||
Leon Müller | 1998 | 27.16 | 2:03.47 | |||||||
7 | Hg Drenge | 1999 | 2:05.21 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
Patrick Højbøge | 1992 | 28.97 | 28.97 | |||||||
Jonas Hansen | 1996 | 37.44 | 1:06.41 | |||||||
Nicolai Løwenstein | 1997 | 28.55 | 1:34.96 | |||||||
Filip Bækgaard | 2000 | 30.25 | 2:05.21 | |||||||
8 | Nyborg Drenge 1 | 0 | 2:10.17 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Troels D. Essendrop | 1999 | 34.65 | 34.65 | |||||||
Anton Holten Lambert | 1997 | 35.50 | 1:10.15 | |||||||
Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 32.60 | 1:42.75 | |||||||
Mads Due Kristensen | 1998 | 27.42 | 2:10.17 | |||||||
9 | Tv G H Billstedt Jungen 1 | 0 | 2:11.28 | |||||||
Tv Gut Heil Bilstedt | ||||||||||
Jan Kretschmer | 1990 | 33.24 | 33.24 | |||||||
Philipp Sieber | 1985 | 32.96 | 1:06.20 | |||||||
Denis Klonowski | 1998 | 33.77 | 1:39.97 | |||||||
Fatih Beköz | 1998 | 31.31 | 2:11.28 | |||||||
10 | Svendborg Drenge 1 | 0 | 2:16.09 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
Jakob Knoblauch | 1999 | 32.57 | 32.57 | |||||||
Lauritz Sylvest Hofmann | 1999 | 40.01 | 1:12.58 | |||||||
Anders Bredal Storgaard | 2002 | 1:03.51 | 2:16.09 | |||||||
Gustav Westerlin Larsen | 1999 | 2:16.09 | ||||||||
11 | Rsk K2 | 0 | 2:24.85 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Kristoffer Desmareth | 2000 | 37.28 | 37.28 | |||||||
Lasse Lundstrøm | 1999 | 41.47 | 1:18.75 | |||||||
August Korsgaard | 1999 | 34.84 | 1:53.59 | |||||||
Anders S. Andreasen | 1998 | 31.26 | 2:24.85 | |||||||
12 | Tsk Drenge 1 | 0 | 2:38.86 | |||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
Anders Bruun-Petersen | 1999 | 43.64 | 43.64 | |||||||
Ronni Andersen | 1997 | 44.37 | 1:28.01 | |||||||
Daniel Lindahl Oster | 1999 | 37.59 | 2:05.60 | |||||||
Niels Beyer | 1998 | 33.26 | 2:38.86 | |||||||
13 | Nyborg Drenge 2 | 0 | 2:41.41 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Thomas Kristensen | 2000 | 43.99 | 43.99 | |||||||
Carl M Gadegaard | 2001 | 50.71 | 1:34.70 | |||||||
Nicolai Andersen | 1998 | 37.07 | 2:11.77 | |||||||
Jacob Schøler | 1998 | 29.64 | 2:41.41 | |||||||
14 | Tv G H Billstedt Jungen 2 | 0 | 2:51.13 | |||||||
Tv Gut Heil Bilstedt | ||||||||||
Maxim Zilke | 2001 | 44.94 | 44.94 | |||||||
Lukas Klonowski | 1999 | 43.71 | 1:28.65 | |||||||
Max Hoffmann | 2002 | 49.22 | 2:17.87 | |||||||
Hermann Herzog | 1999 | 33.26 | 2:51.13 | |||||||
- | Buxtehuder Jungen | 0 | DNS | |||||||
Buxtehuder Schwimm Club | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Svendborg Drenge 2 | 0 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
Jonas F Madsen | 2000 | 42.34 | 42.34 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 24 november 2012 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 21:27 |