Resultater for Øst Årgangsmesterskaber gr. 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 08 december 2012 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 15:56 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & VATCPH | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 december 2012 |
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anna Andersen | 2001 | 424 | 37.62 | 1:18.74 | 1:59.97 | 2:39.96 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
2 | Josefine Nickelsen | 2001 | 421 | 37.72 | 1:18.78 | 2:00.61 | 2:40.40 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
3 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 420 | 37.14 | 1:18.69 | 2:00.77 | 2:40.48 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Mathilde Nielsen | 2001 | 400 | 37.87 | 1:18.95 | 2:01.23 | 2:43.06 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Camille Erichsen | 2001 | 393 | 39.39 | 1:20.72 | 2:03.01 | 2:44.05 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
6 | Emma Brogaard | 2001 | 362 | 39.69 | 1:22.45 | 2:06.33 | 2:48.70 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | 341 | 40.75 | 1:25.28 | 2:09.37 | 2:52.02 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Caroline Mathiesen | 2001 | 337 | 42.47 | 1:26.32 | 2:09.38 | 2:52.69 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
9 | Julie Stampe Meier | 2001 | 331 | 40.53 | 1:25.18 | 2:10.02 | 2:53.75 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
10 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 329 | 40.65 | 1:25.02 | 2:10.30 | 2:54.12 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Emilie Larsen | 2001 | 326 | 41.30 | 1:25.70 | 2:11.10 | 2:54.68 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | 322 | 40.55 | 1:24.50 | 2:10.72 | 2:55.41 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
13 | Line Strandby | 2001 | 315 | 41.47 | 1:26.31 | 2:12.20 | 2:56.71 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
14 | Mathilde Laugesen | 2001 | 311 | 41.71 | 1:26.66 | 2:12.29 | 2:57.40 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
15 | Sofia Rasmusen | 2001 | 300 | 41.70 | 1:28.08 | 2:14.63 | 2:59.54 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Sofie Nielsen | 2001 | 294 | 43.54 | 1:28.96 | 2:14.65 | 3:00.76 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
17 | Frida Schledermann | 2001 | 293 | 43.58 | 1:29.20 | 2:15.87 | 3:01.04 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
18 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 289 | 43.21 | 1:29.08 | 2:16.39 | 3:01.79 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Mille Bruun Høvring | 2001 | 259 | 45.58 | 1:33.55 | 2:22.35 | 3:08.60 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
- | Nanna Munch Kjøller | 2001 | SCR | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | DSQ | Ej forsat bevægelse | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Lærke Schlott Reichel | 2001 | DSQ | Ej fort. bev v/100 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anne Føyn | 2002 | 290 | 43.55 | 1:30.14 | 2:16.05 | 3:01.62 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Liva Palmund | 2002 | 267 | 42.96 | 1:29.95 | 2:19.35 | 3:06.53 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Matilde Weibel | 2002 | 256 | 44.95 | 1:33.91 | 2:23.53 | 3:09.31 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | 252 | 44.42 | 1:32.42 | 2:22.06 | 3:10.21 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Clara Gjerløv | 2002 | 250 | 44.99 | 1:36.17 | 2:24.25 | 3:10.87 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
6 | Emilia Steen | 2002 | 248 | 45.45 | 1:34.82 | 2:23.42 | 3:11.17 | |||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
7 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | 240 | 44.06 | 1:33.13 | 2:24.19 | 3:13.49 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Rikke Ross | 2002 | 218 | 45.39 | 1:36.30 | 2:28.69 | 3:19.74 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
9 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 212 | 45.98 | 1:37.74 | 2:28.15 | 3:21.44 | |||
Næstved IF | ||||||||||
- | Johanne Hingebjerg | 2002 | SCR | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Julie Stampe | 2002 | DSQ | Ud på mave v/150 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 08 december 2012 |
Licens til Vallensbæk IF Af 1939 | Udskriftstidspunkt | 15:56 |