Resultater for Øst Årgangsmesterskaber gr. 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 08 december 2012 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 16:21 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & VATCPH | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 december 2012 |
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Hager | 2001 | 463 | 32.56 | 1:05.96 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 429 | 32.65 | 1:07.66 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | 417 | 32.82 | 1:08.28 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sarah Missing | 2001 | 395 | 34.15 | 1:09.51 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 386 | 34.31 | 1:10.06 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Josefine Nickelsen | 2001 | 377 | 33.54 | 1:10.60 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
6 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 377 | 34.62 | 1:10.60 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Laura Andersen | 2001 | 369 | 33.63 | 1:11.10 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Emilie Larsen | 2001 | 365 | 33.89 | 1:11.35 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Vilde Schulze Matthisen | 2001 | 357 | 34.98 | 1:11.91 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | 341 | 35.31 | 1:13.01 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
12 | Sofia Rasmusen | 2001 | 338 | 34.49 | 1:13.20 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Monica Kristiansen | 2001 | 337 | 35.19 | 1:13.28 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
14 | Emma Brogaard | 2001 | 336 | 35.92 | 1:13.35 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Kajsa Gregersen | 2001 | 333 | 35.53 | 1:13.57 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
16 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 326 | 35.59 | 1:14.14 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Alix Reynolds | 2001 | 322 | 36.24 | 1:14.45 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
18 | Julie Stampe Meier | 2001 | 315 | 35.84 | 1:14.95 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
19 | Cassandra Hammershøj | 2001 | 314 | 35.20 | 1:15.03 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
20 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 311 | 36.32 | 1:15.30 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
21 | Sofie Nielsen | 2001 | 311 | 36.39 | 1:15.31 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
22 | Mikkeline Mentz | 2001 | 309 | 36.15 | 1:15.45 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
23 | Victoria Martensen Norden | 2001 | 308 | 37.33 | 1:15.55 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
24 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 296 | 36.65 | 1:16.57 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
25 | Victoria Bülow | 2001 | 295 | 36.32 | 1:16.63 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
26 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | 293 | 36.73 | 1:16.83 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
27 | Ida Sophie Ahm | 2001 | 282 | 37.19 | 1:17.80 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
28 | Freja Schmidt | 2001 | 276 | 37.52 | 1:18.32 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
29 | Frida Schledermann | 2001 | 272 | 37.89 | 1:18.72 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
30 | Maria Munch-Menzer | 2001 | 269 | 38.00 | 1:19.03 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
31 | Line Pedersen | 2001 | 268 | 37.16 | 1:19.15 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
32 | Olivia Iris Ryding | 2001 | 213 | 40.06 | 1:25.35 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
- | Emma Poulsen | 2001 | DNS | |||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
- | Amalie W. Olsen | 2001 | SCR | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Cecilie Olsen | 2001 | AKUT SYG | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Xandra Huryn | 2001 | SCR | |||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Thyra Jørgensen | 2002 | 391 | 33.94 | 1:09.75 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Sofie Hansen | 2002 | 361 | 35.09 | 1:11.61 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 351 | 34.49 | 1:12.34 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 318 | 36.28 | 1:14.71 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anne Føyn | 2002 | 318 | 35.99 | 1:14.72 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
6 | Matilde Weibel | 2002 | 315 | 36.50 | 1:14.93 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mille Graasbøll | 2002 | 302 | 36.23 | 1:16.01 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
8 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | 301 | 35.52 | 1:16.11 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Julie Stampe | 2002 | 292 | 37.51 | 1:16.85 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
10 | Emilia Steen | 2002 | 281 | 37.41 | 1:17.86 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
11 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | 274 | 37.51 | 1:18.52 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
12 | Lærke Knak | 2002 | 269 | 37.43 | 1:19.05 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | 259 | 38.19 | 1:20.01 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
14 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 255 | 38.06 | 1:20.40 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
15 | Clara Gjerløv | 2002 | 252 | 37.94 | 1:20.75 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
16 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 247 | 38.43 | 1:21.28 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
17 | Lærke Rask Sander | 2002 | 242 | 39.89 | 1:21.82 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
18 | Celia Puggaard | 2003 | 237 | 41.11 | 1:22.45 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
19 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 227 | 39.96 | 1:23.56 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
20 | Sofie Krühlmann | 2002 | 225 | 39.35 | 1:23.91 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
21 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | 221 | 40.59 | 1:24.32 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 217 | 40.39 | 1:24.83 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
23 | Josefine Mølgaard | 2002 | 217 | 41.15 | 1:24.85 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
24 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 215 | 41.50 | 1:25.20 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
25 | Emma Pedersen | 2002 | 210 | 41.45 | 1:25.81 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
26 | Julie Laugesen | 2003 | 189 | 41.59 | 1:28.95 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
27 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 164 | 41.99 | 1:33.12 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Johanne Hingebjerg | 2002 | SCR | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Josephine Kruse | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 08 december 2012 |
Licens til Vallensbæk IF Af 1939 | Udskriftstidspunkt | 16:21 |