Results for Øst Årgangsmesterskaber gr. 2
Below are all results from the competition shown by session.
Lørdag
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 08 december 2012 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 14:52 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & VATCPH | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 december 2012 |
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 504 | 29.34 | 1:00.93 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Marcus Dan Hansen | 1999 | 462 | 29.54 | 1:02.69 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
3 | Frederik Lundgaard | 1999 | 413 | 30.64 | 1:05.10 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
4 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | 412 | 29.64 | 1:05.14 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Magnus Carstensen | 1999 | 379 | 31.44 | 1:07.01 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
6 | Jonas Hyllested | 1999 | 370 | 31.93 | 1:07.50 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Thor Hvid Ulrich | 1999 | 347 | 32.18 | 1:08.98 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Mathias Nielsen | 1999 | 335 | 33.06 | 1:09.81 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 305 | 34.63 | 1:11.99 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Frederik O. Møller | 1999 | 302 | 32.95 | 1:12.26 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Emil Hedegaard | 1999 | 300 | 35.37 | 1:12.43 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Frederik Weiss | 1999 | 293 | 33.98 | 1:13.02 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
13 | Pierre Høgenhaug | 1999 | 277 | 35.10 | 1:14.33 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Oliver Christiansen | 1999 | 259 | 34.85 | 1:16.07 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
15 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 251 | 36.69 | 1:16.83 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
16 | Albert Alexander John | 1999 | 248 | 34.55 | 1:17.14 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
17 | Kristoffer Kortbæk | 1999 | 240 | 37.60 | 1:18.02 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
18 | Mads Munk Sørensen | 1999 | 211 | 37.73 | 1:21.39 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Johan Bragason | 1999 | SCR | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Marcus Heurlin Lunding | 1999 | SCR | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Marius Møldrup | 1999 | SCR | |||||||
Albertslund IF | ||||||||||
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julius Thielst | 2000 | 324 | 33.97 | 1:10.59 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 296 | 35.04 | 1:12.74 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 288 | 34.82 | 1:13.44 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Thor B. Hansen | 2000 | 271 | 35.42 | 1:14.89 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jakob Kolberg | 2000 | 263 | 35.34 | 1:15.71 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | Tobias Stavngaard | 2000 | 262 | 35.61 | 1:15.81 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
7 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 249 | 36.54 | 1:17.08 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Kasper Bitzer | 2000 | 248 | 35.82 | 1:17.19 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
9 | Johan Joensen | 2000 | 245 | 35.40 | 1:17.48 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Jeppe Mathiassen | 2000 | 234 | 36.80 | 1:18.72 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jens Christian Norus | 2000 | 209 | 37.44 | 1:21.67 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Markus Bredal Hajdu | 2000 | 208 | 38.85 | 1:21.82 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
13 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 205 | 36.78 | 1:22.28 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
14 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 186 | 39.05 | 1:24.99 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
15 | Alexander Rendlev | 2001 | 179 | 40.81 | 1:26.00 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
16 | Jonas Hansen | 2001 | 173 | 40.52 | 1:27.05 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
17 | August Weilguny | 2001 | 162 | 41.06 | 1:28.96 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Rasmus Krogh Løvschal | 2000 | 134 | 45.93 | 1:34.84 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Oliver Thor Sørensen | 2000 | SCR | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 08 december 2012 |
Licens til Vallensbæk IF Af 1939 | Udskriftstidspunkt | 14:52 |